(Voľná) energia a iné vynálezy

Ogar Valach
upravené Mon 14 Nov 2022 v Mimo kategórií #1

Téma určená nielen energetickým vynálezom všetkého druhu.

Komentáre

 • Časopis „Technika – mládeže“ z roku 1936 popisuje revolučnú technológiu elektrárne a teplárne [Biosféra]:
  "Stručne povedané, problémy s drahou elektrinou boli spôsobené tým, že na jej získanie je potrebné zohriať vodnú paru na 365 stupňov a potom vytvoriť tlak 200 atmosfér. A kovové časti z takýchto čísel sa pokrývali vodným kameňom, hrdzaveli a vyžadovali si častú výmenu. Ale v roku 1914 sa objavili prvé ortuťové – vodné stanice. Už v roku 1933 takéto zariadenie fungovalo v priemyselnom meradle na stanici General Electric Company. A všetko sa zdalo byť v poriadku – ortuť pri 8 atmosférách vydala 500 stupňov, zariadenie neoxidovalo ani nehrdzavelo a inštalácia zabrala desaťkrát menej miesta. Svet stál na prahu lacnej elektriny a ako sa ukázalo, aj 2. svetovej vojny. Krajiny nemali peniaze, lacná elektrina s drahou počiatočnou výstavbou nebola zahrnutá v plánoch povojnovej obnovy a výstavby…"

 • Velice užitečné téma, tentokráte nemohu než ogara pochválit. Jen tak houšť ogare a větší kapky.
  Takže přispěji i já trochou do mlýna a když bude zájem, přidám další.

  Nuže, volná energie?
  Ano a zase ano.
  A pro tuto chvíli Carl Cella a jeho autíčko:
  https://www.cez-okno.net/clanok/pohon-zadarmo

 • Ogar Valach
  upravené Mon 14 Nov 2022 #4

  Uverejnené pred časom.

  Vozidlo na „atmosférický generátor“ [Biosféra]:
  "Bratia Ammannovci stoja pred svojím elektrickým vozidlom poháňaným „atmosférickým generátorom“. Táto fotografia bola použitá na titulnej strane novinového článku v The Arizona Republican, 28. augusta 1921. Bratia Ammannovci stoja pred svojím elektrickým vozidlom poháňaným „atmosférickým generátorom“. Táto fotografia bola použitá na titulnej strane novinového článku v The Arizona Republican, 28. augusta 1921. Atmosférický generátor alebo Ammannov prístroj je valcový objekt s dvoma malými mosadznými guľôčkami na vrchu. Vo vnútri sú podľa vynálezcu elektrotechnika Ammanna, oceľové drôty a minerály upevnené tak, aby získavali elektrinu zo vzduchu, kondenzovali ju a využívali na pohon energie. Auto, ktoré Ammann použil na predvádzanie, nemalo batériu. Pohyboval sa úžasnou rýchlosťou, zdolával kopce a ľahko kĺzal cez cestné bludisko."

  Energia zo vzduchu [Biosféra]:
  "Článok o vynáleze Plausona: H. Gernsback, zo Science and Invention, február 1922. Vynálezca novej vedy, známy inžinier Hermann Plauson, venoval roky práce svojmu výskumu a v súčasnosti skutočne prevádzkuje malé elektrárne, ktoré vyrábajú elektrinu priamo zo vzduchu, vo dne i v noci, bez prerušenia, prakticky zadarmo, keď je zariadenie v prevádzke. V jednom z našich predchádzajúcich vydaní sme boli schopní približne opísať systém na základe telegrafných správ, ale teraz sú k dispozícii všetky podrobnosti."

