O pôvode Ježiša, Slovanov a iných národov

13567

Komentáre

  • d
    dum
    upravené Thu 9 Mar 2023 #62->

    @Hox povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    Čo sa týka ešte genetiky tak v škandinávii boli podstatné 3 haploskupiny R1a, R1 b- ktoré vychádzali so spoločného základu R, a v podstate potom to boli Slovania a Kelti. Podľa Herodota Hyperborejci a Kelti. Bola tam ešte významná haploskupina I1 škandinávski Normania, ktorú Herodotos ale zlučoval s Hyperborejcami.

    Herodotos považoval haploskupinu I1 za hyperborejskou?

    To je z kategorie "Už i Lenin varoval před tím, aby proletáři věřili všemu na internetu"? :)

    Nemyslel som to takto. Na mapách Herodota je Hyperborea najsevernejšie územie Euroázie, nikto iný a nič iné tam nie je, len naľavo dolu Kelti a napravo nižšie Skýti... Len pre zaujímavosť, Skýti sa spomínajú aj v Biblii (najsevernejší spomenutý národ), Hispania ako najzápadnejšia krajina, Babylon, Mezopotámia, Perzia ako východné územia, no
    aj India ako najjuhovýchodnejšia, najjužnejšia Etiópia. Ešte sa spomínajú samozrejme židia, Jeruzalem, Izrael, Egypt, Rimania, Italikovia,Trákovia, Kréta, Gréci, Rodos, Cyprus, Chetiti (Anatólia), Akkad, Galaťania, Sýria, Arabi, Asýria...no severnejšie či východnejšie mimo týchto teritórií sa nespomína nič. Žiadni Kelti či Galovia (aj keď boli už súčasťou rímskej ríše) nieto ešte Germáni, Slovania, Sarmati, Venédi, Anti, Neuri, vikingovia, škandinávci, Čínske dynastie atď.

  • "Každý pes pozná svoju búdu." Slovanské príslovie

    Inými slovami, každý vie, kam patrí. Niekto vie, že patrí k Slovanom, iný si myslí, že patrí k černochom, aziatom, nosatým a ušatým, a že sú jedno a to isté... Niekto má v dome poriadok, iný si serie do vlastného hniezda. Kto za toľko rokov diskusií nepochopil, už asi nepochopí. Je zbytočné sa takými zaoberať.

    Čo si myslieť o takom, ktorý od nášho učenia prešiel k učeniu cudzincov? Sám si zvolil, že bude pod ich vplyvom. A oni na neho cez egregory vplývajú a riadia ho. Egregory mu dali okúsiť pár "slovami nezdeliteľných zážitkov" a on je z toho taký nadšený a motivovaný, že sa snaží každého presviedčať o svojej pravde, aj keď o to prakticky nikto nestojí. Všetky jeho argumenty boli vyvrátené a on sa už chytá iba slovíčok. Je to smutné, pretože mal potenciál. Ale vybral si sám. Poučme sa z tohto smutného prípadu a zaželajme mu, aby znovu našiel správnu cestu a vymanil sa spod pre nás zhubných učení.

  • S
    upravené Thu 9 Mar 2023 #64->

    @Súlad povedal/-a:

    "Každý pes pozná svoju búdu." Slovanské príslovie

    Inými slovami, každý vie, kam patrí. Niekto vie, že patrí k Slovanom, iný si myslí, že patrí k černochom, aziatom, nosatým a ušatým, a že sú jedno a to isté... Niekto má v dome poriadok, iný si serie do vlastného hniezda. Kto za toľko rokov diskusií nepochopil, už asi nepochopí. Je zbytočné sa takými zaoberať.

    Čo si myslieť o takom, ktorý od nášho učenia prešiel k učeniu cudzincov? Sám si zvolil, že bude pod ich vplyvom. A oni na neho cez egregory vplývajú a riadia ho. Egregory mu dali okúsiť pár "slovami nezdeliteľných zážitkov" a on je z toho taký nadšený a motivovaný, že sa snaží každého presviedčať o svojej pravde, aj keď o to prakticky nikto nestojí. Všetky jeho argumenty boli vyvrátené a on sa už chytá iba slovíčok. Je to smutné, pretože mal potenciál. Ale vybral si sám. Poučme sa z tohto smutného prípadu a zaželajme mu, aby znovu našiel správnu cestu a vymanil sa spod pre nás zhubných učení.

