Padlí andělé a historie lidstva

1235719

Komentáre

  • d
    dum
    upravené Tue 18 Oct 2022 #122->

    @ban povedal/-a:

    dum povedal/-a: Ako som napísal, toto neberiem. Tento proces vzniku života sa nedá v laboratórnych podmienkach zopakovať a odsledovať.

    Dosti zábavný argument. Takže oproti tomu stvoření života/člověka bohem. lze v laboratorních podmínkách provést a zopakovat?
    No totok, to jsem tedy netušil.

    Inu, jeden se neustále dozvídá nové a nové novinky.

    No ty si vtipkár @ban. Pravdaže stvorenie človeka Bohom sa v laboratórnych podmienkach previesť nedá. Tvorba Boha je duchovná, tvorí duchov. No vytvorenie fyzického prírodného hrubohmotného ľudského tvora inými entitami (netreba špecifikovať) je úplne reálne a možné. Toto už vie aj dnešná veda.

  • Ogar Valach povedal/-a: Ak si materialista a ateista, je to v poriadku. Ale neprekrúcaj a netvár sa, že si nepochopil.

    Nuže, nepochopil jsem ono překrucování.
    Pochopil.
    Vždy mě pobaví, když někdo, zvíci výše svého pohledu na jsoucno, kategoricky po někom žádá něco, čeho sám není schopen. Navíc, jak může neotřesitelně vědět, že to něco, co nechce přijmout, v laboratořích už nebylo mnohokrát dosaženo a zopakováno, a sice v náležité kvalitě a že to není vypuštěno, abych tak řekl, do terénu.

    A valachu, ano, jsem materialista a současně theista. Pouze nezávislý, svůj. A současně neberu vážně dogmatiky a hlasatele axiomů.
    Proč jsem na stránkách KSB?
    Protože KSB má smysl a souzní s tím co od života chci.

  • ban povedal/-a: Vždy mě pobaví, když někdo, zvíci výše svého pohledu na jsoucno, kategoricky po někom žádá něco, čeho sám není schopen.

    Lenže toto sa týka všetkého. Dokáž existenciu hmoty.

  • d
    dum
    upravené Wed 19 Oct 2022 #125->

    ban povedal/-a: Vždy mě pobaví, když někdo, zvíci výše svého pohledu na jsoucno, kategoricky po někom žádá něco, čeho sám není schopen. Navíc, jak může neotřesitelně vědět, že to něco, co nechce přijmout, v laboratořích už nebylo mnohokrát dosaženo a zopakováno, a sice v náležité kvalitě a že to není vypuštěno, abych tak řekl, do terénu.

    Nič som po nikom kategoricky nežiadal, ešte som napísal že nech sa ten dotyčný ak chce vyjadrí. Súčasne som odmietol teórie, hypotézy ktoré sú nelogické. Už som to uviedol pred tým. Z ničoho môže vzniknúť len nič. Z neživého nevznikne živé. Živá bunka so svojou DNA nevznikne sama od seba náhodne chemicky z minerálov a kyselín. Darwinovská evolúcia je samotransmutačná tým pádom nelogická. Evolúcia je logická len keď sa na nej podieľal príčinný faktor inteligencie za účelom experimentovania a pseudo- tvorby mysliacej hybridnej bytosti v živočíšnom tele a fauny a flóry okolo nej .

  • Kaktus povedal/-a: ZA b) Napadá mě otázka - Jaký je účel lidstva? Jak dlouho můžeme obývat zemi? Jinak řečeno - Slunce za určitý (stovky milionů / miliardy let) čas způsobí, že země bude neobyvatelná, má se tedy lidstvo přesídlit jinam, případně provést evoluci pod svým vedením na jiné planetě a objevit se tak třeba na nástěnných freskách tamnějších nově vznikajících civilizací? (Stejně jako to bylo na té naši).

    Táto forma života za taký čas už nebude dávno existovať nikde. Ľudia (ich duchovia, duše) nadobudnú telá úplne inej štruktúry v úplne iných podmienkach života.

  • Táto forma života za taký čas už nebude dávno existovať nikde. Ľudia (ich duchovia, duše) nadobudnú telá úplne inej štruktúry v úplne iných podmienkach života.

    A jak to bude se zvířaty?

