O pôvode Ježiša, Slovanov a iných národov

12357

Komentáre

  • Súlad
    upravené Thu 16 Mar 2023 #122->

    Hox povedal/-a: Opakovaně se tu tvrdí že jen bílé Slovany popřípadě bělochy stvořil skutečný Bůh, chceš to popřít? Pokud bys snad chtěl zpětně mazat a editovat příspěvky, snažil by ses zbytečně.

    Kto je skutočný boh? jehova? Pre nosatých a ušatých je to skutočný boh. alah? Pre bývalých pochovávačov žien zaživa je to skutočný boh (elohim, plurál alah - čiže bohovia). Alebo je ním Monoston z ruskej knihy? Je to možné. Môže mať riadiacu a tvorivú moc v tejto časti vesmíru, takže z tohto pohľadu môže byť najvyšším bohom, ale Monoston nie je najvyšší Stvoriteľ. Takže nie, netvrdí sa tu to, čo píše Hox.

  • R
    upravené Thu 16 Mar 2023 #123->

    @Hox povedal/-a:

    Súlad povedal/-a: Opakovane sa tu tvrdí, že všetci ľudia sú si rovní, ale nie sú rovnakí.

    Opakovaně se tu tvrdí že jen bílé Slovany popřípadě bělochy stvořil skutečný Bůh, chceš to popřít? Pokud bys snad chtěl zpětně mazat a editovat příspěvky, snažil by ses zbytečně.

    @Hox povedal/-a:
    Jak se říká, nikdo vás (Rusofil & Súlad) za jazyk netahal, usvědčili jste se sami.

    Už zastrašuješ? Dělej si co chceš. Mám to na háku. Nemýlil jsem se v tobě.

  • d
    dum
    upravené Thu 16 Mar 2023 #124->

    Súlad povedal/-a: DNK genealógia potvrdila, že nepochádzame od jedného predka.
    Biblia potvrdila, že sme všetci neboli stvorení najvyšším Stvoriteľom.
    Sumerské texty potvrdili, že niektorí ľudia boli utvorení bohmi.
    Číňania sami tvrdia, že pochádzajú od drakov, preto ich stále uctievajú.

    a nie len sumerské https://www.theoi.com/Titan/TitanPrometheus.html https://www.theoi.com/Heroine/Pandora.html https://www.google.sk/amp/s/www.postposmo.com/sk/stvorenie-%C4%8Dloveka-pod%C4%BEa-Mayov/amp/ https://www.yoair.com/sk/blog/anthropology-an-overview-of-the-aztec-civilizations-cultural-legacy/ https://spb-spr.ru/sk/bankrotstvo/sotvorenie-mira-egipetskii-egipetskii-mif---o-sozdanii-zemli-v-mifah-bogi-i.html http://myty.info/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2021110001

    Súlad povedal/-a: @Hox, dobre, urobím výnimku. V Biblii sa to naozaj píše:
    https://ksbforum.info/discussion/comment/17298/#Comment_17298

    Dobre že si to tu znova dal, už som chcel na to reagovať , no vidím že v tom januári som už svoje povedal.🙃

  • nie som odbornik na to co tu pisete len som cital o mutaciach ze mutacie nas posuvaju vpred je to vlastne pomaly vyvoj cca4% zmena za priblizne 100tis rokov. Nieco k tomu?