    Neviem o čom hovoríš, Hox je totižto už roky konzistentný v tomto.... roky pretláča islamistické prvky. On sa nezmenil. Prišla som na to roky rokúce dozadu už na levanete. Už tam mi dávno maják na hlave blikal.

  • @Súlad povedal/-a:

    "Každý pes pozná svoju búdu." Slovanské príslovie

    Inými slovami, každý vie, kam patrí. Niekto vie, že patrí k Slovanom, iný si myslí, že patrí k černochom, aziatom, nosatým a ušatým, a že sú jedno a to isté... Niekto má v dome poriadok, iný si serie do vlastného hniezda. Kto za toľko rokov diskusií nepochopil, už asi nepochopí. Je zbytočné sa takými zaoberať.

    Čo si myslieť o takom, ktorý od nášho učenia prešiel k učeniu cudzincov? Sám si zvolil, že bude pod ich vplyvom. A oni na neho cez egregory vplývajú a riadia ho. Egregory mu dali okúsiť pár "slovami nezdeliteľných zážitkov" a on je z toho taký nadšený a motivovaný, že sa snaží každého presviedčať o svojej pravde, aj keď o to prakticky nikto nestojí. Všetky jeho argumenty boli vyvrátené a on sa už chytá iba slovíčok. Je to smutné, pretože mal potenciál. Ale vybral si sám. Poučme sa z tohto smutného prípadu a zaželajme mu, aby znovu našiel správnu cestu a vymanil sa spod pre nás zhubných učení.

    To "tvoje učení" je jaké přesně? Buď fér a poděl se o principy svojí víry, když už si myslíš že něco víš o té mojí, ať si do tebe můžu taky kopnout a vysmát se ti. Nebo tvoje víra neučí spravedlivost, rovnoprávnost a reciprocitu? Tak do toho, čekám na vysvětlení tvojí víry.

  • Hox povedal/-a: To "tvoje učení" je jaké přesně? Buď fér a poděl se o principy svojí víry, když už si myslíš že něco víš o té mojí, ať si do tebe můžu taky kopnout a vysmát se ti. Nebo tvoje víra neučí spravedlivost, rovnoprávnost a reciprocitu? Tak do toho, čekám na vysvětlení tvojí víry.

    V celom komentári som ani raz nespomenul, o koho sa jedná. Trafená hus zagágala? S tebou to naozaj ide dolu vodou. Vysmievať sa ti netreba, stačí ťa nechať písať.

    Zdá sa, že už nie si taký sebavedomý ako kedysi, keď si všetkých poučoval a všetky pre teba nepohodlné názory cenzuroval. Počúvaj jazyk životných okolností, možno sa ti snaží niečo povedať. Čo sa mňa týka, svoje názory tu píšem už roky, nemôžem za to, že si nedával pozor. KOBkárski dogmatici z toho boli tak veľmi na prášky, až nakoniec všetci "hrdinsky" ustúpili.

  • @Súlad povedal/-a:

    Hox povedal/-a: To "tvoje učení" je jaké přesně? Buď fér a poděl se o principy svojí víry, když už si myslíš že něco víš o té mojí, ať si do tebe můžu taky kopnout a vysmát se ti. Nebo tvoje víra neučí spravedlivost, rovnoprávnost a reciprocitu? Tak do toho, čekám na vysvětlení tvojí víry.

    V celom komentári som ani raz nespomenul, o koho sa jedná. Trafená hus zagágala? S tebou to naozaj ide dolu vodou. Vysmievať sa ti netreba, stačí ťa nechať písať.

    Zdá sa, že už nie si taký sebavedomý ako kedysi, keď si všetkých poučoval a všetky pre teba nepohodlné názory cenzuroval. Počúvaj jazyk životných okolností, možno sa ti snaží niečo povedať. Čo sa mňa týka, svoje názory tu píšem už roky, nemôžem za to, že si nedával pozor. KOBkárski dogmatici z toho boli tak veľmi na prášky, až nakoniec všetci "hrdinsky" ustúpili.

    Pěkně si stáhl ocas mezi nohy a zařadil zpátečku.

  • Súlad
    upravené Sun 12 Mar 2023 #68->

    Hox povedal/-a: Pěkně si stáhl ocas mezi nohy a zařadil zpátečku.

