Chov zvierat - etické aspekty, konzumácia živočíšnej potravy

24

Komentáre

  • Atom
    upravené Fri 15 Jul 2022 #32->

    @Rusofil

    Nadměrná spotřeba masa je blud

    Čti prosím pozorněji, moje otázka zněla:

    Jak snížit nadměrnou spotřebu ?

    To, že se v Evropě a USA přejídáme to snad nemusím dokazovat.
    S tím i souvisí, proč GP snižuje maso, tím bude méně hnojiv a tudíž i méně obilí, hledá místo kde spotřebu zúžit. Mimoto má to i pozitivní aspekty to vybíjení chovů např. v Holandsku, kdy dojde k lokalizaci, uvolní se nám trh a nebude se vozit maso tisíce kilometrů, sníží se utrpení související s přepravou zvířat a čím menší chov tím je pravděpodobnější, že obsluha bude mít k hospodářským zvířatům lepší vztah.

  • R
    upravené Fri 15 Jul 2022 #33->

    @Atom povedal/-a:
    @Rusofil

    Nadměrná spotřeba masa je blud

    Čti prosím pozorněji, moje otázka zněla:

    Jak snížit nadměrnou spotřebu ?

    To, že se v Evropě a USA přejídáme to snad nemusím dokazovat.
    S tím i souvisí, proč GP snižuje maso, tím bude méně hnojiv a tudíž i méně obilí, hledá místo kde spotřebu zúžit. Mimoto má to i pozitivní aspekty to vybíjení chovů např. v Holandsku, kdy dojde k lokalizaci, uvolní se nám trh a nebude se vozit maso tisíce kilometrů, sníží se utrpení související s přepravou zvířat a čím menší chov tím je pravděpodobnější, že obsluha bude mít k hospodářským zvířatům lepší vztah.

    Celý tvůj příspěvek byl o zvířatech a masu, tak jsem předpokládal, že se to týká masa. Ale budiž.

    Jak nás otravují obilninami

  • Atom
    upravené Fri 15 Jul 2022 #34->

    @Rusofil
    Celý můj příspěvek byl o tom, že otázka rostlinná strava versus masová (jíst nebo nejíst maso) není klíčová. Nejsem zastánce ani jedné strany. Zdůraznil jsem etické a morální aspekty, které považuji za klíčové (příklad nějakého řešeni jsem dal od sebe), ale pravda není obecná, ale konkretní. Kdybych v dospívání obdržel, že když budu jíst maso moje schopnosti se zlepší a budu moci tak lépe budovat Boží království na zemi rozhodl bych se třeba jinak, tahle jsem mohl mít pouze výhodu v konkurenčním boji, který pro mě postrádal smysl (teď už jsem ho našel, přátelsky se poměřit na co máme a podle toho si dělit úkoly). No jsou i mnohem palčivější problémy před kterými se mohu ocitnout, zabít zvíře (k čemuž mám odpor) abych nakrmil dítě. Není dobré sklouzávat k černo-bílému vidění, které nám podsouvá GP, morálně etické otázky jsou velmi složité a velmi komplexní, dogmatický přístup dosud vedl ke genocidám (k tomu nejhoršímu pro vegetariána - masový hrob).

    Dále jsem zdůraznil, že je to individuální soukromé, pouze příklad. Úplně něco jiného a jiná rovina eticko-morálních rozhodnutí je když se rozhoduje o lidech o většině, jak rozdělit produkci a spotřebu (např. kolik masa kolik rostlinné stravy) v sociálním super systému, tam například úcta ke zvířatům a biosféře je na místě, když už jíme, tak zvířata neponižovat a ne terorizovat (je to moc drahé tak nebudeme umrtvovat, je to jenom zvíře) - vytvářet egergor lásky ke svému domovu k biosféře.

    Rozumím tvému pohledu, ve skutečnosti nejíme maso, ale "emulgované potrubí s pětiprocentní příměsí masa". Určitě dostatek kvalitního masa je žádoucí. Ale o tom jsem také psal, že korporace z toho dělají film "křidélko nebo stehýnko".

    Tuková strava (versus nadměrně sacharidová) se mi velmi líbí nemusí být jenom masová, lze ji sestavit i jako bezmasou.