  • d
    dum
    upravené Wed 19 Oct 2022 #128->

    @Lena povedal/-a:

    Táto forma života za taký čas už nebude dávno existovať nikde. Ľudia (ich duchovia, duše) nadobudnú telá úplne inej štruktúry v úplne iných podmienkach života.

    A jak to bude se zvířaty?

    V iných fyzických podmienkach života musí byť fauna a flóra logicky taktiež štrukturálne iná. Vytvára vhodné prostredie pre sebauvedomujúce bytosti. "Duševne", emocionálne, povahovo sú výronmi myslí a sú a budú také aké budú výstupné idey vedomých myslí človečenstva.

  • o
    upravené Tue 18 Oct 2022 #129->

    Lena povedal/-a: A jak to bude se zvířaty?

    No problemo. Jasnovidka Vanga: rok 2164: Zvieratá sa zmenia na „polo-ľudí“

  • @openeyes povedal/-a:

    Lena povedal/-a: A jak to bude se zvířaty?

    No problemo. Jasnovidka Vanga: rok 2164: Zvieratá sa zmenia na „polo-ľudí“

    Zdroj?

  • Ogar Valach povedal/-a: @openeyes povedal/-a:
    No problemo. Jasnovidka Vanga: rok 2164: Zvieratá sa zmenia na „polo-ľudí“
    Zdroj?

    malo to byť skôr na odľahčenie, ale prosím, tu je jeden

  • Ogar Valach povedal/-a: Lenže toto sa týka všetkého. Dokáž existenciu hmoty.

    Dobrá, i když to v šerém dávnověku udělali jiní, já sám bych toho nebyl schopen.

    existence molekul (atomů) => existence Brownova pohybu
    hypotéza (teoretický) důsledek

    existence molekul (atomů) <= existence Brownova pohybu
    (teoretický) důsledek experimentální fakt

    Toliko jednoduchý příklad

    A nyní ogare, dokaž neexistenci hmoty.

  • Ogar Valach
    upravené Tue 18 Oct 2022 #133->

    ban povedal/-a: Toliko jednoduchý příklad

    Nedokázal si nič. Ani len prejavy koncentrovanej energie, ktorú považuješ za hmotu. Ak pôjdeme do dôsledkov, nie si schopný dokázať nič, ani existenciu samého seba. Všetko je to len tvoja viera.

    ban povedal/-a: A nyní ogare, dokaž neexistenci hmoty.

    Takto to nefunguje. Budem ti kontrovať, dokáž neexistenciu Stvoriteľa.

  • Rusofil povedal/-a: Nebo jak chápete oblékaní psů, veterinu na větší úrovni, než zdravotnictví pro lidi a další chuťovky.

    Počul som ženu na ulici hovoriť psovi: "Vydrž, prídeme domov a maminka ti dá papať." Chcel som sa jej spýtať, že či je suka, ale rozmyslel som si to.

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: Nebo jak chápete oblékaní psů, veterinu na větší úrovni, než zdravotnictví pro lidi a další chuťovky.

    Počul som ženu na ulici hovoriť psovi: "Vydrž, prídeme domov a maminka ti dá papať." Chcel som sa jej spýtať, že či je suka, ale rozmyslel som si to.

    Přesně, slyšel jsem to také.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @openeyes povedal/-a:

    Lena povedal/-a: A jak to bude se zvířaty?

    No problemo. Jasnovidka Vanga: rok 2164: Zvieratá sa zmenia na „polo-ľudí“

    Vždyť se to děje dnes v přímém přenosu. Dochází k ozvířečtění lidí a humanizaci zvířat. Nebo jak chápete oblékaní psů, veterinu na větší úrovni, než zdravotnictví pro lidi a další chuťovky.

    Uprednostňovanie zvierat pred ľuďmi, uprednostňovanie divočiny, prírodné niky, mysliacich a nemysliacich dostať na podobnú úroveň. Návrat do praveku :wink:

  • @Rusofil povedal/-a:

    Vždyť se to děje dnes v přímém přenosu. Dochází k ozvířečtění lidí a humanizaci zvířat. Nebo jak chápete oblékaní psů, veterinu na větší úrovni, než zdravotnictví pro lidi a další chuťovky.

