Kniha o Usporiadaní sveta

1246

Komentáre

  • @Hox povedal/-a:
    Na moje postřehy jsi vůbec nereagoval, jen jsi začal blábolit úplně nesouvisející věci a útočit.

    Můžeš se kroutit jak chceš, ale nemůžeš popřít že jsi napsal:

    Také jeho současntící o něm (o Ježíšovi, pozn.) ani netušili, v Koránu se říká, že ani nebyl popraven a tudíž nevstával z mrtvých.

    a potom:

    Tvoje poznámka z Koránu zní na pozadí těchto informací přinejmenším směšně, když pomyslím, že Korán, podobně jako Bibli sepsal GP.

    Vždyť já to ani nepopírám.
    Neexistuje jediný zdroj současníků o existenci Ježíše. A zároveň také nepopírám, že v Bibli je popsán život nějaké entity, která se jmenovala Ježíš, ale románů s neexistujícími postavami je na světě miliony, mají akorát tu smůlu, že nebyly prohlášeny za "svaté" knihy. Taktéž román s názvem "Korán" se ani nesnaží skrývat, že je plagiátem, když používá již jednou použité postavy.

  • d
    dum
    upravené Fri 30 Dec 2022 #93->

    To že považujem Ježiša Krista za skutočnú osobu a inkarnáciu niektorých aspektov Absolútnej Entity vôbec neznamená že som pod vplyvom nejakého náboženstva napr. kresťanstva. Práve naopak, v mojom prípade tvrdo nesúhlasím a odmietam dogmy, praktiky a výklady kresťanských cirkví aj čo sa týka osoby Ježiša Krista a jeho vyjadrení a skutkov v NZ. Už len z povahy a prirodzenosti entít GP( poznáme vyjadrenie o psovi) je nemožné aby spísali čisté idey opačnej prirodzenosti). Štrukturálne na to nie sú uspôsobení.

  • Opět jsi nepochopil - poukazuju jen na to, že napřed ses pokusil argumentovat koránem ve prospěch svojí hypotézy, jinými slovy snažil ses podepřít svoje tvrzení informací z koránu, abys následně prohlásil korán za výmysl a lež. Jestli v tom nevidíš rozpor, máš asi nějaký problém.

  • @Hox povedal/-a:
    Opět jsi nepochopil - poukazuju jen na to, že napřed ses pokusil argumentovat koránem ve prospěch svojí hypotézy, jinými slovy snažil ses podepřít svoje tvrzení informací z koránu, abys následně prohlásil korán za výmysl a lež. Jestli v tom nevidíš rozpor, máš asi nějaký problém.

    Myslím, žes nepochopil ty. Když jsem argumentoval Koránem, argumentoval jsem s poukazem na to, že pokud Korán říká, že nezemřel a pak nebylo vzkříšení, není daleko doba, že se v další "svaté" knize dozvíme, že vůbec neexistoval.
    Prostě GP píše ve svých "svatých" knihách právě to, co ke svému řízení potřebuje.

  • Súlad
    upravené Fri 30 Dec 2022 #96->

    @Hox, Rusofila si poohováral, už len čakám, kedy príde na rad Valerij Pjakin. Ukážeš sa tu len keď máš možnosť šíriť svoje náboženské presvedčenie, alebo keď máš ďalší nepriestrelný dôkaz o zlom charaktere Pjakina. Si lepší ako telenovela. Na trávenie dlhých zimných večerov ideálny. Vždy sa na tebe dobre pobavím. Prosím, pokračuj... :)

  • Nesúvisí to priamo s témou, ale čo si myslite o proroctvách?

    https://cz24.news/rozhovor-otca-augustina-fuentesa-so-sestrou-luciou-z-fatimy/

    Z článku:

    Zhrnutie rozhovoru otcom Fuentesom

    Pri spomínanom stretnutí a prednáške 22. mája 1958 otec Fuentes povedal: „Chcem vám rozprávať posledný rozhovor, ktorý som s ňou (sestrou Luciou) viedol vlani 26. decembra. Bolo to v jej kláštore, kde som ju našiel veľmi smutnú, bledú a vyčerpanú.“ Potom pokračoval v čítaní slov sestry Lucie, ktoré mu povedala v rozhovore z 26. decembra 1957:

