Úvahy o Bohu a Vesmíre

1235713

Komentáre

  • @Fero povedal/-a:
    živa nie je náhodou energia v človeku s ktorou vie pracovať a živatma je energia Boha?

    Môžeme to skúmať, nie je to tesané do kameňa. Ale podľa mňa je to v jednoduchosti častica Stvoriteľa. Živa a živatma sú prepojené. Živatma je napojená na Stvoriteľa a z určitého pohľadu medzi nimi nie je rozdiel.

  • Atom
    upravené Tue 14 Jun 2022 #123->

    @Ogar

    Potvrdil si, čo som napísal. Že hrubé knihy čítať treba, ale nestačí čítať a venovať sa iba im.

    Ne tak docela. Takhle jak to píšeš, tak to trochu znevažuje KSB a její pro dnešní dobu rozhodující přínos.

    Kdyby jsi napsal: kromě studia KSB je potřeba se věnovat i "duchovnímu" rozvoji v dalších oblastech "neřeknu" ani ň. (Do cizího kláštera svůj řád netahej).

    Až bude ekologická, ekonomická, politická, vojenská, sociální ... katastrofa světa zažehnána, může se lidstvo více zaměřit na podporu individuálního růstu jednotlivců (včetně jednotlivců samotných). Teď je priorita, aby každý hasil jak může a duchovně rostl na tomto úkolu.

    Poznámečka:
    Nově vzniklému rčení "Číst tlusté knihy", přiřazuji tento význam: učit se z nich a snažit se poznatky uplatnit v praxi. Ne jen teoreticky "nabiflovat".

  • Atom
    upravené Tue 14 Jun 2022 #124->

    @jardob

    egatívne slovo ("hlúpy" atď.) nemusí byť vždy urážkou.

    Na mě to ve výroku z kontextu tak působí, vyprovokovat urážkou duše, aby sešli z cesty, aby "nebyli hloupé". Mimoto Bůh duše stvořil a tak by je nenazval jako hloupé, jaký smysl by mělo tvořit hloupost. Bůh by spíše řekl stvořil jsem duše nevědomé a neznalé, aby mohli projít zkušeností a získávat nové informace a zároveň mají duše svobodu volby (růst nebo degradovat), jinak by to nebyl růst, ale mechanismus nebo násilí.

    Příměr otce k dceři mi také nesedí, protože jako otec měl přímý vliv na utváření její morálky a etiky, to že si vybrala za může někoho nemravného je součástí jeho zodpovědnosti, pokud to svádí na hloupost dcery je to nemravné. Láskyplný otec (tuto důvěru přiřazuji Bohu, že je dobrý a láskyplný) by řekl, asi je nějaký důvod, aby si prošla touto zkušeností budu za ní stát a podporovat ji co to půjde.

  • @Atom povedal/-a:
    Ne tak docela. Takhle jak to píšeš, tak to trochu znevažuje KSB a její pro dnešní dobu rozhodující přínos.

    Nenadarmo ťa považujem za dogmatika. KSB má v sebe lyžicu jedu v sude medu. A viacero založených mín. Priaznivci KSB často pripomínajú fanatikov, o čom sme sa mohli na tomto aj predchádzajúcom fóre presvedčiť. Dávaš KSB význam, ktorý nemá a nezaslúži si ho. Je to len časť, síce základná, ale obmedzená a zamerať a spoliehať sa len na ňu je omyl. Bez duchovného pohľadu a chápania fungovania sveta (Kony Všehomíra), je to riešenie problémov tým, že sa založí základ pre ďalšie. KSB tieto problémy neidentifikuje, naopak, priamo ich vytvára. Rovnako tak Ruská federácia. Ale ver si čomu chceš. Presvedčiť ťa nedokážem a ani to robiť nechcem a nebudem.

  • Vypočul som si celé 8 hodinové video, ktoré tu pred časom postol Rusofil. Je to úvod do indických Véd. >Ten Rus, čo to prednáša má veľmi dobrú výslovnosť a dar hovoriť jednoducho.

    Vypočul som si z toho videa hodinu a ako už bolo spomenuté, veľa vecí tam nesedí. Buď to nie je tak opísané vo védach - chyba prekladu, alebo celé tie védy niekto "napísal". Napríklad časť kedy opisuje rôzne jugy ... akože to čo sme stroje či čo? Veď každá duša má slobodnú vôľu a môže zmeniť priebeh ktorejkoľvek jugy. Až tak to zovšeobecniť ako to spravil ten rozprávač, to by som si nedovolil.
    Tiež povedal, že na konci kalijugy budú jedinci vysoký 20 cm, dnešným ľuďom po kolená. Takýto výrok to je čistá bájka. Akoby chcel autor nejako ospravedlniť úpadok civilizácie v aktuálnej dobe. Ale veď úpadok civilizácie je už po stáročia umelý. Sme videli čo dokáže ľudstvo keď sa postaví GP ... keď počas obdobia komunizmu ľudia až do vesmíru lietali. A potom keď znova parazit ovládol civilizáciu tak nastal úpadok. Miestami som mal pocit akoby autor ospravedlňoval systém GP zotročujúci ľudí na planéte.
    Tiež rozprávač považuje náboženstvá za niečo "prirodzené". Ale náboženstvo prirodzené nie je! Viera je prirodzená ale nie náboženstvo a už vôbec nie je správane prisudzovať určité vlastnosti človeku na základe náboženstva. Ja som akože kresťan ale pritom vôbec nechválim kresťanské hodnoty a to označenie o mne nič nehovorí. Podľa mňa veľa vecí ten človek zle interpretuje, interpretuje to zo štandardného pohľadu našej spoločnosti. Pritom védy boli písané v úplne inej spoločnosti, kde slová mali úplne iný význam. Možno mal na objednávku primiešať kúkoľ medzi zrno.
    Najviac mi tam chýbalo prepojenie sveta duchovného a fyzického. Celý čas hovorí rozprávač o duchovnom svete, pritom vôbec neopisuje aký to má súvis s procesmi v prostredí fyzikálnom. Tiež ma až zastavil výrok "každý chce ísť do raja, každý si chce užívať" - ale veď to je taká sprostosť. To aj Stvoriteľ si každý deň užíva? Baví sa na tom ako týra ľudí, či ako si užíva? To, že človek je stvorený na obraz boží, to som tam ani nepočul. Aj to podpisuje výrok "Vytvoril som tento materiálny svet len kvôli tomu, aby doň vstúpili hlúpe živé bytosti," - takže človek, syn boží je hlúpa živá bytosť? Keby, že použije slovo "učiaca sa živá bytosť" tak nič nepoviem ... ale hlúpa? Hlúpy je akurát tak GP s tou svojou bandou satanistov, lebo nevedia čo ich čaká. Tiež rozprávač sa tam zmienil o karme, pokání, a práve tieto body, ktoré mal do detailu rozobrať, tak tie nechal bokom ... "Počúvajte, existuje karma aj pokánie, ale ja vám radšej budem hovoriť o náboženstvách, lebo v tie by ste mali veriť podľa toho aký je váš duch vyspelý". Veľa medzier ... veľmi veľa ... ešte si vypočujem ďalšiu hodinu, ale neočakávam svetoborné informácie.

