Referendum 21. januára 2023

24

Komentáre

  • Tak to už áno!!!
    :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:

  • r
    upravené Sat 21 Jan 2023 #35->

    ked uz caputova mala potrebu vystupit s tym ze ignoruje referendum, prieskumy co si robia ukazuju celkom dobre cisla.

  • Asi tak. Ja som pozitívne prekvapená, okresné mesto na južnom Sk, bola som o 10, ľudia v celku chodili, ale hlavne moja a staršia generácia. Viacero ľudí na fb nášho meste vyzývalo ľudí, aby k referendu šli. Komisia tiež vravela, kruzkuje sa, takze inštrukcie boli. Tak držme si palce.

  • Súlad
    upravené Sat 21 Jan 2023 #37->

    rony povedal/-a: ked uz caputova mala potrebu vystupit s tym ze ignoruje referendum, prieskumi co si robia ukazuju celkom dobre cisla.

    Gesto pre postihnutých liberálov a tupcov, ktorí si nevšimli, že to kvôli liberálom sa majú horšie. Referendum je najvyššia forma demokracie a prezident má ísť príkladom. P. Gašparovič bol prezident, ten by si to nedovolil. Pi. Čaputová je rezidentka, ktorá háji záujmy svojho národa, a nášmu slovenskému národu podľa jej vlastných slov nerozumie. Ako by mohla, keď z neho nepochádza.

  • Zaujímavý postreh v komentoch u Dr. Weisa na TG:

  • práve sa vraciam aj s rodinou z referenda a .....bohužiaľ, prázdne hárky s evidenciou voličov....čiže taká je realita aspoň v našom volebnom obvode

  • Ja som bol hlasovat v Petrzalke a na moje prekvapenie tam bolo dost rusno. Vacsinou starsi ludia, alebo rodicia s malymi detmi. Vzhladom na to, ze je sobota je mozne, ze vela ludi pride hlasovat az ked si nakupia, navaria, poperu, pozehlia, vypiju 🙃

  • No nevyzerá to ružovo:

    https://www.hlavnespravy.sk/nazivo-zacalo-sa-referendum-o-zmene-ustavy-miestnosti-su-otvorene-do-22-00-h/3021029

    Účasť okolo 20% podľa tohoto. Ako mne sa to nezdá. Si zoberte aká je na sk zaockovanost. Ale je pravda, že ľudí sa vy***li aj na komunálne voľby. Tak asi Slováci potrebuju trochu viac pomrznút a hladovať aby sa zobudili.

  • Vyjadrovať sa k výsledku volieb hodiny pred koncom podľa mňa nemá veľký zmysel. Dôležité je zamerať sa na splnenie svojej vlastnej povinnosti.

  • Niečo pozitívne a osobné . Práve som dotelefonoval s mamou ku ktorej prišli s bedňou na referenčné lístky a tá sa s nimi rozprávala . Pri jej otázke o účasti , bola odpoveď -áno ľudia majú záujem a volia.

  • @Súlad povedal/-a:
    Vyjadrovať sa k výsledku volieb hodiny pred koncom podľa mňa nemá veľký zmysel. Dôležité je zamerať sa na splnenie svojej vlastnej povinnosti.

    To je v poriadku. Povinnosť splnená 9.30, islo mi len o to poukázať ako sanastavuje formuje mienka. Niekomu velice záleží aby to neprešlo.

  • Tak v mojej obci necelých 22%, tak “výborne”. Tak to budem patrične komentovať, keď sa niekto bude sťažovať na to, alebo tamto.

    K tomu čo dala @JankA, úplne porovnateľne to nie, tuším sa vtedy museli testovať povinne aj deti (cca 15 rokov), ktorí nie sú voličmi. Ale aj tak je to cca 3x vyššie číslo, to znamená, že nátlak a sloboda rozhodnutia. Aj celoplošnému testovaniu sa dalo vzdorovať, stacilo keby sa dohodol vacsi kolektív, ale nie. Jednoduchšie je poslúchnuť a jednoduchšie sa na veci vykašľať. Nuž národ nevymenuje, musí sa ucit utrpením.

  • Referendum je neplatné, ale jeho legitimita je blízka legitimite koalície 2020

    https://www.hlavnespravy.sk/referendum-je-neplatne-ale-jeho-legitimita-je-blizka-legitimite-koalicie-2020/3021731

    Tri dôležité pointy, ktoré ponúkajú iný uhol pohľadu na to, čo sa práve stalo.