    Nikto nevenoval pozornosť ho posolstvu

    „ Otče, najsvätejšia Panna je veľmi smutná, pretože nikto nevenoval pozornosť ho posolstvu, ani dobrí, ani zlí. Dobrí pokračujú po svojej ceste, ale bez toho, aby dali patričnú dôležitosť ho posolstvu. Zlí, na ktorých ešte nepadol Boží trest, pokračujú vo svojom hriešnom živote a nezaujímajú sa o posolstvo. Ale verte mi, otče, Bôh potrestá svet a urobí to hrozným spôsobom. Potrestanie z neba je veľmi blízko. “

    Modlitba, obeta a svätý ruženec

    Sestra Lucia mi povedala: „ Dva prostriedky, ktoré sme dostali na záchranu sveta, sú modlitba a obeta. “ O posvátnom ruženci sestra Lucia povedala: „Vidíte, otče, najsvätejšia Panna chcela dať novú účinnosť modlitbe posvátneho ruženca v týchto posledných časoch, v ktorých žijeme. Ona tak posilnila jeho účinnosť, že v súkromnom živote každého z nás alebo v živote našich rodín, rodín na celom svete, rehoľných komunít alebo dokonca v živote národov niet žiadneho problému, materiálneho alebo – a to najmä – duchovného charakteru, akokoľvek by bol závažný, ktorý by nebolo možné vyriešiť modlitbou posvátneho ruženca. Nie je žiadny problém, hovorím vám, nech je akokoľvek ťažký, ktorý by sa nedal vyriešiť modlitbou posvátneho ruženca. Svätým ružencom sa zachránime, posvätíme, potešíme nášho Pána a získame spásu mnohých duší. “

    Obeta? Ja proste neverím, že Boh by Y”požadoval” akúkoľvek obetí. Ako vnímate tieto proroctvá? Nemozu to byt ini egregori?

  • H
    Hox
    upravené Fri 30 Dec 2022 #99->

    @Súlad povedal/-a:
    @Hox, Rusofila si poohováral, už len čakám, kedy príde na rad Valerij Pjakin. Ukážeš sa tu len keď máš možnosť šíriť svoje náboženské presvedčenie, alebo keď máš ďalší nepriestrelný dôkaz o zlom charaktere Pjakina. Si lepší ako telenovela. Na trávenie dlhých zimných večerov ideálny. Vždy sa na tebe dobre pobavím. Prosím, pokračuj... :)

    Už je mi to jasné. Když tady Rusofil evangelizuje do svého náboženství, to je v pořádku, ale jakmile se někdo ozve, tak je oheň na střeše a jedná se o "šíření náboženského přesvědčení". Uměl bys ukázat nějaký můj příspěvek, který by se dal charakterizovat jako šíření světonázoru? Asi těžko, co?

    Na závěr otázka. Bylo by v pořádku, kdyby tu někdo vehementně prosazoval, stejně kategorickým způsobem jakým Rusofil prosazuje svůj světonázor, kdyby tu tedy někdo vehementně prosazoval světonázor, že například Bible je Slovo boží a křesťanství je jediná cesta ke spáse? Asi by to nebylo v pořádku, co? Proč by tedy mělo být v pořádku, když tu někdo stejným způsobem prosazuje opačný světonázor. Je velký rozdíl mezi tím, mít nějaký světonázor (na to má každý právo, na utvoření toho svého), a mezi jeho prosazováním ve veřejném prostoru pasivně-agresivním vnucování nebo čistě lingvisticky prostě tím, že o věcech kterým dotyčný věří mluví jako o objektivních faktech.

    Kdyby tu byli dva jedinci chovající se jako Rusofil, každý s jiným pohledem na svět který budou vehementně prosazovat, tak se tu pozabíjejí a toto fórum bude permanentní válečná zóna.

    Pokud nazýváš "šířením náboženského přesvědčení" to, že jsem asi 2x za poslední rok zde reagoval na agendu Rusofila, přitom, vždy jsem jen reagoval na jeho "evangelizační snahy", tak tady asi opravdu nemá smysl dále diskutovat. Tedy, je tady povoleno nesouhlasit s Rusofilem, nebo tady může člověk vyjadřovat jen názory, které jsou kompatibilní s jeho světonázorem a jiné názory jsou nálepokovány jako "šíření náboženského přesvědčení"?

  • Rusofil povedal/-a: Neexistuje jediný zdroj současníků o existenci Ježíše.

    Myslíš, kromě několika set apokryfních evangelií, velmi dobře zdokumentovaných a dochovaných prací jeho učedníků a jejich učedníků a prvních křesťanských misionářů jako například Andrej Prvozvaný, který procestoval Rusko v 1-2. století? Jsou dochovány desítky prací od učedníků apoštolů, kteří je osobně znali, to znamená, učili se od lidí, kteří se osobně setkali s Ježíšem. Všechno výmysly podle tebe?