  • Mutacie su z pohladu dnesnej vedy chapane ako chyba pri prepise genetickej informacie. 99 % mutacii je pre dany organizmus skodlivych. Tie su prirodnym vyberom eliminovane takze to 1 % prospesnych sa vraj postupne rozsiruje v populacii. Tak sa vysvetluje aj starnutie tela, ze pri obnove buniek napr. koze nastava casom stale viac a viac chyb v prepise cim straca koza pruznost a vznikaju vrasky atd. a postupne takto starne cele telo. Ale kludne to moze byt tak, ze ta "chybovost" tam bola zamerne vybrana, alebo bol zvoleny taky system ulozenia genetickej informacie, ktory tuto chybovast nutne obsahuje, prave kvoli moznosti vyvoja. Co je pre jedneho chyba, to je pre ineho co vie viac ciel. Preto hovorim, ze tento stvoreny system je uz od svojich molekularnych zakladov dynamicky, premenlivy. Meni a vyvija sa v case. Ma to tak nastavene uz v svojej podstate.
    Zaujimave je, ze vsetky organizmy na Zemi od jednoduchych bakterii, cez prvoky, huby, rastliny a zivocichy pouzivaju uplne rovnaky system ukladania a spracovania genetickej informacie. Veda hovori, ze to je preto, ze mali vsetci jedneho predka. Ja si myslim, ze to je dielo jedneho Stvoritela a/alebo jeho teamu, ktory vychadzal/li z jednotneho zadania. Dovod mohol byt napr. dokonala recyklacia hmoty, alebo nejaky iny elegantnejsi ciel, alebo aj nieco ine.

  • d
    dum
    upravené Fri 17 Mar 2023 #127->

    @dum povedal/-a:

    Súlad povedal/-a: DNK genealógia potvrdila, že nepochádzame od jedného predka.
    Biblia potvrdila, že sme všetci neboli stvorení najvyšším Stvoriteľom.
    Sumerské texty potvrdili, že niektorí ľudia boli utvorení bohmi.
    Číňania sami tvrdia, že pochádzajú od drakov, preto ich stále uctievajú.

    a nie len sumerské https://www.theoi.com/Titan/TitanPrometheus.html https://www.theoi.com/Heroine/Pandora.html https://www.google.sk/amp/s/www.postposmo.com/sk/stvorenie-%C4%8Dloveka-pod%C4%BEa-Mayov/amp/ https://www.yoair.com/sk/blog/anthropology-an-overview-of-the-aztec-civilizations-cultural-legacy/ https://spb-spr.ru/sk/bankrotstvo/sotvorenie-mira-egipetskii-egipetskii-mif---o-sozdanii-zemli-v-mifah-bogi-i.html http://myty.info/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2021110001

    Súlad povedal/-a: @Hox, dobre, urobím výnimku. V Biblii sa to naozaj píše:
    https://ksbforum.info/discussion/comment/17298/#Comment_17298

    Dobre že si to tu znova dal, už som chcel na to reagovať , no vidím že v tom januári som už svoje povedal.🙃

    Ak si porovnáme tieto mytológie z ktorých každá pochádza z inej časti planéty (a nie sú to len tieto, sú aj ďalšie, škandinávske, rímske atď.) tak sa zhodujú: Nič alebo chaos, prvotný Boh alebo bohovia, následne Stvorenie nie ešte ľudí ale ďalších bohov (niektorí pozitívni, niektorí neskôr negatívni), až následne tvorenie rôznych bytostí vrátane ľudí niektorými s tých už stvorených božstiev alebo polobohov. Ak spravíme porovnanie s bibliou, tak z toho vyplýva že v prvý "týždeň" Boh stvoril nebesia (vesmíry)zem aj ich voje (božstvá). A Adam, Eva a spol. napriek tomu že je to v Biblii podané ako stvorenie "človeka"- určite neboli typickými ľuďmi. Adam ,Eva, atď. boli taktiež božstvá, na zemi človečenstvá - synovia boží, z ktorých časť padla (had, odtrhnutie plodu) a až následne tvorili či plodili rôzne bytosti, polobohov vrátane ľudí, ľudských dcér. Viem že s tým tu nebude súhlasiť ani jedna z ,radikálných' strán, no len porovnávam mytológie. Zdanlivo nesúvisiace.

  • H
    Hox
    upravené Fri 17 Mar 2023 #128->

    @dum

    Proč si myslíš že ty mýty jsou důvěryhodné? Proč nepracovat s verzí, že si ti "bohové" lživě připsali stvoření člověka?