    Lidi byli prdlí po tisíciletí. Asi nejznámější je v tomto směru starověký Egypt. V Egyptě jsou kočky považovány za polobožské bytosti, jsou jim budovány chrámy, jejich mrtvá tělíčka se balzamují, zabití kočky je hrdelním zločinem. Templářskému rytíři dokonce hrozí, způsobí-li ztrátu řádové kočky, podobný trest jako při neuposlechnutí představeného nebo porušení slibu cudnosti.

  • d
    dum
    upravené Wed 19 Oct 2022 #139->

    Je zaujímavé, že už roky sa tu vedú rozličné svetonázorové, filozofické aj teologické debaty, rozpory vo vnímaní boli a sú veľké(KSB, SAV a pod.), ešte si pamätáme na nie až tak veľmi dávne dišputy s panteistami, budhistami, panenteistami atď. Zarputilé obhajoby. No zjednocujúcim princípom je Boh, resp. nejaká najvyššia riadiaca absolútna inteligencia a entita, alebo u polyteistov vyššie relatívne inteligencie - okrem ateistov ktorí popierajú akékoľvek takéto bytosti a skutočnosti a berú do úvahy len to čo vnímajú svojimi ľudskými (nedokonalými) zmyslami a prístrojmi. Mimo ich vnímania nič neexistuje.

  • Ogar Valach povedal/-a: Nedokázal si nič. Ani len prejavy koncentrovanej energie, ktorú považuješ za hmotu. Ak pôjdeme do dôsledkov, nie si schopný dokázať nič, ani existenciu samého seba. Všetko je to len tvoja viera.
    Ogar Valach povedal/-a: Takto to nefunguje. Budem ti kontrovať, dokáž neexistenciu Stvoriteľa.

    No, ogare, úkolování a popírání bez předložení relevantních argumentů
    ti jde skvěle.
    Samozřejmě, mohu se mýlit, neboť se mýlím často a o to víc jsem rád, když mě někdo poučí a dozvím se něco nového.
    V tomto případě se tedy mýlím spolu s ostatními, jak jinak, že, alespoň v tom naštěstí nejsem sám:

    " Svoje zcela vyčerpávající studium Brownova pohybu Perrin završil (spolu se svým
    asistentem M. Chaudesaiguesem) experimentálním potvrzením výsledků fyzikálně
    statistické teoretické analýzy kinetiky tohoto jevu, kterou provedli krátce předtím
    nezávisle na sobě Marian Smoluchowski (1872 - 1917) a Albert Einstein (1879 -
    1955).
    Perrinův brilantní rozbor Brownova pohybu je bezesporu mezníkem v nazírání na
    strukturu látek. Jeho provedením se původní hypotéza změnila v jistotu, což hned
    v roce 1908 - v novém vydání své knihy Nárys chemie - čestně uznal jeden z jejích
    největších tehdejších odpůrců Wilhelm Ostwald:
    "Přesvědčil jsem se, že od nedávna máme experimentální důkaz diskrétní či zrnité
    struktury látky, který atomová hypotéza marně hledala sta a tisíce let. ....souhlas
    Brownova pohybu s požadavky kinetické hypotézy ...opravňuje i toho nejobezřetnějšího
    vědce mluvit o experimentálním důkazu atomové teorie hmoty. Atomová hypotéza jím
    byla povýšena na vědecky dobře podloženou teorii."
    A atom se stal ústředním pojmem přírodovědy začínajícího dvacátého století. "

    Dodám jen, že samozřejmě energie je obsažena ve všem, je všudypřítomná a nepředstavitelně, abych tak řekl, pestrá. Je to tvůrce.
    Na druhou stranu, víme o ní, snad s výjimkou ogara, prd.
    Neexistenci Stvořitele ti dokazovat nebudu, protože nedokáži snést důkaz neexistence energie-tedy stvořitele. To snad jindy a v jiné dimenzi, až se tam jednou potkáme.
    Do té doby spi sladce.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 19 Oct 2022 #141->

    ban povedal/-a: No, ogare, úkolování a popírání bez předložení relevantních argumentů ti jde skvěle.