    Chlapče, keď som ťa opakovane žiadal, aby si nám napísal čomu veríš, buď si ma ignoroval, alebo si sa z toho snažil vyvliecť. A teraz požaduješ to isté odo mňa a fňukáš, že nehrám tvoju hru? Narozdiel od teba moje názory nájdeš na tomto fóre. Začať môžeš témou Slovanstvo a védizmus. Ty okolo svojich chodíš ako okolo horúcej kaše, a nechceš ich napísať priamo, pretože by sme ťa vysmiali ako už neraz. Takže znovu, Hox. Aký starý je podľa teba svet? A kam sa podelo to tvoje, že reagovať na mňa je pod tvoju úroveň?

  • Vidím že se kroutíš jak had na pánvičce, asi se za svoji víru stydíš?

  • Súlad
    upravené Mon 13 Mar 2023 #70->

    Hox povedal/-a: Vidím že se kroutíš jak had na pánvičce, asi se za svoji víru stydíš?

    Keď to tvrdíš ty, potom to tak určite bude. Máš predsa vždy pravdu a dokážeš si ju obhájiť. :D

    Čakal som od teba viac, než že sa takto vzdáš pred bojom. Nevadí, už ťa nechám, nech sa nerozplačeš. Za posledné dni si bol roznesený na kopytách v tejto diskusii a ukázalo sa, že si celý čas varil z vody. Už to došlo aj tebe samému, len sa to neodvážiš priznať, aby si si nepokazil imidž. B)

    Šup, šup, študovať podružnosti, aby si o pár mesiacov zase vyrukoval s nejakou svojou pseudomúdrosťou. My si za ten čas od teba oddýchneme.

  • Nemám problém napsat čemu věřím, věřím například že všichni lidé mají společného předka stvořeného Bohem. Ty věříš že existují nadlidé a podlidé, jestli to chápu dobře?

  • Hox povedal/-a: Nemám problém napsat čemu věřím, věřím například že všichni lidé mají společného předka stvořeného Bohem. Ty věříš že existují nadlidé a podlidé, jestli to chápu dobře?

    Chápeš to zle. Aký starý je podľa teba svet?

  • Súlad povedal/-a: Chápeš to zle.

    Jakpak jsi tedy myslel tohle?

    Súlad povedal/-a: V Biblii je Stvoriteľ svetlých ľudí a jehova, utvoriteľ Adama.

  • Hox povedal/-a: Jakpak jsi tedy myslel tohle?

    Nepreskakuj. Začneme tebou. Otázku si dostal už pred dlhými mesiacmi. Aký starý je podľa teba svet?

  • Pokud chceš diskutovat, budeš muset také odpovídat, chlapče.

  • Súlad
    upravené Mon 13 Mar 2023 #76->

    Hox povedal/-a: Pokud chceš diskutovat, budeš muset také odpovídat, chlapče.

    Otázku si dostal prvý už najmenej šesťkrát za posledný rok. Bojíš sa odpovedať, pretože keď si v minulosti napísal, čo si naozaj myslíš, vyšiel si na posmech. Takto sa diskusia nikam nevedie. S indivíduom ako si ty sa diskutovať nedá, aj keď má človek nekonečnú trpezlivosť ako Rusofil. Vo svojom iluzórnom svete si to môžeš pripísať ako veľké víťazstvo, ale my, ostatní, vieme, že si prehral. Končím diskusiu s tebou.

  • Vnutit svoje pravidla hry se ti opravdu nepodaří, a tahle diskuse je ti nepříjemná, proto se stahuješ. Já nicméně nemám nejmenší problém prezentovat svoji víru a vidění odpovědí na 4 základní otázky života, ovšem jen za smysluplných podmínek - ty uděláš to samé. Pokud souhlasíš, jaké jsou tedy podle tebe odpovědi na 4 základní otázky života?

  • Hoxi, mně by taky zajímalo, jak je podle tebe starý svět. Proč nechceš odpovědět?

  • Sergio
    upravené Mon 13 Mar 2023 #79->

    jak je podle tebe starý svět.

    na zamyslenie:
    V čom sa ta "staroba" bude merať? .. a čo sa bude posudzovať? ...a čo bude porovnavacím etalónom/vzorom?
    ..aj TIETO otazky si je treba DOPREDU zodpovedat predtým ako budeme/budet vytahovat odpoved od HOXa.
    Pre uplnú jednoduchost: Trva "sekunda" teraz a pred 100 000 "rokmi" rovnako dlho?
    Pre niekoho je tato otazka uplným vzorom blbosti.... ale pre niekoho nie.
    A ked na tietoi otazky nebudeme mat ROVNAKU odpoved, je otazka : Ako je stary svet, bezpredmetna a je iba zdrojom hadok a nezrovnalosti.