    Osobní poznámka:
    Podle mě jsi se trochu zasekl ve svém pohledu a už se nerozhlížíš co vlastně "oponent" sděluje a že se nesnaží vyvrátit tvůj pohled jenom ho doplnit a rozšířit, případně sjednotit. Část populace může být vegetariánská to ničemu neuškodí - to že z toho děla GP módu a potom i ideologii, to je jiná věc, pro nás by nemusela již být tak překvapivá.

  • R
    upravené Fri 15 Jul 2022 #35->

    @Atom povedal/-a:
    @Rusofil
    Podle mě jsi se trochu zasekl ve svém pohledu a už se nerozhlížíš co vlastně "oponent" sděluje a že se nesnaží vyvrátit tvůj pohled jenom ho doplnit a rozšířit, případně sjednotit. Část populace může být vegetariánská to ničemu neuškodí - to že z toho děla GP módu a potom i ideologii, to je jiná věc, pro nás by nemusela již být tak překvapivá.

    "Zasekl" jsem se proto, že protistrana odmítala vzít v potaz, že jiné stravování, než to, které preferují oni, je přínosem, pro zdraví. Poznámky, jakože když budeme jíst maso 5x denně, nemáme se divit zdravotním komplikacím. Přitom je to právě naopak. problém dělají sacharidy, které jíme s masem.
    Maso samotné, se zeleninou se nedá jíst 5x denně. Říkám to z vlastní zkušenosti, Ještě před týdnem, jsem měl racion postaven na dvou příjmech stravy, ale v tomto týdnu zjišťuji, že mi stačí jíst jenom jednou denně a i tak jsem sytý.
    Přitom, když jsem jedl běžnou stravu, dopracoval jsem se k obezitě, za soustavného hladu. Vlastně jsem umíral hlady a zároveň nekontrolovaně přibíral. Maso se nedá jíst 5x denně, stačí jednou a tělo si další dávky jídla nevyžaduje. Při přechodu na nový styl stravování, jsem za prvé dva týdny, ztratil 7 kilo. Ale nejde o kila. Odešla především voda, kterou tělo zadržovalo a musel jsem brát léky na odvodnění, aby se ulevilo srdci. Tak ta voda odešla bez léků, jenom změnou stravy. O tom, že se stav glukózy v krvi normalizoval ani nemluvím. Cukrovka se mi vyhne atd.atd.
    Vegetariáni nemají v ruce žádný argument proti, tak vytahují způsob chovu zvířat. Já ale nejsem slepý a vidím, co se v průmyslových chovech děje. Oni ale nebojují za zlepšení chovu, ale o úplné zrušení, kde cílem je zákaz jezení masa vůbec.
    Měl jsem v rodině vegetariána, už jsem o něm psal a je to zvláštní kasta lidí. Velice rádi se montují do toho, kdo co jí a ostatním se snaží pojídání masa zprotivit tím, že říkají, že jim maso smrdí, že jíme mrtvoly a podobné hlášky. Tak jsem jim nastavil zrcadlo, aby se do něj podívali.

  • Atom
    upravené Fri 15 Jul 2022 #36->

    @Rusofil - Chápu už jsem jednou psal, že je to nejhorší druh sofistikovaného psychického násilí(*) ve jménu dobra, které potlačí fyzické násilí a tím to psychické zvětší. Facka ve vhodný čas na vhodném místě může dokonce vyvolat pozdější vděk příjemce - může to být i forma lásky, nelze to ale veřejně vyhlašovat - bylo by toho zneužito k páchání násilí "bez lásky" ve jménu lásky.

    Praxe kriterium pravdy - funguje Ti to, potvrdil jsi svoje úsilí, za mě blahopřeji. Zkus mít i pochopení pro nás co nejíme maso. Je pravda, že někdo si z toho dělá klacek na druhé, ale to je nezávislé na stravě, to je jenom záminka (psychický trockismus je všežravý).

    (*) funguje to tak, že subjekt, který psychicky terorizuje by zasloužil "na přes držku", aby bylo jasné, že překročil míru, ale situace je taková, že kdyby to napadený subjekt udělal, tak je označen za násilníka a bude okolím odsouzen (docela drsné, pokud z toho nemůžete vystoupit, najít si příznivější prostředí - např. jiný kolektiv).