  • Atom
    upravené Tue 14 Jun 2022 #127->

    Vyhodnocuji svůj příspěvek pro @Ogar, že je zbytečně osobní a nic nového to k tématu nepřináší a proto jsem ho skryl.

    Naposledy (dnes) co nejstručněji stručněji. KSB považuji za nástroj,

    (něco jako matematika s kterou mohu něco vypočítat a tak predikovat, zde matematika funguje na >>propočet společenských jevů a procesů)
    (používám nástrojů vícero, se vším s čím jsem setkal a co z toho považuji za praktické a užitečné)

    který je v současnosti nezbytný na vyřešení některých problému lidstva. Zde se ten nástroj učíme >>používat, té matematice rozumět a tudíž se veškerá pozornost zaměřuje především na KSB (Do cizího >>kláštera svůj řád netahej - míním ve smyslu nebudeme se na hodině matematiky učit ruštinu, spojit to >>lze, ale KSB bude vždy zde priorita). Pokud by hypoteticky došla komunita (souborný intelekt) k tomu, že >>nástroj je to nevhodný, tak se stránky zruší.

    V současnosti považuji (počítám, že nesouhlasíš) KSB za objemnější matrici než Védy a ty za její podmnožinu.

  • @Atom povedal/-a:
    Naposledy (dnes) co nejstručněji stručněji. KSB považuji za nástroj,
    který je v současnosti nezbytný na vyřešení některých problému lidstva.

    Používať na vyriešenie problémov ľudstva iba KSB, je ako sekať drevo iba jednou rukou. Dá sa to, ale prečo nepoužiť obidve ruky? A prečo nepoužiť motorovú pílu?

    V škole sa učí matematika, fyzika, chémia... Fórum je škola, kde sa stretávajú rôzni ľudia. Nie je to uzatvorený kub priaznivcov používania jednej ruky namiesto dvoch. Zle si si to vysvetlil. Nie si sám, je vás tu takých viacero.

    My dvaja sa nezhodneme. Je zbytočné pokračovať v diskusii. Ale kým nebudeš špiniť náš národ, ako si to nedávno urobil, môžeme sa úspešne ignorovať.

  • Neviem, či úplne sa hodí sem, ale je tam pár zaujímavých úvah o dnešnej dobe, aj o Bohu. Odporúčam, veľmi podnetný rozhovor:

  • jardob
    upravené Tue 14 Jun 2022 #130->

    @dum povedal/-a:
    Ak ťa správne chápem, @dum, tak ty považuješ Boha za čistú bytosť v tom zmysle, že má v sebe koncepty zla, ale v neaktívnej forme. T.j. nikdy zlo sám v sebe neaktivuje. V neaktívnej forme znamená, že pozná zlo, vie, aké môže mať formy a podoby, ale nikdy sa s tým nestotožňuje. Dobre to chápem?........Áno,ako koncept vzďaľovanie sa od Seba Samého bolo v Ňom vždy už aj v predstvorení v neaktívnom stave len ako možnosť voľby.Vedel,Vie ,no sám zo seba,v sebe by ho nikdy neaktivoval.Aktivovalo to až relatívne stvorenie.Príklad:HNR sa nachádza v každom človeku v jeho pravej mysli(slobodná voľba,život, sebauvedomenie,vedomie,svedomie atď.).Samozrejme vie že človek má v sebe aj egomyseľ,pseudomyseľ s opačnými charakteristikami.Ak voľbou človek prepne na pseudomyseľ a chce v myšlienkach niekomu napr.ublížiť tak zatiaľ je tá egomyseľ v stave.Akonáhle myšlienku aktivuje do procesu-či už slovom,skutkom,písmom,činom tak už ubližuje nielen sebe ale aj iným.HNR všetko monitoruje(vzdialený príklad),preciťuje,no voľbu fungovať či už z pravej alebo nepravej mysle necháva na našich voľbách.Na aktivitách pseudomysle v procese sa nepodieľa.

    S tými myšlienkami to býva komplikované. Nie všetko, čo nám prelieta hlavou, sú naše myšlienky, len málokto si to uvedomuje. Keď pustíme myseľ na "voľnobeh" a nič vedome neriešime, tak obrazy a slová prichádzajú z rôznych zdrojov a tvária sa ako naše vlastné.
    Ale ten rozdiel je niekedy vidieť aj na tom, keď si vybudujeme určité mravné hodnoty, ktorými charakterizujeme seba "o toto sa snažím, toto som ja", a okrem tých normálnych myšlienok priletia občas aj neadekvátne myšlienky, obrazy, slová. Doslova, ako by nám ich našepkával čert na ľavom pleci. No niekto by to všetko považoval za produkt svojho mozgu, svojej mysle, čo je omyl. Veď bývame pripojení aj k egregorom a na rôzne kanály, niekedy môžeme byť aj hacknutí (posadnutie) (niekedy je to intuícia, niekedy správa Zhora - v prípade užitočných správ). Podľa rozpoloženia a záujmov.

  • @Sonice povedal/-a:

    *Šiva - ničiteľ.

    Tomuto nerozumiem, u nás tiež ostala Živa - Živena. U nás je naopak bohyňou života. Má to priamo v mene Živa - život. Niekde soudruzi z NDR urobili chybu. Ak je pravda, čo sa píše vo Védách, že prišli zo severu, potom musí byť Živa (Šiva) - boh(yňa) života.

    Myslím že Živa není z Šiva ale z živá - život.

  • @jardob povedal/-a:
    Môžeš prosím ťa priblížiť, čo je to tá živatma?
    Atma v sanskrite znamená "duša". Podľa véd má duša v sebe naddušu a tou je Boh.

