Úlohy ženy a muža v rodine

1246789

Komentáre

  • Sherhi - za všechno zlé mohou ženy. Musí být krásné, chodit do práce, vychovávat několik dětí, opečovávat manžela a mít pochopení, když si potřebuje oddychnout s kamarády, domácnost jako ze škatulky ........ a držet hubu.

    Bla, bla, bla - furt co by měly a musí děvčata a ženy a chlapci a muži jsou v pořádku?

  • R
    upravené Sun 27 Nov 2022 #93->

    Sherhi povedal/-a: Väčšina mužov pre budovanie rodiny (svojej, nie jej nevlastné deti s 3 rôznymi mužmi) chce krásne mladé ženy, čo (úplnou náhodou) koreluje s ich vrcholom plodnosti.

    Sherhi, ty snad trpíš vlčí tmou. Protože nevidíš, že ženy také chtějí spát, a tedy i rodit děti s mladými, silnými muži. Nebo si myslíš, že je to pro ženu nějaké velké potěšení spát se starším mužem, kterého tělo na sebe také nese stopy stárnutí? V její hlavě probíhá asi takový scénář, teď mu dám, koupím si za to něco hezkého na sebe, a pak si užiju s tím mladým samcem, který na mě dělal oči ve fitku.
    Byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřily i ženy, a hlavně, jestli potvrdí, že jsou tak merkantilní, jak se tady snaží kolega nastínit.
    Jinak, já mu to neberu. Když mu nebude vadit, že s ním, čtyřicátníkem, spí mladá holka ne proto, že jej má ráda, ale proto, že ji finančně zabezpečí ať to má. Každý svého štěstí strůjce.
    Ale mám v sousedství jednoho takového, už jsem o něm několikrát tady psal a mám jeho story na dlani. Tak jeho mladice, po porodu dvou dětí (je to 50:50, že jsou jeho) a po přepsání jeho půlky baráku na ní, sedla do fára, které ji koupil, nechala 2 děcka jemu na krku a odfrčela za mladým "nabíječem". On teď lká, prý čím jsem si to zasloužil, vždyť měla vše, co chtěla. No, asi neměla, zachtělo se jí pořádné klobásy, řekl bych.

  • Sherhi povedal/-a: Dávno známe dôležité veci, čo by mladé dievčatá mali byť učené svojimi rodičmi, najlepšie matkami, sa akosi vytratili. Zrazu nikto nevie kde je jeho miesto, ignorujú sa fakty a mnohí si myslia, že sa dá ísť proti prírode.

    Asi to bude proto, že si ženy uvědomily, že se na muže nejde spolehnou. Že při jakékoli těžkosti, např. nemoci, stárnutí atd. zůstane opuštěná a bez prostředků. Tak, než by se ženy doprošovaly a hrály se svým životem ruletu, že právě ona nezůstane opuštěná, tak se rozhodly vzít svůj osud do svých rukou a nespoléhat se na muže protože, jak si správně podotkl, muži chtějí mladé a krásné. Co z ženou, která porodila 2 nebo 3 děti a již není ani mladá ani krásná?

  • r
    upravené Sun 27 Nov 2022 #96->

    1.Tvrdenie ze muz sa chce rovnat zene
    -posahane nie? snad okrem nejakych buzikov s narusenou identitou to nikto nechce

    2.tvrdenie zena sa rovna muzovi.
    -toto tvrdenie sa stava siroko akceptovane, u mna je rovnako posahane ako pod 1. Kto to chce a preco?

  • @rony povedal/-a:

    2.tvrdenie zena sa rovna muzovi.
    -toto tvrdenie sa stava siroko akceptovane, u mna je rovnako posahane ako pod 1. Kto to chce a preco?

    Jde o to, aby nebyla ekonomicky a společensky závislá na mužovi, jak tomu bylo po staletí.

  • R
    upravené Sun 27 Nov 2022 #98->

    @rony povedal/-a:

    2.tvrdenie zena sa rovna muzovi.
    -toto tvrdenie sa stava siroko akceptovane, u mna je rovnako posahane ako pod 1. Kto to chce a preco?

    Jde o to, aby nebyla ekonomicky a společensky závislá na mužovi, jak tomu bylo po staletí.

