Čo vás drží pri dobrej nálade resp. ako zvládate túto dobu? Krátke zamyslenie na víkend...

2»

Komentáre

  • d
    dum
    upravené Tue 31 Jan 2023 #32->

    Lavazza povedal/-a: Ja neviem, čo je moje poslanie,

    Sú tri druhy stavov (svetov) v multivesmíre. Pozitívny, negatívny a nulový. Na počiatku Stvorenia bol len jeden. Keďže sa momentálne nachádzaš v tzv. 'nulovom' svete na rozmedzí, (a v ére prebiehajúceho procesu tzv. duchovného pádu), tak si si zvolila sem prísť buď z pozitívnych svetov ('nebies'), alebo z negatívnych ('pekiel'). V podstate je to ale jedno odkiaľ si prišla odskúšať si život na planéte kde koexistuje dobro aj zlo (dva v jednom🙂) lebo pri inkarnácii bola pamäť zablokovaná. Takže od vtelenia do ľudského plodu ilustruješ tvoju jedinečnosť v tomto druhu života, a samozrejme máš možnosť znovu zvoliť si cestu a aj zmeniť smerovanie. Po služobnej ceste ťa to vymiestni do prechodového sveta duchov kde sa voľba a prípadná transmutácia dovŕši, a následne do takého sveta ako si si svoj ďalší osud (program) duchovne, vnútorne sama zvolila, naladila, nastavila.

    Estryd povedal/-a: oproti čisto duchovnému svetu, kde je podobné učenie výrazne pomalé)

    Estryd, toto povedal Monoston alebo je to tvoja poznámka? Ako to myslíte? Po prvé, v duchovných svetoch sú úplne rozdielne a iné časy ako tu. Po druhé, v duchovných svetoch nie je možnosť priamo sa skúsenostne vzájomne učiť a rozoznávať Svetlo či temnotu. Vieš si predstaviť napr. démona negatívnej prirodzenosti ktorý by sa chcel a išiel učiť o Svetle na nebesia? Pustil by ho tam niekto? Alebo ako a kde sa poučí taký pozitívny nebeský anjel o temnote? Áno, vie že temnota v určitej časti na ,okraji ' multivesmíru je aktivovaná a existuje, môže sa o nej čisto teoreticky poučiť, ale skúsenostne v procese nie, to je možné len na našej planéte + cez transformáciu, transmutáciu . Nemyslím že by mohli jedni aj druhí priamo vojsť so svojimi prirodzenosťami do opačných antagonistických duchovných (sú aj iné, napr. prírodné) svetov. Nepriamo, no už ale po celkovej opačnej zmene, transmutácii áno. Dúfam teda, že to je tvoja poznámka, alebo to Monoston myslí ináč. Viem, toto do tejto témy príliš nepatrí, no to pomalé podobné učenie a ešte v čisto duchovnom svete ma od vás zarazilo.

  • Súlad
    upravené Tue 31 Jan 2023 #33->

    Ľudská imunita a informačná závislosť (Boris Ratnikov)

    https://www.biosferaklub.info/ludska-imunita-a-informacna-zavislost/

    Choroba človeka sa vyskytuje, keď dostáva nadmerné množstvo informácií prostredníctvom toku informácií, pozitívnych aj negatívnych.
    ...
    Človek by mal selektívne pristupovať k prijímaniu informácií, nesústreďovať sa na negatívne avedome dávkovať rôzne prijaté informácie.“


    Boris Konstantinovič Ratnikov (11.06.1944-05.12.2020) – pôsobil v KGB v Moskve, od roku 1981 – 1982 a 1985 – 1987 pôsobil v Afganistane. Od roku 1991 bol prvý zástupca náčelníka Hlavnej správy bezpečnosti RF. V rokoch 1994 – 1997 bol hlavný poradca bezpečnostnej služby prezidenta RF a poradca náčelníka Federálnej služby RF.

  • Ozivujem túto tému, pretože je neskutočné čo sa na nás valí. Dávala som si odstup od TG aj fóra, diplomovka, štátnice a pod.

    ale dnes - o vojne, kt je hneď tu, v Malackách bude tábor pre ilegálnych migrantov… ako mám dosť. Do toho multimilionárka Kim Kardashian sa išla niekde vyplakať, aké ťažké je byt matka samoziviteľka, že nemá žiadnu podporu… to ako vážne?!? Tak čo mám povedat ja? Áno, nie je to len o peniazoch, ale vychovávať sama deti, keď netreba rozmýšľať o počte jogurtov kt môžu zjesť, je niečo iné, keď treba riešiť aj toto ( obrazne).

    Čo vás drží nad vodou?

  • Mne ked je tazko tak si poviem, ze to zvladnem, ze HNR nalozi cloveku len tolko uloh kolko clovek realne dokaze zvladnut. Doba je kriticka vsetci ideme na doraz. Nasi predkovia vybrali do tychto krusnych cias tych najlepsich bojovnikov (nas), lebo my to zvladneme. Zavriem oci a predstavujem si svojich rodicov ako stoja za mnou. Otec ma drzi za prave rameno, mama za lave. Za nimi stoja ich rodicia (moji stari rodicia) a podobne drzia za rameno mojich rodicov. Za starymi rodicmi stoja ich rodicia a drzia ich za ramena atd.