    Stačí si to slovo rozložit. Živá Tma. Psal jsem Ti o tom v SZ jak jsme pokecali. A zde jsem to někde na začátku tématu také nakousnul. To "nic s potenciálem nekonečna možností". Když jsem se tam před lety v rozjímání dostal už natolik uvědomělý abych to dokázal definovat, tak jsem si to pro sebe nazval "pole nekonečných možností". Říkáš že ve Védách je to nazváno nadduše? Hmm, to jsem ještě neslyšel. Tak mám další název Boha do sbírky :) . Ano, je to Bůh. Zdroj, stvořitel, nad-já, vyšší já, a kdovíco ještě.
    Ale pozor! Mnoho z nás zde dělá chybu (já určitě také zhřešil :D ), že zaměňují Boha za HNR. HNR je proces. Bůh je zdroj tohoto procesu. HNR je když tak "Svatý Duch". A v kontextu této terminologie Bůh je "Otec". No a synové a dcery jsme my všichni.

  • d
    dum
    upravené Wed 15 Jun 2022 #134->

    @jardob povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    Ak ťa správne chápem, @dum, tak ty považuješ Boha za čistú bytosť v tom zmysle, že má v sebe koncepty zla, ale v neaktívnej forme. T.j. nikdy zlo sám v sebe neaktivuje. V neaktívnej forme znamená, že pozná zlo, vie, aké môže mať formy a podoby, ale nikdy sa s tým nestotožňuje. Dobre to chápem?........Áno,ako koncept vzďaľovanie sa od Seba Samého bolo v Ňom vždy už aj v predstvorení v neaktívnom stave len ako možnosť voľby.Vedel,Vie ,no sám zo seba,v sebe by ho nikdy neaktivoval.Aktivovalo to až relatívne stvorenie.Príklad:HNR sa nachádza v každom človeku v jeho pravej mysli(slobodná voľba,život, sebauvedomenie,vedomie,svedomie atď.).Samozrejme vie že človek má v sebe aj egomyseľ,pseudomyseľ s opačnými charakteristikami.Ak voľbou človek prepne na pseudomyseľ a chce v myšlienkach niekomu napr.ublížiť tak zatiaľ je tá egomyseľ v stave.Akonáhle myšlienku aktivuje do procesu-či už slovom,skutkom,písmom,činom tak už ubližuje nielen sebe ale aj iným.HNR všetko monitoruje(vzdialený príklad),preciťuje,no voľbu fungovať či už z pravej alebo nepravej mysle necháva na našich voľbách.Na aktivitách pseudomysle v procese sa nepodieľa.

    S tými myšlienkami to býva komplikované. Nie všetko, čo nám prelieta hlavou, sú naše myšlienky, len málokto si to uvedomuje. Keď pustíme myseľ na "voľnobeh" a nič vedome neriešime, tak obrazy a slová prichádzajú z rôznych zdrojov a tvária sa ako naše vlastné.
    Ale ten rozdiel je niekedy vidieť aj na tom, keď si vybudujeme určité mravné hodnoty, ktorými charakterizujeme seba "o toto sa snažím, toto som ja", a okrem tých normálnych myšlienok priletia občas aj neadekvátne myšlienky, obrazy, slová. Doslova, ako by nám ich našepkával čert na ľavom pleci. No niekto by to všetko považoval za produkt svojho mozgu, svojej mysle, čo je omyl. Veď bývame pripojení aj k egregorom a na rôzne kanály, niekedy môžeme byť aj hacknutí (posadnutie) (niekedy je to intuícia, niekedy správa Zhora - v prípade užitočných správ). Podľa rozpoloženia a záujmov.

    S týmto vcelku súhlasím.Myšlienky akokeby prilietavali len tak odnekiaľ "z mozgu".No mozog je len nástroj na prejavenie myslí.V podstate to nie je zložité.Rozlíšenie.Ak poznáme povahu,charakteristiky a prirodzenosť skutočnej,pravej lásky,dobra,pravdy,spravodlivosti,slobody atď.-zdroj je Boh v pravej mysli kde sa nachádza aj vedomie,sebauvedomenie,svedomie.Tým pádom vieme rozlíšiť opačné charakteristiky,povahu aj prirodzenosť toho čo Boh neobsahuje,nie je,v čom sa neangažuje a na čom sa nepodieľa,a to prichádza od "čerta",z pseudomysle.A buď to voľbou aktivujeme a uvedieme do skúsenostného ilustračného procesu"na vlastnej koži" alebo nie.

  • Atom
    upravené Wed 15 Jun 2022 #135->

    @jardob napsal:

    verím, že si uvedomuješ, že vychovať mravne vyspelého potomka nie je tak jednoduché.

    To je velmi důležité a vlastně svým způsobem jádro problému lidstva, tvorba mravnosti u nové generace.

    Jak vlastně vzniká mravnost ?
    Moje kratičká analýza:
    Je nějaký počátek - výchozí stav duše narozené bytosti
    1) vystavením vzorů v nejbližším okolí - u rodičů práce na vlastní mravnosti, těžko lze vychovat s větší mravností něž disponujeme (dítě velice rychle odhalí pokrytectví)
    2) vystavením vzorů v kultuře - zde se projeví naše úsilí pro práci pro občinu, náš "bolševismus" - schopnost pracovat pro celek (vhodná kultura má šanci zvýšit mravnost u dětí s méně mravnými rodiči), což se projeví v materiálních nosičích kultury (pomníky např. ukazují čeho si ceníme) a kultuře vztahů mezi lidmi ukazují (jak si vzájemně pomáháme).
    3) vlastní zkušenosti (hodnotím, že je to "náhodné", pozitivní zkušenost v dětství a dospívání zvýší mravnost, negativní sníží)
    4) vlastní vědomé úsilí na jejím zvyšování (s tím je potřeba začít co nejdříve, nejlépe hned na prahu dospělosti)

  • @Ladič povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    Môžeš prosím ťa priblížiť, čo je to tá živatma?
    Atma v sanskrite znamená "duša". Podľa véd má duša v sebe naddušu a tou je Boh.

    Stačí si to slovo rozložit. Živá Tma. Psal jsem Ti o tom v SZ jak jsme pokecali. A zde jsem to někde na začátku tématu také nakousnul. To "nic s potenciálem nekonečna možností". Když jsem se tam před lety v rozjímání dostal už natolik uvědomělý abych to dokázal definovat, tak jsem si to pro sebe nazval "pole nekonečných možností". Říkáš že ve Védách je to nazváno nadduše? Hmm, to jsem ještě neslyšel. Tak mám další název Boha do sbírky :) . Ano, je to Bůh. Zdroj, stvořitel, nad-já, vyšší já, a kdovíco ještě.
    Ale pozor! Mnoho z nás zde dělá chybu (já určitě také zhřešil :D ), že zaměňují Boha za HNR. HNR je proces. Bůh je zdroj tohoto procesu. HNR je když tak "Svatý Duch". A v kontextu této terminologie Bůh je "Otec". No a synové a dcery jsme my všichni.

