Islám a kultura v muslimských zemích

13

Komentáre

  • Stoji za vypocutie

  • @kulich Proč si myslíš, že @Rusofil a @Lena neodpověděli na mé otázky ?
    No protože nemohli, že ?!
    Nemohli nijak rezignovat na realitu, že KSB vychází z části z Koránu a že má v mnoha věcech pravdu (např. ukřižování Ježíše, které se nikdy nestalo).
    A hlavně nemohli odpovědět na otázku, jak si představují (s nevyhnutelnou globalizací) nevyhnutelnou integraci světa. Oni by podle toho jak se prezentují totiž Muslimy nejraději buď vyvraždili jako Náckové Židy a nebo převychovali jako Číňani ... v táborech.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 9 Nov 2022 #64->

    Quilgen povedal/-a: Nemohli nijak rezignovat na realitu, že KSB vychází z části z Koránu a že má v mnoha věcech pravdu (např. ukřižování Ježíše, které se nikdy nestalo).

    Základ je v našich Védach (Mŕtva voda). Isram tam bol vsunutý agentom Michailom Veličkom až po tom, čo sa infiltroval do VP ZSSR.

    Všetky pravdy, ktoré sú v korane, sme my, Slovania, mali tisíce rokov pred nimi. Prečo sú ignorované a islam v KSB vyzdvihovaný? Našich predkov starý VP ZSSR špiní a klame o nich, ale moslimov ospravedlňuje hlúposťami o koranickom a historicky sformovanom islame. Podstata KSB je skrz starý VP ZSSR protislovanská, ale silno proisramská.

    Miešaš ukrižovanie Ježiša v korane s KSB. Čo majú tieto veci spoločné? Nie som odborník na učenie z púšte, ale pokiaľ viem, moslimovia neuznali Ježiša ako Božieho syna a považujú ho za veľkého proroka, ale nie najväčšieho, za ktorého považujú mohameda. Kde v korane sa píše, že Ježiš nebol ukrižovaný? Ježiš ukrižovaný byť nemohol, pretože nikdy nič zlé nespravil. A možno to bol dokonca náš Radomír.

    Čo ťa vedie k obhajobe islamu a k bezdôvodnému obviňovaniu z nacizmu, ktoré tu už bolo neraz zo strany na isramský egregor napojených indivíduí. Ideš presne podľa šablóny, akurát už cieľom nie som ja, ale Rusofil a Lena (mňa si vynechal len preto, že ma ignoruješ a moje komentáre nevidíš - tvoj problém).

    Ježiš a kríž majú spojitosť s úplne niečím iným. Film Duch doby od 0:09:27 (zapnite si české titulky).

  • R
    upravené Wed 9 Nov 2022 #65->

    @Quilgen povedal/-a:
    @kulich Proč si myslíš, že @Rusofil a @Lena neodpověděli na mé otázky ?
    No protože nemohli, že ?!
    Nemohli nijak rezignovat na realitu, že KSB vychází z části z Koránu a že má v mnoha věcech pravdu (např. ukřižování Ježíše, které se nikdy nestalo).
    A hlavně nemohli odpovědět na otázku, jak si představují (s nevyhnutelnou globalizací) nevyhnutelnou integraci světa. Oni by podle toho jak se prezentují totiž Muslimy nejraději buď vyvraždili jako Náckové Židy a nebo převychovali jako Číňani ... v táborech.

    No, toto jsou srandovní vývody. Nehodlám už po sté opakovat, co jsem tady již 99x napsal, zvlášť pro tebe. Tvá slepota ohledně Islámu je stejná, jako slepota těch, kdo zvonili klíči na Václaváku 89, nebo v referendu o vstupu do EU, hlasovali pro a teď litují. Pozdě bycha honit.

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    Quilgen povedal/-a: Nemohli nijak rezignovat na realitu, že KSB vychází z části z Koránu a že má v mnoha věcech pravdu (např. ukřižování Ježíše, které se nikdy nestalo).

    Základ je v našich Védach (Mŕtva voda). Isram tam bol vsunutý agentom Michailom Veličkom až po tom, čo sa infiltroval do VP ZSSR.

    Všetky pravdy, ktoré sú v korane, sme my, Slovania, mali tisíce rokov pred nimi. Prečo sú ignorované a isram v KSB vyzdvihovaný? Našich predkov starý VP ZSSR špiní a klame o nich, ale moslimov ospravedlňujú hlúposťami o koranickom a historicky sformovanom israme. Podstata KSB je skrz starý VP ZSSR protislovanská, ale silno proisramská.

    Miešaš ukrižovanie Ježiša v korane s KSB. Čo majú tieto veci spoločné? Nie som odborník na učenie z púšte, ale pokiaľ viem, moslimovia neuznali Ježiša ako Božieho syna a považujú ho za veľkého proroka, ale nie najväčšieho, za ktorého považujú mohameda. Kde v korane sa píše, že Ježiš nebol ukrižovaný? Ježiš ukrižovaný byť nemohol, pretože nikdy nič zlé nespravil. A možno to bol dokonca náš Radomír.