    A samozřejmě, kromě tektonického vlivu na kulturu a historii, a duchovní život na všech kontinentech, nespočet kulturních děl, staveb, a tak dále a tak dále.

  • R
    upravené Fri 30 Dec 2022 #101->

    Hox povedal/-a: Na závěr otázka. Bylo by v pořádku, kdyby tu někdo vehementně prosazoval, stejně kategorickým způsobem jakým Rusofil prosazuje svůj světonázor, kdyby tu tedy někdo vehementně prosazoval světonázor, že například Bible je Slovo boží a křesťanství je jediná cesta ke spáse?

    Citace z KSB:
    A díky omezenosti biblického vnímání světa a jeho tvrdé egocentrické nesnášenlivosti k jiným vnímáním světa a od nich odvozeným kulturám, kontakt nositelů kultury biblické civilizace s historicky zformovanými kulturami jiných regionálních civilizací **bude ve všech případech nevyhnutelně hodnocen v biblické civilizaci jako reálná nebo potenciální agrese okolního „barbarství“ **proti údajnému „pokroku“ nesenému biblickou civilizací.

    Doufám, že se v těch řádcích poznáváš. O agresi si tady mluvil jenom ty.

  • R
    upravené Fri 30 Dec 2022 #102->

    @Hox povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: Neexistuje jediný zdroj současníků o existenci Ježíše.

    Myslíš, kromě několika set apokryfních evangelií, velmi dobře zdokumentovaných a dochovaných prací jeho učedníků a jejich učedníků a prvních křesťanských misionářů jako například Andrej Prvozvaný, který procestoval Rusko v 1-2. století? Jsou dochovány desítky prací od učedníků apoštolů, kteří je osobně znali, to znamená, učili se od lidí, kteří se osobně setkali s Ježíšem. Všechno výmysly podle tebe?

    A samozřejmě, kromě tektonického vlivu na kulturu a historii, a duchovní život na všech kontinentech, nespočet kulturních děl, staveb, a tak dále a tak dále.

    Všechny sepsány několik set let po jeho údajné smrti. Žádný zdroj současníka Ježíše. Toto mám zjištěno, a jsem si jist s tímto tvrzením.

  • H
    Hox
    upravené Fri 30 Dec 2022 #103->

    Jelikož tvoje víra je neslučitelná se světonázorem KSB, je minimálně pokrytecké argumentovat úryvky z KSB vytrženými z kontextu. Kromě toho je to i mimo, mluvím jednoduše o tom, že když ti někdo něco namítne proti tvým teoriím, začneš být agresivní a napadat dotyčného, označovat za hlupáka co ničemu nerozumí a tak dále. Pamatuju si například velmi dobře co se dělo, když jsem po tobě chtěl prostou věc, abys ozdrojoval sumerské texty, na jejichž základě tvrdíš to co tvrdíš, že v nich je. Napřed jsem byl několikrát napaden za tento "nehorázný požadavek" a pak jsi tedy něco dodal, ale nebylo tam nic z toho, cos tvrdil, že tam je. Byly tam jen věci, které se dají interpretovat mnoha způsoby, včetně extrémních intepretací ala mimozemšťané, Nibiru, genetické manipulace a podobné věci. Vtip je v tom že nic z toho v textu ve skutečnosti není, člověk to tak může interpretovat jen pokud tomu chce takto věřit, je to prostě jeho osobní víra, že ten text mluví o tom a tom.
    Nemám nejmenší problém s tím, že věříš, že ty sumerské texty mluví o těchto věcech, problém mám jen s tím, když to vnucuješ ostatním a tvrdíš že tvoje interpretace je jediná správná a kdo ji neakceptuje, je hlupák.

  • Hox povedal/-a: označovat za hlupáka co ničemu nerozumí a tak dále

    Uveď citaci, kde jsem někoho označil za hlupáka. Pokud tak neučiníš, budu tě považovat za lháře.

  • Rusofil povedal/-a: Všechny sepsány několik set let po jeho údajné smrti. Žádný zdroj současníka Ježíše. Toto mám zjištěno, a jsem si jist s tímto tvrzením.