    Ja som v tom videl dve slová "živa" a "atma". To prvé je slovanský názov pre životnú energiu (iné národné názvy sú: čchi, ki, prána). A to druhé "duša". Ale nebolo my jasné, čo sa tým spojeným názvom myslí.
    Napr. Maha = veľký; atma = duša. Mahatma = veľká duša (Mahátma Gandhi).

    K tej nadduši. Istý logický zmysel by to malo. Pretože ak sa duša zbaví tela aj ducha (ľudskej psychiky/identity), bude to niečo podobné, ako keď sa človek zobudí zo sna, kde bol niekým iným v inej realite. To znamená, že duša musí mať vlastnú identitu a vlastnú pamäť, ku ktorej sa vráti, keď opustí telo. T.j. aj duša môže byť nejaká algoritmický konštrukt, ktorý zabezpečuje tu oddelenosť od Boha, generovanie nových čistých vedomí. Lenže tým základným vedomím všetkého je Božie vedomie. A to Božie vedomie je v duši. T.j. Boh je v duši.
    Takže logiku to má. Ten chlapík vo videu to nazýval nejako (ak som dobre rozumel) "param atma"
    Inak niektoré ezoterické smery tiež hovoria o nadduši/vyššom ja. Ale nemajú na mysli Boha, ale časť tvojej vlastnej duše. Hovoria, že časť tvojej duše ostáva v tom medzisvete, a do inkarnácie sa presúva len určitá časť duše. Dokonca tvrdia, že môže svoju dušu rozdeliť do viacero inkarnácií. Ale toto môže byť aj omyl.

    Inak on tam tvrdí, že zlatý vek, ktorý podľa Véd už nastal pred 126 a má trvať 10 000 rokov, bude založený na tom, že celý svet príjme vedické učenie a vzdá sa ostatných náboženských systémov. Prvé to má urobiť Rusko a posledné Japonsko. Japonsko, hoc bude posledné, bude v tomto vraj najviac dominovať. India príjme Védy až ako 6. štát v poradí.
    Moc si neviem predstaviť udalosť, ktorá by prinútila urobiť takú radikálnu zmenu vo všetkých štátoch (vezmi si napr. moslimské štáty, tak sa za odpadlíctvo od viery trestá smrťou). Ale rovnako ťažká je to úloha aj z hľadiska presadenia sa KSB.
    Kým sú ľudia rozmaznaní konzumom, tak nebudú sa horlivo aktivisticky zasadzovať za také hodnoty, ako spravodlivá spoločnosť. Musia najprv padnúť na hubu a poriadne si vychutnať núdzu a bezprávie, potom sa boj za spravodlivosť stane masovým. Dnes je len strašne málo aktivistov, ktorí v tomto smere niečo robia. A ďalšia vec je, že nestačí len zmeniť organizáciu štátu a napísať nové zákony. Ľudia si najprv zákony spravodlivosti musia zapísať do srdca a duše. Musia sa vnútorne duchovne zmeniť a nájsť spôsob ako v tomto duchu vychovať aj deti, t.j. vyvinúť efektívnu kultúru rodinnej výchovy. Iba tak má šancu sa takýto systém udržať. No vezmite si len svojich príbuzných a susedov, a skúste porozmýšľať, čo by sa muselo stať, aby títo ľudia začali makať na rozvoji svojej mravnosti a duchovnosti... Už tu si človek uvedomí, aká je to ťažká úloha. Ťažká, ale nie nemožná. Každý rébus má svoje riešenie, ak je v súlade s Božím plánom.

  • jardob
    upravené Wed 15 Jun 2022 #137->

    @Atom povedal/-a:
    @jardob napsal:

    verím, že si uvedomuješ, že vychovať mravne vyspelého potomka nie je tak jednoduché.

    To je velmi důležité a vlastně svým způsobem jádro problému lidstva, tvorba mravnosti u nové generace.

    Jak vlastně vzniká mravnost ?
    Moje kratičká analýza:
    Je nějaký počátek - výchozí stav duše narozené bytosti
    1) vystavením vzorů v nejbližším okolí - u rodičů práce na vlastní mravnosti, těžko lze vychovat s větší mravností něž disponujeme (dítě velice rychle odhalí pokrytectví)
    2) vystavením vzorů v kultuře - zde se projeví naše úsilí pro práci pro občinu, náš "bolševismus" - schopnost pracovat pro celek (vhodná kultura má šanci zvýšit mravnost u dětí s méně mravnými rodiči), což se projeví v materiálních nosičích kultury (pomníky např. ukazují čeho si ceníme) a kultuře vztahů mezi lidmi ukazují (jak si vzájemně pomáháme).
    3) vlastní zkušenosti (hodnotím, že je to "náhodné", pozitivní zkušenost v dětství a dospívání zvýší mravnost, negativní sníží)
    4) vlastní vědomé úsilí na jejím zvyšování (s tím je potřeba začít co nejdříve, nejlépe hned na prahu dospělosti)

    Tu je aj ten problém, že rodič aj pri tej najlepšej vôli sa dopustí nejakých chýb. Nikto nie je dokonalý a aj majster tesár sa utne. Ďalšia vec je, že museli by ste byť aj veľmi dobre zladený názorovo s manželkou, aby ste nemarili jeden druhému nejakú snahu pri výchove.
    Ďalšia vec je, že otec a mama nie sú jediní, ktorí majú na dieťa od malička vplyv. Rodičia sa dnes snažia odbremeniť, a strkajú už malým deťom do rúk mobil alebo tablet, a nechajú ich tam pozerať všelijaký odpad. Ďalší a veľký vplyv má na deti škôlka, potom škola (deti aj učitelia).
    My skrátka nemáme žiadny osvedčený návod pre rodičov, čo je dobré a čoho sa treba vyvarovať. Robíme to ad hoc, nekvalitne. Hlavnú rolu vo výchove našich detí hrá prostredie, a to je škodlivé. Museli by sme žiť v inom prostredí, kde je viac prírody a lepšia kultúra.

    Je to ako keď sa tisícky domácich kutilov snažia vyrobiť lietadlo. Technológiu výroby nepoznajú, nemajú pri sebe ani tých, ktorí už lietadlo postavili, ale nechýba im nadšenie, skúsenosti s drobných domácich projektov, tak skúšajú. Tých, ktorým sa podarí vyrobiť nejaký primitívny lietajúci stroj, sú stotiny promile. Väčšina pokusov končí neúspechom. Potrebujeme efektívnu a osvedčenú kultúru podporenú tradíciami. Novú kultúru. T.j. potrebujeme technologické postupy, aby nemusel každý začína od nuly metodou pokus-omyl. To, že sa to pár talentovaným šťastlivcom podarí, to nestačí. Treba zabezpečiť masový úspech.

