Vtipy

1235726

Komentáre

  • Ogar Valach
    upravené Sun 21 Aug 2022 #123->

    Klaus Schwab chce aby sme jedli hmyz kvôli tomu, že dobytok dýcha, prdí a serie a produkuje kysličník uhličitý, ktorý údajne spôsobuje klimatickú zmenu. Z rovnakého dôvodu elity propagujú kanibalizmus. Uvedomuje si tento šváb, že ide sám proti sebe?

  • Fiala dostává kouř. 😄

  • @dasa povedal/-a:

    kéž by to byl vtip... včera jsem to viděl v Lidlu ...

  • M
    upravené Fri 26 Aug 2022 #129->

    @Lin povedal/-a:

    Trochu hlúpe podobenstvo. Je pre mňa dosť podivné, že sa objavuje práve na týchto stránkach (KSB a DVTR priaznivcov). Čakal by som ho skôr na fuckbooku stránke Ľuboša Blahu.

    PS. Stačí k tomu "zástava", aby niekto nedokázal (naschvál nechcel ?) rozlíšiť, že sa jedná o dve opozitá? To je podľa mňa smutné a nie vtipné.

  • Lin
    Lin
    upravené Fri 26 Aug 2022 #130->

    @Marián povedal/-a:
    Trochu hlúpe podobenstvo. Je pre mňa dosť podivné, že sa objavuje práve na týchto stránkach (KSB a DVTR priaznivcov).

    Postrádáš rozlišení? Já ne. Ale asi to vnímám jinak. Tohle sousoší kdysi stálo na Letné a bylo zbouráno jako "vyjádření kultu osobnosti". Moc vadilo, že ti pracující stáli pod rudou vlajkou práce - a za Stalinem.
    Ti dnešní šašci stojí pod duhovou vlajkou a v popředí je snad ercšašek Hřib- a předstírají, jací jsou "demokraté". Sousoší zazlívali, že "pracující byli pod diktaturou Stalina" - a dnešní politici snad nejsou pod diktaturou LGBT?
    Tak jsem to pochopila = jako výsměch šaškům. Všechno to, co ostrakizují, čím vyhrožují, co vykládají jako totalitu a diktaturu - to dělají sami a ještě mnohem víc a častěji.
    Ale dobře - jestli to admin uzná jako nevhodné, odstraním to.

  • M
    upravené Fri 26 Aug 2022 #131->

    @Lin povedal/-a:
    Sousoší zazlívali, že "pracující byli pod diktaturou Stalina" - a dnešní politici snad nejsou pod diktaturou LGBT?

    Milá Lin,

    áno, presne tak som to pochopil, ako píšeš. Tento "vtip" dáva tých, ktorí budovali nemocnice, školy, priemysel, ...., (ktoré slúžili nám všetkým občanom, aj keď nie ukážkovo bez rozdielu, ale slúžili - rast populácie ČSSR mi je svedkom), do rovnosti s tými, ktorí sa úspešne podielali/podielajú na tohoto ničení, vlastizrade a genocíde obyvateľstva ČR a SR. (Čím vlastne explicitne z tohoto "vtipu" vyplýva, že Stalin a boľševici boli to isté, ako dnes neomarxisti, libtardi a liberasti.)
    Takéto formy "ftipkovania" slúžia presne tým, ktorí chcú zrušiť terajší liberalizmus, ale už nechcú spravodlivú spoločnosť, o ktorú sa práve tí na pravej strane fotomontáže usilovali. Je to presne cielený útok na boľševizmus, ktorého je takýto "vtip" ukážkou. Preto ten môj odkaz na Blahu, ktorý si nikdy neodpustí trockistický kopanec do boľševikov.

    Myslel som, že ľudia tu často diskutujúci vedia, že je to inak, a sú schopní postrehnúť význam takýchto "vtipov" v spoločnosti. S úžasom ale pozorujem, že je vlastne správne bojovať proti nespravedlnosti kydaním hnoja na tých, ktorých myšlienky obhajujeme. Možno som sa mýlil v očakávaniach. (Alebo sa mýlim v názoroch, kto vie?)