    Vidím, že nie si veľmi bystrý. Tá údajná úloha, ktorú som ti dal, slúžila na poukázanie, že nedokážeš dokázať vôbec nič. Nebola to výzva k dokazovaniu, aj keď si sa toho chytil. Prišiel si s nejakými primitívnymi "dôkazmi", ktoré sú postavené na vode. Vlastne na tom, že si niekto stanovil nejaké podmienky a v rámci nich niečo akože dokázal. Lenže nedokázal, že tie podmienky, v rámci ktorých niečo dokazuje, sú relevantné. Stačí zmeniť predpoklad a hneď je všetko inak. Obyčajná úvaha, že náš vesmír je len hologram, zrazu všetko naruší a domček z kariet sa zrúti. Nehovoriac o ďalších pohľadoch na vec. Materialistom to možno stačí, mne nie. Dohadovať sa nemá zmysel, pretože my si jednoducho nemôžeme rozumieť. Na prvej, svetonázorovej priorite sme si úplne vzdialení.

    ban povedal/-a: Na druhou stranu, víme o ní, snad s výjimkou ogara, prd.

    Som rád, že si uznal, že o hmote nevieš nič, takže ju tým pádom nedokážeš dokázať.

    ban povedal/-a: Neexistenci Stvořitele ti dokazovat nebudu, protože nedokáži snést důkaz neexistence energie-tedy stvořitele. To snad jindy a v jiné dimenzi, až se tam jednou potkáme.

    Znovu si ukázal, že si nepochopil údajnú výzvu na dokazovanie. Neexistencia Stvoriteľa sa nedá dokázať rovnako, ako sa nedá dokázať jeho existencia. Nechápeš, že tá výzva bola v skutočnosti poukázaním na tento fakt? A ty sa toho chytáš, pretože si materialista, a ako taký potrebuješ na všetko "dôkaz", samozrejme podľa podmienok, ktoré ste si vy, materialisti, sami stanovili? Alebo ako to je? V rámci týchto pravidiel sa dokážete dostať len po určitú úroveň poznania a iná vám zostane nadlho uzatvorená. Je to vaše rozhodnutie. V tomto ste veľmi podobní veriacim rôznych náboženstiev. Nevadí. S vami sa dá aspoň diskutovať, v zásade nie ste nebezpeční, obmedzujete iba samých seba. To sa o isramistoch nedá povedať. S materialistami ani ateistami nemám problém. V diskusii nevidím význam. Nechajme to tak a zhodnime sa, že sa nezhodneme.

  • ogare, ty seš fakt dárek.
    Míněno v dobrém.

    Vlastně etalon těch, o nichž kdosi v příručce pro křesťany prohlásil, že mají oči a nevidí a mají uši a neslyší. Ale to je jen lidské, není to neobvyklé.
    Mimochodem, nejsem materialista, ani atheista. Jsem jen trošičku kriticky (potažmo skepticky) zaměřen směrem k hlasatelům nepodložených frází, všelikých hloupůstek a nedoukům.
    A máš pravdu, fakt nejsem příliš bystrý, neboť jsem naivně předpokládal, že se od tebe, ogare, dočkám něčeho smysluplného, co mě třeba vyvede z omylu, poučí a tak.
    Bohužel...
    njn

  • Ogar Valach
    upravené Wed 19 Oct 2022 #143->

    @ban, nepochopil si podstatu môjho komentára, nevadí. Nielen tvojim mylným predpokladom je, že sa snažím niekoho presvedčiť a vyvádzať ho z jeho omylov. Keďže si sa zameral na mňa a duma si vynechal, je jasné, že si len ďalší v rade tých, ktorým viac či menej ležím v žalúdku. Vyvracať ti tvoj omyl, že si podľa teba schopný dokázať existenciu hmoty, naozaj nie je mojim zámerom. Malá ukážka tvojich nezmyslov.

    ban povedal/-a: A valachu, ano, jsem materialista a současně theista.

    ban povedal/-a: Mimochodem, nejsem materialista, ani atheista.

    Klameš a si zároveň taký sprostý, že si to ani nedokážeš ustrážiť. To je problém s klamaním, že si musíš pamätať čo si napísal. Viac netreba nič dodávať. Možno len toľko, že tu boli väčší borci ako takýto trapáci, ktorí predtým prakticky nepísali, ale hneď ako začali, bol pre nich problém Ogar a všetko sa točilo hlavne okolo neho, s jedinou výnimkou Petra.D., ktorý si zobral na paškál Počtára. Vyslali ťa zo Zlomu s novou stratégiou, alebo si si dal záväzok sám?