  • Od Petra Weissa:

    Referendum urcilo pocetnost ludi schopnych kritickeho myslenia. Pocitaju sa aj ti, co hlasovali NIE. Tito boli schopni pochopit otazku, jej obsah a vyznam.

    Pocetnost je v realnom vyjadreni cca 650.000 ludi.

    To na uplatnenie Paretovho principu v buducnosti pre dobro obyvatelstva na uzemi SR moze stacit.

    Dolezita je pokracujuca aktivita.

  • @Súlad povedal/-a:

    Referendum je neplatné, ale jeho legitimita je blízka legitimite koalície 2020

    https://www.hlavnespravy.sk/referendum-je-neplatne-ale-jeho-legitimita-je-blizka-legitimite-koalicie-2020/3021731

    Tri dôležité pointy, ktoré ponúkajú iný uhol pohľadu na to, čo sa práve stalo.

    a tu legitimitu uz davno stratili, caputova ma legitimitu 1.056tis. ktoru tiez uz nema

  • Rostas nie je daleko od toho aby nadaval ludom je emocne nestaly. Pozor nanho tu snad netreba upozornovat na taketo osobnosti. Ten vysledok je dobry zrejme boli aj lepsie cisla v prieskumoch tak robili vsetko co sa dalo aby ludi odradili. Kamarat sa vracal z hor vravel ze v protismere isla plna dialnica na hory lyzovat. Prva moznost uzit si zimu na horach bola tento vikemd to im zahralo do kariet cislo mohlo byt vyssie. Treba pracovat s ludmi vyhnut sa osocovaniu oponenta je na com stavat. Nehovorte ludom ze sa mylia.

  • rony povedal/-a: Nehovorte ludom ze sa mylia.

    Presne tak. Reči nepomôžu. Zaslúžili by si po papuli, aby sa spamätali. Pretože sú ako zhypnotizovaní.

  • Súlad
    upravené Sun 22 Jan 2023 #57->

    @rony povedal/-a: Ogar :-)))))mozes si dat 100 nickov tie algoritmy ta prezradia.

    Komu to nedošlo hneď v prvý deň, nie je veľmi bystrý. Postupne som vám dávkoval nápovedy. Keby som nechcel, nikto by nič nezistil. Môj pokus potvrdil všetko, čo som si o miestnej komunite myslel. ;)

  • Lavazza povedal/-a: Pocetnost je v realnom vyjadreni cca 650.000 ludi.

    Nechápu, jak si došla k tomuto číslu.

  • @Rusofil povedal/-a:

    Lavazza povedal/-a: Pocetnost je v realnom vyjadreni cca 650.000 ludi.

    Nechápu, jak si došla k tomuto číslu.

    Ja nijak, je to post od Petra Weisa ako píšem. Ja to kopírujem, lebo nie každý je na TG.

  • Radačovský podáva trestné oznámenie na predsedu strany PS, Michala Šimečku: Dôvod?

    https://www.hlavnespravy.sk/radacovsky-podava-trestne-oznamenie-na-predsedu-strany-ps-michala-simecku-dovod-status-o-referende/3021879

    Status, ktorý Michal Šimečka zverejnil 20.1.2023 v dopoludňajších hodinách, na svojej FB stránke, kde prehlásil: „Na referende sa nezúčastním“ s tvrdením, že PS nebude podporovať kampaň Fica, je podľa europoslanca tvrdenie klamlivé, pretože referendum vyhlásila prezidentka republiky.

  • Je nás síce milión ale toto vnímam skôr ako signál, že s týmto územím si môže každý robiť čo chce pretože len 1/4 voličov má záujem mať svoj osud trošku viac pod kontrolou. Pri tomto vývoji mi nedá nespomenúť bludy o referende od istého Nikitu, odporúčam si to spätne prečítať a porovnať s realitou. (ja osobne nemám problém problém so stratou slovenskej štátnosti, aj tak už reálne dávno nie je)

    Rovnaký milión je na tej neoliberálno-fašistickej strane, tých 25%, ktoré majú za sebou silu médií a oligarchia. Zvyšnej polovici je jej osud ukradnutý a tak aj skončia títo ľudia.

    Mám krásny príklad z rodiny, starí rodičia a ich dcéra s manželom žijú pár metrov vedľa seba a žijú z malého biznisu priamo závislého od cien energií. Vidia sa každý deň, varujú vnučku, pomáhajú im v tom biznise pár dní mesačne ale referendum ich nezaujíma, veď načo tam pôjdu.

    Inak Taraba písal o falošnej "nedohode" na novej koalícii aby si presne ľudia povedali, že však sa to už aj tak rozpadáva načo tam pôjdem.