A zase raz o dogmatikoch, KSB a pod.

2»

Komentáre

  • Súlad
    upravené Sat 14 Jan 2023 #32->

    Biely otec povedal/-a: Tolko z mojej strany k dogmatizmu od @Sulad

    Ďakujem za potvrdenie neschopnosti KSB priniesť relevantné odpovede k praktickým problémom dneška. Krásna teória. Problémom je, že iba teória. Pripomeniem iný citát: "Prax je kritériom pravdy." Prax ukazuje, že v KSB je minimum životaschopných vecí. Som rád, že to vidíme rovnako. Len sa ťa chcem opýtať, o akom dogmatizme z mojej strany píšeš? Síce si napísal, že KSB nemá byť dogmatické, prečo potom vyznávači KSB dogmatickí vo väčšine prípadov sú? Vopred ďakujem za odpoveď. Verím, že mi odpovieš na túto moju pálčivú otázku, čo spôsobuje tento nesúlad v tvrdení a konaní priaznivcov KOB.

  • K
    upravené Sun 15 Jan 2023 #34->

    Pááááne jo....

    Já teda čučím jak puk, v jaký vyprovokovaný džihád za a proti KOB, se zvrtl můj komentář.

    Ani nevím jestli se tu v tom dá ještě dohledat. O čem se to vlastněte přete a co je cílem? Ví to někdo z Vás? Dokázat té či druhé straně, že KSB je, či není dogmatická, že je, nebo není na prd, že ten či onen je nebo není dogmatik? Proč proboha?

    KSB nepotřebuje být obhajována, nebo kritizována a sama o sobě nemůže být cílem, tudíž nemá smysl se o ní přežírat. Je to nástroj. K tomu aby se dal aplikovat je potřeba znát KOB a vědět jak skutečně funguje systém, na který chci tento nástroj aplikovat a rovněž vědět k čemu se chci vlastně dobrat. Jak se můžu hádat o vhodnosti nástroje, když netuším, k čemu se chci vlastně dobrat (aniž by to byla jen snůška hezkých frází bez konkrétního obrazu) - mimochodem to je rovněž současný globální problém post Bretton-Woodského uspořádání světa.

    Ruku na srdce, kdo má čas v dnešním systému si po 8,5 hodinách v práci a obstarání rodiny, případně jen svého zadku, strčit sirky pod víčka a pár hodin s porozuměním louskat hrubé knihy? Když systém je cíleně stavěn tak, aby byl člověk v jednom běhu bez zastavení a až se zastaví, tak na dobro? Jen ten, který je buď placený za to aby to dělal, nebo nezávislý na systému. A těch je velmi málo.

    Lidi jednoduše nemají čas a chuť, lámat si hlavu nad tlustými knihami a snažit se rozšifrovat, jak vlastně funguje ten matrix, v kterém žijí. Částečně kvůli vlastní pohodlnosti, ale taky kvůli tomu, že už jim prostě zbývá čas tak akorát se vyspat. Snažit se jim něco vysvětlit přes KSB nemá apriori smysl. To co je potřeba jim vysvětlit je společný cíl a elementární základní věci, kterých je potřeba dosáhnout v zájmu toho, čeho chceme nebo nechceme obecně dosáhnout (vektor cílů).

    Chceme mít vlastní funkční stát a nebo nechceme vlastnit nic a budeme šťastní?

    KSB každému minimálně otevřela oči a umožnila pochopit, jak je stavěný současný matrix. Pro plné pochopení systému, stejně jako pro schopnost zhodnotit, jak aplikovatelná je KOB, je potřeba mít znalosti (přehled) z jiných oborů - ekonomika, hystorie atp, atp... - je třeba rozšiřovat svoje obzory - to, že něco nechápu, není tím, že bych byl blbej, ale tím, že jsem se o to nikdy nezajímal (Pjakin). Když lidi budou chápat elementarní věci, nebude možná ani tak třeba aby všichni louskaly po nocích hrubé knihy, ale bude jim intuitivně jasné, co je třeba dělat - vyjma vyslovených nepřátel. A myslím, že příslušné řešení bude nejlíp odpovídat nátuře národa.

    Národ potřebuje jednoduchým slovem slyšet, co má dělat, aby tu byl i za 200, 300 let, (resp. co způsobí, že už tu třeba nebude), jakou roli má v současném systému a k čemu povedou (a jak nesmyslné) jsou moderní systémové výmysly. To je pro něj informace mnohem užitečnější, než jestli je nějaká KOB dogmatická nebo ne.

    Dogmatická bude vždy, když z ní dogma budu dělat. No a když né, tak ne...Co je cílem? Dosáhnout KOB, nebo zachovat Český národ s Českou kulturou a tradicemi? Matkou a Otcem? Schopností upéct vlastní chléb a pít svou vodu...

  • Kaktus povedal/-a: Národ potřebuje jednoduchým slovem slyšet, co má dělat, aby tu byl i za 200, 300 let, (resp. co způsobí, že už tu třeba nebude), jakou roli má v současném systému a k čemu povedou (a jak nesmyslné) jsou moderní systémové výmysly. To je pro něj informace mnohem užitečnější, než jestli je nějaká KOB dogmatická nebo ne.