  • d
    dum
    upravené Fri 17 Mar 2023 #129->

    @Hox povedal/-a:
    @dum

    Proč si myslíš že ty mýty jsou důvěrydné? Proč nepracovat s verzí, že si ti "bohové" lživě připsali stvoření člověka?

    Tie národy, ľudské civilizácie sa skôr vzájomne nepoznali, a predsa aj keď pod inými menami bohov vyznávali svojské mytológie ktoré sa tradovali odpradávna. A tie spoločné črty neodškriepiteľne majú, takže si myslím že sú dôveryhodné aj vo svojej metaforike. Myslím, že prvotný Absolútny Boh Stvoriteľ stvoril bohov, božské bytosti, božích synov a tie boli spočiatku všetky pozitívne a skoro dokonalé. Neskôr nejaký panteón (keďže ovládali taktiež procesy tvorby no nie Absolútne ale len relatívne už obmedzene) svojvoľne započal v obmedzenej zóne svoje tvorby a riadenie. Nemyslím si že Absolútny Boh Stvoriteľ by stvoril sám zo seba, z jeho Absolútnej Dokonalosti niečo také ako sú typickí ľudia, ktorí ani nie sú relatívni k Absolútnu ako božstvá, boží synovia, anjeli atď.(relatívne dokonalí), ale len relatívni už k relatívnym božstvám, takže už nedokonalí vo všetkých smeroch. Okrem Božskej nesmrteľnej iskry v najvnútornejšej mysli, duchu.

  • Súlad
    upravené Fri 17 Mar 2023 #130->

    Tentoraz musím Hoxa podporiť. jehova si naozaj pripisuje stvorenie človeka, pritom utvoril len adama a evu. Dokonca sa pasuje za najvyššieho Boha, pričom má diabolskú povahu (žiarli, mstí sa...). Som rád, že si to Hox konečne uvedomil. Dúfam, že to nie je len dočasné prezlečenie kabátu.

  • Legendy a mýty sú koncentrovaná minulosť.

  • Súlad povedal/-a: má diabolskú povahu (žiarli, mstí sa...).

    Tady lze jen konstatovat, že nerozumíš textu a smyslu Starého zákona. Jako většina lidí, včetně tzv. křesťanů.

    Súlad povedal/-a: Legendy a mýty sú koncentrovaná minulosť.

    Toto nemůže platit, protože ty mýty se navzájem vylučují.

  • Hox povedal/-a: Toto nemůže platit, protože ty mýty se navzájem vylučují.

    Nevylučujú. V drvivej väčšine mytológií je základná myšlienka tvorby ľudí nejakým UŽ STVORENÝM bohom, božstvom, polobohom, dokonca aj prvými už smrteľnými bytosťami.

  • Pokud by na těch mýtech něco bylo, neplatilo by, že kromě tohoto jednoho bodu, který se dá vysvětlit i jinak, se tyto mýty ve všem ostatním radikálně navzájem liší - což je neklamným signálem dezinformace.

  • @Hox povedal/-a:
    Pokud by na těch mýtech něco bylo, neplatilo by, že kromě tohoto jednoho bodu, který se dá vysvětlit i jinak, se tyto mýty ve všem ostatním radikálně navzájem liší - což je neklamným signálem dezinformace.

    Dezinformácie už od pradávnych vekov? Keďže mám väčšinu mytológií prejdených, tak si nemyslím že sa radikálne líšia. Idey boha, božstiev, polobohov, rôznych kreatúr, démonov a ich interakcie, stvorenia a tvorby (aj keď mierne odlišnými spôsobmi aj rôznych materiálov) ľudí a ich vzájomná koexistencia s vyššími inteligenciami je ich základnou líniou. Vo viacerých sa spomína napr.aj biblická potopa a to ešte nebola na svete prvá biblia.