  • Ogar Valach
    upravené Wed 19 Oct 2022 #144->

    @Rusofil povedal/-a:
    Pořád se tady bavíte teoreticky. Dával jsem tady na toto téma video (14.10.), kde Rusové popisují, jak mohou různé druhy vznikat. Bohužel, zase se na to video nikdo nepodíval, jelikož jsem nenašel, o tom co tam ukazují a říkají, žádnou zmínku. A přitom odpovědi máte rovnou u nosu.

    Konečne som sa k nemu dostal. Je to prakticky totožný pohľad s mojim. V jednej vete, život ako kolektívne dielo duchovne vyspelých bytostí. Nie je to v rozpore s prvotným tvorením Stvoriteľom, ani jeho ďalšie tvorenie, čo nie je znakom nedokonalosti prvotného tvorenia alebo Stvoriteľa, naopak. A toto zase nevylučuje tvorenie ním stvorených bytostí.

    My, človekovia so živatmou, sme časticou najvyššieho Stvoriteľa. Máme preto tvorivú schopnosť rovnako ako on. Sme stvorení na jeho obraz. Ostatní to takto nemajú.

    Prečo je také množstvo organizmov na Zemi? Pretože je to kolektívne dielo miliónov a možno miliárd duchovne vyspelých bytostí, ktoré každá prispela svojou trochou do kolektívneho diela, ktorého cieľom je vytvorenie harmónie a pestrosti života na Zemi. Zem samotná prispieva tiež, pretože je to od nás vyspelejšia bytosť.

    Cieľom nie je len krása, ale aj schránky pre živatmy, ktoré ako napredujú, vymieňajú jednu za druhú podľa potreby, tak ako sa vyvíjajú. Na zvládnutie každého aspektu existencie na vyššej úrovni je prítomný potrebný organizmus. Čím je vývoj živatmy ďalej, tým je dlhší aj život organizmu. Človek môže žiť desaťtisíce rokov, planéta miliardy...

    Znovu uvádzam video, na ktoré upozornil Rusofil, aby ste ho nemuseli hľadať.

  • d
    dum
    upravené Fri 21 Oct 2022 #145->

    ban povedal/-a: Navíc, jak může neotřesitelně vědět, že to něco, co nechce přijmout, v laboratořích už nebylo mnohokrát dosaženo a zopakováno, a sice v náležité kvalitě a že to není vypuštěno, abych tak řekl, do terénu.

    Áno, v laboratóriách bolo viackrát dokázané a zopakované vytvorenie ľudského tvora, len to nie je vypustené, aby som tak povedal, do terénu. Taktiež bola viackrát vytvorená a dokázaná skoková evolúcia flóry a fauny genetickými manipuláciami, len to nie je vypustené do terénu.... je to omnoho reálnejšie ako darwinovská náhodná autotransmutačná postupná evolúcia či samovznik živej bunky náhodne z ničoho alebo z neživej hmoty.

  • Ogar Valach povedal/-a: Klameš a si zároveň taký sprostý, že si to ani nedokážeš ustrážiť.

    No ano, v tomto máš pravdu. Naprostou. Bystrý ogar.

    Blbě jsem to napsal, chybička se vloudila a chytil ses toho směle, moje chyba.
    Uvedu tedy na pravou míru, co tím vlastně myslel a co chtěl říci:
    V podstatě jsem jedno i druhé a současně ani jedno ani druhé, dalo by se říci chameleon.
    Proč?
    Inu, protože všechno souvisí se vším a život se skládá jak z materie, tak z ducha, z energie.
    Ogar jako ryzí bytost složená toliko z energie, nikoliv hmoty, samozřejmě odhalí každého trapáka a klamára, i stalo se.
    A ne, nejsi pro mě problém, líbíš se mi, protože jsi tak nějak svůj.
    Originálů si cením.

  • ban povedal/-a: Ogar jako ryzí bytost složená toliko z energie, nikoliv hmoty, samozřejmě odhalí každého trapáka a klamára, i stalo se.

    Ale no tak, takto prekrúcať a podsúvať. Taký hlúpy byť nemôžeš, takže to robíš zámerne. Takúto hru musia hrať dvaja a ty si v tom odteraz sám. Určite vyhráš. ;)

  • Jakže, ogare?
    Což snad nejsi energetická bytost?
    Nechce se mi věřit, že se skládáš z něčeho takového neexistujícího jako je hmota.