    A vo tom to je.

  • ku KSB
    nic lepsie som doteraz necital, zapada mi to do mozaiky co som si pred tym poskladal a hodne novych veci ma posunulo vpred.
    Ak existuju dogmatici v KSB je to ich problem nie teorie. Teoria nevytvara dogmatikov.
    Komu sa nelubi nech sem nechodi.

  • @Kaktus
    Já to nevím, proč to vzniklo - jen mě zaujalo to o živé a mrtvé vodě.
    A chtěla jsem trochu "vyvětrat v místnosti". :smile:
    Protože na spory je nyní ten nejhorší čas - a stejně se nic nevyřeší. Osobně chápu diskusi podobně jako "nabídku názorů". Poskytneš svůj - zadarmo, nezištně a zcela upřímně - a na ostatních je, jak s ním naloží. Někdo jen projde kolem, jiný souhlasí, jiného obohatí a další ti ho ještě pomůže rozvinout.
    Má cenu se hádat? Vždyť si ti ostatní ani nemusejí tvůj názor přečíst - a nic se neděje.
    Když se ptáš na zjednodušení a užitečnost, poskytnu ti svůj názor, kterým se řídím sama.
    Podle mého je současným dílčím cílem naučit lidi myslet samostatně. Bez tohoto se nikam nepohneme. Nečekat na návody a schémata, na to, co řeknou autority. Být tak trochu jako detektiv a když se něco stane, co sám uznáš za událost, snažit se pátrat "po pachateli" sám - ve své hlavě. A pak si porovnat výsledky pátrání s autoritami či svými partnery v diskusi. Ale ne bezvýhradně s nimi souhlasit. Pokud máš argumenty, proč si myslíš něco jiného, diskutuj.
    Z tlustých knih pro tento důležitý začátek nastuduj stupně řízení, "pyramidu" a druhy psychiky. Aspoň toto - abys v sobě přijal (z vlastního přesvědčení), že společnost je řízená, nic se neděje náhodně a jsou tu určité síly, kterým otročíš a které tebou "vorají" jako s dobytkem.

    Protože volba, na kterou stranu se postavíš, je jen na tobě. K té volbě musíš dospět (opravdu musíš), musíš to udělat sám a k tomu ti má pomoci aspoň ten základ KSB.
    Nemusím Tarana, ale z toho videa, postovaném Rusofilem, jsem si přece jen kousek ponechala. To o kolektivním cíli v ruské kultuře a v individuálním v americké. Takže stačí se zeptat sám sebe, jak vnímáš např. blokádu Leningradu.
    To, že se lidé nevzdali a umírali tam zimou a hladem, je dle tebe a) hrdinství a oběť národu, b) zbytečná ztráta života?
    Víc už nenapíšu. Srdečně všechny pozdravím a rozloučím se. :)

  • r
    upravené Sun 15 Jan 2023 #38->

    Lin
    ....naučit lidi myslet samostatně. - vyborne s tym dodatkom ze nikto nikoho nic nenauci ak jedinec nechce. Clovek sa uci sam. My mozeme akurat tak klast navadzacie otazky alebo vkladat obrazy do podvedomia.
    Sila kolektivu zavisi od sily jednotlivca alebo sila jednotlivca zavisi od sily kolektivu?
    A v Leningrade to bolo ako?

  • Lin povedal/-a: Prostě - máš useknutou hlavu, vyrvané srdce a vyříznutý jazyk - mrtvá voda to všechno napraví, chybějící doroste a oddělené sroste.

    A o tom to je. "Mrtvá voda" ako KSB pomáha jednotlivcom, ktorých globálna moc mentálne kaličí cez školstvo, že im nedáva riadiace vedomosti, že ich neučí o tom, ako naozaj funguje reálne riadenie štátu a sveta, že ich neučí o globálnej politike a všetko, čo je potrebné pre sociálnu bezpečnosť spoločnosti, aby bolo možné sa brániť pred nástrahami dnešných globalistov. Tieto chýbajúce informácie sú ako vytrhnuté orgány z tela, ktoré je potrebné do tela znova vrátiť. A to Mŕtva voda robí...

    Živá voda by mala k chýbajúcim znalostiam pridať aj ducha - človečinu. A toto je náročný proces - skúška, v ktorej obstojí len máloktorý jedinec... Alebo aj na toto treba dať ľuďom primitívny návod, aby sa stali mravnejšími? Bez návodu to nezvládnu? Alebo sa im nechce? Ľudí už skúšali poľudštiť všelijaké náboženstvá a filozofie, ktoré sú tu nie 30 rokov, ale tisícky rokov, a koľko ľudí poľudštili? Možno niekoľko stoviek z miliárd.

    Svet potrebuje nielen Človekov, ale najmä znalých Človekov - t.j. tých so znalosťami ako sa brániť a ako riadiť spoločnosť. Preto Živá voda bez Mrtvej vody nikdy nedokázala aspoň trochu zmeniť svet.

  • @Modi
    Přesně tak. :) Bezvýhradně souhlasím.