  • @dum

    pokud se vydáváš za boha kterým nejsi, co si můžeš přát více, než si připsat zásluhy stvoření lidí, aby tě uctívali jak boha?

  • d
    dum
    upravené Fri 17 Mar 2023 #137->

    @Hox povedal/-a:
    @dum

    pokud se vydáváš za boha kterým nejsi, co si můžeš přát více, než si připsat zásluhy stvoření lidí, aby tě uctívali jak boha?

    Vy konáte skutky svojho otca. Povedali mu: My sme sa nezrodili zo smilstva; máme jedného otca, Boha. 42 Ježiš im povedal: Keby bol Bôh vaším otcom, milovali by ste ma, lebo ja som vyšiel z Boha a prišiel som; lebo ani som neprišiel sám od seba, ale on ma poslal. 43 Prečo neznáte mojej reči? Preto, že nemôžete počúvať moje slovo. 44 Vy ste z otca diabla a chcete robiť žiadosti svojho otca. On bol vrahom od počiatku a nestál v pravde, pretože niet v ňom pravdy. Keď hovorí lož, hovorí zo svojho vlastného, lebo je lhár a jej otec, otec lži. 45 Ale ja, pretože hovorím pravdu, neveríte mi. 46 Kto z vás ma usvedčí o nejakom hriechu? Ale ak hovorím pravdu, prečo mi neveríte? 47 Ten, kto je z Boha, počúva slová Božie; vy preto nepočúvate, pretože nie ste z Boha..........Lk 4,5 Potom ho diabol vyviedol vysoko, v jedinom okamihu mu ukázal všetky kráľovstvá sveta
    6 A diabol mu povedal: Tebe dám všetku túto moc aj ich slávu, lebo JE MNE DANÁ, a komu chcem, tomu ju dám. 7 Ty teda, ak sa pokloníš predo mnou, všetko bude tvoje..........
    Jób 1,6 Jedného dňa, keď Boží synovia predstúpili pred Hospodina, prišiel medzi nich aj satan.
    7 A Hospodin riekol Satanovi: Odkiaľ ideš? A Satan odpovedal Hospodinovi a riekol: Chodil som sem a ta po zemi a prechádzal som sa po nej. 8 A zase riekol Hospodin Satanovi: Či si si všimnul môjho služobníka Joba, že nie je jemu rovného na zemi, takého bezúhonného muža, priameho a spravedlivého, ktorý sa bojí Boha a chráni sa zlého? 9 Na to odpovedal Satan Hospodinovi a riekol: A či sa Job darmo bojí Boha? 10 Či si ho ty azda neohradil i jeho domu a všetkého, čo má, zo všetkých strán? Dielo jeho rúk si požehnal, a jeho dobytok sa náramne rozmnožil na zemi. 11 Ale nože vystri svoju ruku a dotkni sa všetkého, čo má, či ti nebude zlorečiť do tvári! 12 Vtedy riekol Hospodin Satanovi: Hľa, všetko, čo má, je v tvojej ruke, len na neho nevystri svojej ruky. A Satan vyšiel od tvári Hospodinovej. ............stalo sa, keď sa začali ĽUDIA množiť na tvári zeme, a narodily sa im dcéry, 2 že videli synovia Boží ĽUDSKÉ dcéry, že sú krásne, a brali si ženy zo všetkých, ktoré si volili. 3 A Hospodin riekol: Nebude sa môj Duch prieť s človekom na veky v jeho blúdení; je telo, a bude jeho dní sto dvadsať rokov. 4 V tých dňoch boli obrovia na zemi, a tiež i potom, keď vchádzali synovia Boží k ĽUDSKÝM dcéram a rodily im. To boli tí siláci, ktorí sú od veku mužmi povestného mena......POTOMSTVO KAINOVO.
    17 A Kain poznal svoju ŽENU! a počala a porodila Hanocha. A staväl mesto a nazval meno mesta podľa mena svojho syna Hanochom. 18 A Hanochovi sa narodil Irád, a Irád splodil Mechujaela, a Mechijael splodil Metušaela, a Matušael splodil Lámecha. 19 A Lámech si vzal dve ŽENY!.........z biblie. V mytológiách je napr. tvorba ľudí napriamo.