  • dovolte mi jen jednu asociaci. pamatuju si, kdyz jsme zacali kastrovat kocky na vesnici. tehdy prisel stary soused (mel tehdy tak 75) a rekl, ze kastrace a sterilizace, to je prece proti prirode. rekla jsem mu, jestli neni proti prirode to, ze necha narodit zive tvory a pak je okamzite po narozeni zabije. jeho mysleni neslo nijak zmenit. on to tak mel nastavene a bylo by jedno, jak bych argumentovala.
    @Atom zcela souhlasim s tim vsim co pises, ale jak jsem napsala vyse, obavam se, ze Rusofil nechce jednoduse chapat, co se mu snazis/snazime rict. nicmene verim, ze tu bude dost lidi, kteri budou nad tim vsim premyslet a neco si odnesou.

    jeste poznamka. kamaradka z australie mi rano volala a rikala, ze jejimu synovi radila, aby si nakoupil konzervy do zasoby. on ma rad maso, tak at ma neco. syn se ji vysmal. pry proc by si kupoval konzervy, kdyz se daji VZDY koupit. docela mu tu lekci preji, az jednou bude mit maso treba jen 1x mesicne.

  • R
    upravené Sun 17 Jul 2022 #38->

    @constanze povedal/-a:
    jeste poznamka. kamaradka z australie mi rano volala a rikala, ze jejimu synovi radila, aby si nakoupil konzervy do zasoby. on ma rad maso, tak at ma neco. syn se ji vysmal. pry proc by si kupoval konzervy, kdyz se daji VZDY koupit. docela mu tu lekci preji, az jednou bude mit maso treba jen 1x mesicne.

    Bez škodolibosti to nešlo, že?

  • Rusofil: ak sa mozem spytat, aj ked to asi do tohto fora nespada, nizkosacharidova dieta vedie k oslabeniu cinnosti stitnej zlazy so vsetkymi dosledkami s tym spojenymi.....ako to riesis a riesis to?plus fakt, ze tvoj typ stravy vedie k prekysleniu a teda nedostatku vapnika v tele....citis to? a konzumujes ovocie, ci nic? ani jablika? nenapadam tvoj sposob, sama mam rada maso, len si hladam mieru, ked som sa sustredila na nizkosacharidove, malo to dosledky a zasa sacharidove tak priberam

  • R
    upravené Tue 19 Jul 2022 #41->

    @JankaS povedal/-a:
    Rusofil: ak sa mozem spytat, aj ked to asi do tohto fora nespada, nizkosacharidova dieta vedie k oslabeniu cinnosti stitnej zlazy so vsetkymi dosledkami s tym spojenymi.....ako to riesis a riesis to?plus fakt, ze tvoj typ stravy vedie k prekysleniu a teda nedostatku vapnika v tele....citis to? a konzumujes ovocie, ci nic? ani jablika? nenapadam tvoj sposob, sama mam rada maso, len si hladam mieru, ked som sa sustredila na nizkosacharidove, malo to dosledky a zasa sacharidove tak priberam