  • d
    dum
    upravené Fri 17 Jun 2022 #138->

    "Pretože ak sa duša zbaví tela aj ducha (ľudskej psychiky/identity), bude to niečo podobné, ako keď sa človek zobudí zo sna, kde bol niekým iným v inej realite. To znamená, že duša musí mať vlastnú identitu a vlastnú pamäť, ku ktorej sa vráti, keď opustí telo. T.j. aj duša môže byť nejaká algoritmický konštrukt, ktorý zabezpečuje tu oddelenosť od Boha, generovanie nových čistých vedomí. Lenže tým základným vedomím všetkého je Božie vedomie. A to Božie vedomie je v duši. T.j. Boh je v duši."...........Myslím že je potrebné si priblížiť pojmy duch a duša.Náboženstvá to používajú pojmovo aj významovo ináč,filozofi ináč,mystici,ezoterici aj okultisti ináč,ľudia taktiež.Môj pohľad(z hľadiska jednoduchej štruktúry)-človek:pravá myseľ=pozitívny duch,+duša(pozitívne emócie,vlastnosti,povaha); taktiež aj pseudomyseľ=negatívny duch,+duša(negatívne emócie,vlastnosti,povaha),+hmotné telo.Pseudomyseľ prevláda,a aj skresľuje idey pravej mysle.....Pozitívna entita,nie človek:pravá myseľ=pozitívny duch,+duša,inohmotné telo,možnosť voľby konverzie na negatívnu entitu.Negat.entita,nie človek:opačne..Čo sa týka KSB tak s pozitívnym duchom a dušou súvzťaží len typ psychiky Človek.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 15 Jun 2022 #139->

    Indické Védy boli prinesené bielymi ľuďmi zo severu. Tvrdia to samotní Indovia. Sú to ale indické Védy, takže niektoré veci môžu byť určené Indom a nemusia by univerzálne a nemusia sa týkať aj nás. Tiež mi tam veľa vedí nesedí, ale to vôbec nevadí. Každý by si z nich mal vziať niečo pre seba, s čím na svojej úrovni vývoja aktuálne rezonuje.

  • @dum povedal/-a:
    "Pretože ak sa duša zbaví tela aj ducha (ľudskej psychiky/identity), bude to niečo podobné, ako keď sa človek zobudí zo sna, kde bol niekým iným v inej realite. To znamená, že duša musí mať vlastnú identitu a vlastnú pamäť, ku ktorej sa vráti, keď opustí telo. T.j. aj duša môže byť nejaká algoritmický konštrukt, ktorý zabezpečuje tu oddelenosť od Boha, generovanie nových čistých vedomí. Lenže tým základným vedomím všetkého je Božie vedomie. A to Božie vedomie je v duši. T.j. Boh je v duši."...........Myslím že je potrebné si priblížiť pojmy duch a duša.Náboženstvá to používajú pojmovo aj významovo ináč,filozofi ináč,mystici,ezoterici aj okultisti ináč,ľudia taktiež.Môj pohľad(z hľadiska jednoduchej štruktúry)-človek:pravá myseľ=pozitívny duch,+duša(pozitívne emócie); taktiež aj pseudomyseľ=negatívny duch,+duša(negatívne emócie),+hmotné telo.Pseudomyseľ prevláda,a aj skresľuje idey pravej mysle.....Pozitívna entita,nie človek:pravá myseľ=pozitívny duch+duša,inohmotné telo,možnosť voľby konverzie na negatívnu entitu.Negat.entita,nie človek:opačne..Čo sa týka KSB tak s pozitívnym duchom a dušou súvzťaží len typ psychiky Človek.

    Áno, tie pojmy duch a duša bývajú prehadzované. Ja schválne ich používam tak, ako ich používa KSB vo svojich knihách, aby nedošlo k zmäteniu pojmov. T.j. telo (hrubohmotné), duch (jemnohmotné telo/biopole/nesie psychiku, osobnosť), duša (ešte vyššia úroveň)

  • d
    dum
    upravené Thu 16 Jun 2022 #141->

    @jardob povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    "Pretože ak sa duša zbaví tela aj ducha (ľudskej psychiky/identity), bude to niečo podobné, ako keď sa človek zobudí zo sna, kde bol niekým iným v inej realite. To znamená, že duša musí mať vlastnú identitu a vlastnú pamäť, ku ktorej sa vráti, keď opustí telo. T.j. aj duša môže byť nejaká algoritmický konštrukt, ktorý zabezpečuje tu oddelenosť od Boha, generovanie nových čistých vedomí. Lenže tým základným vedomím všetkého je Božie vedomie. A to Božie vedomie je v duši. T.j. Boh je v duši."...........Myslím že je potrebné si priblížiť pojmy duch a duša.Náboženstvá to používajú pojmovo aj významovo ináč,filozofi ináč,mystici,ezoterici aj okultisti ináč,ľudia taktiež.Môj pohľad(z hľadiska jednoduchej štruktúry)-človek:pravá myseľ=pozitívny duch,+duša(pozitívne emócie); taktiež aj pseudomyseľ=negatívny duch,+duša(negatívne emócie),+hmotné telo.Pseudomyseľ prevláda,a aj skresľuje idey pravej mysle.....Pozitívna entita,nie človek:pravá myseľ=pozitívny duch+duša,inohmotné telo,možnosť voľby konverzie na negatívnu entitu.Negat.entita,nie človek:opačne..Čo sa týka KSB tak s pozitívnym duchom a dušou súvzťaží len typ psychiky Človek.

    Áno, tie pojmy duch a duša bývajú prehadzované. Ja schválne ich používam tak, ako ich používa KSB vo svojich knihách, aby nedošlo k zmäteniu pojmov. T.j. telo (hrubohmotné), duch (jemnohmotné telo/biopole/nesie psychiku, osobnosť), duša (ešte vyššia úroveň)

    V poriadku,len aby čitatelia vedeli,že sú napr.v KSB prehodené len pojmy,nie naväzujúce úrovne,zmysel,význam,skladba,funkcie a pod.Každopádne v "hybridnom"hrubohmotnom"živočíšnom" tele človeka sa nachádza v dvoch opozitných mysliach aj pozitívny duch a duša,aj negatívny duch aj duša(nech si už pojmy prehodí kto ako myslí,aj keď....)"Anděl s ďáblem v těle":)-názov staršej českej komédie.