    Čo ťa vedie k obhajobe isramu a k bezdôvodnému obviňovaniu z nacizmu, ktoré tu už bolo neraz zo strany na isramský egregor napojených indivíduí. Ideš presne podľa šablóny, akurát už cieľom nie som ja, ale Rusofil a Lena (mňa si vynechal len preto, že ma ignoruješ a moje komentáre nevidíš - tvoj problém).

    Ježiš a kríž majú spojitosť s úplne niečím iným. Film Duch doby od 0:09:27 (zapnite si české titulky).

    Ogare, zbytečná je tvá snaha. Kůň stojí u vody, ale nehodlá se napít.

  • Rusofil povedal/-a: No, toto jsou srandovní vývody. Nehodlám už po sté opakovat, co jsem tady již 99x napsal, zvlášť pro tebe. Tvá slepota ohledně Islámu je stejná, jako slepota těch, kdo zvonili klíči na Václaváku 89, nebo v referendu o vstupu do EU, hlasovali pro a teď litují. Pozdě bycha honit.

    @kulich Vidíš ? Zase na nic z argumentů nereagoval. Zmůže se jen na osobní napadání a nedokáže opět odpovědět ani ne jednu otázku....

    Tuhle protimuslimskou (stejně jako každou jinou) "vzteklinu" bude třeba u lidí také vyléčit, než se budeme moct integrovat do Ruského světa.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 9 Nov 2022 #68->

    Quilgen povedal/-a: Tuhle protimuslimskou (stejně jako každou jinou) "vzteklinu" bude třeba u lidí také vyléčit, než se budeme moct integrovat do Ruského světa.

    Definitívne si sa zaradil medzi náboženských fanatikov. Gratulujem. Mína číslo jedna sa naplno prejavuje. A potom nech mi niekto tvrdí, že to tak nie je.

  • R
    upravené Wed 9 Nov 2022 #69->

    @Ogar Valach povedal/-a:

    Quilgen povedal/-a: Tuhle protimuslimskou (stejně jako každou jinou) "vzteklinu" bude třeba u lidí také vyléčit, než se budeme moct integrovat do Ruského světa.

    Definitívne si sa zaradil medzi náboženských fanatikov. Gratulujem. Mína číslo jedna sa naplno prejavuje. A potom nech mi niekto tvrdí, že to tak nie je.

    Jak z nich hezky padají masky ani se není potřeba namáhat. Vysvítí se sami, jako Hox a spol. My svoji linii držíme stále stejnou. Jsem zvědav, jak budou dalším zájemcům o KSB vysvětlovat dobrotu Islámu.

  • Rusofil povedal/-a: Jak z nich hezky padají masky ani se není potřeba namáhat.

    Z tebe jasně spadla.
    Nikdy jsi materiály KSB nečetl !

    Držíš linii, to je vidno, ale koho a čí ?!
    KSB ne.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 9 Nov 2022 #71->

    Prečo je KSB tak zložito písaná? Oficiálne preto, aby nedošlo k nesprávnemu pochopeniu, čo je len zámienka. Skutočným dôvodom je, aby naplno vyťažili rozum čitateľa, ktorému nezostane intelektuálna kapacita na to, aby uvidel a odhalil skutočnú podstatu a ciele agentmi infiltrovaného VP ZSSR. Málokto má schopnosti na to čítať medzi riadkami, a zároveň sa pozerať na KSB zvonka, z nadhľadu. A aj v takom prípade to chce čas a nechať myšlienky dozrieť, pochopenie nepríde zo dňa na deň. Väčšina priaznivcov KSB knihy KSB nečítala, alebo s nimi mala veľmi veľa práce. Mnohí z nich sa spoliehajú na autority a vykladačov typu Boletus. Je to normálne a pochopiteľné. Opakujem, KSB sa nestane spásou pre svet, kým sa neočistí od založených mín a nerozšíri svoje obzory o skutočné dejiny našich slovanských predkov a duchovný rozmer.

  • R
    upravené Wed 9 Nov 2022 #72->

    @Quilgen povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: Jak z nich hezky padají masky ani se není potřeba namáhat.

    Z tebe jasně spadla.
    Nikdy jsi materiály KSB nečetl !

    Držíš linii, to je vidno, ale koho a čí ?!
    KSB ne.

    Troufám si říct, že já ty materiály četl dříve, než kdokoliv tady a to v originálu. Nejsem odkázán na to, abych čekal na překlady. A přečetl jsem vše, nejen základy sociologie.

  • Quilgen povedal/-a:
    Nikdy jsi materiály KSB nečetl !

    Vy ste ako cez kopirák. KSB dogmatici nedokážu pochopiť, že sa niekto, kto knihy KSB čítal, nenapojil na islamský egregor a nie je ním kontrolovaný ako oni.