    Je to hodně otázek, které potřebují fundovanou odpověď. Tedy odpovím vlastními slovy a tu fundovanou odpověď nechám na doktoru Bergu. Odkaz níže.
    K oslabení štítné žlázy dochází právě konzumací sacharidů a hlavně sacharidů z pšenice. Pšeniční zrno obsahuje bílkovinu gluten, která se v těle transformuje na podobnou láku, kterou vylučuje štítná žláza. Takže pokaždé, když člověk sní nějaké jídlo, kde je pšenice, tak protilátky neútočí jen na látky z pšenice, ale i na štítnou žlázu.
    Co se týče vápníku, má naše tělo opačný problém. Ve vodě, v zelenině jej přijímáme obrovské množství, vápník se usazuje v těle, což vede k předčasným úmrtím. A také, krystalky vápníku, které se usazují v očích, přispívají k zrakovým potížím ve vyšším věku. K tomu jsem dával video v jiné sekci. Proto také piji vodu s nejlepším složením, jakou jsem na našem trhu objevil. Při tomto stravování je potřebné doplňovat draslík a sodík, protože se nekonzumují žádné polotovary a tudíž by mohlo dojít ke křečím v nohou z nedostatku soli. Vápník je potřeba snížit co to jde, ve vodě max. 20mg/l. Dobrá voda obsahuje všechny 4 minerály, tj. Ca 6, Mg 8,6 K 10,7 Na 11,3 v optimálním množství.
    Ty prvky totiž působí v těle tak, že Ca (vápník) se vstřebává jen prostřednictvím Mg (hořčíku), ale toho máme obvykle málo a tak se vápník ukládá v cévách po celém těle. Tomu má zabraňovat draslík (K) a pokud je draslíku v těle málo, nadbytek nevstřebaného, ale usazeného vápníku dovede ke kalcinóze a k infarktu. Vápník je v antagonistickém postavení k draslíku, který odpovídá za správnou činnost srdce. Nedostatek draslíku vede k arytmii a nakonec k zastavení srdce.
    Překyselení neřeším. Jak se to projevuje? Jím tučné maso (drůbež s kůží) , tučné ryby, tresčí játra i s tukem, veškerou nízkosacharidovou zeleninu, občas jogurt, jako zálivku a občas tučné sýry 50% tuku, olivy. Měl jsem moc rád hranolky, ty si teď dělám z bulvového celeru. Také můžu jíst majolku a také máslo, sádlo, slaninu a oleje. A také hodně vajec. Tedy jsou to všechny potraviny, co miluji. Dokonce si dám i pizzu, ale tu dělám z květákového těsta. Ovoce nejím vůbec, i když jsou povoleny bobuloviny. Ale nemám na ně chuť.
    Tento typ stravy způsobuje velké nasycení a podporuje tak intervalové hladovění. Já jím 1x denně, ale asi tuto dobu prodloužím, protože se mi jíst nechce ani po 24 hodinách. Tělo má tak dostatek času na opravné procesy. Tedy ten typ stravování je dobrý pro lidi, kteří se potřebují dost jídlem "nadlábnout" a nevyhovuje jim jíst často a do polosyta.
    Intervalové hladovění může být 16/8, 20/4, 24/0, tj, 16 hodin bez jídla, 8 hodinové okno na jídlo. Může se to zdát hrozné, ale není, protože tuk, který se sní, udržuje dlouhou dobu pocit sytosti.
    Pro pomoc tělu si do vody dávám lžičku jablečného octu, popř. citron, nebo zázvor. Žádné sacharidy, jenom to minimum, co je v zelenině. Tu si kontroluji v nutričních tabulkách, a jím zeleninu s množstvím sacharidů nejvíce 10-15 mg.
    Stačí si zadat do vyhledávače např. květák nutriční hodnoty a máš tam všechny údaje.
    Problémem je, že lidé, kteří přejdou na nízkosacharidovou stravu, nejsou důslední. Stačí sníst 1 brambor a jsou mimo, protože tělo se nepřepne na čerpání energie z tuků, ale sáhne po glukóze z brambory.
    Já nezačal s tím stravováním prioritně kvůli hubnutí, ale kvůli vyřešení zdravotních problémů. Hubnutí je jenom takový bonus.
    Píšeš, že jsi měla nějaké potíže při nízkosacharidové stravě. Otázkou je, jak dlouho si ji praktikovala, jestli si byla důsledná, jestli si náhodou nejedla 3 a víc krát denně, jestli si dodržovala intervalové "hladovění", jestli si nejedla malé svačinky atd.
    Já mezi jídly jenom piji. Vodu, čaj ze šípků, ten snižuje tlak, kávu.


    @JankaS povedal/-a:

  • @Lavazza ano, vseho moc skodi, at se to tyka cehokoliv. na druhe strane si myslim, ze hodne veganu a vegetarianu podleha jen modnim trendum a nemysli to vazne. jednoduse se chvili vezou na tom, ze jsou jako trendy, ale neni za tim zadna filozofie.
    ovsem kdyz masokombinaty nebo mlekarny delaji reklamy, kde ukazuji kravy na zelenych pastvinach, je to lez a pokrytectvi.
    radeji ovsem uz mlcim, protoze me tady jisty pan zase napadne, ze tomu nerozumim.

