Úvahy o Bohu, Vesmíre, Učení Ježiša Krista, časť 2

24

Komentáre

  • dum povedal/-a: Trojica, ktorú vôbec Ježiš Kristus ani raz nespomenie vo svojich vyjadreniach a vlastne sa slovo trojica ani raz nevyskytne v celom Novom zákone je výmysel a dogma kresťanských cirkevných koncilov a synod.

    tu sme podľa mňa stále v rovine viery, jednak, že Ježiš niečo konkrétne povedal/nepovedal, a tiež, že dnešný Nový zákon, je ten, ktorý bol spísaný v prvej jeho verzii (tiež je otázne, kým to vtedy bolo spísané)...
    tie vybrané časti z knihy som dal ako príklad, v akom kontexte sa v nej píše o Ježišovi a teda o Trojici je tu len časť citovaná... odporúčam pre úplnosť prečítať si aspoň celú kapitolku, ktorá je tomu venovaná (str. 192-194)...
    ja som to pochopil tak, že Monoston takto píše o sebe práve preto, že ho tak vnímame my skrz cirkev, aby nám to bolo lepšie pochopiteľné...
    za každou časťou Trojice je konkrétnejšia Jeho časť, s nejakými funkciami...
    na inom mieste zase píše, prečo je Jeho číslo 999 - lebo má toľko vrstiev/úrovní... a každá má nejakú funkciu, napr. tá posledná 999-ta je úroveň informácií o Zemi...

    …Мне великие лучи знания даёт Мой небесный мост — Румавель. Это имя бога, который хранит знание о Земле. Я начало творческое, а он — хранитель Моих знаний. Можно этого бога описать так: это энергетический слой, окружающий Меня, — он внешний самый, 999-й. Румавель значит
    «Ум Земли» (Рума — место Земли в Мировом пространстве, вель — умение владеть знанием). Этот слой хранит все мысли венцов творения, все мысли многих Моих творений иных, мысли Земли и стихиалей, мысли мудрой воды. Это импульсы всего, что существует на Земле. И это копилка
    сведений о Земле. О Мировом пространстве, о Мироздании и Мозге Мировом Я узнаю иначе: Я направляю запрос в некое новое пространство — к Мозгу Мировому. И оттуда, последовательно, от слоя к слою, получаю знания обо всём, что не касается Земли.
    Румавель обитает рядом со Мною, но отдельно. Это последняя Моя оболочка. Вам трудно себе представить, что Я богом называю часть Себя? Это, может быть, и странно, но Румавель — особый, очень важный слой. Я уже говорил, что слои, Меня окружающие, разумны, то есть они излучают
    одну частоту и микрочастицы энергии в них действуют слаженно, — потому и возможно назвать важнейший из них богом знания о Земле.

    to zase uvádzam len kvôli tomu, že je to iný pohľad na Boha Monostona... akoby iný 'rez' alebo uhol pohľadu... jeden je Trojica, druhý je jeho 999 úrovní, a isto by sa našli ďalšie 'rezy', alebo uhly pohľadu...

    alebo inak, keď by chcel mikroskopický živočích (predpokladajme, že inteligentný) opísať svojim druhom, čo je to slon, ktorého sa snaží pochopiť, tak by zvolil nejaký uhol pohľadu, potom ďalší, a ďalší... koľko by bolo treba, aby aspoň čiastočne jeho druhovia pochopili, o čom rozpráva...

    asi sa v tomto neviem dostatočne dobre vyjadriť, no skúste si prosím predstaviť, čo presne je to nejaká duchovná bytosť, z čoho presne sa skladá, v akom svete vlastne existuje, a ak má nejaké vlastnosti, ako presne 'vyzerá' v tom nehmotnom svete? je zelená? ale veď tam nie je farba v hmotnom ponímaní... je staršia ako iná duchovná bytosť? ale veď tam nie je čas... a podobne... na jej popis môžeme používať len pojmy a slovné spojenia, ktoré sú nám blízke v hmotnom svete...
    nikto tam (v duchovnom svete) nemá ani jeden z našich 5-tich hmotných zmyslov... načo by im tam boli :)
    všetko je tam len forma energie, s rôznymi vibráciami, frekvenciami, ... ako sa potom vôbec dá čisto duchovnú bytosť pochopiť v našom hrubohmotnom svete? v našich pojmoch (obmedzených)?
    len pripodobnením, ale žiadne nebude presné a úplné v popise tej duchovnej bytosti...
    navyše aj keby jeden človek túto bytosť vnímal veľmi presne a snažil sa čo najlepšie tento svoj vnem predať inému človeku, je tam bariéra, lebo telepatiou bežne nevládneme a slovne niečo odovzdať... veď to poznáte, koľkokrát sa nechápeme pri rozhovore o hmotných veciach...

    takže zadefinovať, čo presne je bytosť Boh Monoston... alebo jedna duša (so všetkými jej funkciami, minulosťou, ...) to nie je len tak, preto si volíme rôzne 'rezy', uhly pohľadov...
    v tomto prípade - môj dohad - preto si Boh Monoston zvolil niekoľko pohľadov, ako sám seba priblížiť nám... a nikto predsa netvrdí, že to musí každý z nás prijať... máme právo odmietnuť takú predstavu 'svojho' Boha, veď mi predsa lepšie vieme, ako presne má vyzerať, aké má mať vlastnosti... či? :)

    a sme zase pri osobnej viere... a za mňa - ja verím, že Boh Monoston je aj tá Trojica, aj tých 999 úrovní, aj kadečo ďalšie, čo je v tej knihe, a aj to, čo tam je (možno schválne) zamlčané... a zároveň verím, že keď prídem tam 'hore' tak mi bude smiešne, ako ďaleko som bol od Istiny :)

  • Estryd
    upravené Thu 22 Dec 2022 #33->

    Súlad povedal/-a: Nikto nemôže dostať informáciu, na ktorú nie je pripravený.

    tá pripravenosť má ale viac rovín...
    ľudia si často samých seba predstavujú ako najmúdrejších... a z tej pozície hodnotia iné bytosti, napr. delfínov a podobne...
    ale možno by sa druh človek mal zamyslieť nad tým, že ako 'výtvor' niekoho má len také vlastnosti a možnosti, aké mu Tvorca dal... a Tvorca zase vytvoril konkrétnu bytosť s konkrétnym zámerom...
    keby ste chceli vytvoriť bytosť, ktorá vám bude slúžiť bez reptania (možno bez samostatného myslenia), tak jej predsa nedáte slobodu výberu a tak zložitý nástroj ako je ľudský mozog... mal by stačiť slepačí (nič proti sliepkam)...
    ale my máme slobodnú vôľu, no máme aj obmedzenia, napr. v hmotnom svete nevidíme najlepšie z pomedzi všetkých živočíchov, ani iné zmysly nemáme naj...
    potom by bolo na mieste sa zamyslieť, a čo keď sme podobne obmedzen9 aj na úrovni predstavivosti, chápania vecí v hlbokých súvislostiach... a podobne...
    čiže niečo sme schopní pochopiť a niečo je tak mimo náš diapazón vnímania, chápania a podobne, že na to nemáme ani len pojmy (v žiadnom jazyku)...
    a aj to je naša 'pripravenosť' pre tento svet...
    lebo máme len to, čo potrebujeme na dosiahnutie cieľa, pre ktorý sme boli stvorení...
    keby naším cieľom bolo, že každý z nás má za úlohu stvoriť krásnu planétu podobnú Zemi, vytvoriť na nej rôzne formy života až po inteligentný so slobodou výberu... no tak to by sme boli na úúúúplne inom levely... ale nie sme :)
    nechce sa mi teraz hľadať, kde v knihe to bolo, ale je tam jasne napísané, že máme schválne obmedzené možnosti, hlavne vo vnímaní plnej reality Vesmíru (jeho všetkých úrovní) - a nie je to pre nás za trest, ale skôr pre našu ochranu...

  • dum povedal/-a: Opačné pseudo-atribúty síce akceptuje ako súčasť egomysle , navŕšenej identity a ľudského života , no odmieta ich, nemiluje ich a snaží sa ich odhodiť

    to je podstatná časť - dôvod, prečo sme tu...
    to 'odhadzovanie', to je myslené na úrovni duše, ktorá má na sebe (sú jej vlastné) aj vrstvy svetla aj tmy... (bez oboch by sme nemali slobodnú vôľu), no bolestným úsilím sa má duša postupne zbaviť väčšiny temnoty a tým zároveň na seba naväzuje viac svetla - zároveň sa tak učí rozpoznávať svetlo od tmy...
    len mi zatiaľ nie je jasný ten výsledný/cieľový pomer, ktorý už je akceptovaný, ako úspešné zavŕšenie cyklov inkarnácií... ale pochopil som, že ak by sme sa (omylom alebo zámerne) zbavili všetkej tmy (úplnej všetkej) v nás, tak by sme zároveň stratili schopnosť slobody výberu a už by sme si 'museli' vždy vybrať len z tých svetlých možností... v tomto by sme vraj potom boli podobný anielom, ktorí nemajú v sebe ani kúsoček tmy od svojho stvorenia :)
    len som nepochopil, prečo by to bolo pre nás zlé...