    Na záver: Často sa (hlavne teraz) dostávam do stretu z rôznymi názormi a argumentami, ktoré majú priamy súvis s práve preberanou tematikou - zmyslom tohoto "vtipu" - tak ako ju chápe nepomerná väčšina. Nie je jednoduché (je skoro nemožné) prelomiť tieto nezmysli, a to aj u celkom inteligentných ľudí. Je to totiž boj na x-tej (svetonázorovej?) priorite. Tam hrajú (po)city (ktoré sú ľuďom vštepované po desaťročia v škole/kostole/vtipmi/knihami/statusmi/...) veľkú rolu, preto nevidím žiadny priestor na akékoľvek (ani akože) podporovanie tejto nenávisti k boľševizmu.

  • Lin
    Lin
    upravené Fri 26 Aug 2022 #132->

    @Marián
    Já chápu a s tvým názorem souhlasím. Ale jak sám píšeš, máš problém to vysvětlit i inteligentním lidem. A proč asi? Odpovím si sama, protože i já velmi dlouho nechápala a brala Stalina jako zlo a div ne démona (co já se nadiskutovala s Hoxem...). Toto téma je totiž pod dlouholetou propagandou a dokonce od dvou odlišných režimů.
    Z vlastní zkušenosti:

    • abych byla vůbec schopná připustit odlišný názor, musela jsem pochopit pravdivost zařazení do kategorie "dobro x zlo". No a právě proto jsem na stránky dala tento "vtip", který - jak dobře píšeš - v podstatě ani vtipem není.

    Stalina a jeho podporovatele vyhodnotila (nejen) současnost jako "zlo". A podporovatele LGBT jako "dobro" - protože oni přece chtějí rovné podmínky a možnosti pro všechny. Bohužel - fakt dnešní doby, zvláště mezi mladými. A ten vtípek použil - dle mého - přesně to, co je potřeba k pochopení. K prvotnímu pochopení, protože bez něj je marné argumentovat čímkoliv o školách, nemocnicích a opozitu.
    Obrázek totiž ukazuje "děj" ve smyslu - "tváří se to jako dobro, mluví to o dobru - ale vypadá to úplně stejně jako zlo". V těchto kategoriích se lidi aspoň zamyslí, protože takto přemýšlet umějí.
    A jestli tě to skutečně tak irituje, smažu to. nestojí to za víc diskuse.

  • Ogar Valach
    upravené Fri 26 Aug 2022 #133->

    @Lin, @Marián to vystihol veľmi presne. Asi si si nevšimla, že proti liberálom sa často v spoločnosti bojuje práve poukazovaním na podobnosť s "boľševikmi". Pritom liberáli majú oveľa bližšie k nemeckým fašistom. A ak už majú niečo spoločné s minulým režimom, tak trockizmus a určitý druh marxizmu. Napríklad každý deviant a kriminálnik je pre nich rovnako dobrý a prospešný, ako zdravý pracujúci človek. Je naozaj ťažké vysvetliť bežným ľuďom rozdiel medzi boľševikmi, nemeckými fašistami a dnešnými liberálmi. Mnohí z nich nadávajú na boľševikov (áno, boľševik je pre nich nadávka), pritom bez nich by tu ani neboli. A takáto nenávisť sa dostáva do podvedomia ľudí práve štýlom haha-hihi. Veď čo robili tí hereckí šmejdi vo svojich komédiách. A dnes žnú svoje plody.

    Na tomto fóre by sme si mali byť vedomí takýchto vecí. Síce sa nestalo nič hrozné, pretože Marián sa správne ozval, ale aj tak bolo pridanie tohto "vtipu" nevhodné, pretože aj keď ty a väčšina miestnych chápe o čo ide, keď to pošleš príslušníkovi davu, máloktorý bude chápať podstatu. "Vtip" tu ponechaj, aj tak naň Marián odkazuje a rozobrali sme to.