  • Lavazza
    upravené Tue 19 Jul 2022 #43->

    @constanze povedal/-a:
    @Lavazza ano, vseho moc skodi, at se to tyka cehokoliv. na druhe strane si myslim, ze hodne veganu a vegetarianu podleha jen modnim trendum a nemysli to vazne. jednoduse se chvili vezou na tom, ze jsou jako trendy, ale neni za tim zadna filozofie.
    ovsem kdyz masokombinaty nebo mlekarny delaji reklamy, kde ukazuji kravy na zelenych pastvinach, je to lez a pokrytectvi.
    radeji ovsem uz mlcim, protoze me tady jisty pan zase napadne, ze tomu nerozumim.

    Áno, máš v tomto pravdu. Mala som to napisat vyváženejšie. Mne vadí ten módny trend, móda ako nástroj riadenia davu. Mne celkovo vadí ako ľudia vedia malo o správnej výžive, a info čerpajú z reklamy. Pritom si neuvedomujú, naco reklama je, len na zvýšenie profitu.

  • @constanze povedal/-a:
    @Lavazza ano, vseho moc skodi, at se to tyka cehokoliv. na druhe strane si myslim, ze hodne veganu a vegetarianu podleha jen modnim trendum a nemysli to vazne. jednoduse se chvili vezou na tom, ze jsou jako trendy, ale neni za tim zadna filozofie.
    ovsem kdyz masokombinaty nebo mlekarny delaji reklamy, kde ukazuji kravy na zelenych pastvinach, je to lez a pokrytectvi.
    radeji ovsem uz mlcim, protoze me tady jisty pan zase napadne, ze tomu nerozumim.

    Poslední větou si ale o to napadení přímo říkáš protože předchozí dvě věty o módě a reklamě jsou čistá pravda a jen nějaký fanatik či idiot by s tím nesouhlasil. Takže jsi jen urazila toho nedefinovaného pána a něco podobného z něj zde na veřejnosti děláš. Proč provokuješ?

  • @Rusofil Čo znamená intervalove hladovení napr. 16/8.
    Tá 16 je počet hodín koľko neješ? T.j. naješ sa, potom 16 h nič, a potom sa znova naješ?
    Tu by to moc nevychádzalo, lebo by som musel jesť ráno o 6h a potom večer o 22h.

    Aký interval by mal byť minimálne medzi jedením, u začiatočníka?

  • R
    upravené Tue 19 Jul 2022 #46->

    @jardob povedal/-a:
    @Rusofil Čo znamená intervalove hladovení napr. 16/8.
    Tá 16 je počet hodín koľko neješ? T.j. naješ sa, potom 16 h nič, a potom sa znova naješ?
    Tu by to moc nevychádzalo, lebo by som musel jesť ráno o 6h a potom večer o 22h.

    Aký interval by mal byť minimálne medzi jedením, u začiatočníka?

    Ano, 16 hodin nejíš, a pak máš 8 hodinové okno, ve kterém můžeš jíst. Já když začínal, tak jsem jedl v časovém okně od 8:00 - 16:00. A pak už nic. Až zase ráno, od 8:00. Někomu vyhovuje jiné období časového okna. Je výhodné to udělat tak, aby čas hladovění zabíral dobu kdy spíš. V tom časovém okně můžeš jíst i víckrát, pokud ale budeš jíst nízkosacharidovou stravu, tak se ti jíst nebude chtít.
    Např: 12:00-20:00 v této době budeš jíst, a pak až do oběda následujícího dne budeš bez jídla. Není to tak strašné, ty 4 hodiny snad zvládneš. Pokud budeš jíst dostatečné množství tuků, nebudeš vůbec pociťovat hlad. Chutě ano, ale ne hlad. Ty chutě má na triku právě inzulín, který očekává další várku sacharidů, ale ty nepřicházejí. To ale rychle do 3 dnů přejde.
    Ještě poznámka, když jsem napsal, že v tom časovém okně můžeš jíst víckrát, myslel jsem velké jídlo. Žádné mlsání, každou půl hodinu.
    Takže pokud začínáš se třemi jídly, tak 1. ve 12:00, 2. 16:00, 3. 20:00 I tady platí základní pravidlo, jíst, jen když máš hlad. To znamená, že v 16:00 můžeš jídlo vynechat.