  • @dum povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    "Pretože ak sa duša zbaví tela aj ducha (ľudskej psychiky/identity), bude to niečo podobné, ako keď sa človek zobudí zo sna, kde bol niekým iným v inej realite. To znamená, že duša musí mať vlastnú identitu a vlastnú pamäť, ku ktorej sa vráti, keď opustí telo. T.j. aj duša môže byť nejaká algoritmický konštrukt, ktorý zabezpečuje tu oddelenosť od Boha, generovanie nových čistých vedomí. Lenže tým základným vedomím všetkého je Božie vedomie. A to Božie vedomie je v duši. T.j. Boh je v duši."...........Myslím že je potrebné si priblížiť pojmy duch a duša.Náboženstvá to používajú pojmovo aj významovo ináč,filozofi ináč,mystici,ezoterici aj okultisti ináč,ľudia taktiež.Môj pohľad(z hľadiska jednoduchej štruktúry)-človek:pravá myseľ=pozitívny duch,+duša(pozitívne emócie); taktiež aj pseudomyseľ=negatívny duch,+duša(negatívne emócie),+hmotné telo.Pseudomyseľ prevláda,a aj skresľuje idey pravej mysle.....Pozitívna entita,nie človek:pravá myseľ=pozitívny duch+duša,inohmotné telo,možnosť voľby konverzie na negatívnu entitu.Negat.entita,nie človek:opačne..Čo sa týka KSB tak s pozitívnym duchom a dušou súvzťaží len typ psychiky Človek.

    Áno, tie pojmy duch a duša bývajú prehadzované. Ja schválne ich používam tak, ako ich používa KSB vo svojich knihách, aby nedošlo k zmäteniu pojmov. T.j. telo (hrubohmotné), duch (jemnohmotné telo/biopole/nesie psychiku, osobnosť), duša (ešte vyššia úroveň)

    V poriadku,len aby čitatelia vedeli,že sú napr.v KSB prehodené len pojmy,nie naväzujúce úrovne,zmysel,význam,skladba,funkcie a pod.Každopádne v "hybridnom"hrubohmotnom"živočíšnom" tele človeka sa nachádza v dvoch opozitných mysliach aj pozitívny duch a duša,aj negatívny duch aj duša(nech si už pojmy prehodí kto ako myslí,aj keď....)"Anděl s ďáblem v těle":)-názov staršej českej komédie.

    V KSB sú používané tieto tri pojmy v tejto postupnosti (od najhrubšieho po najjemnejšie; od pominuteľného po večné): telo, duch, duša. V skutočnosti to môže byť aj komplikovanejšie a detailnejšie, ale toto je základ, ku ktorému prišli analýzou rôznych zdrojov. Pre začiatok je to dobré. Možno časom ľudia objavia viac. Možno časom budeme mať aj priame spojenie s Bohom, a budeme múdrejší. Beriem na vedomie aj tvoj názor a interpretáciu. Nevylučujem nič zmysluplné.

  • d
    dum
    upravené Thu 16 Jun 2022 #143->

    "ku ktorému prišli analýzou rôznych zdrojov. Pre začiatok je to dobré." Veru áno, no napr. zdroj Ján 4:23,24 to večné priamo osvetľuje(aj keď odvtedy aj v Absolútnom pravdepodobne mohli nastať nejaké zmeny).Asi nebol zobraný medzi zdroje.

  • jardob
    upravené Thu 16 Jun 2022 #144->

    @Ferry povedal/-a:

    Vypočul som si celé 8 hodinové video, ktoré tu pred časom postol Rusofil. Je to úvod do indických Véd. >Ten Rus, čo to prednáša má veľmi dobrú výslovnosť a dar hovoriť jednoducho.

    Vypočul som si z toho videa hodinu a ako už bolo spomenuté, veľa vecí tam nesedí. Buď to nie je tak opísané vo védach - chyba prekladu, alebo celé tie védy niekto "napísal". Napríklad časť kedy opisuje rôzne jugy ... akože to čo sme stroje či čo? Veď každá duša má slobodnú vôľu a môže zmeniť priebeh ktorejkoľvek jugy. Až tak to zovšeobecniť ako to spravil ten rozprávač, to by som si nedovolil.
    Tiež povedal, že na konci kalijugy budú jedinci vysoký 20 cm, dnešným ľuďom po kolená. Takýto výrok to je čistá bájka. Akoby chcel autor nejako ospravedlniť úpadok civilizácie v aktuálnej dobe. Ale veď úpadok civilizácie je už po stáročia umelý. Sme videli čo dokáže ľudstvo keď sa postaví GP ... keď počas obdobia komunizmu ľudia až do vesmíru lietali. A potom keď znova parazit ovládol civilizáciu tak nastal úpadok. Miestami som mal pocit akoby autor ospravedlňoval systém GP zotročujúci ľudí na planéte.
    Tiež rozprávač považuje náboženstvá za niečo "prirodzené". Ale náboženstvo prirodzené nie je! Viera je prirodzená ale nie náboženstvo a už vôbec nie je správane prisudzovať určité vlastnosti človeku na základe náboženstva. Ja som akože kresťan ale pritom vôbec nechválim kresťanské hodnoty a to označenie o mne nič nehovorí. Podľa mňa veľa vecí ten človek zle interpretuje, interpretuje to zo štandardného pohľadu našej spoločnosti. Pritom védy boli písané v úplne inej spoločnosti, kde slová mali úplne iný význam. Možno mal na objednávku primiešať kúkoľ medzi zrno.
    Najviac mi tam chýbalo prepojenie sveta duchovného a fyzického. Celý čas hovorí rozprávač o duchovnom svete, pritom vôbec neopisuje aký to má súvis s procesmi v prostredí fyzikálnom. Tiež ma až zastavil výrok "každý chce ísť do raja, každý si chce užívať" - ale veď to je taká sprostosť. To aj Stvoriteľ si každý deň užíva? Baví sa na tom ako týra ľudí, či ako si užíva? To, že človek je stvorený na obraz boží, to som tam ani nepočul. Aj to podpisuje výrok "Vytvoril som tento materiálny svet len kvôli tomu, aby doň vstúpili hlúpe živé bytosti," - takže človek, syn boží je hlúpa živá bytosť? Keby, že použije slovo "učiaca sa živá bytosť" tak nič nepoviem ... ale hlúpa? Hlúpy je akurát tak GP s tou svojou bandou satanistov, lebo nevedia čo ich čaká. Tiež rozprávač sa tam zmienil o karme, pokání, a práve tieto body, ktoré mal do detailu rozobrať, tak tie nechal bokom ... "Počúvajte, existuje karma aj pokánie, ale ja vám radšej budem hovoriť o náboženstvách, lebo v tie by ste mali veriť podľa toho aký je váš duch vyspelý". Veľa medzier ... veľmi veľa ... ešte si vypočujem ďalšiu hodinu, ale neočakávam svetoborné informácie.