    Souhlas, už v Bibli se píše, „Není dobré, aby člověk byl sám; opatřím mu rovnocennou oporu.“ (ne rovnoprávní) Takže kolega se mýlí, nejde o rovnoprávnost, ale o rovnocennost.
    Pod rovnoprávností se rozumí, makat jak muž, bojovat jako muž, sexovat jako muž atd. Místo aby, práce ženy byla rovnocenná práci muže, aby starostlivost ženy byla rovnocenná boji muže, aby sexulatita ženy byla rovnocenná atd. Aby ženský zárodek měl stejnou cenu, jako zárodek mužský.
    Kolega, Sherhi, který dnes nadhodil toto téma ukázkově předvedl, jak si cení práci muže a ženy, cituji:
    "muži majú v priemere vyššie IQ ako ženy a sú aj produktívnejší (o veľa) v uniformných logických a silových činnostiach (armáda, právo, ekonómia, vrcholové zdravotníctvo, technické smery...všetko kde sa najviac zarába.......ženy ako prirodzené matky preferujú všetky ostatné "starostlivostné" odvetvia, kde je kontakt s ľudmi a viac voľného času pre rodinu...a kde sa menej platí."

    Nejhezčí je tam zájmeno "sa". Sice sám vidí, že práce a starostlivost žen je málo oceňovaná, ale vůbec ho to nevzrušuje. Dokonce to považuje za normální, protože muži prý mají vyšší IQ a jsou produktivnější. No nevím, jak by byli produktivní, kdyby neměli sekretářky, ale to jen na okraj. Je směšné porovnávat produktivitu muže a žena. Žena dokáže najednou dělat 4, nebo 5 úkonů najednou, muž toho schopen není. Taká je pravda, nač to zamlčovat.

    Proč ženy odcházejí z manželství a raději zůstávají samy s dětmi. No protože, nejsou ceněny. Kdyby byly ceněny, bylo by jim ve svazku z mužem dobře a nikam by neodcházely. Ono to totiž není jen o penězích a logice, jak nám to kolega převedl. Bylo by dobré také rozvíjet pravou hemisféru, nejen levou.
    Ona totiž hůl má dva konce. Pokud si dejme tomu čtyřicátník vezme 20 letou holku, pode logiky že, po uzavření "obchodu vajíčka za doživotnú rentu" se může stát, že v šedesátí již chlapík nebude mít již tolik prostředků, aby "obchodnici s vajíčkem" dál poskytoval doživotní rentu, tak v době, kdy chlapík bude potřebovat sám starostlivost, tak bude opuštěn, a nebo přemístěn do domova důchodců, nebo zhyne někde pod mostem. Nebude renta, nebude starostlivost.

  • Lena povedal/-a: Jde o to, aby nebyla ekonomicky a společensky závislá na mužovi, jak tomu bylo po staletí.

    "Spoločensky závislá na mužovi"…To čo je za feministický humus?! Zoberme si to opačne - spoločensky nezávislá na mužovi; rovnako aj spoločensky nezávislný na žene - to znie dokonca ešte horšie ako spoločensky závislý/á…a ekonomicky závislá - to v zásade znamená, že (ne)priamo ponižuješ matky príp. ženy v domácnosti, ktoré uprednostnili RODINU pred kariérou…a tie ženy si vážim najviac!

  • @Rusofil K tomu poviem jednoduchú vec…áno, poznám také ženy a pochopiteľne tým pádom aj takých mužov, ktorí vedia zabezpečit rodinu…

  • @Úradník povedal/-a:

    Lena povedal/-a: Jde o to, aby nebyla ekonomicky a společensky závislá na mužovi, jak tomu bylo po staletí.

    "Spoločensky závislá na mužovi"…To čo je za feministický humus?! Zoberme si to opačne - spoločensky nezávislá na mužovi; rovnako aj spoločensky nezávislný na žene - to znie dokonca ešte horšie ako spoločensky závislý/á…a ekonomicky závislá - to v zásade znamená, že (ne)priamo ponižuješ matky príp. ženy v domácnosti, ktoré uprednostnili RODINU pred kariérou…a tie ženy si vážim najviac!

    Co tu plácáte za blbosti. Se podívejte do historie, jak to bylo.

  • R
    upravené Sun 27 Nov 2022 #103->

    @Úradník povedal/-a:
    @Rusofil K tomu poviem jednoduchú vec…áno, poznám také ženy a pochopiteľne tým pádom aj takých mužov, ktorí vedia zabezpečit rodinu…

    A co bys poradil ženám, které chtějí zůstat v domácnosti, které do manželství s tím vstupovaly, ale i tak jsou manžely žádány, aby pracovaly. Někteří muži se o takových ženách vyjadřují, že jsou líné.

  • Rusofil povedal/-a: A co bys poradil ženám, které chtějí zůstat v domácnosti, které do manželství s tím vstupovaly, ale i tak jsou manžely žádány, aby pracovaly. Někteří muži se o takových ženách vyjadřují, že jsou líné.