    @rony
    Že se člověk musí chtít sám naučit myslet - to je přece základní předpoklad. A ano, ty můžeš být tak leda jako poradce - pokud o radu budeš požádaný. Tak to je.
    A o tom jednotlivci a kolektivu? Říká se, že každý řetěz je siný tak, jako jeho nejslabší článek.
    Ale o tom ten můj neumělý dotaz není. Jde o to, jestli jsi zakořeněný spíš v biblické koncepci nebo v ruské (slovanské).
    Zeptám se ještě jinak:
    Ve škole jsi v partě kluků, jste kámoši. A ty rozbiješ okno, chytí vás všechny. Učitel chce vědět, kdo to konkrétně byl. Kámoši mlčí, nevyzradí tě, i když za nepřiznání se hrozí trest všem. Přiznáš se - nebo necháš všechny společně v kolektivním trestu?
    Na Leningrad ti neodpovím - to má být k "samotestu".

  • Lin
    a v Petrohrade to bolo ako?
    Sila Petrohradu zavisela od sily kazdeho jednotlivca alebo sila jednotlivca zavisela od sily Petrohradu.
    toto bola moja odpoved a je to aj v tom prirovnani o retazi. nebolo to zrejme spravne pochopene.
    Preco Pjakin na konci rolika hovori o samostudiu? Cele je to o sile jednotlivca vzdorovat cim nas bude viacej samostatne mysliacich ( v tomto zmysle pisem o sile) tym viacej sa bude spolocnost menit tym viacej bude tazsie s ludmi manipulovat. Cyklicky sa tu napada KSB aj toto vlakno je zalozene o tom. Chcu to odklonit inam. Chodte po principoch. Jedn z nich je o tej sile jednotlivca co som tam dal. Potom clovek nezabludi.

  • Dogmatik (nebo dokonce fanatik) může vzniknout z jakéhokoliv učení (tedy i z KSB), nicméně přijde mi, že KSB je na toto o něco odolnější.

    Univerzálních pravd není tolik a jde spíše o návody a postupy. Práce s informacemi atd.

    Příklad: diky popisu druhů sociální idiocie dokáži najít v liberální argumentaci na jakékoli téma (hlavně ekonomické) jeho slabniny, protože díky KSB znám omezení liberálního pohledu na svět, což jsem dříve nedokázal. Případně co a jak působí na nelidský typ psychiky.

    Zajímalo by mě, kolik toho přečetli z tlustých knih (a pochopili) ti největší kritikové KSB (v tomto vlákně nejsou). Ono to není jednoduché čtení i kvůli například tomu, že jsem si o sobě přečetl, že minimálně dříve na mě odpovídal typ psychiky biorobot. A podléhal jsem sociální idiocii (liberál například).

  • @rony
    Máš pravdu - nepochopila jsem. O tom Leningradu jsem dala otázku schválně, protože dneska - v době všelijakých "přehodnocení" - se o tom často diskutuje. Jako že to byly úplně zbytečné oběti - a kdyby se vzdali, mohli by žít, Němci by je všechny nevyvraždili. A tím se pak na celou ruskou civilizaci hází "bobek" jako na civilizaci nevážící si lidského života.
    Proto jsem se ptala. Příklad s řetězem mi do toho nezapadal - ale uznávám, že obecně to platí = že máš pravdu. Síla jednotlivce je velmi důležitá - samozřejmě. Jenže - nejde o sílu fyzickou a blbé je, že ji na pohled v člověku nevidíš, nepoznáš. Jen pokud jsi dobře vnímavý a umíš se dívat, poznáš tuhle sílu u lidí až v praxi - v konkrétních životních situacích.
    Proto jsem se ptala i druhým pitomým dotazem o klučičí partě.
    Shrnu to.
    Ani čtení tlustých knih nikomu nezaručí, že půjde po správné cestě. Záruky, že pochopil psaný text, si může dát jen on sám a to dialogem s ostatními a hlavně - sám se sebou.

  • @Počtář povedal/-a:

    Kajuga povedal/-a: ...minimálně dříve na mě odpovídal typ psychiky biorobot. A podléhal jsem sociální idiocii (liberál například).

    Kdo tvrdí, že nikdy nebyl biorobotem, je biorobotem dosud.
    (Parafráze jednoho rčení na jiné téma :-)

    (A ještě parafráze jiného rčení.)
    Kdo nebyl do 30-ti komunista, nemá srdce.
    Kdo nebyl do 40-ti liberál, nemá rozum.
    A kdo jím zůstal i potom, nemá svědomí.

    Ano, treba sa mať na pozore, aj pri tom, keď niekto tvrdí, že má niečo pod kontrolou.

  • Súlad
    upravené Tue 17 Jan 2023 #47->

    Modi povedal/-a: Súlad povedal/-a: Áno, tak málo stačí. Tliachať na internete.
    Prepáč, ale toto vlákno by si potom ako nazval? Toto azda nie je zbytočné tliachanie, riešenie nesmrteľnosti chrústa, kým ľudia vonku majú iné starosti?

    https://ksbforum.info/discussion/490/pomahajme-jeden-druhemu/