Komunálne voľby a voľby do VÚC

124»

Komentáre

  • @Lavazza povedal/-a:

    ondrej82 povedal/-a: ukázali tieto voľby. Ukázali to, že nielen drvivá väčšina kandidátov, ale aj voličov žije mimo reality

    Áno, ukázali mimo iného aj to. S tým sa dá súhlasiť. Vacsina kandidátov ani netusi aká je legislatíva upravujúca územnú samosprávu, kompetencie a pod. Natozto hovoriť o znalostiach riadiť a vedieť čo sa vo svete deje a prečo.

    Ale ukázali najmä to, aki sú ľudia zmagoreni a rýchlo zabúdajú. Toto indivíduum vyhralo voľby v Trenčíne. Pozrite sa na tu aroganciu - to kde sme, aby som ja vysvetľovala svoje dôvody nedať sa ockovat? To čo je za nátlak?!? Nemam žiaľ iný formát:

    https://t.me/miroheredos/491

    Celkom dobrá analýza o Stubniaka. Ako Herodoš rúbali vysoko, to iste, mal skúsiť niečo menšie pre zaciatok. Ale toto je kľúčové, ostatne som to konštatovala už aj vyššie:

    Od 17 min, konkrétne Vallo, cca 3 min. Cele video je o analýze volieb.

    Heredoš je pre drvivú väčšinu lokálnych voličov nikto, ďalší nováčik, ktorý len sľubuje, že niečo spraví (viď môj príspevok vyššie: Vallo UŽ robí, niečo, aj čo netreba, ale robí) a keďže kradnú všetci (také sú všeobecné skúsenosti) tak to z rovnice vypadáva. Vallo je de fakto PS (neviem či je aj člen) a tá strana či už oficiálne alebo nie má ľudí (kádre? v našom ponímaní asi nie, sprostí ale nie sú), ktorými vie rýchlo obsadiť (nie len) vedúce pozície.
    Darmo sa Štubniak hádže o zem (nedal poslanca, čo znamená, že nezvládol osloviť ani svoju ulicu/rodinu, kandidoval cez nejakú stranu, neviem či vyzbieral na jeho obec potrebných tuším 500 podpisov, toľko aj potreboval hlasov na posledné miesto). Očividne nepozná nepriateľa tak neviem ako ho chce poraziť. Navyše zle prečítal situáciu, mal kandidovať za starostu, boli by len dvaja a bol by viditeľnejší...takto bol len jeden, tak načo tam vôbec ísť? U rodiny na dedine kandidoval tiež len jeden, do 7 členného zastupiteľstva 7 za SMER a 3 za SNS. Nebola žiadna kampaň, nič, načo aj, v danej obci nebolo na výber (takto to bolo v mnohých obciach, celkové dáta neviem či niekto bude agregovať ale priemerný počet kandidátov nebol ktovie aký keď si preklikám zopár náhodných obcí na webe ŠÚSR).

    "Celkom dobrou analýzou" by som to jeho video nenazval. On ako aj mnohí iní sa rozhodol "hejtovať" priemerného voliča, ktorý súčasný systém neovláda, je preňho komplikovaný a nedokáže ani správne zvoliť pár ľudí na 4 až 6 papieroch v 2 obálkach (v alternatíve sa často volá po možnosti kandidovať nezávislým do NRSR, viete si predstaviť v praxi ako tam priemerní Slováci pretáčajú tie lajstre papierov aby našli konkrétnych ľudí? Alebo by to bolo elektronicky, čo je ešte horšie z hľadiska transparentnosti?). Riešenie ale nie je takýchto ľudí hejtovať a tlačiť do toho aby si to viac študovali, to je ako povedať chudobným ľuďom aby už prestali byť chudobní.