    @Rusofil Ale veď ty si si v podstate na to odpovedal…keď z roznych dovodov žena musí pracovať, menovite v prípade že muž nezarobí dosť (aj keď čo je pre podaktoré ženy dosť? Všakže…) tak robí aj ona…ALE keď žena može zostať doma s deťmi a nezostane , tak to považujem za zlé…rovnako z pohľadu muža, ak zarába dostatočne ale núti ženu do roboty namiesto toho aby sa starala o deti tak je chuj…

  • Ogar Valach
    upravené Sun 27 Nov 2022 #105->

    Lena povedal/-a: Jde o to, aby nebyla ekonomicky a společensky závislá na mužovi, jak tomu bylo po staletí.

    Rusofil povedal/-a: On je hlava rodiny a tak ať se stará, aby bylo dost peněz.

    Hovorí vám niečo miera? Sebestredný muž nezohľadňujúci, že žena musí chodiť do práce rovnako ako on, a že teda nemôže byť na nej ešte aj starostlivosť o domácnosť a výchova detí, je idiot. Muž by mal žene so všetkým týmto pomáhať, pretože žena mu pomáha s uživením rodiny. Na druhej strane prehnane emancipovaná žena, ktorá všade vykrikuje aká je nezávislá a rodenie detí a ich výchova je pre ňu podradná, je obyčajná p*ča. Muž a žena majú tvoriť jeden celok. Ak ho netvoria, netreba hľadať vinu a chyby v druhom pohlaví, pretože chyby sú v nedozretých jednotlivcoch na obidvoch stranách. Chyby treba hľadať v tom, čo znemožňuje tým, ktorí sú vyzretí a chcú plniť svoje prirodzené úlohy, bránené v tom, aby vytvorili jediný funkčný celok. Z fleku tu máme niekoľko príčin - kapitalizmus, liberalizmus, sebectvo, duchovná nevyspelosť... Zamerajme sa na odstraňovanie príčin, nie na úbohosť a vychcanosť jednotlivcov spomedzi obidvoch pohlaví. Pripadá mi to ako v škôlke - my chlapci a vy dievčatá a naopak. Z toho som už vyrástol.

  • R
    upravené Sun 27 Nov 2022 #106->

    @Ogar Valach povedal/-a:

    Lena povedal/-a: Jde o to, aby nebyla ekonomicky a společensky závislá na mužovi, jak tomu bylo po staletí.

    Rusofil povedal/-a: On je hlava rodiny a tak ať se stará, aby bylo dost peněz.

    Hovorí vám niečo miera? Sebestredný muž nezohľadňujúci, že žena musí chodiť do práce rovnako ako on, a že teda nemôže byť na nej ešte aj starostlivosť o domácnosť a výchova detí, je idiot. Muž by mal žene so všetkým týmto pomáhať, pretože žena mu pomáha s uživením rodiny. Na druhej strane prehnane emancipovaná žena, ktorá všade vykrikuje aká je nezávislá a rodenie detí a ich výchova je pre ňu podradná, je obyčajná p*ča. Muž a žena majú tvoriť jeden celok. Ak ho netvoria, netreba hľadať vinu a chyby v druhom pohlaví, pretože chyby sú v nedozretých jednotlivcoch na obidvoch stranách. Chyby treba hľadať v tom, čo znemožňuje tým, ktorí sú vyzretí a chcú plniť svoje prirodzené úlohy, bránené v tom, aby vytvorili jediný funkčný celok. Z fleku tu máme niekoľko príčin - kapitalizmus, liberalizmus, materializmus, duchovná nevyspelosť... Zamerajme sa na odstraňovanie príčin, nie na úbohosť a vychcanosť jednotlivcov spomedzi obidvoch pohlaví. Pripadá mi to ako v škôlke - my chlapci a vy dievčatá a naopak. Z toho som už vyrástol.

    Ogare, já tady jen rozebírám příspěvek kolegy. Prostě se mi nezdá v pořádku. Své důvody jsem uvedl.
    Většina tady konstatuje, že ženy se feminizují a považují to za špatný vývoj. Ale už se nikdo nezamýšlí nad tím, proč je to pro ženy tak lákavé. Vždyť, kdyby jim bylo v manželství tak dobře, proč by z něj v tak obrovském množství utíkaly, protože o rozvod žádají především ženy.
    Zdá se, že mužům tisíciletá tradice náramně vyhovovala a pořád vyhovuje. Přestala vyhovovat ženám. Proto je potřeba v první řadě zjistit, co se ženám na tom tak líbí. A ne je šmahem odsoudit. Kdyby to bylo 10% žen, tak bych si řekl, no jo 10% je blbých, nebo zblblých, ale ono je jich kolem 80%. Co je pro ně tak lákavé, a co muži nedokáží překonat, aby ženy zůstávaly v domácnosti? Podle mě, ženy reagují na něco, co děláme špatně. A reagují proto, že až teď mají možnost reagovat. Myslím, že byly nespokojeny, jak to tady vedeme již dříve, ale neměly ty možnosti co dnes. Jednotlivé nespokojenkyně byly většinou mlčeny, ale dnes je jich tolik, že se již umlčet nenechají.