  • R
    upravené Wed 9 Nov 2022 #74->

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Prečo je KSB tak zložito písané? Oficiálne preto, aby nedošlo k nesprávnemu pochopeniu, čo je len zámienka. Skutočným dôvodom je, aby naplno vyťažili rozum čitateľa, ktorému nezostane intelektuálna kapacita na to, aby uvidel a odhalil skutočnú podstatu a ciele agentmi infiltrovaného VP ZSSR. Málokto má kapacitu na to čítať medzi riadkami, a zároveň sa pozerať na KSB zvonka. A aj v takom prípade to chce čas a nechať myšlienky dozrieť, pochopenie nepríde zo dňa na deň. Väčšina priaznivcov KSB knihy KSB nečítala, alebo s nimi mala veľmi veľa práce. Mnohí z nich sa spoliehajú na autority a vykladačov typu Boletus. Je to normálne a pochopiteľné. Opakujem, KSB sa nestane spásou pre svet, kým sa neočistí od založených mín a nerozšíri svoje obzory o skutočné dejiny našich slovanských predkov a duchovný rozmer.

    Ogare, podívej se na běžného Čecha. Pro něj je prvním bodem, který ho odradí to, že KSB vznikla v Rusku. Kdo Rusy nemusí, pro něj je to nepřekonatelný krok. Když se už někdo překoná a bude tam číst o Koránu, tak to bude již úplný konec. Naši ateističtí lidé a měli by číst o knize náboženských fanatiků. Takto z dálky musí KSB působit jako dort pejska a kočičky. Pro nás, co jsme tady, to není nic zvláštního, ale pro nováčky to bude velké sousto. Jsem zvědav, jak bude Q (nechce se mi hledat jak se správně píše) z nich tu jejich proti muslimskou vzteklinu léčit. Na to se bude muset spojit s liberály, které tak nenávidí.

  • Q
    upravené Wed 9 Nov 2022 #76->

    Rusofil povedal/-a: Troufám si říct, že já ty materiály četl dříve, než kdokoliv tady a to v originálu.

    Tak odpověz na mé otázky. :smile:

    Rusofil povedal/-a: Na to se bude muset spojit s liberály, které tak nenávidí.

    Ne s nimi ne :wink:
    Achmat Sila. :smiley:

    Nic takového jako nějaká "konspirace", která bují v tvé hlavě není třeba.
    Stačí lidé jako je P. Santanello, který jezdí po světě s kamerou a natáčí realitu
    a nástroje jako YT, kde ji prezentuje.

    Až se svět uklidní a Rusko rozšíří infrastrukturu železnic a dálnic i do tak zaostalých zemí jako je Afghánistán, tak se tento problém vyřeší "sám" časem...

  • Quilgen povedal/-a: KSB vychází z části z Koránu a že má v mnoha věcech pravdu (např. ukřižování Ježíše, které se nikdy nestalo)...Hm. Takže toto sa podľa KSB nestalo: Jn

