Súdne spory lebo covid

Lavazza
upravené Sat 1 Jul 2023 v Genocída vs. zdravie #1#1

Súdne spory, súvisiace s opatreniami proti "pandémii"

--

Tento spor sa týka Sabaku a Mazureka, žalobcom je Sabaka:

https://www.hlavnespravy.sk/mazurek-zverejnil-nove-podrobnosti-o-spore-medzi-nim-a-lekarom-sabakom-toto-je-bomba/3034660

Lekár Peter Sabaka sa stal jednou z hlavných tvári počas pandémie. Verejne obhajoval opatrenia a očkovanie za čo si vyslúžil vlnu kritiky. Po skončení pandémie sa začali súdne spory.

Ako informuje poslanec, lekár mu poslal “super žalobu: “Obviňuje ma, že som vytvoril zákernú, premyslenú pokrvnú pomstu voči jeho osobe, spriahol sa s komplicmi a využitím sofistikovaných marketingových metód som mu zničil život.”

“Nesmejte sa, myslím to vážne. Celé je to ako sci-fi román, pri ktorom v napätí zatajujete dych a pocit údivu striedajú výbuchy smiechu. Peťo a jeho právnička píšu, že sa mu verejne smejem a šikanujem ho. Šikanujú ho vraj aj ľudia na mojej stránke. Aj na youtube, aj na telegrame. Teraz možno aj na Instagrame. Je skrátka šikanovaný všade. Dospelý chlap s dušou 10 ročného dievčatka,” komentuje žalobu poslanec.

———
Čo dodat. Asi najlepšia obrana je útok… ako Sabaku šikanuje Mazurek, to nevymyslíš. Teraz neviem či to skôr je alebo nie je vtip. Ako Sabaka potom čo tu lekári sikanovali ľudí s toxickými Ag testami, Ruskami na cele s týmto expertom má drzosť ho žalovať? A čo kopec businessov ktoré krachli? Tým Sabaka o ostatní životy nezničili? Ako má ten clovek v sebe čo len iskierku sebareflexie? A ešte zhrabol 28 tis. eur za nejaku cenu.

https://www.teraz.sk/slovensko/nrsr-b-kollar-udelil-siedmim-laureat/577078-clanok.html

Komentáre

  • Prebieha súd s nemeckým sudcom, ktorý zakázal na dvoch školách používanie masky, dodržiavanie odstupu a povinnosť testovania

    Začiatkom apríla 2021 vydal sudca rodinného súdu vo Weimare Christian Dettmar rozhodnutie, ktoré sa dostalo na titulné strany novín v celej krajine: zakázal používanie masky, dodržiavanie odstupu a povinné testovanie v dvoch weimarských školách, pretože v nich rozpoznal ohrozenie blaha detí (Okresný súd vo Weimare, rozhodnutie z 8. 4. 2021, č. j.: 9 F 148/21). Pobúrenie fanatikov Corony bolo obrovské. A súdnictvo plnou silou zasiahlo proti sudcovskej slobode.

    Na podnet prokuratúry boli vykonané domové prehliadky a prehliadky kancelárií sudcu Dettmara, súdneho zástupcu detí, jednej matky a súdnych znalcov Prof. Ulrike Kämmerer, Prof. Dr. Christiana Kuhbandnera, Prof. Dr. Ines Kappstein a Uliho Masutha, kandidáta strany "dieBasis". Polícia všetkým zhabala mobilné telefóny, počítače a dokumenty, sudca bol suspendovaný. Je takmer zbytočné spomínať, že jeho súdne rozhodnutie bolo neskör zrušené.

    Štátny zástupca obviňuje Dettmara z toho, že nerešpektoval nezávislosť súdu z vonkajších dôvodov a "úmyselne a závažne sa odchýlil od práva a poriadku, aby údajnú neúčinnosť a škodlivosť vládnych opatrení na boj proti pandémii Corona vykreslil verejne pútavým spôsobom prostredníctvom rozhodnutia, proti ktorému sa nedá odvolať".

    Dettmar na súde odmietol obvinenia ako nepodložené tvrdenia: "Dodnes neviem, prečo tu sedím. Sám mám tri dospelé deti. V tom čase som mal starosti o každodenný život školákov. Videl som pred sebou neodkladné nebezpečenstvo. Odborné posudky, ktoré som konzultoval, pochádzali od skúsených univerzitných profesorov." Bol prvým sudcom v nemecky hovoriacom svete, ktorý po roku trvania pandémie pri rozhodovaní zohľadnil odborné posudky.

    Ako sudca rodinného súdu vyhlásil nariadenie durínskej krajinskej vlády o povinnom nosení masiek v školách za v rozpore s ústavou a neplatné. Bol tiež jediným, kto počas vrcholiacej pandémie pred termínom súdneho pojednávania prečítal článok 176 zákona o súdnictve, podľa ktorého si osoby zúčastnené na súdnom pojednávaní "nesmú počas pojednávania zakrývať tvár, a to ani úplne, ani čiastočne". Potom požiadal všetkých prítomných, aby v súdnej sieni nenosili masku, a zaznamenal to do zápisnice.