  • R
    upravené Mon 13 Mar 2023 #80->

    @Sergio povedal/-a:

    jak je podle tebe starý svět.

    na zamyslenie:
    V čom sa ta "staroba" bude merať? .. a čo sa bude posudzovať? ...a čo bude porovnavacím etalónom?
    ..aj TIETO otazky si je treba DOPREDU zodpovedat predtým ako budeme/budet vytahovat odpoved od HOXa.
    Pre uplnú jednoduchost: Trva "sekunda" teraz a pred 100 000 "rokmi" rovnako dlho?
    Pre niekoho je tato otazka uplným vzorom blbosti.... ale pre niekoho nie.

    Proč by to mělo být nutné? Stačí popsat svoji tezi šířeji, nejenom střelit cifru. A pak, pokud by byly dotazy, reagovat již na dotazy.

  • Ten etalon moze byt uvedeny ako pocet generacii, ktore boli pred nami. Pochybujem, ze v minulosti bol cas potrebny na vychovu a spravny fyzicky a psychicky vyvoj kratsi ako dnes.

    • Neodpovedám za Hoxa.
    • Ja sa v mysli „pohybujem“ a rozmýšľam v základných filozofických kategóriách systému
      InMiMa,
      Informácia -> Miera -> Matéria.
      V tomto systéme je čas jednou z Mier. Všetky miery sú naviazanie na základnú nosnú informáciu, ktorej vonkajším viditeľným prejavom je priestorová špirála (vír vo vode, vzduchu; slimačia ulita atď.) Všetko okolo nás je v súlade s touto základnou informáciou = špirálou. Teda: čas je výsledkom priestorovej exponenciálnej funkcie.
  • @Sergio povedal/-a:

    • Neodpovedám za Hoxa.
    • Ja sa v mysli „pohybujem“ a rozmýšľam v základných filozofických kategóriách systému
      InMiMa,
      Informácia -> Miera -> Matéria.
      V tomto systéme je čas jednou z Mier. Všetky miery sú naviazanie na základnú nosnú informáciu, ktorej vonkajším viditeľným prejavom je priestorová špirála (vír vo vode, vzduchu; slimačia ulita atď.) Všetko okolo nás je v súlade s touto základnou informáciou = špirálou. Teda: čas je výsledkom priestorovej exponenciálnej funkcie.

    Ale ta funkce není konstantní, tedy kromě jediné výjimky. Proto jsem říkal, že je lepší přečíst si celou verzi a pak se eventuálně ptát na nejasnosti.

  • Rusofil povedal/-a: lepší přečíst si celou verzi

    celu verziu ČOHO? ....prepačte ale neviem o čom rozpravate, čo mate na mysli. približte mi to com pisete.

  • @Sergio povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: lepší přečíst si celou verzi

    celu verziu ČOHO? ....prepačte ale neviem o čom rozpravate, čo mate na mysli. približte mi to com pisete.

    Ty nevíš, na co jsi mi odpovídal? Nechal bych to tak, a počkal si na Hoxe, jestli něco napíše.

  • d
    dum
    upravené Mon 13 Mar 2023 #86->

    Ak si dobre pamätám tak Hox vravel o nejakých tisíckach rokov. Nie je to nič nezvyčajné, Hox zastáva pravdepodobne teóriu "mladozemcov" ,ktorých ale nie je vo svete málo. Vychádza sa z výpočtov generácií v Biblii, vychádza to nejako podľa nich od štyroch do dvanásť tisíc rokov. Podľa ľudských súčasných mier merania času ja sa v tomto prikláňam k vedeckým zirkónovým meraniam, takže vek zeme 4,4 miliardy rokov. Vek pôsobenia vedomých sebauvedomelých bytostí na zemi (človečenstiev, božstiev, polobohov, ľudí atď.)- mne sú viac bližšie brahmanské výpočty hinduistických véd, takže určite od prvej civilizácie do začiatku duchovného pádu milióny rokov a od začiatku pádu až doteraz ďalšie milióny rokov.