  • @Ladič
    nikoho jsem neurazila a nikoho neprovokuju. nejsem to snad ja, kdo je tady pod palbou za sve nazory v teto oblasti? potkala jsem se s hodne vegany a vegetariany, pro ktere jejich rozhodnuti vzdat se masa bylo soucasti jejich zivotni filozofie, presne tak jak to mam ja. na druhe strane jsem potkala i takove, kteri jednoduse si to chteli vyzkouset, ale nebylo za tim nic hlubsiho.
    nejsem ani fanatik a nejsem ani idiot:-). reklama pochopitelne vliv na lidi ma, ale ja jsem prestala jist maso, kdyz jsem videla undecover zabery z jatek. to byl bod zlomu.
    casto se mi stavalo, ze jsem byla nekde na veceri. kazdy si objednaval neco, ja jsem nikdy nic nekomentovala. naopak z druhe strany: ty nejis maso? proc nejis maso? ale dej si rizek a hotovo! a co jis, kdyz nejis maso, to neco jis?; nastesti se to pak v prubehu let zacalo menit.
    jeden kolega mel problem s alkoholem. snazil se z toho dostat a kdyz byla nejaka akce, on si dal nealko, ale porad do nej nekdo ryl, ze at si da panaka. vsichni vedeli, ze jednoduse nechce, ale byli jednoduse taci, kteri ho urazeli, ze je srac, protoze s nimi nepije. nepotreboval zadnou reklamu. on si jednoduse uvedomoval, ze neco je spatne a musi neco zmenit.
    na druhe strane Ladici, klidne si mysli o me, ze jsem hloupa nebo cokoliv, je mi to naprosto jedno. clovek se zivotem zoceluje a dostava se do bodu, kdy vsechno, co mu nedela dobre haze za hlavu a nezatezuje se tim. zalezi mi na nazoru jen od tech lidi, na kterych zalezi me. ovsem tak jako to delam s covidem a tim vsim, co se deje, ze se snazim s lidmi mluvit, kdyz vidim, ze jsou otevreni nazorum, to stejne jsem chtela udelat tady. mozna to vsechno vysvetluju spatne, mozna, ze to nikoho nezajima. mozna, ze se tomu nekteri smeji. mozna. nicmene pokud by aspon jeden clovek se zamyslel nad tim vsim, bude to skvele. nikomu neberu maso z talire. nikoho neodsuzuju a nekaram, ze ji maso. jen bych si prala, aby lidi se vic zajimali o to, kde se to "maso" na ten talir dostalo.
    ps: a jestli te moje nazory nezajimaji, neni nic jednodussiho, nez me hodit na ignoraci. je to skvela vec, ver mi:-)

  • @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    @Rusofil Čo znamená intervalove hladovení napr. 16/8.
    Tá 16 je počet hodín koľko neješ? T.j. naješ sa, potom 16 h nič, a potom sa znova naješ?
    Tu by to moc nevychádzalo, lebo by som musel jesť ráno o 6h a potom večer o 22h.

    Aký interval by mal byť minimálne medzi jedením, u začiatočníka?

    Ano, 16 hodin nejíš, a pak máš 8 hodinové okno, ve kterém můžeš jíst. Já když začínal, tak jsem jedl v časovém okně od 8:00 - 16:00. A pak už nic. Až zase ráno, od 8:00. Někomu vyhovuje jiné období časového okna. Je výhodné to udělat tak, aby čas hladovění zabíral dobu kdy spíš. V tom časovém okně můžeš jíst i víckrát, pokud ale budeš jíst nízkosacharidovou stravu, tak se ti jíst nebude chtít.
    Např: 12:00-20:00 v této době budeš jíst, a pak až do oběda následujícího dne budeš bez jídla. Není to tak strašné, ty 4 hodiny snad zvládneš. Pokud budeš jíst dostatečné množství tuků, nebudeš vůbec pociťovat hlad. Chutě ano, ale ne hlad. Ty chutě má na triku právě inzulín, který očekává další várku sacharidů, ale ty nepřicházejí. To ale rychle do 3 dnů přejde.
    Ještě poznámka, když jsem napsal, že v tom časovém okně můžeš jíst víckrát, myslel jsem velké jídlo. Žádné mlsání, každou půl hodinu.
    Takže pokud začínáš se třemi jídly, tak 1. ve 12:00, 2. 16:00, 3. 20:00 I tady platí základní pravidlo, jíst, jen když máš hlad. To znamená, že v 16:00 můžeš jídlo vynechat.