  • Bible, kniha Enocha: padlí andělé vstoupili k lidským ženám a zplodili s nimi Nefilim, nepřátele lidí

    Mýty: bohové vstoupili k lidským ženám a zplodili s nimi polobohy

  • Súlad
    upravené Fri 17 Mar 2023 #139->

    Hox povedal/-a: Tady lze jen konstatovat, že nerozumíš textu a smyslu Starého zákona. Jako většina lidí, včetně tzv. křesťanů.

    Starý zákon je celý o jehovom "vyvolenom" národe. Čo si to písal o nadľuďom a podľuďoch? Si to ty, kto šíri ideológie abrahámskych náboženstiev s prvopočiatkom v starom zákone, ktorý priamo hlása nadradenosť jedných nad druhými. Neúspešne sa to snažíš zhodiť na iných.

    Hox povedal/-a: Pokud by na těch mýtech něco bylo, neplatilo by, že kromě tohoto jednoho bodu, který se dá vysvětlit i jinak, se tyto mýty ve všem ostatním radikálně navzájem liší - což je neklamným signálem dezinformace.

    Typická západná propaganda. Výrazy ako dezinformácie a hoxy používa práve ona. Už vieme odkiaľ vietor fúka. Výraz hoxy si neoužil, aby sme si nevšimli spojitosť s tebou. Lenže sme si ju aj tak všimli. Si to ty, kto tu šíri dezinformácie, nie tisícročia staré legendy a mýty.

  • Súlad
    upravené Fri 17 Mar 2023 #140->

    Ježiš bol naozaj Boží syn. Ježiš, Slovan Radomír, prišiel učiť nosatých a ušatých. Ježiš je Boží syn a svojim spôsobom Boh, pretože je jeho súčasťou. Nosatí a ušatí sú synovia jehovu. Kresťanstvo, určené nosatým a ušatým, teda učí správne, že Ježiš je Boží syn a ostatní nie sú. Kresťanstvo nikdy nebolo určené nám a treba k nemu pristupovať z pohľadu jeho cieľovej skupiny. Všetko do seba dokonale zapadá.

  • @Hox, aký starý je podľa teba svet? A sme vo vesmíre sami?

  • Súlad povedal/-a: Starý zákon je celý o jehovom "vyvolenom" národe.

    Objektivně není.

    Súlad povedal/-a: Čo si to písal o nadľuďom a podľuďoch? Si to ty, kto šíri ideológie abrahámskych náboženstiev

    Abrahámské náboženství stojí na tom, že všichni lidé jsou jedna velká rodina.

    Súlad povedal/-a: Typická západná propaganda. Výrazy ako dezinformácie a hoxy používa práve ona. Už vieme odkiaľ vietor fúka. Výraz hoxy si neoužil, aby sme si nevšimli spojitosť s tebou. Lenže sme si ju aj tak všimli. Si to ty, kto tu šíri dezinformácie, nie tisícročia staré legendy a mýty.

    Zkus nějaké konkrétní argumenty

    Súlad povedal/-a: Ježiš bol naozaj Boží syn. Ježiš, Slovan Radomír, prišiel učiť nosatých a ušatých. Ježiš je Boží syn a svojim spôsobom Boh, pretože je jeho súčasťou. Nosatí a ušatí sú synovia jehovu. Kresťanstvo, určené nosatým a ušatým, teda učí správne, že Ježiš je Boží syn a ostatní nie sú. Kresťanstvo nikdy nebolo určené nám a tak k nemu treba pristupovať z pohľadu jeho cieľovej skupiny. Všetko do seba dokonale zapadá.