  • R
    upravené Mon 13 Mar 2023 #87->

    dum povedal/-a: mne sú viac bližšie bramanské výpočty indických véd, takže určite od prvej civilizácie do začiatku duchovného pádu milióny rokov a od začiatku pádu až doteraz ďalšie milióny rokov.

    Myslím, že tady tě zklamu. Ruský védista, kterého v poslední době poslouchám v jedné ze svých přednášek řekl, že ty počty nejsou v rocích (špatný překlad), ale ve dnech, což zásadně mění výpočet. Dokonce vysvětloval, jak k té chybě došlo. Podobná chyba, jako s čárkou u špenátu. Tedy 450 mil let je potřeba dělit 365.

  • d
    dum
    upravené Mon 13 Mar 2023 #88->

    @Rusofil povedal/-a:

    dum povedal/-a: mne sú viac bližšie bramanské výpočty indických véd, takže určite od prvej civilizácie do začiatku duchovného pádu milióny rokov a od začiatku pádu až doteraz ďalšie milióny rokov.

    Myslím, že tady tě zklamu. Ruský védista, kterého v poslední době poslouchám v jedné ze svých přednášek řekl, že ty počty nejsou v rocích (špatný překlad), ale ve dnech, což zásadně mění výpočet. Dokonce vysvětloval, jak k té chybě došlo. Podobná chyba, jako s čárkou u špenátu. Tedy 450 mil let je potřeba dělit 365.

    Nesklamal si ma, napísal som že sú mi bližšie brahmanské výpočty no tiež sa s nimi nestotožňujem, sú mi len bližšie ako mladá zem a blízke sú mi aj svojou tézou postupnej duchovnej degradácie. Moje doterajšie bádania a poznatky nielen čo sa týka náboženstiev ale aj napr. mytologických, štýlovo Dänikenovských a ďalších aj duchovno- mystických zdrojov približujú moje odhady od objavenia sa prvej civilizácie doteraz na rozmedzie od 130 do 150 miliónov rokov.

  • @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    dum povedal/-a: mne sú viac bližšie bramanské výpočty indických véd, takže určite od prvej civilizácie do začiatku duchovného pádu milióny rokov a od začiatku pádu až doteraz ďalšie milióny rokov.

    Myslím, že tady tě zklamu. Ruský védista, kterého v poslední době poslouchám v jedné ze svých přednášek řekl, že ty počty nejsou v rocích (špatný překlad), ale ve dnech, což zásadně mění výpočet. Dokonce vysvětloval, jak k té chybě došlo. Podobná chyba, jako s čárkou u špenátu. Tedy 450 mil let je potřeba dělit 365.

    Nesklamal si ma, napísal som že sú mi bližšie brahmanské výpočty no tiež sa s nimi nestotožňujem, sú mi len bližšie ako mladá zem a blízke sú mi aj svojou postupnou duchovnou degradáciou. Moje doterajšie bádania a poznatky nielen čo sa týka náboženstiev ale aj napr. mytologických, štýlovo Dänikenovských a ďalších aj duchovno- mystických zdrojov približujú moje odhady od objavenia sa prvej civilizácie doteraz na rozmedzie od 130 do 150 miliónov rokov.

    Tak to je dobře.

  • Rusofil povedal/-a: uský védista, kterého v poslední době poslouchám v jedné ze svých přednášek řekl, že ty počty nejsou v rocích (špatný překlad), ale ve dnech

    Však aj podľa Biblie si Stvoriteľ mohol odfajknúť stvorenie sveta po 6. dni a na 7. si vegetil :). Asi záleží od toho, kto počíta...

  • dum povedal/-a: moje odhady od objavenia sa prvej civilizácie doteraz na rozmedzie od 130 do 150 miliónov rokov.

    Paleontologovia tvrdia na zaklade toho co je ulozene v skamenelinach roznych organizmov, ze priemerna dlzka existencie biologickeho druhu ako je aj clovek Homo sapiens je dva miliony rokov. Takuto dobu udavaju aj molekularni biologovia. Vacsina druhov (viac ako 99 %) co zila na Zemi je v sucastnosti vyhynutych. Zili v svojom casovom rozmedzi, ktory uz uplynul. 150 milionov rokov sa mi zda neskutocne vela. To sme to za ten dlhy cas dotiahli len sem? Ja si myslim, ze ludstvo je tu tak 2 miliony rokov, ked zacala geologicka era s nazvom Pleistocen 😁