    pokiaľ je človek zdravý, tak najlepší kuchár je hlad....Tvoje telo samo dokáže správne rozhodnúť, koľko, kedy, a čo jesť. A heslo,........ jem aby som žil stačí. Môj názor

  • @Constanze: casto se mi stavalo, ze jsem byla nekde na veceri. kazdy si objednaval neco, ja jsem nikdy nic nekomentovala. naopak z druhe strany: ty nejis maso? proc nejis maso?
    To se mne stava dodnes. Proto to taky skoro nikde neprezentuju. Tahleta diskuze se mne zda ze strany lidi, obhajujicich jezeni masa agresivnejsi nez nase mirne komentare.
    Ja se do tehle diskuzi uz radsi nikde nemicham, protoze to dopadne jako vzdycky. Napadanim. Pokud je Ladic a Rusofil typicky vzor noveho Cloveka, tak to bude sichta budovat spolecne novy svet.

  • R
    upravené Wed 20 Jul 2022 #52->

    @constanze povedal/-a:
    @Ladič
    nikoho jsem neurazila a nikoho neprovokuju. nejsem to snad ja, kdo je tady pod palbou za sve nazory v teto oblasti?

    Ty nejsi pod palbou za své názory v této oblasti (které?).Ty jsi, jak říkáš "pod palbou" za názory na nízkosacharidové stravování, o kterém skutečně nemáš ani ánung.
    Nebylas tam náhodou?
    https://brnenska.drbna.cz/z-kraje/vyskovsko/24815-aktivistky-na-jizni-morave-se-kvuli-zviratum-svlekly-a-polily-umelou-krvi.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • R
    upravené Wed 20 Jul 2022 #53->

    @Fero povedal/-a:
    pokiaľ je človek zdravý, tak najlepší kuchár je hlad....Tvoje telo samo dokáže správne rozhodnúť, koľko, kedy, a čo jesť. A heslo,........ jem aby som žil stačí. Môj názor

    Správná poznámka. Ukaž mi zdravého šedesátníka. Pokud člověk není zdravý, pak je pro něj lepší, když se bude léčit změnou stravy, která jej dovedla k potížím a ne léky.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Fero povedal/-a:
    pokiaľ je človek zdravý, tak najlepší kuchár je hlad....Tvoje telo samo dokáže správne rozhodnúť, koľko, kedy, a čo jesť. A heslo,........ jem aby som žil stačí. Môj názor

    Správná poznámka. Ukaž mi zdravého šedesátníka. Pokud člověk není zdravý, pak je pro něj lepší, když se bude léčit změnou stravy, která jej dovedla k potížím a ne léky.

    mám 61 a vyzerám na 50, ani okuliare, ani nadváha, rád sa hýbem. veľa cvičím 5 tich Tibeťanov (už 20 rokov/ sem-tam fitko a hlavne som stále na slnku v záhrade.Moje telo ,mi povie, čo si žiada....mäso ale nejem často, tak 1-2 krát za týždeň, zato milujem polievky.

  • @Fero povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Fero povedal/-a:
    pokiaľ je človek zdravý, tak najlepší kuchár je hlad....Tvoje telo samo dokáže správne rozhodnúť, koľko, kedy, a čo jesť. A heslo,........ jem aby som žil stačí. Môj názor

    Správná poznámka. Ukaž mi zdravého šedesátníka. Pokud člověk není zdravý, pak je pro něj lepší, když se bude léčit změnou stravy, která jej dovedla k potížím a ne léky.

    mám 61 a vyzerám na 50, ani okuliare, ani nadváha, rád sa hýbem. veľa cvičím 5 tich Tibeťanov (už 20 rokov/ sem-tam fitko a hlavne som stále na slnku v záhrade.Moje telo ,mi povie, čo si žiada....mäso ale nejem často, tak 1-2 krát za týždeň, zato milujem polievky.