    S jedným súhlasím so Štubniakom a to v tom, že softwarom sfalšované to asi nebolo, kto sedel v komisii alebo dohliadal na voľby vie čo sa dá a nedá robiť. Stále existuje ten papier, ktorý by mal sedieť s databázou, v týchto voľbách nebola voľba poštou. Jednoducho volili tí, ktorí nechodia na 4 dni zapaľovať sviečky po celom Slovensku, ktorí boli motivovaní aj kvôli počasiu ísť voliť a platné hlasy boli tých, ktorí zvládli spárovať obálky a papiere (mimochodom u nás najprv informovali o troch urnách, neskôr bola len jedna pre mestskú časť a magistrát a manželke omylom dali dve obecné obálky a nikto si to nevšimol, ona ich upozornila) - takže cca 10% zúčastnených voličov nezvládlo tento IQ test. Poznám ľudí, ktorí si kvôli rodine nepospali a dohliadali na priebeh v jednej obci, kde sa aj vďaka nim budú voľby opakovať, akosi sa tam zatúlalo pár hlasov navyše pre konkurenčného kandidáta ako prišlo ľudí voliť. Takéto niečo sa bude diať vždy aj pri papieri, bude to len o tom ako si to lokálne kto ustriehne (morálna úroveň aktérov).

    Čo sa týka Trenčína skúsim takto. 1. dávka 58,85% - 32 546 ľudí. 2. dávka 56,20% - 31 081 ľudí. 3. dávka 36,27% - 20 057 ľudí. 4. dávku má len 135 ľudí. Prišlo tam voliť cca 17 tisíc ľudí a získal cca 12 tisíc hlasov. Aj keby boli čísla očkovaných prestrelené (neviem ich nijako overiť) hoc aj o +100% oproti reálu stále je to 10 000 ľudí s treťou dávkou. Vadia takým ľudom jeho reči? Možno by sa našiel nejaký vzťah medzi týmito údajmi alebo nie, možno vakcíny súvisia s nejakým technologickým programovaním/kontrolovaním, ezoterikou/dušou atď... ak áno tak môžeme mať problém.

  • k
    upravené Wed 2 Nov 2022 #95->

    Rusofil - a všimol si si, že sme pod tlakom a pod útokom? Nečakali sme práve my konceptuálnejšie zdatnejší, že to bude chaos? Čakali. Nemohli sme sa pripraviť? Naozaj nerozumiem, prečo sa toľko ľudí naraz diví. Po prezidentských aj parlamentných voľbách.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 2 Nov 2022 #96->

    kulich povedal/-a: Naozaj nerozumiem, prečo sa toľko ľudí naraz diví. Po prezidentských aj parlamentných voľbách.

    Pretože za posledné roky, práve po prezidentských a parlamentných voľbách sa musel zobudiť aj mŕtvy. A ľudia stále nič a naskakujú na rovnaké hrable. Pre mňa je to niečo, čomu veľmi nerozumiem a aj keď to očakávam, neprestáva ma to udivovať. Že ako je to možné, keď tie veci sú také jasné, že iba hlupák alebo ignorant ich nedokáže uvidieť. Asi máme veľa hlupákov a ignorantov medzi sebou.

  • ako je to mozne?
    Na internete bublina vonku jeblina. Poznam ludi co su ochotni sa smoposkodzovat ruskymi sankciamu (mrznut a podobne mnamky) co by nebol problem keby sa to tykalo len ich. Ludia su fakt magori comu sa divite? Su jebnuti a aby to znelo konceptualne . maju vychodene cesticky v neuronovej sieti.

  • Ja to nazývam vyšší prah bolestivosti. Musí byť fest zle, aby sa lady pohli. Ale zas musím povedať, že to už tlie pod povrchom. Asi tiež pomaly sedláme. Zjavne pomalšie, než Rusi.

  • @kulich povedal/-a:
    Ja to nazývam vyšší prah bolestivosti. Musí byť fest zle, aby sa lady pohli. Ale zas musím povedať, že to už tlie pod povrchom. Asi tiež pomaly sedláme. Zjavne pomalšie, než Rusi.

