Japonsko

Japonci chcú zachrániť spaľovacie motory. Automobilky založili veľkú asociáciu
https://auto.pravda.sk/doprava/clanok/635060-japonci-chcu-zachranit-spalovacie-motory-automobilky-zalozili-velku-asociaciu/

Corbettův report: Technokracie je šílená, protilidská a selže
Bank of Japan oznámila, že nebude pokračovat v zavádění digitální měny (CBDC). Proč? Protože lidé ji nechtějí a nebudou ji používat.Jak uvádí Asia Times, v japonské ekonomice, která je silně závislá na hotovosti, lidé chápou, že hotovost je bezpečná, vysoce likvidní a užitečná v nouzi. Zajišťuje také rovný přístup ke službám pro stárnoucí obyvatelstvo země, z něhož mnozí nejsou spokojeni s digitálními platbami.
https://otevrisvoumysl.cz/corbettuv-report-technokracie-je-silena-protilidska-a-selze/

Komentáre

 • Zora
  upravené 19 Apr 21:54 #2

  6.4.23
  Japonská armádna helikoptéra sa pravdepodobne zrútila do mora
  Vrtuľník japonskej armády s desiatimi osobami na palube, ktorý vo štvrtok zmizol z radarov, sa s najväčšou pravdepodobnosťou zrútil do mora. Južne od japonského ostrova Mijakodžima sa totiž objavili trosky, ktoré by mali pochádzať zo zmiznutého vrtuľníka.
  Helikoptéra UH-60JA Black Hawk sa stratila z radarov počas prieskumného letu severne od ostrova Mijakodžima. Na jej palube sa nachádzalo desať osôb vrátane vysoko postaveného veliteľa japonských ozbrojených síl.
  Trosky, ktoré by mohli pochádzať zo zrúteného vrtuľníka, sa našli v mori približne 1800 kilometrov južne od Tokia. Lode japonskej pobrežnej stráže našli na hladine aj olejové škvrny. Miestni predstavitelia však tieto informácie odmietli potvrdiť.
  Japonský premiér Fumio Kišida vyhlásil, že zmiznutie vrtuľníka je v súčasnosti predmetom vyšetrovania pod gesciou ministerstva obrany.
  Agentúra AP pripomína, že japonská vláda sa rozhodla posilniť obranyschopnosť na juhozápade krajiny v reakcii na čoraz agresívnejšiu vojenskú aktivitu Číny v regióne.
  https://www.teraz.sk/zahranicie/japonska-armadna-helikoptera-sa-pravd/706307-clanok.html

  15.4.23
  Japonský premiér Kišida bol po explózii bez zranení evakuovaný. Podozrivého zadržali
  Japonský premiér Fumio Kišida dnes vyviazol nezranený z útoku, ochranka ho ale musela evakuovať. Pred verejným vystúpením predsedu vlády v meste Wakajama na západe krajiny hodil nejaký muž z davu predmet, na čo sa ozval výbuch. Podľa japonských médií išlo zrejme o dymovnicu. Polícia podozrivého zadržala.
  https://www.ta3.com/clanok/263886/japonsky-premier-kisida-bol-po-explozii-bez-zraneni-evakuovany-podozriveho-zadrzali


  Minulý mesiac bol Kišida v Poľsku a na Ukrajine.
  https://www.cas.sk/clanok/2781607/cinsky-prezident-je-v-moskve-japonsky-v-kyjeve-co-na-to-ukrajina/

 • 9.5.23

  Japonsko pracuje na otvorení styčného úradu NATO v Tokiu
  Japonsko pracuje na otvorení styčného úradu Severoatlantickej aliancie (NATO) v Tokiu. V utorok to uviedol japonský veľvyslanec v USA Kódži Tomita.
  Tomita sa vyjadril k správe týždenníka Nikkei Asia z mája na podujatí Národného tlačového klubu (NPC) vo Washingtone. V nej sa uvádza, že NATO pod vedením USA plánuje otvoriť prvý takýto úrad v Ázii s cieľom uľahčiť konzultácie v regióne.
  "Bod, ktorý ste spomenuli, je jednou z vecí, na ktorých pracujeme, aby sme posilnili naše partnerstvo. Žiadne konečné potvrdenie som však nepočul," povedal japonský diplomat. NATO správu nepotvrdila, pretože nechce zachádzať do detailov prebiehajúcich rokovaní svojich spojencov.
  Tomita informoval o samite skupiny G7 19.-21. mája v Hirošime a uviedol, že jeho cieľom bude užšie zosúladenie prístupu G7 k Číne.
  Styčný úrad sa má podľa Nikkei Asia otvoriť na budúci rok. Umožní diskusie s bezpečnostnými partnermi NATO, ako sú Južná Kórea, Austrália a Nový Zéland, s ohľadom na geopolitické výzvy zo strany Číny a Ruska.
  Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v januári navštívil Japonsko. Spolu s japonským premiérom Fumiom Kišidom sa zaviazal posilniť väzby tvárou v tvár "historickým" bezpečnostným výzvam. Spomenul inváziu Ruska na Ukrajinu a narastajúcu vojenskú silu Číny.
  Na zverejnenie správy Peking vyhlásil, že je nutná "vysoká ostražitosť" vzhľadom na "expanziu NATO na východ".
  https://www.teraz.sk/zahranicie/japonsko-pracuje-na-otvoreni-stycneho/713088-clanok.html