 • A když už máme nějakou energii, není od věci zlepšit její přenos a minimalizovat ztráty.
  Čili, přichází pan Avramenko:

  https://interweber.ru/cs/software-installation/peredacha-energii-po-odnomu-provodu-patent-sssr-ris-2-odnoprovodnaya-peredacha.html

 • Súlad
  upravené Thu 17 Nov 2022 #7

  Zázraky vědy: Jede to na vodu (CZ)

  • Arthur C. Clark: Nacházíme se na prahu revoluce nových energetických zdrojů.
  • Jim Griggs: Rázové čerpadlo pro ohřev vody. Generuje více energie než kolik spotřebuje.
  • Stenley Meyer je vynálezcem vodního palivového článku a auta na vodu. Technologie šla namontovat do každého automobilu v ceně $1500 a spotřeba 4 l jakékoliv vody na 160 km.
  • Nikola Tesla je též autorem mnoha konceptů, které vytvářely volnou energii.
  • Dokument mj. ukazuje konfrontaci se skeptickými vědci, kteří nejsou ochotni připustit vlastní zaslepenost.

 • Grebennikova antigravitačná platforma

  https://www.biosferaklub.info/grebennikova-antigravitacna-platforma/

  Potom vedec pripevnil niekoľko krídel drôtom, až vznikol „chitinoblok“ – a tu sa nad „blokom“ ľahko vznášali nielen ľahké predmety, ale dokonca aj špendlík a v určitom okamihu dokonca úplne zmizol z dohľadu, akoby sa preniesol do iného rozmeru. Grebennikov si uvedomil, že náhodou narazil na niečo iné: objavil fenomén antigravitácie! Neskôr vedec nazval svoj objav efektom dutinových štruktúr.

 • Súlad
  upravené 4 Jan 13:34 #10

  openeyes povedal/-a: Okamžite mi prišiel na um vtip: Chrúst by podľa známych zákonov fyziky nemal lietať; ake keďže chrúst fyziku nepozná, veselo si lieta. A teraz už vieme, ako je to možné - má antigravitačné krovky.

  Poznám to inak: Čmeliak je priveľmi ťažký a má priveľmi malé krídla, takže je nemožné, aby lietal. Lenže čmeliak nevie, že je to nemožné, preto lieta.

  V roku 1885 lord Kelvin, podľa ktorého je pomenovaná imperiálna jednotka teploty, používaná v primitívnych anglosaských krajinách, povedal: "Lietajúce stroje ťažšie ako vzduch nemôžu lietať." Lenže vtedy nebol internet a táto informácia sa z Británie do Ameriky k bratom Wrightovcom nedostala, a tí o osem rokov neskôr uskutočnili svoj prvý let dlhý 39 metrov.

 • Viktor Schauberger o neuveriteľných výsledkoch experimentov s levitačnou život potvrdzujúcou energiou

  https://www.biosferaklub.info/viktor-schauberger-o-neuveritelnych-vysledkoch-experimentov-s-levitacnou-zivot-potvrdzujucou-energiou/

  Rozdrobený pohľad do samostatných a umelo od seba izolovaných oblastí vedy neumožňuje vidieť celkový obraz vesmíru a vnímať svet okolo ako jedinú a vzájomne prepojenú realitu. Takáto umelá separácia a „úzka“ špecializácia neumožňuje zásadné objavy a vedecké poznatky buď stagnujú, alebo sa vzďaľujú od pravdy. Toto všetko vymysleli sily, ktoré ovládajú oficiálnu vedu, aby sa veda stala lepšie ovládateľnou a predvídateľnou pre „vrchol“ parazitickej pyramídy moci.

 • Viktor Schauberger: aby ľudstvo prekvitalo, malo by úplne zmeniť ideály

  https://www.biosferaklub.info/viktor-schauberger-aby-ludstvo-prekvitalo-malo-by-uplne-zmenit-idealy/

  Podľa geniálneho rakúskeho inžiniera a autora mnohých vynálezov Viktora Schaubergera sú technológie používané modernou vedou mimoriadne deštruktívne pre všetok život na Zemi, pretože generujú len sily chaosu a ničenia. A je pravdepodobné, že súčasný nárast počtu a sily prírodných katastrof je do značnej miery generovaný tradičnými technológiami naviazanými na uhľovodíkovú energiu. Zároveň existujú oveľa harmonickejšie, lacnejšie a ekologickejšie technológie na výrobu energie, ktorých princíp možno pochopiť pozorovaním prirodzených procesov v prírode, ako je napríklad pohyb pstruhov proti prúdu vody v horskej rieke.