    Tvoj národ a veľkňazi mi ťa vydali. Čo si vykonal?“ 36 Ježiš odpovedal: „Moje kráľovstvo nie je z tohto sveta. Keby moje kráľovstvo bolo z tohto sveta, moji služobníci by sa za mňa bili, aby som nebol vydaný Židom. Lenže moje kráľovstvo nie je odtiaľto.“ 37 Nato mu Pilát povedal: „Tak predsa si kráľ?“ Ježiš odpovedal: „Ty hovoríš, že som kráľ. Ja som sa nato narodil a nato som prišiel na svet, aby som vydal svedectvo pravde. Každý, kto je z pravdy, počuje môj hlas.“ 38 Pilát mu povedal: „Čo je pravda?!“ Ako to povedal, opäť vyšiel k Židom a vyhlásil pred nimi: „Ja na ňom nenachádzam nijakú vinu. 39 Je však u vás zvykom, že vám na Veľkú noc prepúšťam jedného väzňa. Chcete teda, aby som vám prepustil kráľa Židov?“ 40 Oni znova skríkli: „Nie toho, ale Barabbáša!“ Barabbáš bol však zbojník.
    19. kapitola
    JEŽIŠ ODSÚDENÝ NA SMRŤ
    1 Nato vzal Pilát Ježiša a dal ho zbičovať. 2 Vojaci uplietli z tŕnia korunu a položili ju Ježišovi na hlavu, obliekli ho do purpurového plášťa, 3 prichádzali k nemu a hovorili: „Buď pozdravený, kráľ Židov!“ A bili ho po tvári. 4 Potom Pilát znova vyšiel a povedal im: „Pozrite, vediem vám ho von, aby ste spoznali, že na ňom nenachádzam nijakú vinu.“ 5 Tu vyšiel Ježiš von s tŕňovou korunou a v purpurovom plášti. Pilát im povedal: „Hľa, človek!“ 6 Len čo ho veľkňazi a ich sluhovia zazreli, kričali: „Ukrižuj! Ukrižuj!“ Pilát im povedal: „Vezmite si ho a vy ho ukrižujte! Lebo ja na ňom nenachádzam vinu.“ 7 Židia mu odpovedali: „My máme zákon a podľa toho zákona musí zomrieť, lebo sa vydával za Božieho Syna.“ 8 Keď to Pilát počul, ešte viac sa vyľakal. 9 Znova vošiel do vládnej budovy a povedal Ježišovi: „Odkiaľ si?“ Ale Ježiš mu neodpovedal. 10 Pilát mu povedal: „Ty sa so mnou nerozprávaš? Neuvedomuješ si, že mám moc prepustiť ťa a mám moc ťa aj ukrižovať?“ 11 Ježiš mu odpovedal: „Nemal by si nado mnou nijakú moc, keby ti to nebolo dané zhora. Preto ten, kto ma vydal tebe, má väčší hriech.“ 12 Od tej chvíle sa Pilát usiloval prepustiť ho, ale Židia kričali: „Ak tohto prepustíš, nie si cisárov priateľ. Lebo každý, kto sa robí kráľom, protiví sa cisárovi.“ 13 Keď teda Pilát počul tieto slová, vyviedol Ježiša von, posadil sa na súdny stolec, na miesto nazývané Litostrótos, po hebrejsky Gabbata. 14 Bol prípravný deň pred Veľkou nocou a bolo okolo šiestej hodiny. Tu prehovoril k Židom: „Hľa, váš kráľ!“ 15 Nato oni začali kričať: „Preč s ním, preč s ním! Ukrižuj ho!“ Pilát im povedal: „Vášho kráľa mám ukrižovať?“ Veľkňazi odpovedali: „Nemáme kráľa, iba cisára!“ 16 Vtedy im ho teda vydal, aby ho ukrižovali.
    UKRIŽOVANIE JEŽIŠA
    Prevzali teda Ježiša. 17 Niesol si kríž a šiel na miesto nazývané Lebka, po hebrejsky Golgota. 18 Tam ho ukrižovali a spolu s ním aj iných dvoch, z jednej i z druhej strany, a Ježiša uprostred....Takže podľa KSB je to výmysel či už učeníkov alebo všetkých zaznamenávateľov Nového Zákona...Oj Tomáš, Tomáš, či znova budeš vkladať ruky a prsty do Jeho rán?

  • dum povedal/-a: Takže podľa KSB je to výmysel

    Ano.
    V KSB je přímo napsáno že ukřižování Krista je pomluvou boha od autorů Bible.
    Bůh totiž není sadista a nikdy by nic takového nedovolil. Pravdu v tomto bodě mají Muslimové, že Bůh Ježíše ochránil a vzal ho a nebesa.
    Tak je to přímo v KSB napsáno. Tuším, že je to v Základech sociologie 3, příloha 3 Přemožení Křesťanství.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 9 Nov 2022 #79->

    Quilgen povedal/-a: Nemohli nijak rezignovat na realitu, že KSB vychází z části z Koránu a že má v mnoha věcech pravdu (např. ukřižování Ježíše, které se nikdy nestalo).

    @Quilgen povedal/-a:
    Ano. V KSB je přímo napsáno že ukřižování Krista je pomluvou boha od autorů Bible. Bůh totiž není sadista a nikdy by nic takového nedovolil. Pravdu v tomto bodě mají Muslimové, že Bůh Ježíše ochránil a vzal ho a nebesa. Tak je to přímo v KSB napsáno. Tuším, že je to v Základech sociologie 3, příloha 3 Přemožení Křesťanství.

    Daj citát z koranu a nie interpretácie starého VP ZSSR. Ezoterici prišli s myšlienkou, že Ježiš nebol ukrižovaný desiatky rokov pred VP ZSSR.

  • @Quilgen povedal/-a:

    dum povedal/-a: Takže podľa KSB je to výmysel

    Ano.
    V KSB je přímo napsáno že ukřižování Krista je pomluvou boha od autorů Bible.

    Bůh sice není sadista a nechystá svým dětem šílený a bolestivý osud - ale pak jsou tu lidé, kteří to svým bližním dělají s chutí.
    Z toho, cos popsal, sice nemůžu soudit, jak co myslíš. Já mám názor ten, že k ukřižování došlo. To o "vzetí na nebesa" je metafora - si myslím. Žádné fyzické tělo se k Bohu nikdy nedostalo. Metafora tkví v tom, že Bůh Ježíše zbavil bolesti a odvedl jeho duši.
    Jinak - velmi doporučuji dílko Bulgakova Mistr a Markétka. Kdysi to u nás šlo i v češtině, tak se to možná někde najít dá. Na tůbku je snad jen první díl (je to na díly, snad 6? - nevím). Já mám moc ráda zpracování pasáží, které výše popisuje Dum. Zde výňatek - ale je jen s ČJ titulky. Tento příběh Piláta a Ježíše se táhne celým dílkem - a já ho pokládám za citlivě zpracovaný, emočně "všeříkající".