    No veru, niekto sa neuspokojil s výsledkami volieb len s vypisovaním nafórum:

    Vidly, palice, kamene. V Žehre sa proti sebe postavili znepriatelené povolebné tábory. Polícia použila varovné výstrely

    Polícia sa zaoberá konfliktom dvoch skupín ľudí na sídlisku Dreveník v obci Žehra v okrese Spišská Nová Ves.

    https://standard.sk/270628/vidly-palice-kamene-v-zehre-sa-proti-sebe-postavili-znepriatelene-povolebne-tabory-policia-pouzila-varovne-vystrely/#

  • Zora povedal/-a: Aké príznačné, že práve v Žehre

    To bude skôr etnikom, ktoré je v Žehre väčšinové. Tam bol tuším aj ten starosta, čo mal problémy so zákonom. Z príspevkov vyberám:

    6x súdne trestaný so základným vzdelaním, obchodník s bielym mäsom "starostom". Nuž čo. Doplní si za tie roky v chládku vzdelanie a pôjde za prezidenta.

  • Lavazza povedal/-a: Polícia sa zaoberá konfliktom dvoch skupín ľudí na sídlisku Dreveník v obci Žehra v okrese Spišská Nová Ves.

    To je třeba si umět přeložit. Napsali “lidé”. Tím pádem se objevuje podezření, že ve skutečnosti šlo o “mladíky”.
    A fotka v článku potvrzuje, more, že jsou to opravdu profesionální žehratelé.

  • Ogar Valach
    upravené Fri 4 Nov 2022 #103->

    To je dykskriminácia. Možno len nevedia počítať.

    Ako naučiť róma počítať [Moje video]

  • Zora
    upravené Fri 4 Nov 2022 #104->

    Ešte k Žehre:

    Je toto možné podľa zákona? Či len v obciach so špecifickou minoritou, ktorá tam je v prevahe a nebojí sa použiť vidly, palice, kamene?

    "Enormný záujem o voľby
    Podľa spravodajstva televízie TA3 išlo o potýčku, ktorá súvisí so sobotňajšími komunálnymi voľbami. V Žehre (okres Spišská Nová Ves) sa volilo aj po 20.00 hodine pre vysoký záujem miestnych voličov, ktorí čakali na vstup do volebnej miestnosti aj päť hodín.
    „Zatiaľ nevieme povedať definitívne, dokedy bude volebná miestnosť otvorená, zrejme asi až do 22.00 hodiny. My jednoducho musíme dať možnosť voliť všetkým, ktorí o to prejavia záujem,“ skonštatovala v sobotu zapisovateľka miestnej volebnej komisie Tatiana Brandoburová. Problém s kapacitou v jednom z dvoch miestnych volebných okrskov bol už počas dňa. Aj z tohto dôvodu tam pridali ďalšiu plentu, aby proces urýchlili."

  • Zora povedal/-a: Je toto možné podľa zákona? Či len v obciach so špecifickou minoritou, ktorá tam je v prevahe a nebojí sa použiť vidly, palice, kamene?

    Podobná obec je Kamenná Poruba, okr. Vranov nad Topľou. "Špecifická minorita" je tam vo väčšine, už hádam aj 2:1 (aj keď podľa výsledkov sčítania to nesedí, lebo mnoho sa ich hlási k slovenskej národnosti). V 2014-tom si Rómovia jednotným hlasovaním zvoli starostu spomedzi svojich. V 2018-tom sa bieli nepoučili a rozbili sa medzi 5 kandidátov, takže opäť to vyhral Róm. V týchto už boli kandidáti iba dvaja - úradujúci rómsky starosta a jeho biely protikandidát. Keďže ten Róm si to u svojich posr...babral, boli to práve Rómovia, kto tentokrát (v rámci akejsi kmeňovej vojny) zvolil bieleho starostu...

