Padlí andělé a historie lidstva

1131415161719»

Komentáre

  • Rusofil povedal/-a: Tak jako to bylo s údajně Římskou mozaikou, kde byly texty v Ruštině, nebo uchováním paměti na naše pradávné předky Hyperborejce, v našem slovním výrazu "velký borec".

    Rusofil povedal/-a: Když si slovo Hyperborea přeložíme jako, "Velký Borei", jsme hned doma. Borei je totiž dodnes v Ruštině jednoslovné pojmenování severního větru, severní bouře. Takže Hyperborea je krajina Velkého Severního větru.
    Dále je to ještě zajímavější. Máme to celou dobu před očima.
    Určitě je vám známo slovní spojení - je to velký borec, nebo, je to borec. No a odkud se vzalo? Velký borec = velký borejec - obyvatel velké Borei . Hyperborei, hyperborejec.

    Není pravděpodobnější, že slovo "borec" je od praslovanského kořene "bor"?

    Kořen slova - bor, má praslovanský původ, je tedy pro slovanské jazyky společné (i když je různě vývojem "upravené").
    Kott :
    veliký a darebný chlap borák,
    neborák = ubožák, chudák
    borba = zápas; borca = borec, zápasník;
    borcovat = bořit
    Borej, e, m. = Boreas, severní vítr.
    Borba, y, f. = boj,
    Borec, rče, m., Boretsch, ves u Ml. Boleslavě; Boretz, ves u Lobosic.
    Do toho je i význam, bor = borový les (česky a polsky).
    buran - rusky bouře
    https://www.ontola.com/cs/ondi/sllopl/puvod-slova-borec

    a znamená jednoduše zápasník a odtud pochází označení zápasníků za borce (jako dodnes v ruštině) a pak přeneseně jako pochvala, nejen sportovců a zápasníků?

    Kromě toho, hyperborejci se sami nazývali jinak, "hyperborejci" je termín kterým řekové označovali někoho, koho sami neznali. Sami hyperborejci vůbec netušili, že jim tak někdo říká.

    Kromě toho, "hyper" neznamená v řečtině "velký" ale "přes", "za".

    Kromě toho, "velký borec" je odvozenina od "borec", nikoliv naopak.

  • R
    upravené Sun 5 Feb 2023 #543->

    Hox povedal/-a: Kromě toho, "hyper" neznamená v řečtině "velký" ale "přes", "za".

    Já nemluvil o Řečtině, ale o Ruštině. Ale i tak HyperMarket znamená co? Velký obchod, nebo "Za Obchodem", nebo "Přes obchod"?
    Já za základ vzal ruské slovo Borei, kde i dnes znamená severní vítr. Jinak všechna slova, která uvádíš a připouštíš, že jsou od praslovanského kořene "bor" mají prakticky stejný význam. S tím nemám absolutně problém. Problém ve tvém výkladu mám s tím kořenem "bor". Nevysvětlil si, odkud se vzal.
    Já jsem si jistý, že slovo "borec" je od národnosti, tedy borejec, obyvatel krajiny severních větrů, borejů. Těším se na tvé vysvětlení.
    PS: Ještě poznámka, nechci tě urazit, ale dávat mi sem odkazy na stránku, od anonymního autora, který nemá ani ánung o Ruštině, je pod tvoji úroveň. Hlavně, když autor by "si jen tipoval", jak se sám vyjadřuje. Takže neví jistě, jen tipuje. Kdyby si byl jistý, asi by se nestyděl uvést i své jméno.
    Já beru za jediný správný názor tvoření Ruských slov, z Ruské školy Ruského jazyka, a ne z Německé školy Ruského jazyka. Protože současná lingvistika je postavená na Německé škole. Tím by ti mělo být jasné, že tvůj odkaz je pro mě marginální.
    Ruská škola Ruského jazyka je jediná, která nám dává o Ruštině istinný obraz. Je součástí Ruské geografické společnosti, v čele které stojí Putin a Šojgu.

  • Hyperborea je ruský termín? Myslel jsem že pochází od řeckých klasiků.

    Nechceš doufám hodnotit význam slova "hyper" ve staré řečtině podle toho, co znamená v moderní češtině? Hyper ve staré řečtině znamená "přes" a "za", můžeš si to dohledat.