    Ty jsi si jist tímto, já jsem si jist něčím úplně jiným, zjevně máme každý jiné zdroje a měřítka. Co si nicméně pamatuju, tak nejméně v jednom případě se spisy učedníka jednoho z apoštolů dochovaly, nejedná se tedy o žádné stovky let, ale maximálně několik desítek let. Nemluvě už o tom, že jaksi, evangelia také jaksi nepočítáš, což jsou ze své podstaty právě ty texty, o kterých tvrdíš, že neexistují :)

  • Hox povedal/-a: Co si nicméně pamatuju, tak nejméně v jednom případě se spisy učedníka jednoho z apoštolů dochovaly,

    V tom případě uveď zdroj.

  • @Hox povedal/-a:

    Nemám nejmenší problém s tím, že věříš, že ty sumerské texty mluví o těchto věcech, problém mám jen s tím, když ji vnucuješ ostatním a tvrdíš že tvoje interpretace je jediná správná a kdo ji neakceptuje, je hlupák.

    Zřejmě s tím problém máš, když jsi to teď vytáhl.

  • kolegovia, prosím, upokojme sa...
    stačí si ozaj uvedomiť, že u každého z nás ide o osobnú vieru, nikto z nás nemá schopnosti iného presvedčiť o svojej viere, pokiaľ sa aspoň v niečom nezhodnú...
    nemá význam sa hádať koho zdroje sú presnejšie alebo svätejšie...
    skúsme sa prosím zamerať na to, čo sa v našich vierach zhoduje, čo máme spoločné...

  • @Súlad

    K té předchozí reakci na tebe, ještě než mi to "omlátíš o hlavu", zapomněl jsem při psaní té reakce na toto vlákno:

    https://ksbforum.info/discussion/305/padli-andele-a-historie-lidstva

    ale všimni si - byly to světonázorové záležitosti, ale jen jsem napsal pár konceptů, nikomu nic nevnucoval, s nikým se nehádal a když jsem viděl rozpačité reakce, jednoduše jsem to ze své strany po pár reakcích (ve kterých jsem jen odpovídal na položené otázky) ukončil. Vznikl v tom vláknu nějaký problém? Nikoliv. A tak by měly vypadat diskuse o světonázorových otázkách. Nikoliv tak, že někdo něco prezentuje jako realitu a je připraven se do krve hádat.

  • @Rusofil povedal/-a:

    Hox povedal/-a: Co si nicméně pamatuju, tak nejméně v jednom případě se spisy učedníka jednoho z apoštolů dochovaly,

    V tom případě uveď zdroj.

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Polykarp_ze_Smyrny

  • @Rusofil povedal/-a:

    Hox povedal/-a: označovat za hlupáka co ničemu nerozumí a tak dále

    Uveď citaci, kde jsem někoho označil za hlupáka. Pokud tak neučiníš, budu tě považovat za lháře.

    Neumím to vlákno tady najít, byla to ta diskuse, kde jsi nakonec dával odkazy na sumerské texty. Pokud ji najdeš, můžem se podívat.

  • Estryd
    upravené Fri 30 Dec 2022 #112->

    kto ste ruštine znalý, toto píše Monoston o Biblii - dávam to sem len ako Jeho pohľad...
    je to v druhej časti knihy na str. 114-115

    …Один человек спросил Меня: «Господь, какие места в Библии продиктованы Тобою, а каким не стоит доверять?» И Я ответил этому человеку: «Сын Мой, человеку свойственно неумело облекать в слова те мысли, которые Я вкладываю в ум его. Человек не в состоянии отделить мысль Мою от слов, которые он знает. И мысль Моя от его скудного запаса слов умаляется. Но иногда бывает так, что душа слушает Меня и не позволяет разуму нанизывать мысль на слова неточные либо неверные. Эта душа неустанно трудится, стараясь найти слова для как можно более близкого выражения мысли Моей. Но это случается крайне редко. Гораздо чаще человек, не находя нужных слов, подбирает те, которые у него есть в запасе, и оттого мысль Моя искажается. Стараясь высказаться как можно более торжественно, он ещё и придумывает что-то от себя. Или от сатаны, который ловко прикидывается Мною. А о Библии Я так тебе скажу: многие пророки, то есть люди, которые слышали Меня и пытались передать Мои мысли другим, не могли верно истолковать того, что Я им говорил, — потому что разум их был слаб. Я надеялся, что пророки будут Меня понимать, но они мыслили туманно и так же говорили. К тому же держать мост со Мною — это огромное напряжение, и далеко не каждый человек на него способен. И потому Библия — это по большей части истолкованные неверно мысли Мои. И только Я способен отделить зёрна от плевел».

    otázka: zhodneme sa na tom, že Biblia - 'sú to väčšinou Moje nesprávne interpretované myšlienky'?
    ak som to správne preložil :)
    čiže, že podľa nás, čo tu diskutujeme je Biblia ako jeden zo zdrojov málo dôveryhodná?