  • Spotrebitelske spravanie.
    Muz ma zabezpecit rodinu o tom u mna niet ziadnych pochyb. Co to je zabezpecit rodinu? Ine bolo v dobach davnych ine je dnes. Spotrebitelske naroky sa nasobne zvysili a tlak na ich uspokojovanie je z titulu role muza v rodine na muzovi nasobne vacsi. Samostatnu ktegoriu zabezpecenia ale tvoria zenske spotrebitelske naroky. Uspokojenie spotrebitelskeho naroku zeny by som prenechal muzovi povedzme ako odmenu zene ako jej ocenenie. Je to podriadenost alebo zavislost?Hm? Zeny su rozmarne. Cielene su na ne mierene reklamy kazdu chvilu nieco ine. Toto spada do onoho zabezpecit rodinu? Hm? Toto su dve odlisne veci. Dobre o tom pise Dolejsi v analyze 89 ...odviedli cloveka od podstaty bytia, (napr.muz+zena) zaujmuc ho spotrebou. Nazorny priklad idu vianoce.
    Okej ked zena chce pracovat chce byt ekonimicky nezavisla mala by si uvedomit co ziska a co strati. Zena sa mi hodi skorej do prac ktore su poslanim povedzme lekarka ucitelka ne nejake manazerske pozicie.

  • o
    upravené Sun 27 Nov 2022 #110->

    Tieto deformácie na strane oboch pohlaví sú negatívnymi dôsledkami manipulácii na 4. - ekonomickej priorite, ktorých dôsledkom je ekonomický rozpad rodiny ako jeden z hlavných - avšak skrytých - dôvodov rozvodovosti, a ktorý potom prerastá do známych "neprekonateľných rozdielov" medzi manželmi.
    Ženy, už len z dôvodu väčšej naviazanosti na deti, majú podstatne ťažšiu situáciu. Musia kalkulovať na roky vopred. Takisto naplnenie v podobe založenia rodiny žena dneška ťažko uplatňuje, ak pozrieme, koľko zoženštelých metrosexuálov dnešok produkuje. Tak sa nečudujme, že reflexne preberá iniciatívu, pretože jej biologické hodiny tikajú rýchlejšie ako mužské. Netreba sa hádať zbytočne o rovnoprávnosti.
    Ako som už dávnejšie spomínal: skomolený výrok "žena patrí do kuchyne" treba nahradiť tým pravdivým - "žena patrí k dieťaťu", a to na celý nevyhnutný čas, pretože práve žena stojí pri kolíske našej budúcnosti.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    a systematický útok na rodinu (muž, žena a deti) je vec druhá a oveľa zásadnejšia.

    Závislosť ženy na mužovi je zlá. Extrémna emancipácia je tupá.

    Žádný útok na rodinu se nekoná. Lidi jsou pořád stejní. Myslet si, že dříve rodina držela po hromadě, protože láska, úcta apod. je naivita.
    Důvodem bylo podřízené postavení žen všude ve společnosti. Nemožnost existence bez muže jak ekonomicky, tak společensky.
    Toto v dnešní civilizaci pominulo, ženy si dokáží vydělat peníze jako muži a chrání je stát, svými zákony a složkami.
    Takže není důvod zůstávat v manželství s alkoholikem a jiným kreténem.

  • Lena povedal/-a: Žádný útok na rodinu se nekoná ... Takže není důvod zůstávat v manželství s alkoholikem a jiným kreténem.

    Počítajme: rozvodovosť je vysoká už dlhšie, takže tu reálne máme mladú generáciu, v ktorej takmer polovica jedincov pochádza z neúplných rodín (väčšinou matky-samoživiteľky). A moja otázka: kto vlastne spomínaných "alkoholikov a iných kreténov" (ja rozšírim o "mama-hotelantov") teda vychováva/produkuje?