    Je myslím celkem známé, že Řekové označili za "hyperborejce" údajný lid který sami neznali, znali o nich jen z doslechu, a věděli že Borej je severní vítr tak je nazvali "za severním větrem" = (lid) daleko na severu. Hyper (za) borea (severní vítr).

    U slovanů tedy byl borej označení pro severní vítr. Existuje nějaký dokument, ve kterém Slované označují sami sebe za "borejce" nebo "borce" ve smyslu národnosti? Odpovídat nemusíš...

    Vtipné je jak zpochybňuješ zdroj. Ale dokonce i souhlasíš s tím vysvětlením v odkazu, píšeš že s tím nemáš problém. Těžko můžeš, protože jsou to všechno prokázané věci, lehce dohledatelné.

    Proč bych měl vysvětlovat, odkud se vzal kořen bor? Ty také nemáš nejmenší tušení, odkud se ten kořen vzal.

  • R
    upravené Sun 5 Feb 2023 #545->

    @Hox povedal/-a:
    Hyperborea je ruský termín? Myslel jsem že pochází od řeckých klasiků.

    Nechceš doufám hodnotit význam slova "hyper" ve staré řečtině podle toho, co znamená v moderní češtině? Hyper ve staré řečtině znamená "přes" a "za", můžeš si to dohledat.

    Odvádíš pozornost jinam. Já netvrdil, že "Hyper" pochází z Ruštiny. Já tvrdil, že Hyper Borea je země Velkého severního větru, nebo bouře.

    U slovanů tedy byl borej označení pro severní vítr. Existuje nějaký dokument, ve kterém Slované označují sami sebe za "borejce" nebo "borce" ve smyslu národnosti? Odpovídat nemusíš...

    >
    Proč bych neodpověděl. Každý den chlapi mezi sebou mluví o některém svém známém, který něco velkého dokázal, ten je borec. To nepopřeš. A, že to není ve smyslu národnosti, je tisíciletým vývojem jazyka. Tak například, u nás se životu říká život, u Rusů totéž slovo znamená břicho.

    Vtipné je jak zpochybňuješ zdroj. Ale dokonce i souhlasíš s tím vysvětlením v odkazu, píšeš že s tím nemáš problém. Těžko můžeš, protože jsou to všechno prokázané věci, lehce dohledatelné.

    No samozřejmě, že jsem neměl problém s citací, z toho odkazu, tedy:
    veliký a darebný chlap borák,
    neborák = ubožák, chudák
    borba = zápas; borca = borec, zápasník;
    borcovat = bořit
    Borej, e, m. = Boreas, severní vítr.
    Borba, y, f. = boj,
    Borec, rče, m., Boretsch, ves u Ml. Boleslavě; Boretz, ves u Lobosic.
    Do toho je i význam, bor = borový les (česky a polsky).
    buran - rusky bouře

    Problém jsem viděl v tom, že autor neuvádí, kde se ten kořen slova "bor" vzal a ostatní jen tipuje. Stejně, jako ty.

    Proč bych měl vysvětlovat, odkud se vzal kořen bor? Ty také nemáš nejmenší tušení, odkud se ten kořen vzal.

    A víš, že nemám jen tušení, ale vím to naprosto jistě? Na rozdíl od tebe. Povím ti tajemství. Ruský (Praslovanský jazyk) se tvořil z přírody. Všechna slova, která dnes používáme znamenala nejdříve něco materiálního. Až z nich se postupně stávala slova abstraktní. Tak například i taková slova, jak je čest a sláva, znamenala nejdříve materiálno.
    Ale zpátky borci. Toto slovo je odvozeno od přírodního jevu, jakým je severní vítr, nebo severní BOUŘE = BOREJ. Kapišo? Přírodní úkaz! Odtud pak všechna slova s tímto kořenem.

    Pokud se chceš vůči mě nadále vymezovat vyber si něco jiného...

  • Ty víš, ŽE severní vítr se označoval Borej. Nevíš, PROČ se označoval Borej. To je podstatný rozdíl.

  • R
    upravené Sun 5 Feb 2023 #547->

    @Hox povedal/-a:
    Ty víš, ŽE severní vítr se označoval Borej. Nevíš, PROČ se označoval Borej. To je podstatný rozdíl.