  • d
    dum
    upravené Fri 23 Dec 2022 #35->

    @Estryd povedal/-a:

    dum povedal/-a: Opačné pseudo-atribúty síce akceptuje ako súčasť egomysle , navŕšenej identity a ľudského života , no odmieta ich, nemiluje ich a snaží sa ich odhodiť

    to je podstatná časť - dôvod, prečo sme tu...
    to 'odhadzovanie', to je myslené na úrovni duše, ktorá má na sebe (sú jej vlastné) aj vrstvy svetla aj tmy... (bez oboch by sme nemali slobodnú vôľu), no bolestným úsilím sa má duša postupne zbaviť väčšiny temnoty a tým zároveň na seba naväzuje viac svetla - zároveň sa tak učí rozpoznávať svetlo od tmy...
    len mi zatiaľ nie je jasný ten výsledný/cieľový pomer, ktorý už je akceptovaný, ako úspešné zavŕšenie cyklov inkarnácií... ale pochopil som, že ak by sme sa (omylom alebo zámerne) zbavili všetkej tmy (úplnej všetkej) v nás, tak by sme zároveň stratili schopnosť slobody výberu a už by sme si 'museli' vždy vybrať len z tých svetlých možností... v tomto by sme vraj potom boli podobný anielom, ktorí nemajú v sebe ani kúsoček tmy od svojho stvorenia :)
    len som nepochopil, prečo by to bolo pre nás zlé...

    Nemiešaj svetlo a tmu na jeden zdroj. Svetlo v ľuďoch je pravá myseľ, nesmrteľný duch, duša, kde sa nachádzajú aspekty ako vedomie, sebauvedomenie, život, slobodná voľba a vôľa ( ktorá nikdy nemôže duchovne zaniknúť). V nich je Božia prítomnosť, takže prítomnosť Dobra, Pravdy, Lásky, Múdrosti atď. Tma v ľuďoch je nepravá myseľ, egomyseľ, pseudoduša, kde sa nachádzajú opačné aspekty ako v pravej mysli (nie-dobro, nie-pravda, nie-láska, nie-múdrosť atď). Božia prítomnosť v týchto prvkoch nie je. Nie je to až také zložité. Stačí len slobodnou vôľou a voľbou vedieť prepínať medzi týmito mysľami, identitami a postupne egomyseľ vypínať. Telá sú živočíšneho pôvodu, o tom debatovať nemusíme. Myslíš že Ježiš Kristus nemal ľudskú egomyseľ ktorá je štrukturálne naviazaná na ľudské telo? Pravdaže, len ju mal neaktívnu a Boh cez neho pôsobil do vonkajška z pravej mysle. To by mal byť výsledný cieľový pomer. No neaktívnu pseudo-myseľ dosiahne tu na zemi len málokto. Predsa len tie umelé identity sú silno zakotvené. Každopádne proces sa môže aspoň naštartovať, pokračovať bude môcť už inde. Sloboda výberu, voľby? V "svetlých" svetoch bez tmy neobmedzené a nekonečné približovanie sa k Absolútnemu. Neobmedzené možnosti rastu, zdokonaľovania, zdieľania seba, darov, talentov a schopností, neobmedzené možnosti poznávania, cestovania, zážitkov, poslaní atď.atď. Stále je tu ale predsa tá možnosť voľby odvrátiť sa a padnúť do tmy. Anjeli tmu nepoznajú, no vedia o nej a majú možnosť sa vteliť a skúsenostne v procese jej povahu tu zažiť a aj zvoliť si cestu späť alebo ešte hlbšiu tmu. A negatívne entity? Tie nepoznajú svetlo. Samozrejme majú možnosť sa na túto planétu inkarnovať a rozhodovať sa. Majú predsa slobodnú vôľu a voľbu kadiaľ ďalej chcú pokračovať, či smerom k svetlu alebo späť do temnoty.

  • d
    dum
    upravené Fri 23 Dec 2022 #36->

    Estryd povedal/-a: kde v knihe to bolo, ale je tam jasne napísané, že máme schválne obmedzené možnosti, hlavne vo vnímaní plnej reality Vesmíru (jeho všetkých úrovní) - a nie je to pre nás za trest, ale skôr pre našu ochranu...

    Áno, to je pravda, pokiaľ sme stále vo fáze procesu pádu tak možnosti sú obmedzené vo vnímaní aj poznaní. Či je to pre ochranu práve nás tak o tom sa dá polemizovať.

  • d
    dum
    upravené Fri 23 Dec 2022 #37->

    Estryd povedal/-a: tu sme podľa mňa stále v rovine viery, jednak, že Ježiš niečo konkrétne povedal/nepovedal, a tiež, že dnešný Nový zákon, je ten, ktorý bol spísaný v prvej jeho verzii (tiež je otázne, kým to vtedy bolo spísané)...

    To isté a takéto spochybňovanie sa dá povedať o všeličom, aj o tej knihe a jej iniciátorovi ktorý je podľa mňa vysoko inteligentnou bytosťou, možno až na úrovni božích synov, tvorcov, no relatívnych a taktiež Stvorených od určitej doby.

  • @dum povedal/-a:

    Estryd povedal/-a: kde v knihe to bolo, ale je tam jasne napísané, že máme schválne obmedzené možnosti, hlavne vo vnímaní plnej reality Vesmíru (jeho všetkých úrovní) - a nie je to pre nás za trest, ale skôr pre našu ochranu...

    Tak v tom případě jde KSB proti záměru HNR (Boha), jelikož ta má v programu naopak, ty omezené možnosti rozvíjet.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    Estryd povedal/-a: kde v knihe to bolo, ale je tam jasne napísané, že máme schválne obmedzené možnosti, hlavne vo vnímaní plnej reality Vesmíru (jeho všetkých úrovní) - a nie je to pre nás za trest, ale skôr pre našu ochranu...

    Tak v tom případě jde KSB proti záměru HNR (Boha), jelikož ta má v programu naopak, ty omezené možnosti rozvíjet.

    Pád ,odklon, odvrátenie od Boha a proces duchovného úpadku neaktivoval Absolútny ale relatívni svojimi voľbami. Absolútny dovolil dočasný proces pádu ilustrovať. To neznamená že jednotlivci v čase tejto ilustrácie nemôžu mať a nemajú tendencie a snahy vôľou a voľbami sa obracať na cestu naspäť.

  • dum
    ked piseme o bliznych, piseme o tom kto nam ublizuje? alebo o blizkych ludoch. Prikazanie znie milovat toho kto nam ublizuje. Mne z Tvojho vyjadrenia vyplyva ze pises o blizkych ludoch a nerozlisujes.

  • dum povedal/-a: Nemiešaj svetlo a tmu na jeden zdroj.

    dum, a koľko zdrojov podľa Teba je? :)
    svetlo a tma/temnota, sú len pojmy, podobne ako keď delíme (kvôli nášmu pochopeniu a komunikácii medzi sebou) frekvencie na vysoké a nízke...
    na duchovnej úrovni je všetko so všetkým popreväzované, v neustálom procese premeny, čo je podstatou prejavu života, Bytia, ...
    ak hovoríme o Absolútnom Tvorcovi celého procesu striedania etáp Bytia a Nebytia, tak jasné, že je to jeden zdroj aj pre svetlo aj pre tmu, podobne ako pre čokoľvek iné v tomto Bytí, čomu dáme nejaké pomenovanie (vrátane pojmu Boh, Diabol, vibrácie, zákon, jablko, deň, ... čokoľvek)
    nemôžeme predsa tvrdiť, že Absolútny Tvorca Sveta stvoril len Svetlo alebo vysoké vibrácie (čoho?) a že tma alebo nízke vibrácie sú tvorením niekoho iného? potom by to nebol Absolútny Tvorca...

    to ako vnímame, čo je to duša, duch, pravda, zákon, ... čokoľvek, to máme každý inak, v niečom sa zhodnem s milión obyvateľmi planéty Zem, v niečom inom s miliardou a v niečom s nikým... každý z nás je jedinečný a preto aj jeho vnímanie a chápanie Sveta je jedinečné...
    prečo by len jeden človek alebo entita (akokoľvek inteligentná) mala mať patent na to, ako to je z pohľadu Absolútneho Tvorcu?

    druhá vec je, uvedomiť si, že toto poznanie (že to každý môže vnímať trochu inak) je v poriadku, aj keď sa podľa mňa niekto iný mýli a nevidí svet tak ako ja, má na to právo, veď ani ja nevidím všetko, ani nikto z nás, a ani Monoston nepozná všetko, a podobne ako my (duše) sa vyjadrujeme k svetu a tomu, ako ho vnímame, tak aj Boh Monoston sa k tomu vyjadruje... ale tiež niekde v knihe píše, že nevie všetko (že ani On nemá také možnosti, aby pochopil celé Bytie) - no podľa toho, čo som už prečítal toho vie o stvorení sveta nepomerne viac, ako všetci ľudia dokopy :)