  • R
    upravené Fri 30 Dec 2022 #113->

    Estryd povedal/-a: čiže, že podľa nás, čo tu diskutujeme je Biblia ako jeden zo zdrojov málo dôveryhodná?

    Toto téma tady bylo již několikrát diskutováno. Podívej se na dřívější vlákna. Dle mého má Bible s Bohem máloco společného. Jeho roli v Bibli si přisvojila entita, která se tam nazývá Pán, v Češtině Hospodin. Jak k tomu došlo se dočteš v Deuteronomium.

    Tady se mluví přesně o tom, o čem mluvím já a jsem za to peskován:
    ещё и придумывает что-то от себя. Или от сатаны, который ловко прикидывается Мною.
    Tedy: navíc přichází s něčím vlastním. Nebo od Satana, který se chytře vydává za Mne.

  • Súlad
    upravené Fri 30 Dec 2022 #114->

    @Hox, Dum tiež predkladá svoje presvedčenie, ale narozdiel od teba nie je agresívny a jeho myšlienky majú hlavu a pätu. Kto pozná tvoje vývrtky v presvedčení za posledné roky, nemôže brať vážne nič z toho, na čom momentálne frčíš. Hlavne, keď je to čoraz horší matroš. Pouvažuj nad zmenou dodávateľa. Už na teba reagovať nebudem. Takáto diskusia nikomu nič neprináša.

  • Súlad povedal/-a: nemôže brať vážne nič z toho, na čom momentálne frčíš. Hlavne, keď je to čoraz horší matroš. Pouvažuj nad zmenou dodávateľa.

    Súlad, prosím, toto ku konštruktívnej diskusii moc nepridalo...

  • Estryd povedal/-a: Súlad, prosím, toto ku konštruktívnej diskusii moc nepridalo...

    Ospravedlňujem sa. Ako som napísal, už na neho pre tentokrát nebudem reagovať.

  • @Hox povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    Hox povedal/-a: Co si nicméně pamatuju, tak nejméně v jednom případě se spisy učedníka jednoho z apoštolů dochovaly,

    V tom případě uveď zdroj.

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Polykarp_ze_Smyrny

    Zase zprostředkované tvrzení: Údaje o Polykarpově životě pocházejí zejména od Irenea (buďto přímo z jeho spisu "Proti herezím", Adversus haereses, nebo zprostředkovaně v Církevních dějinách Eusebia z Caesereje).
    Při mém pátraní po zmínkách o Ježíši od současníků jsem narazil jen na jedinou zmínku, která by jeho existenci dokazovala, ale byla to zmínka o Christu. Potíž je, že toto označení Christos nebylo jméno, ale něco jako hodnost, tedy pomazán, nebo pokřtěn a dostával ho každý, kdo prošel touto procedurou. Spojení Ježíš Kristus - se nevyskytuje dlouho po jeho smrti nikde.

  • @Súlad povedal/-a:
    @Hox, Dum tiež predkladá svoje presvedčenie, ale narozdiel od teba nie je agresívny a jeho myšlienky majú hlavu a pätu.

    Tohle je objektivní fakt nebo tvůj názor, jestli můžu být tak smělý? A jsi si jistý že na nějakém matroši nefrčíš naopak ty? :)

  • Hox povedal/-a: Tohle je objektivní fakt nebo tvůj názor, jestli můžu být tak smělý? A jsi si jistý že na nějakém matroši nefrčíš naopak ty?

    Hox, prosím, tiež takto zbytočne prilievaš do ohňa...

  • Rusofil povedal/-a: Zase zprostředkované tvrzení: Údaje o Polykarpově životě pocházejí zejména od Irenea (buďto přímo z jeho spisu "Proti herezím", Adversus haereses, nebo zprostředkovaně v Církevních dějinách Eusebia z Caesereje).

    Jak by sis představoval nezprostředkované tvrzení, které bys vzal na milost?

  • Hox povedal/-a: Jak by sis představoval nezprostředkované tvrzení, které bys vzal na milost?

    možno by sme sa teda mali zamerať na to, akým spôsobom vieme ohodnotiť konkrétny zdroj informácií... jeho dôveryhodnosť - aj tak to bude subjektívne, ale môžeme skúsiť...