    Tvůj názor. Můj názor je odlišný.

  • Hox povedal/-a: Objektivně není.

    Objektívne je.

    Hox povedal/-a: Abrahámské náboženství stojí na tom, že všichni lidé jsou jedna velká rodina.

    Skús si niečo z nich prečítať predtým, než sa k tomu začneš vyjadrovať.

    Hox povedal/-a: Zkus nějaké konkrétní argumenty

    Ctených čitateľov smerujem na ktorýkoľvek tvoj komentár. Ktorýkoľvek.

    Hox povedal/-a: Tvůj názor. Můj názor je odlišný.

    Hlavne, že si napísal aký. :D

  • Súlad
    upravené Fri 17 Mar 2023 #144->

    Zhrňme si činnosť Hoaxa na tomto fóre. Na desaťkrát priamo položenú otázku neodpovedal. Vždy sa tomu nejakým spôsobom vyhol. Prečo? Pretože keby napísal, akým nezmyslom verí, stal by sa terčom kritiky, jeho názory by boli veľmi rýchlo argumentmi vyvrátené, a dokonca by bol všetkým na smiech, pretože v skutočnosti verí veciam, na ktoré neskáču ani malé deti. V minulosti sa to už viackrát stalo, keď písal, že svet je starý 7-8000 rokov, a že sme vo vesmíre sami.

    Poučil sa a prišiel s novou taktikou. Svoje názory zamlčuje a spochybňuje názory druhých. Je to jeho modus operandi. Keby aspoň tie spochybnenia boli niečím podložené, lenže sú iba postavené na vode. Tým sa dostávame k otázke, čo je jeho skutočným cieľom? Poznanie to nie je. Pretlačiť svoju fanatickú ideológiu nedokáže nikde, dokonca ani na fóre u Uma a Jardoba. Preto sa aspoň snaží spochybňovať na faktoch postavené svetonázory druhých. Neváha si ani vymýšľať nepravdivé obvinenia podľa hesla - účel svätí prostriedky. Je smutné ako dopadol. Nech je pre nás všetkých varovaním, čo s človekom dokážu urobiť egregory abrahámskych náboženstiev.

  • Hox povedal/-a: Bible, kniha Enocha: padlí andělé vstoupili k lidským ženám a zplodili s nimi Nefilim, nepřátele lidí

    Mýty: bohové vstoupili k lidským ženám a zplodili s nimi polobohy

    Troufl by si někdo vyvodit, jaký z tohoto plyne závěr?

  • Hox povedal/-a: Troufl by si někdo vyvodit, jaký z tohoto plyne závěr?

    Trúfnem si. Záver je, že máš problém chápať veci v súvislostiach a dívať sa na ne z rôznych uhlov, a zároveň si upravuješ realitu a výklad podľa toho, aby zapadal do tvojej na klamstvách založenej viery.

    Nemusíš sa k tomu vyjadrovať. Viem, že môj výklad je správny. ;)

  • V kontexte s mytológiami považujem citát zo Starého zákona Gen: ,stalo sa, keď sa začali ľudia množiť na tvári zeme, a narodily sa im dcéry' - za fabrikáciu prvého kola ľudských tvorov.

  • @Hox povedal/-a:

    Hox povedal/-a: Bible, kniha Enocha: padlí andělé vstoupili k lidským ženám a zplodili s nimi Nefilim, nepřátele lidí

    Mýty: bohové vstoupili k lidským ženám a zplodili s nimi polobohy

    Troufl by si někdo vyvodit, jaký z tohoto plyne závěr?

    Že je vytržen z kontextu.

  • d
    dum
    upravené Fri 17 Mar 2023 #149->

    @Hox povedal/-a:

    Hox povedal/-a: Bible, kniha Enocha: padlí andělé vstoupili k lidským ženám a zplodili s nimi Nefilim, nepřátele lidí

    Mýty: bohové vstoupili k lidským ženám a zplodili s nimi polobohy

    Troufl by si někdo vyvodit, jaký z tohoto plyne závěr?