    čiže keď som písal, že duša pri svojom zrode je 'vyskladaná' aj zo svetla aj z tmy (v nejakom pomere) alebo inak povedané, že má v svojom 'jadre' aj vysoké aj nízke vibrácie a že to je pre každú ľudskú dušu zároveň podstata jej slobodnej vôle, tak to nie je môj výmysel, ale to, čo o tom inými slovami hovorí Tvorca každej ľudskej duše - predsa vie, čo robí :)
    a na mne je len rozhodnutie, či to odmietnem alebo tomu verím - ja osobne tomu verím, no nikto nesmie inej duši hovoriť alebo dokonca prikazovať, čomu má veriť, takže ja nikomu z vás nevnucujem svoju vieru (a dúfam, že to tak aj vnímate), len sa vám snažím povedať, že sme sa možno doteraz vo veľa veciach mýlili (v pohľade na to, čo je to duša, jej Tvorcu, ...),
    a som si plne vedomí, že u nikoho z vás nedôjde k náhlej zmene pohľadu na svet len preto, že som to ja napísal, alebo že si prečítate pár strán s knihy Monostona...
    mne to trvalo cca pol roka, ako sa vo mne postupne rodila táto viera... a pritom cítim, že stále pochybujem :)

  • d
    dum
    upravené Fri 23 Dec 2022 #42->

    @rony povedal/-a:
    dum
    ked piseme o bliznych, piseme o tom kto nam ublizuje? alebo o blizkych ludoch. Prikazanie znie milovat toho kto nam ublizuje. Mne z Tvojho vyjadrenia vyplyva ze pises o blizkych ludoch a nerozlisujes

    Chceš príklad neblízkych ľudí? Nemilujem, odmietam, zavrhujem a odvrhujem činy, skutky a výstupy napr. bývalej pandemickej komisie a niektorých predstaviteľov vlády ktorí evidentne konali neslobodne na niekoho príkazy alebo z egomysle alebo nebodaj nevedome. No keďže každý z nich má v sebe tú povestnú božiu iskru, kde sa nachádzajú božie atribúty a medziinými aj možnosť voľby sa zmeniť a začať pôsobiť z atribútov pravého ja, pravej mysle, pravej identity- tak toto pravé ja milujem v každom pretože ten božský aspekt milujem aj v sebe a je totožný. Tie navŕšené umelé identity sú nemilovania hodné a tie zavrhujem a je nutné proti nim bojovať , brániť sa a chrániť. Každopádne od lásky k blížnym Ježiša Krista mám ešte veľmi ďaleko.

  • d
    dum
    upravené Fri 23 Dec 2022 #43->

    @Estryd povedal/-a:

    dum povedal/-a: Nemiešaj svetlo a tmu na jeden zdroj.

    dum, a koľko zdrojov podľa Teba je? :)
    svetlo a tma/temnota, sú len pojmy, podobne ako keď delíme (kvôli nášmu pochopeniu a komunikácii medzi sebou) frekvencie na vysoké a nízke...
    na duchovnej úrovni je všetko so všetkým popreväzované, v neustálom procese premeny, čo je podstatou prejavu života, Bytia, ...
    ak hovoríme o Absolútnom Tvorcovi celého procesu striedania etáp Bytia a Nebytia, tak jasné, že je to jeden zdroj aj pre svetlo aj pre tmu, podobne ako pre čokoľvek iné v tomto Bytí, čomu dáme nejaké pomenovanie (vrátane pojmu Boh, Diabol, vibrácie, zákon, jablko, deň, ... čokoľvek)
    nemôžeme predsa tvrdiť, že Absolútny Tvorca Sveta stvoril len Svetlo alebo vysoké vibrácie (čoho?) a že tma alebo nízke vibrácie sú tvorením niekoho iného? potom by to nebol Absolútny Tvorca...

    to ako vnímame, čo je to duša, duch, pravda, zákon, ... čokoľvek, to máme každý inak, v niečom sa zhodnem s milión obyvateľmi planéty Zem, v niečom inom s miliardou a v niečom s nikým... každý z nás je jedinečný a preto aj jeho vnímanie a chápanie Sveta je jedinečné...
    prečo by len jeden človek alebo entita (akokoľvek inteligentná) mala mať patent na to, ako to je z pohľadu Absolútneho Tvorcu?

    druhá vec je, uvedomiť si, že toto poznanie (že to každý môže vnímať trochu inak) je v poriadku, aj keď sa podľa mňa niekto iný mýli a nevidí svet tak ako ja, má na to právo, veď ani ja nevidím všetko, ani nikto z nás, a ani Monoston nepozná všetko, a podobne ako my (duše) sa vyjadrujeme k svetu a tomu, ako ho vnímame, tak aj Boh Monoston sa k tomu vyjadruje... ale tiež niekde v knihe píše, že nevie všetko (že ani On nemá také možnosti, aby pochopil celé Bytie) - no podľa toho, čo som už prečítal toho vie o stvorení sveta nepomerne viac, ako všetci ľudia dokopy :)

    čiže keď som písal, že duša pri svojom zrode je 'vyskladaná' aj zo svetla aj z tmy (v nejakom pomere) alebo inak povedané, že má v svojom 'jadre' aj vysoké aj nízke vibrácie a že to je pre každú ľudskú dušu zároveň podstata jej slobodnej vôle, tak to nie je môj výmysel, ale to, čo o tom inými slovami hovorí Tvorca každej ľudskej duše - predsa vie, čo robí :)
    a na mne je len rozhodnutie, či to odmietnem alebo tomu verím - ja osobne tomu verím, no nikto nesmie inej duši hovoriť alebo dokonca prikazovať, čomu má veriť, takže ja nikomu z vás nevnucujem svoju vieru (a dúfam, že to tak aj vnímate), len sa vám snažím povedať, že sme sa možno doteraz vo veľa veciach mýlili (v pohľade na to, čo je to duša, jej Tvorcu, ...),
    a som si plne vedomí, že u nikoho z vás nedôjde k náhlej zmene pohľadu na svet len preto, že som to ja napísal, alebo že si prečítate pár strán s knihy Monostona...
    mne to trvalo cca pol roka, ako sa vo mne postupne rodila táto viera... a pritom cítim, že stále pochybujem :)

    Vidím že si tu len krátko a neprešiel si všetky duchovné debaty aj starých fór. Nechce sa mi to už opakovať. Ty tam máš aj čriepky z niektorých východných filozofických konceptov ktoré tvrdia že Boh obsahuje všetko, aj dobro aj zlo, či je stvoriteľ a aj dobra aj zla, alebo je totožný s vesmírom či prírodou. Nesúhlasím s týmito konceptami. Prirodzenosť Absolútneho neobsahuje ani kvark negativity a "tmy". V stave predstvorenia bola v nestvorenom Absolútnom v neaktívnom stave len ako možnosť voľby odvrátenia sa od neho samého. "Tmu" , odvrátenie sa a všetko čo s temnotou súvisí, duchovný pád iniciovala a aktivovala do procesu napriek upozorneniam až relatívna stvorená myseľ svojou vlastnou vôľou a voľbou... Tá entita môže byť tvorcom ľudských duší ako hovorí, a vie o stvorení ,sveta' nepomerne viac, ako všetci ľudia dokopy, ako píšeš - tomu celkom verím, mohol byť kľudne takejto tvorby účastný. Ľudská duša nie je totožná s dušou Človeka.

  • Estryd povedal/-a: nemôžeme predsa tvrdiť, že Absolútny Tvorca Sveta stvoril len Svetlo alebo vysoké vibrácie (čoho?) a že tma alebo nízke vibrácie sú tvorením niekoho iného? potom by to nebol Absolútny Tvorca...

    Nejdříve Stvořitel stvořil zvuk, až pak přišlo na řadu světlo, které se skládá z barevného spektra. Přesně je to popsáno ve védách. Tma je vlastně nepřítomnost světla. Tu není potřeba stvořit, přece se říká, že černá není barva.
    I podle Bible Bůh stvořil jen světlo, tmu netvořil.