    Vážně, pokud chceš tady se mnou vést spory, musím tě odkázat na Ruskou školu Ruského jazyka. Tam by ses dozvěděl, že slovo Borej pochází od praslovanského (a ti to měli od svých otců a matek borejců), krále zvířat, medvěda, který se původně jmenoval "bjojarring", toto bylo spojeno s jeho zvukovými projevy, dodnes se zachovalo dětské brum, brum. No a protože medvěd představoval sílu, dostal silný severní vítr pojmenování podle zvířete ovládajícího podobnou silou. Odtud i další slovo bojarin, bojar atd. Takže od medvěda, Hoxi, od medvěda.
    Nebudu tady popisovat celý vývoj těchto slov, jelikož chybí písmena, která byla odstraněna, nejdůležitější z nich bylo písmeno "ižica". Vše je odvozeno od přírody kterou měli naši předci před očima. Tak, jako slova "noha", má svůj kořen ve slově "hus".

  • Píšeš jak kdybys toho všeho byl sám osobně svědkem. Existuje nějaký dokument kde by se o tom "bjojaringovi" dalo dočíst? Je ten termín někde doložen v historickém dokumentu? Nebo existuje jen mýtická tajná "ruská škola ruského jazyka", jejíž členové po tisíce let uchovávají tajný smysl slov, které nejsou nikde napsány a nikdo jiný je nezná, a za příslušnou úplatu se s námi běžnými smrtelníky o své neověřitelné tajné vědění podělí?

  • Nechápu. Takže se dělí o svoje "vědění" zadarmo? Máš nějaké odkazy?

    Rusofil povedal/-a: "My nepotřebujeme psané důkazy, protože ty se dají zničit, zfalšovat, nebo dopsat. Pro nás je důležitý náš jazyk a byliny, ve kterých je zachováno dědictví našich předků."

    V které bylině se dá dočíst o tom, že mědvěd dělal "bjojaring"?

  • R
    upravené Sun 5 Feb 2023 #551->

    @Hox povedal/-a:
    Nechápu. Takže se dělí o svoje "vědění" zadarmo? Máš nějaké odkazy?

    Rusofil povedal/-a: "My nepotřebujeme psané důkazy, protože ty se dají zničit, zfalšovat, nebo dopsat. Pro nás je důležitý náš jazyk a byliny, ve kterých je zachováno dědictví našich předků."

    V které bylině se dá dočíst o tom, že mědvěd dělal "bjojaring"?

    Vzkaz od žreců, od zdroje, ze kterého čerpám tyto znalosti:

    "Není to pokus dát svůj vklad vědě o jazyku. A také, nezpůsobit nějaký svár mezi vědci, obírajících se těmito vědami. To, co se tady dozvíte, je „lže“ nauka, protože to, co se dozvíte tady, je mimo vědu. (myslí se tím oficiální lingvistika a další pavědy)
    Tyto informace nenajdete nikde jinde. Společné s těmito vědami je jenom to, že je stejný předmět, kterým se zaobíráme. To, že jsme mimo vědu, děláme záměrně. Ve vědě není to, co potřebujeme vrátit a hledali jsme to, och, jak jsme to hledali, ale nenašli. Kromě toho chceme oznámit, že nemáme žádný vztah k žádným zdrojům financování, církvím, zednářům, sektám, tajným společnostem, světlým, nebo temným silám, reptiloidům a … Nebudu je všechny vyjmenovávat.(moje poznámka) Nás zajímá jen jazyk a jediným objednavatelem jste vy. Je čas vrátit se k tomu co k nám došlo z předchozích staletí a možná i tisíciletí. Tato dnešní hodina není výzkumem, nebo vědeckou prací. Jedná se o oznámení toho, co víme přesně. Oznamujeme to tak, jak považujeme za nutné, a nebo už možným vám toto oznámit. Žádné důkazy neočekávejte. Toto není historické přemýšlení, je to fakt. Nemáme úkol někoho přesvědčovat, nebo utvrzovat. A také nemáme žádný dluh před vědou a něco jí dokazovat."

    Já se s tímto ztotožňuji.