    Mne tam tiež niektoré veci nesedia, hoci iné dávajú zmysel. Kvôli pochopeniu rozdielov medzi náboženstvami a pochopeniu ich podstaty ma to zaujíma.

    Čo sa týka tých júg, tak ak som to správne pochopil, ono to aj tak funguje, že človek môže prekonať vplyv jugy. Človek, ktorý sa očistí od všetkej karmickej záťaže, tak môže žiť na zemi a astrocykly na neho vôbec nepôsobia. Keďže podľa ich koncepcie sa v prvej juge začali rodiť dokonalé sväté bytosti, ktoré žili veľmi veľmi dlho a nehrešili, tak degradácia mohla nastať jedine tak, že sa im začali rodiť potomkovia, ktorých duše mali väčšiu karmickú záťaž a teda aj tendenciu k určitým hriechom. Najprv to bolo sem tam, no s každou novou jugou to bolo čoraz masovejšie. Dnes sa ľuďom rodia nielen menej vyspelé duše, ale aj démonické. (aby som im nekrivdil, že iba strašia ľudí, tak oni ponúkajú aj veľmi podrobné návody ako sa karmicky očistiť, ako si zabezpečiť narodenie dobrých detí, majú návody na rozvoj superschopností, návody ako sa chrániť pred negatívnymi bytosťami atď. To jest, návody ako prekonať zlo tejto doby. Či fungujú, to neviem. Ale spomínal jedno mesto, názov znel ako "Kumpchanela" a raz za 24 rokov tam majú sviatok, kde chodia miliony pútnikov. Vtedy totiž z himaláji zostupujú rôzni svätí a pomáhajú ľuďom vyliečiť sa. Údajne títo svätci bez problémov prejdú cez rieku po vodnej hladine, iní sa vynoria zo vzduchu, atď. Bolo by zaujímavé vidieť, či je to pravda. Najbližší sviatok vychádza niekedy teraz v najbližších rokoch. Asi 2024, ale trebalo by to overiť)
    To, čo sa v Biblii nazýva Satanom, tak vo védach túto úlohu zohráva Kali. Teraz je vek Kali, keď jej úlohou je riadiť svet smerom k degradácii. Úlohou iných bytostí je túto degradáciu brzdiť. Preto sa rodia bytosti ako Stalin, Putin, lebo v tejto Kalijuge je plánovaný krátky zlatý vek (10 000 rokov z 432 tisíc).
    Aj z hľadiska DVTR je Vesmír procesom. A všetky procesy vo Vesmíre sú riadené. Život ľudstva na zemi nie je nijako náhodný, ľudia ho nemajú plne vo svojej réžii. To, čo ľudia majú vo svojej réžii, je len úzke spektrum možností, najmä ak nezdokonaľujú svoju duchovnosť. Čím sú ľudia horší, tým sú viac ako stroje. Tým majú menej slobodnej vôle.
    Za seba každý môže povedať, čo dokáže a čo nie. Za seba môžem povedať, že mám silu urobiť toto, toto, toto... Ale nemôžem to povedať za ostatných, za ľudstvo. A zmeniť duchovnosť ľudstva nie je vôbec ľahké. No treba sa o to pokúšať.

    Pozeral som aj iné videá, od tohto človeka. S tými náboženstvami to vysvetľoval tak, že oni nekritizujú žiadne náboženstvo, pretože nie každý dokáže pochopiť vysoké filozofické princípy, a nie každý sa dokáže obmedzovať v užívaní si pozemských radostí, ako askét. Preto niektoré náboženstvá mali byť dané pre ľudí tohto veku, ako zjednodušená forma učenia, ktorú sú schopní prijať. V tom zmysle je to lepšie, ako keby boli ponechaní napospas prostrediu. Pri nedokonalých náboženstvách sa aspoň ako tak zaujímajú o duchovný svet. A môže to prebudiť ich záujem aj o hlbšie otázky. Druhá vec je, že náboženské učenia degradovali a boli poprekrúcané. Aj preto prichádzali noví a noví proroci, ktorí na tieto odchýlky poukazovali. Ježiš poukazoval na prekrútenia Tanachu, Mohamed na prekrútenia kresťanského učenia. Nedávno prišiel Prabhupáda, ktorý preložil Védy do angličtiny a podporil ich šírenie do sveta. S jeho narodením sa začal zlatý vek podľa Véd.

    Čo sa týka tej zmeny výšky a dlžky života ľudí, tak to zase nie je tak od veci. Archeológia a nielen biblická hovorí o obroch, ktorí žili pred tisíckami rokov. Takých obrovských kostier bolo vykopaných dostatočne veľa. (Biblisti ich pripisujú telám Nefilim - potomkovia padlých anjelov, ktorí si brali ľudské ženy za manželky). Ale aj paleontológia hovorí o ére gigantizmu, keď bolo všetko veľké: rastliny, zvieratá... A ono je celkom prirodzené, že čím je spoločnosť svätejšia, tým je bezpečnejšie ju nechávať dlhšie žiť. A ak sa ľudstvo mravne zvrháva, tak je bezpečnejšie ho nechať žiť krátko, aby ich učiaci sa intelekt nenapáchal veľké škody. (GP to robí tiež tak. Vytvorí CKR ale nenechá ho existovať príliš dlhé, aby nenabral viac vedomostí, ako by bolo pre GP bezpečné. Nechá ho zlikvidovať a presunie sa do nového CKR).

  • Takých obrovských kostier bolo vykopaných dostatočne veľa.

    Ako tiež som videl také fotky... ale 20 cm mi príde ako čisto rozprávačova vsuvka. Videl obra s človekom na fotke, tak usúdil, že ten obor je človek dnešného typ s výškou okolo 2 metre a to malé pri nemu je zdegenerovaný človek o veľkosti 20 cm. Niektoré závery sú zaujímavé, napríklad tie o tom, že človek začal jesť mäso nie kvoli tomu že musel ale kvôli tomu, že ho to lákalo (zakázané ovocie najviac chutí). Neviem čo je na tom pravdy, ale ako myšlienka zaujímavé. Vo všeobecnosti treba brať dosť s rezervou to čo hovorí. Počúvam teraz aj Sidorove bájky a tie mi prídu viac zrozumiteľné.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Ako počítačová hra. Prestali sme ju úspešne dokončovať, preto bude vypnutá a nahradená novou. Možno to tiež bude pokus slobodnej vôle. Ale nie každý sa tam dostane. Preto treba na sebe duchovne pracovať. Nestačí len čítať hrubé knihy.