    Ked sa da pustim si hudbu napr. Ziarislav Stare casy dobre, Maly vrchar, Hraj hudbicka

  • Když už je tak zle, že o "zvládnutí" vlastní bolesti nemůže být řeč, najít někoho, kdo je na tom stejně nebo ještě hůř, a pomoci aspoň jemu. A to co nejpraktičtěji, duchovno nezabírá.

  • d
    dum
    upravené Tue 30 May 2023 #39->


    Michaela1 povedal/-a: Když už je tak zle, že o "zvládnutí" vlastní bolesti nemůže být řeč, najít někoho, kdo je na tom stejně nebo ještě hůř, a pomoci aspoň jemu. A to co nejpraktičtěji, duchovno nezabírá.

    Momentálne asi rok a pol sa potýkam s mechanickými útlakmi nervových koreňov na dolnej aj krčnej chrbtici a bolesti mi vystreľujú striedavo do nôh, rúk, aj uší a hlavy. Obmedzuje ma to dosť, a hlavne pri pohybových činnostiach. Niekedy mi to napr. skosí nohu tak že vôbec na ňu nemôžem ani stúpiť. Takže som rád že sú aj chvíle keď sú bolesti, súvisiaci tinnitus a niekedy aj tŕpnutia slabšie (aj samozrejme skoro denne aspoň trocha potláčané medikamentmi) a v tých chvíľach sa môžem venovať práci, hobby aj blízkym, a aj ich problémom. No mne duchovno zčasti zaberá, a to tým spôsobom že keď sa zahĺbim do duchovno - filozofických záležitostí a tém tak fyzično aj materiálno ako keby ustupovali do úzadia.

  • Keď máš takýto problem, nájdi sa na YouTube videá SM system alebo SPS. Výborne cviky, treba dobrého terapeuta. Asi kvoli stlačeným platničkám.


  • Lavazza povedal/-a: Keď máš takýto problem, nájdi sa na YouTube videá SM system alebo SPS. Výborne cviky, treba dobrého terapeuta. Asi kvoli stlačeným platničkám.

    Díky. Áno sú to nielen stlačené ale aj vytečené (rôsolovitý gel v jadre) platničky, aj výrastky. Rehabilitácie ani masáže nepomohli, lieky len utlmujú.

  • Takze hernia disku, to je nato. Neviem kde si v ČR si, prip. mi kľudne nápis správu. V Brne je super centrum.

    https://m.youtube.com/watch?v=aDQiEajpWYg&pp=ygUNZHVzZSBrIHNtaXNlaw%3D%3D

  • M
    upravené Tue 30 May 2023 #43->


    dum povedal/-a: Takže som rád že sú aj chvíle keď sú bolesti, súvisiaci tinnitus a niekedy aj tŕpnutia slabšie (aj samozrejme skoro denne aspoň trocha potláčané medikamentmi) a v tých chvíľach sa môžem venovať práci, hobby aj blízkym, a aj ich problémom.

    Vidím, že oba víme, o čem mluvíme. Kdo nezažil, nepochopí. Pokud jde o duchovno, mínila jsem to ne ve vztahu k sobě samému (tam jsou možné různé varianty), ale k někomu, komu chceme pomoci - není větší frustrace, než když se člověku, který bolestí leze po zdi, namísto praktické pomoci nebo aspoň tichého sdílení dostane "účinných" rad na téma vyššího smyslu osobního utrpení nebo práce s karmou. Tohle mě vždycky nejvíc děsilo na Knize Job - proč ten extrémně trpící člověk musí kromě nepochopitelného mlčení svého Boha snášet ještě ty "duchovní" kecy svých nic nechápajících přátel.

  • d
    dum
    upravené Wed 31 May 2023 #44->


    Michaela1 povedal/-a: není větší frustrace, než když se člověku, který bolestí leze po zdi, namísto praktické pomoci nebo aspoň tichého sdílení dostane "účinných" rad na téma vyššího smyslu osobního utrpení nebo práce s karmou

    Pravdaže. Utrpenie a bolesti sú jednou z charakteristík tohto života a keďže sme sa tu vtelili tak väčšina si ich zvolila skúsenostne aj zažiť (poznanie dobra aj zla). No keďže nie je na týchto črtách nič pozitívneho a sú to čisto negatívne zážitky a skúsenosti, tak v prvom rade je potrebné, keď už to človek zažíva, hľadať rôzne spôsoby a cesty ako sa toho čo najefektívnejšie zbaviť (ak je to možné) a dostať sa do harmonickej pozitívnej zdravej kondície tela aj duše. Čo sa týka knihy Jóba, je tam ukázané že utrpenie na zemi nesúvisí s nejakými trestami Bohom napr. za bezbožnosti a hriechy ako tvrdia trebárs katolíci. A keďže nepovažujem za reálnu ani reinkarnáciu do toho istého priestoru, prostredia, na tú istú planétu (aj keď do nejakej inej doby), tak ani karmu. Za reálne považujem predinkarnačné voľby aj dovolenia i napr. odpykanie negatívnych skutkov po ukončení "služobnej" cesty.


  • Lavazza povedal/-a: Takze hernia disku, to je nato. Neviem kde si v ČR si, prip. mi kľudne nápis správu. V Brne je super centrum.

    Vďaka. Momentálne som neďaleko stredu SR, bližšie k severu.