  • Ok, už otázku tvých zdrojů nechám na pokoji, napíšu jen svůj pohled:

    1) Boreas je bůh severního větru řecké mytologie, je to součást řeckého panteonu a řecké mytologie

    2) slovo Boreas / Borej ve významu boha větru nebo silného severního větru se do ruštiny dostalo z řečtiny po přijetí křesťanství

    3) české "borec" je od významu zápasník, v ruštině borec

    4) kořen "bor" označuje boj, bojovat, obrana, zápas, zabránit - vše spojeno s obranou, bojem, silou, jak v češtině tak v ruštině, jedná se původní staroslovanský kořen slova a s Boreas/Borej nemá nic společného, protože Boreas/Borej bylo přejato z řečtiny až později.

    tohle výše je dle mého ověřitelné / dohledatelné / vystopovatelné v historii.

  • R
    upravené Sun 5 Feb 2023 #553->

    @Hox povedal/-a:
    Ok, už otázku tvých zdrojů nechám na pokoji, napíšu jen svůj pohled:
    tohle výše je dle mého ověřitelné / dohledatelné / vystopovatelné v historii.

    Hm, hm. Za 1000 let budou psát, že Rusové prohráli II.sv. válku, protože to je ověřitelné / dohledatelné / vystopovatelné v historii.
    Podle Rusů, pochází Řečtina z Ruštiny, ne naopak. Pořád se pohybuješ v současné, Německé metodologii.

  • V slovenčine sa slovo "borec" spája so slovom "boriť" - t.j. búrať, rúcať. To sa v bojoch aj zvyčajne deje. Bojovníci zrážajú súperov.
    O silných a zdravých chlapcoch sa zvykne hovoriť, že sú ako buk/dub. Dokonca máme rozprávku o valibukovi.

  • d
    dum
    upravené Mon 6 Feb 2023 #555->

    Na rekonštrukcii (15.stor.) Ptolemaiovej mapy (žil v 1.-2.storočí) je na severe hlava boha vetra s nápisom Boreas, a na severe euroázie (ak som videl dobre v tomto rozlíšení) je časť zeme označená slovami hip borei. Ďalšie mapy s Hyperboreou: https://www.matrix-2001.cz/clanek/hyperborea-3-8717

  • d
    dum
    upravené Tue 7 Feb 2023 #556->

    A prikláňam sa k názoru že podklady pre tieto mapy boli (sú?) omnoho staršie vyobrazenia. Lebo si myslím (verím, som presvedčený) že ešte pred potopou sveta prebehlo dramatické rozštiepenie (nie postupné pomalé rozdelenie a určite nie na začiatku jury ako tvrdia "vedci"+ darwinisti a pod., ale oveľa neskôr keďže pád trvá podľa mňa len niekoľko desiatok miliónov rokov /samozrejme ešte bolo obdobie čisto Edenu pred pádom/ takže celá "evolúcia" sa udiala /pričinením/ len behom tohto obdobia ) -rozštiepenie vtedajšieho jedného superkontinentu na časti, z ktorých niektoré či už ľadovými dobami a podobnými fenoménmi resp. neskoršou veľkou potopou zanikli. (okrem Hyperborey napr. aj tzv. Lemuria, Atlantída a pod.)

  • Rusofil povedal/-a: Hm, hm. Za 1000 let budou psát, že Rusové prohráli II.sv. válku, protože to je ověřitelné / dohledatelné / vystopovatelné v historii.
    Podle Rusů, pochází Řečtina z Ruštiny, ne naopak. Pořád se pohybuješ v současné, Německé metodologii.

    Zásadním způsobem manipuluješ, pokud tvrdíš že jediný správný přístup je ignorovat všechny historické nálezy, dokumenty, artefakty a věřit jen nějakému mýtu, který má tu vlastnost, že je v rozporu se všemi nálezy a jediná věc z něj nejde nijak doložit.

    Nepohybuju se v "Německé metodologii", ale na území zdravého rozumu.

    Za 1000 let možná někdo bude tvrdit, že Rusové prohráli 2. světovou válku, ale doložitelné to nebude, protože budou existovat artefakty a dokumenty, svědčící o opaku. O tvé verzi nesvědčí nic.