  • R
    upravené Wed 9 Nov 2022 #81->

    @Quilgen povedal/-a:

    dum povedal/-a: Takže podľa KSB je to výmysel

    Pravdu v tomto bodě mají Muslimové, že Bůh Ježíše ochránil a vzal ho a nebesa.

    O kterém Ježíši mluví Muslimové, protože byli nejméně 4.

  • Rusofil povedal/-a: Knihovna byla vypálená roku 48 př.n.l., zbořené zdi, již bez knih, byly v roce 389.

    Dovolím si velmi lehce mimo téma poznámku k operaci “Požár Alexandrijské knihovny”.
    Počítám, že je třeba rozlišovat mezi spálením knihovny a spálením knih.
    Pro zájemce trochu více rozvinuto zde
    https://ksbforum.info/discussion/comment/12315/#Comment_12315

  • Milo
    upravené Thu 10 Nov 2022 #83->

    Ogar Valach povedal/-a: Daj citát z koranu a nie interpretácie starého VP ZSSR.

    Väčšina kresťanov to nebude vedieť: O ukrižovaní Ježiša sa píše aj v Koráne. "...a pritom ho nezabili ani mu nedali podstúpiť smrť na kríži. Nemajú o tom žiadne vedomosti, ale riadia sa len domnienkou." (Súra 4:157) Podľa islamskej viery Ježiš nezomrel na kríži. V Koráne sa píše, že "sa im to len zdalo" ako ukrižovanie, ale v skutočnosti nebol nikto ukrižovaný, ale Boh vzal Ježiša k sebe.

    Abdul-Ahmad Rašíd sa na to pýta islamského teológa Hamideha Mohagheghiho.

    Takže podľa Koránu, ako ho interpretuje drvivá väčšina islamských komentátorov, nedošlo k ukrižovaniu ani k smrti na kríži, ale k Ježišovmu nanebovstúpeniu. Moslimovia sa však nezhodujú v tom, či zomrel pred vzkriesením do neba. Niektorí komentátori sa domnievajú, že zomrel po tom, ako bol zachránený z rúk svojich nepriateľov, krátko nato vstal z mŕtvych a vystúpil do neba. Iní kladú Ježišovu smrť do posledných čias. Iní komentátori tvrdia, že ukrižovaný nebol Ježiš, ale "náhradník". Ako Ježiš zomrel, je v Koráne otvorené. Keď však Korán popiera Ježišovu smrť na kríži, hovorí, že jeho telo bolo zabité, ale nie jeho duch a jeho posolstvo.

    Nie Boží syn

    "On povedal: 'Ja som Boží služobník. Dal mi Písmo a urobil ma prorokom." (Súra 19:30) Korán sa v mnohých prípadoch zmieňuje o Ježišovi Kristovi, jeho živote a diele a zaraďuje ho medzi veľkých prorokov náboženských dejín. Ježiš bol viac než len obyčajný prorok poslaný Bohom ako zakladateľ náboženstva. Korán zaraďuje Ježiša medzi veľkých Božích poslov, ale popiera jeho synovstvo s Bohom. Podľa Koránu je Ježiš spolu s Noemom, Abrahámom, Mojžišom a Mohamedom jednou z najväčších postáv v dejinách prorokov. Boh si ho vyvolil, aby ho urobil prorokom. "A spomeňte si na čas, keď sme od prorokov prijali sľuby, tak ako sme ich prijali od vás a od Noema, Abraháma, Mojžiša a Izáka, syna Máriinho, a prijali sme od nich slávnostný sľub." (súra 33)

    Ježiš je v Koráne považovaný za pravého potomka Ibrahima (Abraháma) a zároveň za bezhriešnu ľudskú bytosť s výnimočným charakterom a zvláštnymi schopnosťami. S Máriiným panenstvom sa uznáva aj jeho božský pôvod (súra 3, 45-48). Moslimovia veria v Máriino panenské počatie a narodenie Ježiša prostredníctvom pôsobenia Božieho Ducha, ale neveria, že Ježiš je Boží Syn. Pre moslimov predstavuje kresťanský koncept Trojice Boha ako Otca, Syna a Ducha Svätého druh polyteizmu, ktorý islam ako monoteistické svetové náboženstvo odmieta. Preto Korán nepovažuje Ježiša za Božieho Syna (súra 9, 30; 19, 36). Podľa islamského presvedčenia bol Ježiš len jedným z dlhého radu pravoverných prorokov - ako prorok islamu však svojím významom stojí až za Mohamedom. Ježiš tiež robil zázraky. Je jedinou postavou v Koráne, ktorá stvorila vtákov z hliny, uzdravila malomocných, chodila po mori a vzkriesila mŕtvych.