  • dum, Rusofil, skúsim vám naraz odpísať,
    stále ide o osobnú vieru, ja verím, že kniha od Monostona popisuje stav sveta a jemu dostupné znalosti jazykom nám prijateľným, aby nám poskytol možnosť sa ešte zamyslieť nad tým, ako žijeme...
    obaja máte podobne silnú svoju vieru a je jedno, či je pre jedného z vás založená prevažne na Védach alebo Biblii či Koráne...
    nie je v mojich silách tu citovať a vysvetľovať všetko, čo Boh Monoston napísal v dvojknihe, môj hlavný zámer už bol splnený - mám o tom s kým diskutovať a na druhom zámere sa pracuje - stále hľadám niekoho, kto by mi pomohol s prekladom do slovenčiny oboch kníh...
    čiže ja som presvedčený, že to, čo sa v knihe píše o Bytí, nebytí, úlohe Boha Monostona, stvorení väčšiny ľudských duší, o úlohe každej duše, ... atď. že to je tak, minimálne z pohľadu Boha Monostona a je na každom človeku si to pre seba vyhodnotiť, s čím súhlasí alebo čomu [ne]verí...

    svetlo vo význame ako som to chcel napísať nie je LEN to viditeľné spektrum slnečného žiarenia (z ktorého tiež nie sme zrakom schopní vnímať celú škálu)... hovorím o duchovnom svetle, o pozitívnych vibráciách, a ich opaku (tme a nízkych vibráciách)...
    keďže ide o škálu (minimálne tých vibrácií), tak je jasné, že existuje aj bod Nula, ktorý má veľmi špecifickú úlohu - nejdem to už citovať z knihy... kto chce si to nájde...

    podstatou duše je teda aj nejaké množstvo vysokých vibrácií (duchovného svetla) aj nízkych vibrácií (duchovnej temnoty) - nie svetlo s farbami, ani to svetlo z Biblie (príbehu o svetle na počiatku),
    ak človek počas jednej inkarnácie dokáže v sebe prekonať hnev, strach, alebo inú nízku emóciu (za ktorou sú nízke vibrácie a ku ktorej sme nabádaní temnými bytosťami), tak sa jeho duša zmenila v zložení, znížil sa pomer nízkych vibrácií v nej (tmy) a zvýšil sa pomer vysokých vibrácií (svetla)...
    to je proces, ale nie je nezvratný, určite sa to môže aj otočiť a problém je, že väčšina ľudí sa už dlhú dobu práveže zbavuje svetla v sebe (svojimi rozhodnutiami, činmi, ..) a nabaľuje na seba tmu (nízke vibrácie)... čo v konečnom dôsledku vedie k prevahe síl tmy nad silami svetla v oblasti Zeme, to má dôsledok na to, kam práve teraz smerujeme atď...

    od Monostona je tu apel, aby sme s tým prestali, aby sme pochopili, ako veľmi škodíme sebe a všetkým bytostiam okolo, a zároveň ako ohrozujeme existenciu tejto etapy Bytia...
    úlohou (bytostí) svetla je rozvíjať Bytie koľko sa len dá, ide o tvorbu, rozvoj, ...
    úlohou (bytostí) tmy je opak, čo najrýchlejšie ukončenie tejto etapy Bytia a nastolenie etapy Nebytia...
    toto je ako zákon nad každou bytosťou tohoto Vesmíru (multidimenzionálneho), vrátane všetkých Bohov, duchov, duší, ... každý si musí vybrať, či je za rozvoj Sveta (a potom v tom smere na sebe pracovať) alebo za deštrukciou tohoto Sveta (u ľudí často najprv z neznalosti, čo nás ale neospravedlňuje)...
    len Absolútny Tvorca je (asi) nad tým, keďže u neho predpokladáme, že tie pravidlá hry pre striedanie etapy Bytia a Nebytia (a zákony s tým súvisiace) nastavil On...

    svet je takto postavený a kto tomu neverí, nevadí, dôležité je, ako koná, na ktorú stranu (Bytie či Nebytie) sú v sumáre naklonené jeho skutky...
    je veľa ľudí, ktorí napriek tomu, že sú ateisti, konajú ako svetlé bytosti...
    a s týmto nemá nič spoločné ani to, čo píše v knihe Monoston, ani čo je v Biblii, či Koráne alebo Védach...
    to je úplne jedno, čo tam je... sme v jednej etape Bytia a buď prispievame na jej rozvoj alebo jej degradáciu...

    čiže prosím, ja sa nechcem s niekým prieť o jeho viere, každý máme právo niečomu [ne]veriť,
    teoreticky sa môžeme všetci mýliť aj mať pravdu (a to súčasne), len ide vždy o to, z akého uhla pohľadu a z akej vzdialenosti sa pozeráme na toho veeeeeľkého slona a akú malú časť z neho práve riešime :)

    aký je váš zámer v tejto diskusii? čo keby sme si určili cieľ, napr. vyjasnenie si aspoň jedného základného pojmu? len ktorý si vybrať? :)
    ľudská duša? tá sa z niečoho skladá, tak duchovné svetlo? nie to farebné viditeľné... ale to je zase moc abstraktný pojem...
    neviem ako to uchopiť...

  • Estryd povedal/-a: podstatou duše je teda aj nejaké množstvo vysokých vibrácií (duchovného svetla) aj nízkych vibrácií (duchovnej temnoty) - nie svetlo s farbami, ani to svetlo z Biblie (príbehu o svetle na počiatku),

    Keďže už si spomenul svetlo z Biblie- Genezis, tak len zopár citátov aj z Nového zákona keďže v dobe Vianoc sa zrodil na tejto planéte Ježiš Kristus a Svetlo nám priniesol:
    Jn 1,9

    Bolo tu pravé svetlo, čo osvecuje každého človeka, to prichádzalo do sveta.

    Jn 3,19

    Súd je v tom, že svetlo prišlo na svet, ale ľudia milovali väčšmi tmu než svetlo, lebo ich skutky boli zlé.

    Jn 3,20

    Veď každý, kto robí zle, nenávidí svetlo a nejde na svetlo, aby jeho skutky nevyšli najavo.

    Jn 3,21

    Kto však koná pravdu, ide na svetlo, aby sa ukázalo, že jeho skutky sú vykonané v Bohu.“

    Jn 8,12

    Potom k nim Ježiš znova prehovoril: „Ja som svetlo sveta. Kto mňa nasleduje, nebude chodiť v tme, ale bude mať svetlo života.“

    Jn 9,5

    Kým som na svete, som svetlo sveta.“

    Jn 11,9

    Ježiš odpovedal: „Či nemá deň dvanásť hodín? Kto chodí vo dne, nepotkýna sa, pretože vidí svetlo tohto sveta.

    Jn 12,35

    Ježiš im povedal: „Ešte krátky čas je svetlo medzi vami. Kráčajte, kým máte svetlo, aby vás nezastihla tma, lebo kto potme kráča, nevie, kam ide.

    Jn 12,36

    Kým máte svetlo, verte v svetlo, aby ste sa stali synmi svetla!“

    Jn 12,46

    Ja som prišiel na svet ako svetlo, aby nik, kto vo mňa verí, neostal v tme.

  • M
    upravené Fri 23 Dec 2022 #47->

    dum povedal/-a: Prirodzenosť Absolútneho neobsahuje ani kvark negativity a "tmy"

    Len dúfam, že pripúšťaš, že Absolútny pozná aj zlo. Lebo takto podané, že ani kvark..., to pôsobí, že Absolútny o zle vôbec netuší a nemá predstavu odkiaľ sa vzalo... Lenže v takom prípade by bol asi ťažko jediným Tvorcom sveta. Nemôžeš tvoriť a riadiť to, čo nepoznáš. V takom prípade to neriadiš ty, ale niekto, kto chápe a pozná viac ako ty.

    Lebo z pohľadu riadenia náhoda neexistuje... Všetko sa deje tak, ako to najvyšší Architekt naplánoval... Tou náhodou je On Sám, je to Jeho pseudonym...

  • o
    upravené Sat 24 Dec 2022 #48->

    Z praxe: veľa vedcov sa dnes prikláňa k názoru, že vesmír je hologram.
    Z toho mne vyplýva, že:
    1. musí existovať prvotný zdroj signálu (Stvoriteľ/HNR), ktorý hologram vysiela/tvorí.
    2. musia existovať bytosti s prijímačmi, ktoré signál interpretujú ako svoju realitu (mozog).
    3. môže existovať nekonečné množstvo skutočností (frekvenčne oddelených hologramov), ktoré sú "viditené"/interpretovateľné len pre určitú skupinu bytostí vybavenú vhodným prijímačom (mozgom), podobne ako na rádiu v rámci rozsahu stredných vĺn možno naladiť rôzne stanice - skutočnosti/časové línie, ktoré predstavujú reality vznikajúce v závislosti od odlišných volieb človeka. Ak však rádio nemá alebo má zablokovaný HW rozsah pre FM pásmo, tak v tom pásme nič nenaladí/nepočuje/nevidí - stanice/reality FM preň nejestvujú.
    4. môžu existovať aj falošné/umelo vytvorené hologramy (matrix) od nejakých bytostí s cieľom ovládnuť/znemožniť znanie/rast inej skupine "prijímateľov" hologramu - akoby stanice v danom pásme/holograme vysielali len propagandu. Nedokážu však (pre)rušiť vysielanie na ostatných rozsahoch, preto na "vyslobodenie sa z matrixu" stačí/je nutné rozvinúť HW/mozog na príjem toho rozsahu (prípadne sa zmenia podmienky prostredia tak, že signál/hologram niečo (pre)ruší - napr. očakávaný prechod Zeme do oblasti výskytu vyšších frekvencií).
    A teraz základná otázka/causa essendi: Na čo to všetko je?
    Jediná vec, ktorá sa mi javí ako logický zmysel celej "hry", je pre Stvoriteľa (@Modi: Najvyššieho architekta) i človeka rovnaká - seba(s)poznanie/sebazdokonalenie = rast Duše (a to vo všetkých variantoch/voľbách/realitách vytvorených/uplatnených slobodnou vôlou). A keďže Duša je častica Stvoriteľa, rozvojom Duší napreduje aj samotný Stvoriteľ.
    Doplnok:
    Mne teda vychádza logický záver: Zlo je také konanie, ktoré akýmkoľvek spôsobom bráni rastu/znaniu Človeka a tým aj Stvoriteľa.