    Roháček: . 4 V tých dňoch boli obrovia na zemi, a tiež i potom, keď vchádzali synovia Boží k ľudským dcéram a rodily im. To boli tí siláci, ktorí sú od veku mužmi povestného mena.
    Botek: 4 V tých dňoch (a tiež neskôr) povstalo na zemi pokolenie Nefilim, to keď sa Boží synovia spájali s ľudskými dcérami a ony im rodili deti. To sú tí hrdinovia dávnych čias, tí povestní muži..........Záver? Synovia boží s vyfabrikovanými ľudskými dcérami plodili obrov silákov polobohov Nefilim. Nepriatelia ľudí to neboli lebo mali ľudské matky a koexistovali všetci spolu. Vyhynuli pri potope. Niektoré iné druhy obrov bojovali aj s bohmi , aj napádali ľudí. https://www.theoi.com/greek-mythology/giants.html

  • H
    Hox
    upravené Fri 17 Mar 2023 #150->

    dum povedal/-a: Nepriatelia ľudí to neboli

    Kniha Enocha:

    1. A stalo se, když v oněch dnech přibývalo lidských dětí, že se jim rodily krásné, půvabné dcery. 2. Když je andělé, synové nebes, spatřili, zatoužili po nich a řekli si: "Pojďme si vybrat ženy mezi
      lidskými dětmi a ploďme jim potomstvo." 3. A Semjaza, který stál v čele, řekl: "Bojím se, že se ktomu snad ani neodhodláte, vždyť sám bych pak pykal za tento velký hřích."

    Kapitola 7
    1. A byli s nimi všichni ostatní a brali si ženy; každý si pro sebe vybral jednu a začali k nim
    vcházet a spát s nimi. Učili je kouzlům a čárům a obeznámili je s řezáním kořenů a roubováním
    stromů.
    2. A ony počaly a porodily velké obry, jejichž výška byla tři tisíce loktů.
    3. Tito pak snědli všechen majetek lidí, až je lidé nebyli s to uživit.
    4. Tak se obři obrátili proti lidem, aby je zhltali.
    5. A počali páchat zlo proti ptákům a zvířatům, plazům a rybámc a pojídat vzájemně své maso a pít z něho krev.
    6. Tu země pachatele zla obvinila.

    Kapitola 8
    1. A Azazeel učil lidi dělat meče", nože a štíty" a drátěné košile a obeznámil je s věcmi, jež k
    tomu patří i s jejich opracováváním, s náramky a ozdobami, používáním antimonu a líčením
    obočí, s nejvzácnějšími a nejvybranějšími drahokamy všech barevných odstínů a s
    proměnlivostí světa.
    2. Nastala velká bezbožnost a rozmohlo se smilstvo, lidé setrvávali v hříchu a všechny jejich
    cesty vedly ke zkáze.

  • H
    Hox
    upravené Fri 17 Mar 2023 #151->

    Hox povedal/-a: Bible, kniha Enocha: padlí andělé vstoupili k lidským ženám a zplodili s nimi Nefilim, nepřátele lidí

    Mýty: bohové vstoupili k lidským ženám a zplodili s nimi polobohy

    Troufl by si někdo vyvodit, jaký z tohoto plyne závěr?

    ...

    Rusofil povedal/-a: Že je vytržen z kontextu.

    Jestliže mýty prakticky všech kultur popisují jak "bohové" zplodili potomky (nějaké "polobohy") s lidskými ženami, a Bible & Kniha Enocha popisuje jak padlí andělé zplodili potomky (Nefilim) s lidskými ženami, nedává náhodou smysl, že "bohové" mýtů jsou padlí andělé a "polobohové" mýtů jsou Nefilim?