    Žiadny prvopočiatočný hriech

    Keďže moslimovia neveria v kresťanské učenie o prvotnom hriechu, neexistuje teologická potreba zástupnej obety Ježiša Krista na kríži za vykúpenie všetkých hriešnikov, a teda ani Ježišovo ukrižovanie a jeho vzkriesenie. Moslimovia veria, že každý jednotlivec sa musí zodpovedať Bohu za svoje skutky. Myšlienka prevzatia viny je tu teologicky vylúčená: Každý veriaci sa nakoniec musí zodpovedať samotnému Bohu, a preto je každý zodpovedný aj za svoju spásu.

    Zatiaľ čo moslimovia zdôrazňujú spravodlivý život a zodpovednosť pred Bohom ako spoločné učenie Abraháma, Ježiša a Mohameda, myšlienka Ježišovho sebaobetovania za ľudstvo, Božieho odpustenia, milosrdenstva a milosti, ktoré sú na ňom založené, sa takmer neberie do úvahy.


    Toľko výpoveď islamského teológa.

  • R
    upravené Wed 9 Nov 2022 #84->

    @Milo povedal/-a:

    Ogar Valach povedal/-a: Daj citát z koranu a nie interpretácie starého VP ZSSR.

    Zatiaľ čo moslimovia zdôrazňujú spravodlivý život a zodpovednosť pred Bohom ako spoločné učenie Abraháma, Ježiša a Mohameda, myšlienka Ježišovho sebaobetovania za ľudstvo, Božieho odpustenia, milosrdenstva a milosti, ktoré sú na ňom založené, sa takmer neberie do úvahy.


    Toľko výpoveď islamského teológa.

    Ak si uvedomíme, za akým účelom boli náboženstvá vytvorené, objasní nám to rovnako protiislamský fanatizmus Ogara Valacha na jednej strane i islamský protikresťanský fanatizmus na strane druhej.

    Všechno to okouzlení Ježíšem pramení z neznalosti historie, kterou právě zničením Alexandrijské knihovny došlo. A byla zničena právě proto, aby legenda Ježíše opět zafungovala, jako již 3x předtím. Pjakin pořád opakuje, čtěte tlusté knihy. Já bych jeho radu parafrázoval, zkoumejte dějiny. Pak uvidíte nedostatky tlustých knih.
    Ogar sem dal vynikající video o legendě jménem Ježíš, kde je vše pěkně shrnuto, ale zřejmě se na něj nikdo nepodíval. Jinak si neumím vysvětlit tvrzení, která se tady opakují.

  • Je to vlastne veľmi jednoduché. Ak si uvedomíme, za akým účelom boli náboženstvá vytvorené, objasní nám to rovnako protiislamský fanatizmus Ogara Valacha na jednej strane i islamský protikresťanský fanatizmus na strane druhej.

  • @Milo povedal/-a:
    Je to vlastne veľmi jednoduché. Ak si uvedomíme, za akým účelom boli náboženstvá vytvorené, objasní nám to rovnako protiislamský fanatizmus Ogara Valacha na jednej strane i islamský protikresťanský fanatizmus na strane druhej.

    Já u Ogara žádný fanatismus nevidím. Je to reálné zhodnocení skutečnosti.

  • Atom
    upravené Wed 9 Nov 2022 #87->

    K neukřižování. Kromě nemorálnosti Boha, který by dovolil, aby byl "syn boží" ukřižován, aby ostatní mohli krást a loupit a znásilňovat vůli druhých jsou i další kamínky zapadající do mozaiky.
    1. celé divadlo bylo vymyšleno tak, aby vytvořili antikrista, proto ho potřebovali za každou cenu ukřižovat, aby ho mohli vzkřísit, protože těžko by pak lidem vysvětlil, že to byl podvod. Mohli kamenovat koho chtěli kdykoliv a Řím jim do toho nezasahoval, jenže tím by tělo zničili a nešel by vzkřísit.
    2. I přes věky je z příběhu cítit panika, jak jim to nevyšlo. Jeshua nikde - zmizel, tělo nebylo, pravděpodobně utekl ještě dříve než to začalo, měl informace přímo od Boha jak se z toho vyvléci.
    3. I v bibli je pasáž, jak nabádá učedníky ať bdí, aby viděli jak Bůh pomáhá a aby sledovali ten podvod ale oni upadli do mrákot a tak nebylo svědků podvodu. Oni židé vždy byli s morálkou na štíru, viz ten učedník co se dušoval, že nikdy syna božího nezapře a ještě ten den ho zapřel.

    Co se týká Bulgakova románu, tak ten má mnoho rovin a i tam je naznačeno, že nebyl ukřižován viz. materiál
    „Majster a Margaréta“: hymna démonizmu? alebo Evanjelium oddanej viery
    Ve filmovém zpracování se tam náznaky dostali pouze skrze zvuk, kde zvláštní výrazná hudba naznačuje, že vše je trochu jinak.