    Ludstvo si uz preslo aj daleko horsimi obdobiami, prejdeme aj tymto, cesta je cielom.

  • Co to je "CKR"?

  • @Ferry povedal/-a:

    Takých obrovských kostier bolo vykopaných dostatočne veľa.

    Ako tiež som videl také fotky... ale 20 cm mi príde ako čisto rozprávačova vsuvka. Videl obra s človekom na fotke, tak usúdil, že ten obor je človek dnešného typ s výškou okolo 2 metre a to malé pri nemu je zdegenerovaný človek o veľkosti 20 cm. Niektoré závery sú zaujímavé, napríklad tie o tom, že človek začal jesť mäso nie kvoli tomu že musel ale kvôli tomu, že ho to lákalo (zakázané ovocie najviac chutí). Neviem čo je na tom pravdy, ale ako myšlienka zaujímavé. Vo všeobecnosti treba brať dosť s rezervou to čo hovorí. Počúvam teraz aj Sidorove bájky a tie mi prídu viac zrozumiteľné.

    Ale vždyť Bible o tom mluví jasně. Bůh dal na obživu rostliny a jejich plody. Hospodin dal k obživě kromě rostlin i maso! Mluví se o tom hned na začátku Genesis.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:

    Takých obrovských kostier bolo vykopaných dostatočne veľa.

    Ako tiež som videl také fotky... ale 20 cm mi príde ako čisto rozprávačova vsuvka. Videl obra s človekom na fotke, tak usúdil, že ten obor je človek dnešného typ s výškou okolo 2 metre a to malé pri nemu je zdegenerovaný človek o veľkosti 20 cm. Niektoré závery sú zaujímavé, napríklad tie o tom, že človek začal jesť mäso nie kvoli tomu že musel ale kvôli tomu, že ho to lákalo (zakázané ovocie najviac chutí). Neviem čo je na tom pravdy, ale ako myšlienka zaujímavé. Vo všeobecnosti treba brať dosť s rezervou to čo hovorí. Počúvam teraz aj Sidorove bájky a tie mi prídu viac zrozumiteľné.

    Ale vždyť Bible o tom mluví jasně. Bůh dal na obživu rostliny a jejich plody. Hospodin dal k obživě kromě rostlin i maso! Mluví se o tom hned na začátku Genesis.

    Presne tak, ALE on im dal za pokrm mäso až po potope, po zničení pôvodnej fauny a flóry. Je možné, že predchádzajúca flóra bola oveľa bohatšia na bielkoviny a pritom fauna bola jedovatá. Po potope pôvodná flóra bohatá na bielkoviny, ako aj iné podstané latky pre človeka, bola zničená ale bola dovezená iná fauna, vhodnejšia pre konzumáciu, ako náhrada za utratenú flóru. Napríklad dinosaury, jaštery, isto neboli vhodné ako strava.

  • @Ferry povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:

    Takých obrovských kostier bolo vykopaných dostatočne veľa.

    Ako tiež som videl také fotky... ale 20 cm mi príde ako čisto rozprávačova vsuvka. Videl obra s človekom na fotke, tak usúdil, že ten obor je človek dnešného typ s výškou okolo 2 metre a to malé pri nemu je zdegenerovaný človek o veľkosti 20 cm. Niektoré závery sú zaujímavé, napríklad tie o tom, že človek začal jesť mäso nie kvoli tomu že musel ale kvôli tomu, že ho to lákalo (zakázané ovocie najviac chutí). Neviem čo je na tom pravdy, ale ako myšlienka zaujímavé. Vo všeobecnosti treba brať dosť s rezervou to čo hovorí. Počúvam teraz aj Sidorove bájky a tie mi prídu viac zrozumiteľné.

    Ale vždyť Bible o tom mluví jasně. Bůh dal na obživu rostliny a jejich plody. Hospodin dal k obživě kromě rostlin i maso! Mluví se o tom hned na začátku Genesis.

    Presne tak, ALE on im dal za pokrm mäso až po potope, po zničení pôvodnej fauny a flóry. Je možné, že predchádzajúca flóra bola oveľa bohatšia na bielkoviny a pritom fauna bola jedovatá. Po potope pôvodná flóra bohatá na bielkoviny, ako aj iné podstané latky pre človeka, bola zničená ale bola dovezená iná fauna, vhodnejšia pre konzumáciu, ako náhrada za utratenú flóru. Napríklad dinosaury, jaštery, isto neboli vhodné ako strava.

    Z čeho soudíš, že to bylo po potopě. Maso jim dal hned po zformování Adama a Evy, potopa byla až dlouho po nich, Noe byl přece jejich potomek.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:

    Takých obrovských kostier bolo vykopaných dostatočne veľa.

    Ako tiež som videl také fotky... ale 20 cm mi príde ako čisto rozprávačova vsuvka. Videl obra s človekom na fotke, tak usúdil, že ten obor je človek dnešného typ s výškou okolo 2 metre a to malé pri nemu je zdegenerovaný človek o veľkosti 20 cm. Niektoré závery sú zaujímavé, napríklad tie o tom, že človek začal jesť mäso nie kvoli tomu že musel ale kvôli tomu, že ho to lákalo (zakázané ovocie najviac chutí). Neviem čo je na tom pravdy, ale ako myšlienka zaujímavé. Vo všeobecnosti treba brať dosť s rezervou to čo hovorí. Počúvam teraz aj Sidorove bájky a tie mi prídu viac zrozumiteľné.

    Ale vždyť Bible o tom mluví jasně. Bůh dal na obživu rostliny a jejich plody. Hospodin dal k obživě kromě rostlin i maso! Mluví se o tom hned na začátku Genesis.

    Presne tak, ALE on im dal za pokrm mäso až po potope, po zničení pôvodnej fauny a flóry. Je možné, že predchádzajúca flóra bola oveľa bohatšia na bielkoviny a pritom fauna bola jedovatá. Po potope pôvodná flóra bohatá na bielkoviny, ako aj iné podstané latky pre človeka, bola zničená ale bola dovezená iná fauna, vhodnejšia pre konzumáciu, ako náhrada za utratenú flóru. Napríklad dinosaury, jaštery, isto neboli vhodné ako strava.

    Z čeho soudíš, že to bylo po potopě. Maso jim dal hned po zformování Adama a Evy, potopa byla až dlouho po nich, Noe byl přece jejich potomek.

    Genezis 8 Koniec potopy
    Genezis 9,3 (po potope)
    Všetko, čo sa hýbe a žije, budete mať za pokrm, všetko vám dávam, ako predtým zelené byliny.

Táto diskusia bola uzavrená.