  • Rusofil povedal/-a: psát, že Rusové prohráli II.sv. válku

    Budou psát jak barbarští bolševici vpadli do evropy a jak hrdinný wehrmacht bránil civilizaci.
    stejně jako to píšou o tzv. mongolským vpádu a tzv tureckým vpádu kolem roku 1683

  • R
    upravené Tue 7 Feb 2023 #559->

    Hox povedal/-a: Zásadním způsobem manipuluješ, pokud tvrdíš že jediný správný přístup je ignorovat všechny historické nálezy, dokumenty, artefakty a věřit jen nějakému mýtu, který má tu vlastnost, že je v rozporu se všemi nálezy a jediná věc z něj nejde nijak doložit.

    Vyslechni si dnešního (6.2.203) Pjakina. Tvrdí totéž co já. Prvním krokem byla změna jména Stalingrad na Volgograd. Už i dnešní mladí lidé nevědí, že byl nějaký Stalingrad a nenachází jej na mapách. Není Stalingrad, nebyla Stalingradská bitva.
    Není Velká Borea, nebyli Borejci. I když stopa po jejich existenci zůstala v našem jazyce. Ale tobě chybí dokumenty. Je mi za tebe trapně.

  • H
    Hox
    upravené Tue 7 Feb 2023 #560->

    Rusofil povedal/-a: Není Velká Borea, nebyli Borejci. I když stopa po jejich existenci zůstala v našem jazyce. Ale tobě chybí dokumenty. Je mi za tebe trapně.

    To že je ti trapně mě mrzí, ale mám problém věřit nějaké neověřitelné verzi anonymního zdroje jen na základě toho, že je přesvědčený o svojí pravdě. Slované po celou svou historii nevěděli nic o tom, že by měli pocházet z hyperborejců.

  • R
    upravené Tue 7 Feb 2023 #561->

    Hox povedal/-a: Slované po celou svou historii nevěděli nic o tom, že by měli pocházet z hyperborejců.

    Samozřejmě, protože jejich dějiny byly systematicky mazány z zemského povrchu. Zůstaly jen zbytky v zeměpisném názvosloví, v jazyku, pohádkách a bylinách. Ale znalosti zůstaly u žreců a v současné době se rozhodli, že je nutné nám tyto znalosti poskytnout.

  • d
    dum
    upravené Wed 8 Feb 2023 #562->

    https://www.theoi.com/Phylos/Hyperborea.html Z tohto čo som sa dočítal v tomto mixe historických textov mi vyplýva, že v Hyperborei jestvovali bytosti a vzťahy ktoré mi pripomínajú časti Biblie Genezis, a nielen. Nachádzajú sa tam bohovia (boží synovia) , potomkovia bohov, králi obri, jednookí obri Kyklopi aj iní obri, (Nefilim, Refaim), ľudia Hyperborejci, ich dcéry (ľudia, ľudské dcéry) a pod., takže štruktúra zmes bohov, polobohov a ľudí. Klasické predpotopné "pracovisko" bohov, koexistencia rôznorodých entít a bytostí. Podobná štruktúra a zmes pravdepodobne bola aj v Atlantíde, prastarom Egypte, v časti Južnej Ameriky, u prastarých Sumerov a pod. Čo sa týka predpotopných ľudí tak ich genetická skladba mohla zodpovedať podmienkam a častiam rozštiepeného superkontinentu na ktoré boli umiestnení . Nedajú sa vylúčiť spoločné gény ani predpotopných a popotopných ľudí keďže pred potopou boli nainštalovaní na sever Hyperborejci a po katastrofe na severné časti Euroázie svetlé (ruské?,slovanské?)etniká človeka rozumného. Ak bola potopa sveta ešte o niečo skôr , tak po nej to mohli byť aj neandertálci, ktorí sa našli aj na Sibíri. Toto čo som napísal sa týka už procesu pádu. Pred pádom mohol byť pozemský Eden a udiať sa vznik Človečenstiev kľudne v severnej časti superkontinentu, podnebie a podmienky pred dimenzionálnym presunom boli viac než priaznivé, po presune a rozštiepení kontinentov ešte pred potopou podnebie v Hyperborei je v týchto textoch celkom dobre opísané.

  • Súlad
    upravené Wed 8 Feb 2023 #563->

    smazáno, osobní rovina

  • Súlad
    upravené Wed 8 Feb 2023 #564->

    smazáno, osobní rovina

Táto diskusia bola uzavrená.