    Marián tiež správne poukázal na Ľuboša Blahu, ktorý často kontraproduktívne útočí na boľševikov, porovnáva ich s liberálmi, alebo ich dokonca zosmiešňuje. Holt, nie je to komunista, je to iba obyčajný sociálni demokrat. Ak chcete vedieť, čo sú sociálni demokrati zač, pozrite si Československý film Víťazný ľuď, kde zistíte, ako sa Kléma Gottwald a komunisti v 1948 dostali k moci a kto im hádzal polená pod nohy.

  • @Ogar Valach
    Budeš se divit - ale JE to problém lidem vysvětlit. Asi moc s lidmi nemluvíte a nesetkáváte se.
    Ale to je jedno - vtípek mažu, ať můžete v klídku spát.

  • @Lin povedal/-a:
    @Ogar Valach
    Budeš se divit - ale JE to problém lidem vysvětlit. Asi moc s lidmi nemluvíte a nesetkáváte se.
    Ale to je jedno - vtípek mažu, ať můžete v klídku spát.

    Veď sme napísali, že je to problém vysvetliť. A takéto vtipy ten problém priamo spôsobujú. Píšeme o tom istom?

  • M
    upravené Fri 26 Aug 2022 #136->

    @Lin povedal/-a:
    A jestli tě to skutečně tak irituje, smažu to. nestojí to za víc diskuse.

    @Lin,
    tu vôbec nejde o mňa. Ja som zrovnaný s tým, na ktorej strane je pravda. Určite teda k vôli mne závery nerob. Myslím, že @Ogar Valach to doplnil vhodne. Možno je nakoniec lepšie, keď tu "vtip" je, a my vieme, aká je jeho pravá podstata.
    Želám všetkým pekný deň.

  • @Ogar Valach
    Mluvíme. Asi jsem to napsala příliš stroze. Ta věta měla potvrdit, že je skutečně problém lidem vysvětlit, co píšete.
    Nechtěla jsem už nic psát, jsme v sekci "vtipy" a naše diskuse ani zdálky vtipná není. Ale ohradím se zde - pokračovat můžeme v sekci "volná diskuse".
    Ohradím se tím, že "proti liberálom sa často v spoločnosti bojuje práve poukazovaním na podobnosť s "boľševikmi". Nemyslím si to. Liberalismus se přeci pyšní tím, jak je osvícený a jak prosazuje svobodu jednotlivce. Z toho vyplývá, že neplatí "takéto vtipy ten problém priamo spôsobujú".

  • Ogar Valach
    upravené Fri 26 Aug 2022 #138->

    @Lin povedal/-a:
    Ohradím se tím, že "proti liberálom sa často v spoločnosti bojuje práve poukazovaním na podobnosť s "boľševikmi". Nemyslím si to. Liberalismus se přeci pyšní tím, jak je osvícený a jak prosazuje svobodu jednotlivce. Z toho vyplývá, že neplatí "takéto vtipy ten problém priamo spôsobujú".

    "Národovci" okolo Mariána Kotlebu, Milan a Uhríka, z KulturlBlogu a tí, ktorí sú síce proti liberálom, ale západná propaganda ich naočkovala proti komunistom, presne takýmto štýlom bojujú proti liberálom. Situácia môže byť iná v Česku, ale u nás, na Slovensku, je to vidieť celkom bežne, dokonca u vrcholových politikov, ktorí majú k socializmu blízko ako spomínaný Ľuboš Blaha. Už k tomu nemám čo dodať. V zásade si rozumieme, aj keď sa dívame rozdielne na to, či takéto vtipy problém sú alebo nie. O nič nejde, už bolo všetko napísané.

  • @Lin povedal/-a:
    @Ogar Valach
    Budeš se divit - ale JE to problém lidem vysvětlit. Asi moc s lidmi nemluvíte a nesetkáváte se.
    Ale to je jedno - vtípek mažu, ať můžete v klídku spát.

    Héééj doprčic, co se urážíš! Jsme na KSB fóru. Sem to právě patří. A Ogar s Mariánem to tu rozanalyzují z dalších úhlů pohledu a ty pak smažeš zdroj. To je naprd. Ještě že to Marián zkopíroval a ostalo to tu. Jinak by byla celá práce týmu zahozena do ... 🚮

  • „... je účinná večne ...“ :D jj, skončí na „věčnosti“ 🤣