    Ne, určitě nevyhraji, neboť účelem toho všeho, co jsem napsal, není hrát a vyhrát.
    Nejsem soutěživý typ. Pouze zvědavý, ale od tebe jsem se vlastně vůbec nic užitečného nedozvěděl.
    Alespoň ne ve smyslu hmoty a energie.
    Vynaložil jsem energii zcela zbytečně, jdu ji tedy načerpat. Stin jíá sas!

  • d
    dum
    upravené Fri 21 Oct 2022 #150->

    @dum povedal/-a:

    ban povedal/-a: Navíc, jak může neotřesitelně vědět, že to něco, co nechce přijmout, v laboratořích už nebylo mnohokrát dosaženo a zopakováno, a sice v náležité kvalitě a že to není vypuštěno, abych tak řekl, do terénu.

    Áno, v laboratóriách bolo viackrát dokázané a zopakované vytvorenie ľudského tvora, len to nie je vypustené, aby som tak povedal, do terénu. Taktiež bola viackrát vytvorená a dokázaná skoková evolúcia flóry a fauny genetickými manipuláciami, len to nie je vypustené do terénu.... je to omnoho reálnejšie ako darwinovská náhodná autotransmutačná postupná evolúcia či samovznik živej bunky náhodne z ničoho alebo z neživej hmoty.

    A aj preto si myslím že za hmotnou históriou našej planéty stoja ' panteóny bohov, padlí anjeli, boží synovia, Dänikenovi inoplaneťánci, Anunnaki, Atlanťania, najstaršie vyspelé civilizácie atď.', nazvime ich ako chceme. A taktiež za ,evolúciou'; ktorá podľa mňa na rozdiel od vyššie uvedeného zaujímavého videa už skončila - niekedy v období Sumerov, starého Egypta, Babylonu, Mezopotámie, takže pred menej ako 10000 rokmi. Ešte postavili pyramídy, zikkuraty a pod. stavby ako pripomienky iných realít, ustanovili gp za protektora a stiahli sa do svojich dimenzií. No to je hypotéza.

  • až teraz si čítam túto diskusiu a ak môžem, dám sem niečo od Boha Monostona k evolúcii...
    (zase len pre ruštinárov)

    vybraný odsek na str. 246 v prvej časti knihy:
    Далее клетки видоизменялись, приспосабливаясь к новым условиям, и появлялись новые виды созданий — Моих и Земли. Эволюция — это часть программы, заложенной Мною в живую клетку: она должна быть способной изменяться в соответствии с необходимостью. Я контролирую это видоизменение, и если оно оказывается недостаточным, то Сам вмешиваюсь в процесс.

    celá kapitola od str. 381 v prvej časti knihy - takto začína:
    …Мозг Мировой — умелец некие формулы дать человеку, минуя Меня. Люди надеются, что Я дам им ответы на их вопросы, а Я скорее не знание, ибо такова лишь одна внешняя Моя оболочка, именуемая Румавелем, а импульс созидательный. Сей импульс основан на знании, но знание хранит
    подсознание Моё — так вы называете некую информацию, которую можно не вспоминать, но опираться на неё. Так Я творю — опираясь на некое глубоко упрятанное знание, но творю любовью, светлым импульсом. Как это объяснить? Человек знает нечто, и, создавая какое-то изделие, он использует материал, чьи свойства ему известны давно; он о них не думает, а вынашивает и осуществляет свой замысел. Свойства материала как бы подразумеваются изначально. Так и Я: творя новые формы, Я мысленно беру то, что Мне известно, и видоизменяю материал ради новой формы. К ответу, что такое эволюция, Я вас подвожу. Это не промежуточные изменения. Увидев, что какая-то форма неудачна, Я в следующую закладываю изменения. Потому вы и не можете найти промежуточных форм, что их попросту нет; Я из того, что существует, создаю иное нечто. Вот и ответ, что такое эволюция: это изменение изначального замысла Господнего, которое влечёт за собой изменение воплощённой формы. Эволюция — это не фокус природы, а в Небе изменившееся представление о целесообразности некого создания…

    bolo by skvelé, keby to niekto znalý ruského jazyka preložil, aby si to mohli prečítať všetci...

Táto diskusia bola uzavrená.