  • d
    dum
    upravené Sat 24 Dec 2022 #49->

    @Modi povedal/-a:

    dum povedal/-a: Prirodzenosť Absolútneho neobsahuje ani kvark negativity a "tmy"

    Len dúfam, že pripúšťaš, že Absolútny pozná aj zlo. Lebo takto podané, že ani kvark..., to pôsobí, že Absolútny o zle vôbec netuší a nemá predstavu odkiaľ sa vzalo... Lenže v takom prípade by bol asi ťažko jediným Tvorcom sveta. Nemôžeš tvoriť a riadiť to, čo nepoznáš. V takom prípade to neriadiš ty, ale niekto, kto chápe a pozná viac ako ty.

    Lebo z pohľadu riadenia náhoda neexistuje... Všetko sa deje tak, ako to najvyšší Architekt naplánoval... Tou náhodou je On Sám, je to Jeho pseudonym...

    Samozrejme že ho pozná. Pred Stvorením keď bol/a len Sám nestvorený v niečase a nepriestore, resp. v bezčasovosti a bezpriestorovosti bola v ňom negativita v neaktívnom stave len ako možnosť voľby odvrátenia sa od Neho. Voľba je sama o sebe pozitívna. Jedna voľba nie je žiadna voľba. Akonáhle započal sám zo seba z potreby Lásky a Tvorby výron Stvorenia , tak niektoré stvorené relatívne entity, boží synovia, ,bohovia' z nebies ju už vlastnou voľbou a vôľou aktivovali do procesu (" odtrhnutie plodu zo stromu poznania dobra a zla" ) odvrátenia sa a duchovného pádu. To sa udialo už na tejto planéte (boh Monoston demiurg zeme pravdepodobne o tom čo sa tu udialo a dialo /aspoň podľa jeho slov v knihe/ vie dosť veľa). A keďže sa nachádza Boh Stvoriteľ v každej sebauvedomujúcej a vedomej entite v atribútoch pravej mysle, tak pozná všetky myšlienky, emócie, pocity, činy, skutky, výtvory a voľby každého. Je všadeprítomný, no na procese negatívnych volieb relatívnych bytostí aj ich negatívnych výstupov sa nijako nepodieľa. Negativita je mimo Jeho Prirodzenosti. A keďže podľa mňa sa v aspektoch Svetlo, Pravda a Život inkarnoval do tela Ježiša Krista, tak skúsenostne zažil zlo takpovediac aj " na vlastnej koži."

  • @openeyes povedal/-a:
    Z praxe: veľa vedcov sa dnes prikláňa k názoru, že vesmír je hologram.
    Z toho mne vyplýva, že:
    1. musí existovať prvotný zdroj signálu (Stvoriteľ/HNR), ktorý hologram vysiela/tvorí.
    2. musia existovať bytosti s prijímačmi, ktoré signál interpretujú ako svoju realitu (mozog).
    3. môže existovať nekonečné množstvo skutočností (frekvenčne oddelených hologramov), ktoré sú "viditené"/interpretovateľné len pre určitú skupinu bytostí vybavenú vhodným prijímačom (mozgom), podobne ako na rádiu v rámci rozsahu stredných vĺn možno naladiť rôzne stanice - skutočnosti/časové línie, ktoré predstavujú reality vznikajúce v závislosti od odlišných volieb človeka. Ak však rádio nemá alebo má zablokovaný HW rozsah pre FM pásmo, tak v tom pásme nič nenaladí/nepočuje/nevidí - stanice/reality FM preň nejestvujú.
    4. môžu existovať aj falošné/umelo vytvorené hologramy (matrix) od nejakých bytostí s cieľom ovládnuť/znemožniť znanie/rast inej skupine "prijímateľov" hologramu - akoby stanice v danom pásme/holograme vysielali len propagandu. Nedokážu však (pre)rušiť vysielanie na ostatných rozsahoch, preto na "vyslobodenie sa z matrixu" stačí/je nutné rozvinúť HW/mozog na príjem toho rozsahu (prípadne sa zmenia podmienky prostredia tak, že signál/hologram niečo (pre)ruší - napr. očakávaný prechod Zeme do oblasti výskytu vyšších frekvencií).
    A teraz základná otázka/causa essendi: Na čo to všetko je?
    Jediná vec, ktorá sa mi javí ako logický zmysel celej "hry", je pre Stvoriteľa (@Modi: Najvyššieho architekta) i človeka rovnaká - seba(s)poznanie/sebazdokonalenie = rast Duše (a to vo všetkých variantoch/voľbách/realitách vytvorených/uplatnených slobodnou vôlou). A keďže Duša je častica Stvoriteľa, rozvojom Duší napreduje aj samotný Stvoriteľ.
    Doplnok:
    Mne teda vychádza logický záver: Zlo je také konanie, ktoré akýmkoľvek spôsobom bráni rastu/znaniu Človeka a tým aj Stvoriteľa.

    Toto je podľa mňa úplne základná otázka filozofie... Oveľa prioritnejšia ako všetky iné
    (marxistické: čo bolo skorej - vajce alebo sliepka, t.j. čo je prvotné - matéria alebo vedomie? Dokonca aj KOBácke "základnou otázkou praktickej filozofie je otázka predvídateľnosti následkov" je až druhoradé oproti otázke "čo od nás ľudí Boh chce? Prečo sme tu?")...

    Správnu odpoveď sa dozvieme len vtedy, ak to bude Boh chcieť, aby sme to vedeli... To je v rozpore so všetkými náboženstvami, ktoré sa nás pokúšajú presvedčiť, že Boh už poslal svojich prorokov, alebo sa vtelil do avatara, aby nám povedal jedinú pravú pravdu o tom, ako treba žiť a čomu/komu veriť, lebo inak nás čaká po smrti veľké nešťastie! T.j. náboženstvá nás presviedčajú o tom, že Boh už zjavil, čo od ľudí chce (podľa jedných v Biblii, podľa iných v sútrach, podľa ďalších v indických védach), treba to len plniť...

    Prečo potom ale existuje toľko protirečivých verzií svätých písem? Prečo je rozumu nedostupné zistiť niečo o svojom poslaní z Božieho sveta? Prečo posiela protirečiacich si poslov do sveta, ktorý je celý v pazúroch globálneho zla, klamu a podvodov, kde je prirodzené, že ľudia slepo neveria druhým?

    Ak sa človek s poznaním svojho poslania na zemi nerodí, tak je možné, že možno Boh ani nepotrebuje, aby sme na zemi poznali jeho zámery s ľuďmi a ľudstvom... Možno sa o splnenie Božích cieľov s nami postará už samotná matrica života, do ktorej nás vložil (životný scenár) + matrica našej psychiky, osobnosti... Máme v sebe skryté túžby, rozum, intuíciu aj Božie vedenie, ktoré nás vedie životom tam, kam treba.

    Myslím si, že aj táto hypotéza má právo na život. Ako jedna z mnohých...

  • d
    dum
    upravené Mon 26 Dec 2022 #52->

    @Modi povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Modi povedal/-a:

    dum povedal/-a: Prirodzenosť Absolútneho neobsahuje ani kvark negativity a "tmy"

    Len dúfam, že pripúšťaš, že Absolútny pozná aj zlo. Lebo takto podané, že ani kvark..., to pôsobí, že Absolútny o zle vôbec netuší a nemá predstavu odkiaľ sa vzalo... Lenže v takom prípade by bol asi ťažko jediným Tvorcom sveta. Nemôžeš tvoriť a riadiť to, čo nepoznáš. V takom prípade to neriadiš ty, ale niekto, kto chápe a pozná viac ako ty.

    Lebo z pohľadu riadenia náhoda neexistuje... Všetko sa deje tak, ako to najvyšší Architekt naplánoval... Tou náhodou je On Sám, je to Jeho pseudonym...

    Samozrejme že ho pozná. Pred Stvorením keď bol/a len Sám nestvorený v niečase a nepriestore, resp. v bezčasovosti a bezpriestorovosti bola v ňom negativita v neaktívnom stave len ako možnosť voľby odvrátenia sa od Neho. Voľba je sama o sebe pozitívna. Jedna voľba nie je žiadna voľba. Akonáhle započal sám zo seba z potreby Lásky a Tvorby výron Stvorenia , tak niektoré stvorené relatívne entity, boží synovia, ,bohovia' z nebies ju už vlastnou voľbou a vôľou aktivovali do procesu (" odtrhnutie plodu zo stromu poznania dobra a zla" ) odvrátenia sa a duchovného pádu. To sa udialo už na tejto planéte (boh Monoston demiurg zeme pravdepodobne o tom čo sa tu udialo a dialo /aspoň podľa jeho slov v knihe/ vie dosť veľa). A keďže sa nachádza Boh Stvoriteľ v každej sebauvedomujúcej a vedomej entite v atribútoch pravej mysle, tak pozná všetky myšlienky, emócie, pocity, činy, skutky, výtvory a voľby každého. Je všadeprítomný, no na procese negatívnych volieb relatívnych bytostí aj ich negatívnych výstupov sa nijako nepodieľa. Negativita je mimo Jeho Prirodzenosti. A keďže podľa mňa sa v aspektoch Svetlo, Pravda a Život inkarnoval do tela Ježiša Krista, tak skúsenostne zažil zlo takpovediac aj " na vlastnej koži."