  • R
    upravené Wed 9 Nov 2022 #88->

    @Atom povedal/-a:
    K ukřižování. Kromě nemorálnosti Boha, který by dovolil, aby byl "syn boží" ukřižován, aby ostatní mohli krást a loupit a znásilňovat vůli druhých jsou i další kamínky zapadající do mozaiky.
    1. celé divadlo bylo vymyšleno tak, aby vytvořili antikrista, proto ho potřebovali za každou cenu ukřižovat, aby ho mohli vzkřísit, protože těžko by pak lidem vysvětlil, že to byl podvod. Mohli kamenovat koho chtěli kdykoliv a Řím jim do toho nezasahoval, jenže tím by tělo zničili a nešel by vzkřísit.
    2. I přes věky je z příběhu cítím panika, jak jim to nevyšlo. Jeshua nikde - zmizel, tělo nebylo, pravděpodobně utekl ještě dříve než to začalo, měl informace přímo od Boha jak se z toho vyvléci.
    3. I v bibli je pasáž, jak nabádá učedníky ať bdí, aby viděli jak Bůh pomáhá a aby sledovali ten podvod ale oni upadli do mrákot a tak nebylo svědků podvodu. Oni židé vždy byli s morálkou na štíru, viz ten učedník co se dušoval, že nikdy syna božího nezapře a ještě ten den ho zapřel.

    Co se týká Bulgakova románu, tak ten má mnoho rovin a i tam je naznačeno, že nebyl ukřižován viz. materiál
    „Majster a Margaréta“: hymna démonizmu? alebo Evanjelium oddanej viery
    Ve filmovém zpracování se tam náznaky dostali pouze skrze zvuk, kde zvláštní výrazná hudba naznačuje, že vše je trochu jinak.

    Ježíš byl jeden z mnoha vytažen z davu a postaven na piedestal, podobně, jako dnes Čaputová. Prostě se hodil do role vystupující, jako hlavní postava románu Bible. Co se za tím vším skrývá je ve zmíněném videu od Ogara.

  • d
    dum
    upravené Wed 9 Nov 2022 #89->

    @Milo povedal/-a:

    Ogar Valach povedal/-a: Daj citát z koranu a nie interpretácie starého VP ZSSR.

    Väčšina kresťanov to nebude vedieť: O ukrižovaní Ježiša sa píše aj v Koráne. "...a pritom ho nezabili ani mu nedali podstúpiť smrť na kríži. Nemajú o tom žiadne vedomosti, ale riadia sa len domnienkou." (Súra 4:157) Podľa islamskej viery Ježiš nezomrel na kríži. V Koráne sa píše, že "sa im to len zdalo" ako ukrižovanie, ale v skutočnosti nebol nikto ukrižovaný, ale Boh vzal Ježiša k sebe.

    Abdul-Ahmad Rašíd sa na to pýta islamského teológa Hamideha Mohagheghiho.

    Takže podľa Koránu, ako ho interpretuje drvivá väčšina islamských komentátorov, nedošlo k ukrižovaniu ani k smrti na kríži, ale k Ježišovmu nanebovstúpeniu. Moslimovia sa však nezhodujú v tom, či zomrel pred vzkriesením do neba. Niektorí komentátori sa domnievajú, že zomrel po tom, ako bol zachránený z rúk svojich nepriateľov, krátko nato vstal z mŕtvych a vystúpil do neba. Iní kladú Ježišovu smrť do posledných čias. Iní komentátori tvrdia, že ukrižovaný nebol Ježiš, ale "náhradník". Ako Ježiš zomrel, je v Koráne otvorené. Keď však Korán popiera Ježišovu smrť na kríži, hovorí, že jeho telo bolo zabité, ale nie jeho duch a jeho posolstvo.

    Nie Boží syn

    "On povedal: 'Ja som Boží služobník. Dal mi Písmo a urobil ma prorokom." (Súra 19:30) Korán sa v mnohých prípadoch zmieňuje o Ježišovi Kristovi, jeho živote a diele a zaraďuje ho medzi veľkých prorokov náboženských dejín. Ježiš bol viac než len obyčajný prorok poslaný Bohom ako zakladateľ náboženstva. Korán zaraďuje Ježiša medzi veľkých Božích poslov, ale popiera jeho synovstvo s Bohom. Podľa Koránu je Ježiš spolu s Noemom, Abrahámom, Mojžišom a Mohamedom jednou z najväčších postáv v dejinách prorokov. Boh si ho vyvolil, aby ho urobil prorokom. "A spomeňte si na čas, keď sme od prorokov prijali sľuby, tak ako sme ich prijali od vás a od Noema, Abraháma, Mojžiša a Izáka, syna Máriinho, a prijali sme od nich slávnostný sľub." (súra 33)