  • Tak ešte iný pohľad Ľuboša Hrica, na TG

    https://t.me/hricalubos/63

    Má to aj na svojom FB: https://m.facebook.com/hricalubos1/

  • @jozi povedal/-a:
    Podobná obec je Kamenná Poruba, okr. Vranov nad Topľou. "Špecifická minorita" je tam vo väčšine, už hádam aj 2:1 (aj keď podľa výsledkov sčítania to nesedí, lebo mnoho sa ich hlási k slovenskej národnosti). V 2014-tom si Rómovia jednotným hlasovaním zvoli starostu spomedzi svojich. V 2018-tom sa bieli nepoučili a rozbili sa medzi 5 kandidátov, takže opäť to vyhral Róm. V týchto už boli kandidáti iba dvaja - úradujúci rómsky starosta a jeho biely protikandidát. Keďže ten Róm si to u svojich posr...babral, boli to práve Rómovia, kto tentokrát (v rámci akejsi kmeňovej vojny) zvolil bieleho starostu...

    v tejto obci ešte minorita nemá prevahu, aj keď na tom "usilovne" pracuje. V tejto obci bol najväčší problém roztrieštenosť majority a osobné antipatie. No a toho využila miestna minoritná "politická" skupina a dala tam svojho kandidáta na starostu a na poslancov. To sa zopakovalo 2 krát a až teraz to pochopili. Tento problém je však omnoho hlbší a k jeho prehlbovaniu prispievala a prispieva aj debilita a arogancia bielych starostov a starostiek.
    Neviem ako to beží v iných okresoch, ale v tomto je nutné minoritných starostov deliť na 2 skupiny. 1 skupina sú starostovia z osady. Tých verbuje miestna minoritná "politická" skupina a tí starostovia fungujú ako biele kone. 2 skupina sú starostovia so vzdelaním (min. maturita) a nie sú z osady. Tí sa väčšinou opierajú o podporu súčasných politických strán a fungujú samostatne. Čiže aj v tej Žehre to ľahko mohol byť boj dvoch znepriatelených klanov (skupín).

  • Ogar Valach
    upravené Sat 12 Nov 2022 #109->

    Ogar Valach povedal/-a: Voľby ako čiernomagický rituál. Svoj hlas odovzdávame do urny na Slovensku a v Česku.

    Ten čo dal mínus by mohol napísať, prečo si myslí že to tak nie je. Veď to netaja a ukazujú nám to priamo, len my to z nejakého dôvodu nevidíme. Takmer všetky tieto veci máme priamo pred očami. Oni nás o nich musia informovať, inak by ich postihla odplata za kroky proti nám bez nášho súhlasu.

  • Ja som síce mínus nedal, ale myslím si, že tento postoj podnecujúci k neochote ísť voliť, je nesprávny.
    Jednoduchá matematika:
    Vďaka týmto z mnohých strán propagovaných znechutení, sa nám stále dookola deje to, že k voľbám ide cca 40% ľudí.
    Z toho 20% volí viac menej nenárodne s podporou zvráteností.
    Z tých 20% máme cca 10% nesprisposobivej populácie, kde nehrá rolu znalosť ale €( nie všetci, kalkulujme s cca 7%.
    Takže máme 13% ľudí z národa, ktorý im to naozaj veria ( no tu by som povedal, že uplacajú aj tam) a 7% uplatených.
    Vieme, že ich systémom kontrolovania a sčítavania hlasov môžu ovplyvniť cca 10% hlasov.
    40%-30%=10% pre pronarodne hlasy.
    Čo si myslite čo by volilo zvyšných 60%? Ja myslím, že každý liberálne zmýšľajúci má v sebe akúsi povinnosť ísť voliť. Teda polemizujme, že z tych 60% ľudí by volilo pronárodne cca 50%.
    Takže 50%+20%=70%
    70% ku 20%. Ovplivniť môžu 10%.
    Kto by vyhral?

  • Súhlasím s tým, že je to celé zle. Za mňa je nieço ako Kopné právo upravené na našu dobu, zatiaľ najlepšie. No ktomu aby sme sa dostali k inému spôsobu voľby, je potrebné to riešiť v aktuálnom systéme a ten funguje cez voľby.

  • @LAD povedal/-a:
    Súhlasím s tým, že je to celé zle. Za mňa je nieço ako Kopné právo upravené na našu dobu, zatiaľ najlepšie. No ktomu aby sme sa dostali k inému spôsobu voľby, je potrebné to riešiť v aktuálnom systéme a ten funguje cez voľby.

    Nie sme v spore. Ďakujem za doplnenie.