  • Ešteže nemám dcéru ale dvoch synov. Byť ženou je nesmierne nevďačná úloha z každej strany. Ja už to dáko doklepem, ale som rada, že toto po mne nemusí prevziať moja línia. Asi sme si ako ženy v rodine vytrpeli dosť a za odmenu sme dostali už len synov :):D.
    A som za nich nesmierne vďačná, lebo sú to jediní muži v mojom živote. Otec sa o mňa nikdy nezaujímal, otčím fyzicky a psychicky týral, manžel chcel ostať večným dieťaťom bez povinností. Chvála Bohu, že som schopná sa o seba postarať sama, a je mi úplne jedno, čo si o mne bude myslieť miestne mužské osadenstvo. Chlieb mi nikto z nich nekúpi.
    Nezávidím budúcim generáciam matiek.... Vôbec...

    Len na zamyslenie, čo s tými ženami, ktoré sú naozaj inteligentné a múdre a aj talentované (a že ich je naozaj hodne) --- čo s nimi spravíme? Sú spoločensky nehodnotné, pretože ich neuspokojuje len rodenie deti a manžel, ale aj iné odbory? Budeme ich páliť na hranici zasa?

    Presvedčenie niektorých mužov, že úplne každá žena túži len po tom, aby sa mohla starať o deti, muža a domácnosť mňa fascinuje :D.

    Aj ženy majú svoje sny, radosti a ciele, chcú veľa vedieť a veľa sa učiť a tvoriť. Pre mňa je to podstata mojej duše. Keby mi niekto zviazal moje krídla a dal na nich reťaz, tak ma to duševne zabije. Budem mechanicky na nej, budem robiť, čo mi prikážu, ale nebudem to ja.... Ja žena!

  • @Počtář povedal/-a:

    Sonice povedal/-a: ...ale mne sa ho nepodarilo splniť...

    Zatím.

    Ďakujem. Milé slovo potrebujem :)

  • Obecná poznámka:
    "Milosti, nenechte osobní projekce cloumat svým majestátem."

    A teď konkrétněji.

    openeyes povedal/-a: Počítajme: rozvodovosť je vysoká už dlhšie, takže tu reálne máme mladú generáciu, v ktorej takmer polovica jedincov pochádza z neúplných rodín (väčšinou matky-samoživiteľky). A moja otázka: kto vlastne spomínaných "alkoholikov a iných kreténov" (ja rozšírim o "mama-hotelantov") teda vychováva/produkuje?

    Ano, počítejme.
    :-)
    Kruh je poněkud začarován a tu magii nedělají ani "zlí" muži ani "zlé" ženy. Ti se jenom dle principu rozděl a panuj (v lepším případě "jenom") hádají, kdo z nich je více vinnen. Přitom cé je správně.

    Pro připomenutí vytrhnu 2 citáty z kontextu mého staršího komentáře v tomto vlákně:

    Počtář povedal/-a: Co je zamlčeným důsledkem tohoto mnou výše popsaného odtržení muže od rodiny?
    Důsledkem je otázka: "Kdo vychovává muže?".

    ...

    Počtář povedal/-a: Muže vychovávají - už dlouho - ženy.
    Pozor, netvrdím, že tím pádem "za všechno mohou ženy". To netvrdím, protože souhlasím s...

  • Ogar Valach
    upravené Mon 28 Nov 2022 #119->

    Sonice povedal/-a: Len na zamyslenie, čo s tými ženami, ktoré sú naozaj inteligentné a múdre a aj talentované (a že ich je naozaj hodne) --- čo s nimi spravíme? Sú spoločensky nehodnotné, pretože ich neuspokojuje len rodenie deti a manžel, ale aj iné odbory? Budeme ich páliť na hranici zasa?

    1. Prvoradou úlohou každého, muža aj ženy, je zabezpečenie pokračovania rodu. Nielen vlastné deti, ale aj vnuci/vnučky. Potom môžeš rozvíjať svoje talenty spoločne s mužom.
    2. My sme žiadne ženy na hranici nepálili. Robili to na západe a robili to kresťania. Láskavo nepresúvaj zodpovednosť na nás, pretože my s tým nič nemáme.
    3. Asi si to nemala v živote ľahké. Skús sa zamyslieť, čo máte v rode chybné a nezvládnuté. Je tvojou úlohou to napraviť, inak to budú musieť riešiť tvoje deti, prípadne deti ich detí, možno aj vnučky.
    4. Asi si mala na mužov smolu. Lenže sa ti dostali do života práve takí, akých si potrebovala na svoj ďalší duchovný rozvoj. Ak si pochopila a poučila sa, už to bude lepšie. Ak nie, budeš opakovať, možno v ďalšom živote.
  • Ogar Valach povedal/-a: ...pretože my s tým nič nemáme.

    Kéž by.