    Ježiš je v Koráne považovaný za pravého potomka Ibrahima (Abraháma) a zároveň za bezhriešnu ľudskú bytosť s výnimočným charakterom a zvláštnymi schopnosťami. S Máriiným panenstvom sa uznáva aj jeho božský pôvod (súra 3, 45-48). Moslimovia veria v Máriino panenské počatie a narodenie Ježiša prostredníctvom pôsobenia Božieho Ducha, ale neveria, že Ježiš je Boží Syn. Pre moslimov predstavuje kresťanský koncept Trojice Boha ako Otca, Syna a Ducha Svätého druh polyteizmu, ktorý islam ako monoteistické svetové náboženstvo odmieta. Preto Korán nepovažuje Ježiša za Božieho Syna (súra 9, 30; 19, 36). Podľa islamského presvedčenia bol Ježiš len jedným z dlhého radu pravoverných prorokov - ako prorok islamu však svojím významom stojí až za Mohamedom. Ježiš tiež robil zázraky. Je jedinou postavou v Koráne, ktorá stvorila vtákov z hliny, uzdravila malomocných, chodila po mori a vzkriesila mŕtvych.

    Žiadny prvopočiatočný hriech

    Keďže moslimovia neveria v kresťanské učenie o prvotnom hriechu, neexistuje teologická potreba zástupnej obety Ježiša Krista na kríži za vykúpenie všetkých hriešnikov, a teda ani Ježišovo ukrižovanie a jeho vzkriesenie. Moslimovia veria, že každý jednotlivec sa musí zodpovedať Bohu za svoje skutky. Myšlienka prevzatia viny je tu teologicky vylúčená: Každý veriaci sa nakoniec musí zodpovedať samotnému Bohu, a preto je každý zodpovedný aj za svoju spásu.

    Zatiaľ čo moslimovia zdôrazňujú spravodlivý život a zodpovednosť pred Bohom ako spoločné učenie Abraháma, Ježiša a Mohameda, myšlienka Ježišovho sebaobetovania za ľudstvo, Božieho odpustenia, milosrdenstva a milosti, ktoré sú na ňom založené, sa takmer neberie do úvahy.


    Toľko výpoveď islamského teológa.

    Ak si uvedomíme, za akým účelom boli náboženstvá vytvorené, objasní nám to rovnako protiislamský fanatizmus Ogara Valacha na jednej strane i islamský protikresťanský fanatizmus na strane druhej.

    Koncept Svätej trojice ako druh polyteizmu je v poriadku. Trojica sa v NZ vôbec nespomína. Boh v troch rozličných osobách je kresťanská vyfabrikovaná dogma a pritom je to taktiež monoteistické náboženstvo. Ježiš Kristus jasne povedal:" Ja a Otec sme jedno". "Otec je vo mne a ja v Otcovi"atď. Aj keď sa to tu popiera, vyplýva z toho že Boh Otec, Najvyšší Duch sa inkarnoval do tela Ježiša Krista. Už sa to preberalo. Na rozdiel od islamského teológa a komentátorov koránu je evidentné že sám Boh zostúpil do tela Ježiša Krista aby skúsenostne podstúpil v rámci pozemskej misie okrem iného aj mučenie, smrť ukrižovaním, no taktiež aj vzkriesenie, zmŕtvychvstanie a transmutáciu tohto typu tela. Predsa vedel a aj o tom vravel viackrát dopredu že sa tak má udiať....Jn 11,25
    Ježiš jej povedal: „Ja som vzkriesenie a život.

  • R
    upravené Wed 9 Nov 2022 #90->

    dum povedal/-a: Predsa vedel a aj o tom vravel viackrát dopredu že sa tak má udiať....Jn 11,25
    Ježiš jej povedal: „Ja som vzkriesenie a život.

    To co se v Bibli popisuje, jako řeč Ježíše, není ničím podloženo, že to nějaká skutečná osoba, jako Ježíš řekla. Román Bible je kompilát dřívějších textů předchozích civilizací, a byl napsán několik staletí po životě údajného Ježíše.

  • @Rusofil povedal/-a:

    dum povedal/-a: Predsa vedel a aj o tom vravel viackrát dopredu že sa tak má udiať....Jn 11,25
    Ježiš jej povedal: „Ja som vzkriesenie a život.

    To co se v Bibli popisuje, jako řeč Ježíše, není ničím podloženo, že to nějaká skutečná osoba, jako Ježíš řekla. Román Bible je kompilát dřívějších textů předchozích civilizací, a byl napsán několik staletí po životě údajného Ježíše.

    Ako myslíš. No toto sa dá povedať o všetkom z minulosti. Všetko starobylé sú fabrikácie, ničím nepodložené pseudo-fakty, falzá, mýty, vymyslené legendy atď. Je za všetkými skresleniami a falzami napríklad GP? Nie. Aj on je báj a mýtus. Ako toto nikdy neexistujúce fórum o 100 rokov. Pyramídy neexistujú. Ani tento hmotný svet. Všetko je len konštrukt myslí a zmyslov. Ohýbateľný matrix.