    Tak to jsi pašák.

  • @MIrek Svoboda povedal/-a:
    @Constanze: casto se mi stavalo, ze jsem byla nekde na veceri. kazdy si objednaval neco, ja jsem nikdy nic nekomentovala. naopak z druhe strany: ty nejis maso? proc nejis maso?
    To se mne stava dodnes. Proto to taky skoro nikde neprezentuju. Tahleta diskuze se mne zda ze strany lidi, obhajujicich jezeni masa agresivnejsi nez nase mirne komentare.
    Ja se do tehle diskuzi uz radsi nikde nemicham, protoze to dopadne jako vzdycky. Napadanim. Pokud je Ladic a Rusofil typicky vzor noveho Cloveka, tak to bude sichta budovat spolecne novy svet.

    Tak a zde se musím ozvat... @MIrek Svoboda , já napadám? Já naopak vidím jen jedovaté poznámky a konfliktní přístup k této diskusi od zastánců nejezení masa. Ukaž mi kde, jak a co z mých komentářů k tématice nejezení masa považuješ za napadání.

  • @MIrek Svoboda povedal/-a:
    Ja se do tehle diskuzi uz radsi nikde nemicham, protoze to dopadne jako vzdycky. Napadanim. Pokud je Ladic a Rusofil typicky vzor noveho Cloveka, tak to bude sichta budovat spolecne novy svet.

    mas pravdu. rikam si porad, ze radeji sem uz nic nepsat, protoze to dopada stejne jako v realu. sama ty diskuse nezacinam, ale kdyz se me nekdo pta, proc nejim maso, tak odpovim a tim se nastartuje neco, co ani nechci. clovek by si rekl, ze ti stejni lidi, kteri se tak rozumne vyjadruji k jinym vecem, jsou tak otevreni ke vsemu jinemu, budou stejne otevreni i diskusi na toto tema, ale asi to neni mozne. nevim, jestli je to lhostejnost, pohodlnost, kterou si pro onalepkuji tim, ze prece nejist maso je vymysl elit a tak se tim nema smysl zabyvat. muzu jim opakovat porad dokola, ze ja nikomu konzumaci nevycitam, ale jen poukazuji na to, ze spotreba masa roste a neni mozne ji pokryt a diky te rostouci spotrebe jede odporny business, zalozeny na utrpeni zvirat.

  • @constanze povedal/-a:

    @MIrek Svoboda povedal/-a:
    Ja se do tehle diskuzi uz radsi nikde nemicham, protoze to dopadne jako vzdycky. Napadanim. Pokud je Ladic a Rusofil typicky vzor noveho Cloveka, tak to bude sichta budovat spolecne novy svet.

    mas pravdu. rikam si porad, ze radeji sem uz nic nepsat, protoze to dopada stejne jako v realu. sama ty diskuse nezacinam, ale kdyz se me nekdo pta, proc nejim maso, tak odpovim a tim se nastartuje neco, co ani nechci. clovek by si rekl, ze ti stejni lidi, kteri se tak rozumne vyjadruji k jinym vecem, jsou tak otevreni ke vsemu jinemu, budou stejne otevreni i diskusi na toto tema, ale asi to neni mozne. nevim, jestli je to lhostejnost, pohodlnost, kterou si pro onalepkuji tim, ze prece nejist maso je vymysl elit a tak se tim nema smysl zabyvat. muzu jim opakovat porad dokola, ze ja nikomu konzumaci nevycitam, ale jen poukazuji na to, ze spotreba masa roste a neni mozne ji pokryt a diky te rostouci spotrebe jede odporny business, zalozeny na utrpeni zvirat.

    Nikdo není dokonalý. Sorry...

  • @Sonice :-) nejim maso 20 let, chodim do fitka, sportuju a nikdy jsem nepocitovala jakekoliv problemy:-) nepausalizujme prosim.