    Áno, vďaka, takto to dáva zmysel... Ak by stvorené bytosti neurobili tú voľbu odvrátenia sa od Boha, tak by nikdy nepoznali rozdiel medzi dobrom a zlom, tak ako ich Otec - Stvoriteľ. A ak je pravda, že okrem tela má človek aj ducha/psychiku a dušu/božiu iskru/nesmrteľné vedomie, tak potom to, čo cíti každá duša, cíti aj samotný Boh, lebo iskry a Boh jedno sú... A ak Boh prežíva cez iskry/duše všetko, čo ony, tak nielen pozná, ale aj cíti všetko dobro a zlo na vlastnej koži... Je rozdiel teoreticky poznať a naplno prežiť... Nie je to o tom, že by sa Boh cez duše rozvíjal, on je predsa plnosť poznania, ale cez duše prežíva to, čo sám tvorí... Je to ako tvoriť hudbu, a zároveň byť jej poslucháčom...

    Veľmi dobre si to vystihol Modi, prežíva a preciťuje všetko cez všetkých skúsenostne a v procese, no na neg. voľbách a konaní relatívnymi sa nijako aktívne nepodieľa, nemá to takpovediac vo "svojej povahe".

    Modi povedal/-a: on je predsa plnosť poznania, ale cez duše prežíva to, čo sám tvorí...

    Cez pozitívne atribúty pravých identít a myslí relatívnych bytostí kde sa nachádza "ako vo svojom", cez ducha ( termíny duch a duša zamieňam a vnímam opačne ako ty, resp. aj KSB. Nič to nemení na ich funkcii a účele, je to len čisto terminologická záležitosť, to sme prebrali dávnejšie už s Jardobom) prežíva všetko, aj opačné atribúty ktoré neiniciuje, neaktivuje a neuvádza do procesu.

  • dum povedal/-a: prežíva a preciťuje všetko cez všetkých skúsenostne a v procese, no na neg. voľbách a konaní relatívnymi sa nijako aktívne nepodieľa, nemá to takpovediac vo "svojej povahe".

    A čo ak je to tak, že ani "božie iskry" (ako pravé vedomie) sa aktívne na negatívnych voľbách nepodieľajú? Tie voľby koná falošné ego... Veď aj pád bol iniciovaný z falošného ega. Z pravej mysle by nikdy nevzišiel... Môže to byť tým, že pravá myseľ je tak uchvátená a spútaná dejom života, že si myslí, že falošné ego je ona sama... Možno je len potrebné prebudiť pravú myseľ z tohto sna, a uvedomiť si, že ona nie je telo ani falošné ego, a že môže do tohoto procesu sama zasahovať pozitívnym spôsobom zo svojej prirodzonosti.

    Možno je naozaj podstatné tu len spoznať dobro a zlo, a inkarnácia je možno len analógiou živého kina, živého sna... A neskôr sa iskra znova vráti k Bohu obohatená o túto skúsenosť.

  • @Rusofil povedal/-a:

    Modi povedal/-a: T.j. náboženstvá nás presviedčajú o tom, že Boh už zjavil, čo od ľudí chce (podľa jedných v Biblii, podľa iných v sútrach, podľa ďalších v indických védach), treba to len plniť...

    Základní omyl, védy nejsou náboženství. Podle nich Bůh mluví s každým z nás jazykem kterému rozumíme a na to nepotřebujeme prostředníky, jak je tomu v náboženstvích.

    Nehovoril som o slovanských ale indických védach, a tam by som to v súčasnosti inak ako náboženstvom nenazval. Je to celá náuka o tom, ako funguje materiálny a duchovný svet, o Rámovi a Krišnovi, o jeho vteleniach na zem, o tom ako treba odčiňovať karmu, aké rituáli robiť (rig véda), o tom ako sa má správať žena k mužovi v manželstve a podobne... Takto to učia indickí védickí učitelia (aj keď oni nemajú radi delenie véd na indické a iné... Podľa nich existujú len tie ich ako jediné védy). Takže mal som na mysli práve toto. Tento smer propagoval aj Prabhupáda. Ja sa necítim byť kompetentný, aby som posudzoval, ktoré védy a aké ich chápanie je pravé. Indické védy sú dosť silné náboženské celosvetové hnutie, tak preto som ich spomenul medzi ostatnými.

  • d
    dum
    upravené Tue 27 Dec 2022 #56->

    @Modi povedal/-a:

    dum povedal/-a: prežíva a preciťuje všetko cez všetkých skúsenostne a v procese, no na neg. voľbách a konaní relatívnymi sa nijako aktívne nepodieľa, nemá to takpovediac vo "svojej povahe".

    A čo ak je to tak, že ani "božie iskry" (ako pravé vedomie) sa aktívne na negatívnych voľbách nepodieľajú? Tie voľby koná falošné ego... Veď aj pád bol iniciovaný z falošného ega. Z pravej mysle by nikdy nevzišiel... Môže to byť tým, že pravá myseľ je tak uchvátená a spútaná dejom života, že si myslí, že falošné ego je ona sama... Možno je len potrebné prebudiť pravú myseľ z tohto sna, a uvedomiť si, že ona nie je telo ani falošné ego, a že môže do tohoto procesu sama zasahovať pozitívnym spôsobom zo svojej prirodzonosti.

    Možno je naozaj podstatné tu len spoznať dobro a zlo, a inkarnácia je možno len analógiou živého kina, živého sna... A neskôr sa iskra znova vráti k Bohu obohatená o túto skúsenosť.

    Presne tak Modi. Pravé vedomie, pravá myseľ sa na negatívnych voľbách nepodieľa. Keďže je Stvorená Absolútnym, no k Absolútnej mysli je už relatívna, to znamená že vždy jej niečo chýba. V ľuďoch je potlačená a zapuzdrená a božské idey dobra, pravdy, lásky, múdrosti atď. "zachytáva" nepravá egomyseľ, nepravá identita a prekrúca a skresľuje ich na výstupe. No tu je namieste otázka: Ako vznikla negativita v prvotnej "partii" stvorených božích synov, anjelov, bohov ktorí obsahovali len pozitívnu pravú myseľ a identitu? Nie z ega. Táto umelá konštrukcia ešte neexistovala, tú vyfabrikovali až neskôr padlí. Pád započal u pozitívnej entity z otázky ktorá vyplynula práve z jej relativity a potreby slobodnej voľby: "Žijeme vôbec v pozitívnom stave bytia, na nebesiach, v raji a je to pozitívny, dobrý život ako nám je predkladané Bohom, a je to vôbec to pravé, správne ,dobré a skutočné? Ako to môžme vedieť keď nevieme čo je to to iné, opačné. Nemáme možnosť alternatívnej voľby. Nevieme to opačné a iné vôbec posúdiť a uchopiť, nepoznáme prirodzenosť toho opačného a neznámeho." A napriek ubezpečeniam Boha Stvoriteľa ktorý predpokladal a vedel aké budú následky a dôsledky aktivácie neaktívnej možnosti, tak vôľou, voľbou a zámerne iniciovali a aktivovali procesy opaku všetkého čo doteraz poznali, t.jest odklon a odvrátenie sa od Boha a jeho Princípov.

  • skúsil svojimi slovami napísať, ako sa na stvorenie sveta pozerá Boh Monoston v svojej knihe,

    neexistuje začiatok alebo koniec kolobehu striedania sa dvoch etáp Skutočnosti - Bytia a Nebytia - čiže neexistuje v tomto Vesmíre (na žiadnej z jeho úrovní) bytosť či entita, ktorá by rozumela tomu, prečo je to tak, že sa strieda Bytie a Nebytie a teda, kto je Absolútnym Tvorcom celého tohoto procesu...

    ak začneme s popisom, čo je to etapa Nebytia - je to stav všetkého možného, no bez akéhokoľvek pohybu, v latentnom neprejavenom stave, matematicky ho vyjadruje číslo NULA, v tomto stave existujú v neprejavenej forme tzv. neutrína (нейтрино) - v knihe sú dosť popísané, ale nejdem to sem citovať, súvisí to aj s Antisvetom...

    keď sa aspoň jedno neutríno 'rozhodne' zmeniť svoj kľudový stav z nuly na niečo iné, začína sa etapa Bytia - zase, v knihe je to hodne rozpísané a kto chce si to nájde...

    za pomoci neutrín sa postupne začína formovať hmotný Vesmír (asi aj ostatné úrovne nad hmotou) - ale energie v tomto Vesmíre sú neusporiadané, chaotické, platí tu už zákon príťažlivosti, kde podobné sa spája s podobným, ale je to neorganizované hodne miliárd rokov ....
    až nastane okamih, kedy sa chaoticky organizovaná energia zvedomí - v najhustejšom jej zhluku vo Vesmíre - takto vznikne prvá bytosť, ktorá si v tejto etape Bytia uvedomuje samú seba - v knihe sa dosť spomína pod menom Vesmírny Rozum (Мозг Мировой - Зодиак - рождался несколько миллиардов лет, а не возник мгновенно…),

    tento Vesmírny Rozum začal dovtedajší chaos organizovať, sám so seba odčlenil nízke vibrácie (negativitu) a z toho vznikol Ničiteľ (Разрушитель имеет облик не дьявола, но Чёрного пламени) - jeho jedinou úlohou je postarať sa o to, aby zase nastala etapa Nebytia, čiže zničiť všetky prejavy tejto etapy Bytia... a vraj je to v každej etape Bytia takto...

    v rámci organizácie celého Vesmíru (všetkých jeho úrovní, nielen hmotnej) Vesmírny Rozum tvorí nielen nové časti Vesmíru, ale aj bytosti s rôznymi úlohami, ktoré mu pomáhajú rozvíjať Bytie - čiže tvoriť svety a ich bytosti...

    a jednou z týchto bezpočetných bytostí je Boh Monoston - s úlohou vytvoriť inteligentnú planétu, na ktorej sa ako na jedinej vo Vesmíre vyskúša vytvorenie bytostí so slobodnou vôľou - ktorým je daná možnosť konať zlo alebo dobro - a tak Boh Monoston najprv stvoril planétu Zem a postupne na nej všetky bytosti, vrátane predpotopných civilizácií, či prajašterov.... druhá vec je, že na mieste dnešnej planéty Zem bola pred tým iná menšia a mala 'svojho' Boha... lenže tento jej Boh a jeho dielo bolo 'nahradené' Bohom Monostonom (On je jeho 'pokračovateľom'),

    možno ešte treba spomenúť, že aj Boh Monoston pri svojom zrode obsahoval v sebe nízke aj vysoké vibrácie - podobne ako Vesmírny Rozum - a tiež z vlastnej vôle a s veľkým utrpením sa mu podarilo zbaviť sa väčšej časti nízkych vibrácií - a práve z nich takto vznikol Satan (сатана — полноправный и необходимый обитатель озмоса Земли, он излучатель низких энергий, но припадать как к источнику силы к Чёрному огню он не может: тот «в чистом виде» разрушителен для всего, что существует.)

    je teda rozdiel medzi úlohou Satana a a úlohou Ničiteľa... Ničiteľ má za úlohu zničiť všetky prejavy Bytia, a teda aj Satana a jeho dietky (diabla, démonov, ...),

    je to moja veľmi strohá interpretácia toho, čo je v knihe popísané hádam na 100 stranách :)

    chcel som tým povedať, že z môjho pohľadu nemáme absolútne žiadnu šancu pochopiť zámer Absolútneho Stvoriteľa (ktorý je za striedaním etáp Bytia a Nebytia) a teda ani nemá význam nad tým viesť debaty, či uvažovať... a že by sme sa mali v prvom rade sústrediť na pochopenie len toho, prečo sme tu na planéte Zem, kto a s akým zámerom nás stvoril - čo ale nemá nič so zámerom Absolútneho Stvoriteľa - o ňom proste NIKTO v tejto ani inej etape Bytia nemôže mať už z princípu žiadne vedomosti :)

    možno by sme sa mali zmieriť s tým, že nie sme 'pupok sveta' či 'vrchol tvorstva' - chápem, že pre mnohých veriacich je to možno 'ponižujúce', že nie sú stvorení samotným Absolútnym Stvoriteľom, ale 'LEN' Bohom Monostonom, ktorý je tiež niekým stvorený a Ten tiež ešte nie je tým Absolútnym Stvoriteľom...

    čiže za mňa - spájať význam duše s Absolútnym Stvoriteľom je chybné... ale máme právo robiť chyby, keby dačo ;)

  • d
    dum
    upravené Wed 28 Dec 2022 #58->

    @Estryd povedal/-a:
    skúsil svojimi slovami napísať, ako sa na stvorenie sveta pozerá Boh Monoston v svojej knihe,

    neexistuje začiatok alebo koniec kolobehu striedania sa dvoch etáp Skutočnosti - Bytia a Nebytia - čiže neexistuje v tomto Vesmíre (na žiadnej z jeho úrovní) bytosť či entita, ktorá by rozumela tomu, prečo je to tak, že sa strieda Bytie a Nebytie a teda, kto je Absolútnym Tvorcom celého tohoto procesu...

    ak začneme s popisom, čo je to etapa Nebytia - je to stav všetkého možného, no bez akéhokoľvek pohybu, v latentnom neprejavenom stave, matematicky ho vyjadruje číslo NULA, v tomto stave existujú v neprejavenej forme tzv. neutrína (нейтрино) - v knihe sú dosť popísané, ale nejdem to sem citovať, súvisí to aj s Antisvetom...

    keď sa aspoň jedno neutríno 'rozhodne' zmeniť svoj kľudový stav z nuly na niečo iné, začína sa etapa Bytia - zase, v knihe je to hodne rozpísané a kto chce si to nájde...

    za pomoci neutrín sa postupne začína formovať hmotný Vesmír (asi aj ostatné úrovne nad hmotou) - ale energie v tomto Vesmíre sú neusporiadané, chaotické, platí tu už zákon príťažlivosti, kde podobné sa spája s podobným, ale je to neorganizované hodne miliárd rokov ....
    až nastane okamih, kedy sa chaoticky organizovaná energia zvedomí - v najhustejšom jej zhluku vo Vesmíre - takto vznikne prvá bytosť, ktorá si v tejto etape Bytia uvedomuje samú seba - v knihe sa dosť spomína pod menom Vesmírny Rozum (Мозг Мировой - Зодиак - рождался несколько миллиардов лет, а не возник мгновенно…),

    tento Vesmírny Rozum začal dovtedajší chaos organizovať, sám so seba odčlenil nízke vibrácie (negativitu) a z toho vznikol Ničiteľ (Разрушитель имеет облик не дьявола, но Чёрного пламени) - jeho jedinou úlohou je postarať sa o to, aby zase nastala etapa Nebytia, čiže zničiť všetky prejavy tejto etapy Bytia... a vraj je to v každej etape Bytia takto...

    v rámci organizácie celého Vesmíru (všetkých jeho úrovní, nielen hmotnej) Vesmírny Rozum tvorí nielen nové časti Vesmíru, ale aj bytosti s rôznymi úlohami, ktoré mu pomáhajú rozvíjať Bytie - čiže tvoriť svety a ich bytosti...

    a jednou z týchto bezpočetných bytostí je Boh Monoston - s úlohou vytvoriť inteligentnú planétu, na ktorej sa ako na jedinej vo Vesmíre vyskúša vytvorenie bytostí so slobodnou vôľou - ktorým je daná možnosť konať zlo alebo dobro - a tak Boh Monoston najprv stvoril planétu Zem a postupne na nej všetky bytosti, vrátane predpotopných civilizácií, či prajašterov.... druhá vec je, že na mieste dnešnej planéty Zem bola pred tým iná menšia a mala 'svojho' Boha... lenže tento jej Boh a jeho dielo bolo 'nahradené' Bohom Monostonom (On je jeho 'pokračovateľom'),

    možno ešte treba spomenúť, že aj Boh Monoston pri svojom zrode obsahoval v sebe nízke aj vysoké vibrácie - podobne ako Vesmírny Rozum - a tiež z vlastnej vôle a s veľkým utrpením sa mu podarilo zbaviť sa väčšej časti nízkych vibrácií - a práve z nich takto vznikol Satan (сатана — полноправный и необходимый обитатель озмоса Земли, он излучатель низких энергий, но припадать как к источнику силы к Чёрному огню он не может: тот «в чистом виде» разрушителен для всего, что существует.)

    je teda rozdiel medzi úlohou Satana a a úlohou Ničiteľa... Ničiteľ má za úlohu zničiť všetky prejavy Bytia, a teda aj Satana a jeho dietky (diabla, démonov, ...),

    je to moja veľmi strohá interpretácia toho, čo je v knihe popísané hádam na 100 stranách :)

    chcel som tým povedať, že z môjho pohľadu nemáme absolútne žiadnu šancu pochopiť zámer Absolútneho Stvoriteľa (ktorý je za striedaním etáp Bytia a Nebytia) a teda ani nemá význam nad tým viesť debaty, či uvažovať... a že by sme sa mali v prvom rade sústrediť na pochopenie len toho, prečo sme tu na planéte Zem, kto a s akým zámerom nás stvoril - čo ale nemá nič so zámerom Absolútneho Stvoriteľa - o ňom proste NIKTO v tejto ani inej etape Bytia nemôže mať už z princípu žiadne vedomosti :)

    možno by sme sa mali zmieriť s tým, že nie sme 'pupok sveta' či 'vrchol tvorstva' - chápem, že pre mnohých veriacich je to možno 'ponižujúce', že nie sú stvorení samotným Absolútnym Stvoriteľom, ale 'LEN' Bohom Monostonom, ktorý je tiež niekým stvorený a Ten tiež ešte nie je tým Absolútnym Stvoriteľom...

    čiže za mňa - spájať význam duše s Absolútnym Stvoriteľom je chybné... ale máme právo robiť

    Bytie a nebytie sa nestrieda. Vždy bolo len bytie v stave - Boh - a od určitého bodu v procese - Stvorenie. Nebytie neexistuje. To by muselo všetko zaniknúť. Na planétach existujú aj formy života ktoré ľudia nemôžu zaregistrovať, takže pre nich ako keby nejestvujú. Ak by myslel Monoston pod nebytím či ničotou "mŕtvy život", to jest pseudoživot v mínusových "pekelných" dimenziách, a bytie ako antagonistický život v plusových dimenziách "nebies", a život na planéte zem v hraničnej pozícii nula kde koexistuje aj dobro aj zlo a kde vznikla tá otázka o ktorej som písal, tak by som to považoval za reálne.
    Takže neutríno sa ,rozhodne' nejakým spôsobom..hm..podľa toho má neutríno vedomie, sebauvedomenie, slobodnú voľbu a vôľu- takže myseľ,ducha a dušu a vlastne aj telo(hmotnosť neutrína je okolo 0,2 eV).
    Chaoticky organizovaná energia sa "zvedomí " - zase sama od seba a z ničoho nič, to už tu tiež bolo, napr. debata o vzniku prvej živej bunky na zemi. K ďalšiemu sa už vyjadrovať nebudem, sčasti sá dá ale súhlasiť s týmto: - "a jednou z týchto bezpočetných bytostí je Boh Monoston - s úlohou vytvoriť inteligentnú planétu, na ktorej sa ako na jedinej vo Vesmíre vyskúša vytvorenie bytostí so slobodnou vôľou - ktorým je daná možnosť konať zlo alebo dobro - a tak Boh Monoston najprv stvoril planétu Zem a postupne na nej všetky bytosti, vrátane predpotopných civilizácií, či prajašterov.... druhá vec je, že na mieste dnešnej planéty Zem bola pred tým iná menšia a mala 'svojho' Boha... lenže tento jej Boh a jeho dielo bolo 'nahradené' Bohom Monostonom (on je jeho 'pokračovateľom'),"........s tým, že nie že sa vyskúša vytvorenie bytostí so slobodnou vôľou ktorá inde neexistuje (blud), ale vytvorenie bytostí so slobodnou vôľou ktorým je daná možnosť na tejto planéte konať resp. spoznať dobro aj zlo. Realita je pravdepodobne taká, že zem sa najprv nachádzala v prírodnej dimenzii nebies ako súčasť Stvorenia Boha možno pod kuratelou niektorého z božích synov, no po aktivovanom páde sa musela logicky vymiestniť do inej pozície medzi nebesiami
    a peklami, pozície nula, kde už mohly koexistovať spolu dobro aj zlo a započala tvorba demiurga Monostona a spol. ..Ono by bolo potrebné asi fakt to presne preložiť, no svoj názor o sude medu a hrnci smoly som nezmenil.
    Čo sa týka Absolútneho Stvoriteľa- nikto už len s princípu nemôže mať žiadne vedomosti? Áno, žiadne vedomosti s pozície Absolútna, keďže Absolútny je len jeden/a a všetci ostatní sú relatívni. Keďže ale považujem Ježiša Krista za inkarnáciu niektorých jeho Absolútnych aspektov, tak o jeho prirodzenosti a povahe nemám žiadne pochybnosti. Vektor cieľov a zámer je porovnanie stavov a alternatív volieb (dovolenie ilustrácie odpovede na tú prvotnú otázku relatívnej mysle ) a návrat späť k nemu po skúsenostnom poznaní, poučení a bytí bez neho, resp. ďaleko od Jeho Princípov.

  • dum povedal/-a: Bytie a nebytie sa nestrieda. Vždy bolo len bytie v stave - Boh - a od určitého bodu v procese - Stvorenie. Nebytie neexistuje. To by muselo všetko zaniknúť.

    dum, v prvom rade som to popísal veľmi stroho a na celkový obraz o tých procesoch si treba s pochopením prečítať, čo presne o tom Boh Monoston píše... ja som to len stručne zhrnul vlastnými slovami, pričom som isto nevystihol všetko, čo je v knihe :)
    v Tvojom vyjadrení je cítiť istotu, že Ty presne vieš, že to je tak a nijako inak... máš právo na taký postoj... ja hovorím, že napriek tomu, že VERÍM tomu, ako je to popísané v knihe Monostona, tak stále pochybujem, aj preto ja nemôžem napísať také silné tvrdenie, že VIEM, že je to tak alebo tak... čiže nejdem sa s Tebou prieť :)

    ako si na tom s ruštinou? pýtam sa len preto, či si už čítal nejakú časť z knihy Monostona, alebo stále len reaguješ na moje chabé výpisky a názory na knihu?

    dnes som napr. čítal kapitolku 'Duša ako miera pravdy' (Душа как мерило истинности) v druhej časti knihy na str. 86 - odporúčam prečítať :)
    a aj hneď nasledujúca kapitola 'Múdrosť a um(rozum, myseľ)' (Мудрость и ум) stojí za prečítanie...
    ja som z toho pochopil, že nie je podstatné, ako svet chápeme čisto našou logikou, ale ako je to v súlade s našou dušou, ktorá má priame prepojenie na Istinu (teda ako u koho)...

  • d
    dum
    upravené Wed 28 Dec 2022 #60->

    dum povedal/-a: Takže neutríno sa ,rozhodne' nejakým spôsobom..hm..podľa toho má

    @Estryd povedal/-a:

    dum povedal/-a: Bytie a nebytie sa nestrieda. Vždy bolo len bytie v stave - Boh - a od určitého bodu v procese - Stvorenie. Nebytie neexistuje. To by muselo všetko zaniknúť.

    dum, v prvom rade som to popísal veľmi stroho a na celkový obraz o tých procesoch si treba s pochopením prečítať, čo presne o tom Boh Monoston píše... ja som to len stručne zhrnul vlastnými slovami, pričom som isto nevystihol všetko, čo je v knihe :)
    v Tvojom vyjadrení je cítiť istotu, že Ty presne vieš, že to je tak a nijako inak... máš právo na taký postoj... ja hovorím, že napriek tomu, že VERÍM tomu, ako je to popísané v knihe Monostona, tak stále pochybujem, aj preto ja nemôžem napísať také silné tvrdenie, že VIEM, že je to tak alebo tak... čiže nejdem sa s Tebou prieť :)

    ako si na tom s ruštinou? pýtam sa len preto, či si už čítal nejakú časť z knihy Monostona, alebo stále len reaguješ na moje chabé výpisky a názory na knihu?

    dnes som napr. čítal kapitolku 'Duša ako miera pravdy' (Душа как мерило истинности) v druhej časti knihy na str. 86 - odporúčam prečítať :)
    a aj hneď nasledujúca kapitola 'Múdrosť a um(rozum, myseľ)' (Мудрость и ум) stojí za prečítanie...
    ja som z toho pochopil, že nie je podstatné, ako svet chápeme čisto našou logikou, ale ako je to v súlade s našou dušou, ktorá má priame prepojenie na Istinu (teda ako u koho)...

    Tvrdenie že VIEM že je to tak som nikde nenapísal. Píšem o svojich bádaniach, poznatkoch a o mojej duchovnej mozaike a čo mi do nej nezapadá a čo áno. Knihy som si stiahol a niektoré kapitoly prešiel. S ruštinou ale nie som určite na tom tak ako napr. Rusofil. Vieš, prečo by som sa mal zaoberať jedným z relatívnych tvoriteľov, bohom, božím synom alebo ich vykonávateľom, ktorý vlastne svojou celou pseudo- tvorbou na zemi prispieval k duchovnému pádu? A možno už aj konvertoval naspäť. Tým som sa zaoberal už pred mnoho rokmi. Dôsledky a následky relatívnymi entitami aktivovaného pádu ktorého históriu som tu už pár krát predostrel mňa už nezaujímajú aj keď sa to každého nielen fyzicky dotýka. Zaujímajú ma atribúty a znaky tohto prechodného obdobia, scenár a alternatíva ukončenia úpadku a degradácie, nová éra, zlatý vek, nová satyayuga, kráľovstvo Božie. Každopádne kto chce nech si to prečíta. Budú tam aj pravdy ktoré je ale potrebné extrahovať, napr. tá základná idea o pseudo-tvorbe enviromentálnych podmienok na planéte a aj ľudských tvorov.

  • dum povedal/-a: Tvrdenie že VIEM že je to tak som nikde nenapísal. Píšem o svojich bádaniach, poznatkoch a o mojej duchovnej mozaike a čo mi do nej nezapadá a čo áno.

    áno, nenapísal si to že VIEM... no pre mňa to tak vyznelo, ale ok, opravedlňujem sa, ak som sa Ťa dotkol...
    ja som asi na tom podobne s ruštinou - tiež si myslím, že Rusofil je na tom lepšie ako ja - už z toho prekladu, čo poslal na začiatku :)
    čiže pripúšťam, že aj moje pochopenie písaného textu nemusí byť 100%né...
    aj preto by podľa mňa bolo vhodné, keby sa viac ľudí začítalo do knihy Monostona a konkrétne pasáže by sme tu rozoberali spolu v širšom pléne... len to chce čas, nie je to kniha na jeden večer ;)