O riadení ...trochu inak

2

Komentáre

  • Ovládání.

  • Znalosti.

  • Rod-Rodina

  • d
    dum
    upravené Sat 20 May 2023 #38->

    Sergio povedal/-a: Ja som chodil na VŠDS Za

    Keďže VŠDS - tak jestvovanie cesty, komunikácie.

  • z pohľadu človeka mozog, z vyššej priority riadenia hmota

  • Jistěže systém, ale to zas neví ten školák :)

  • Obraz
    Predstava

  • Podľa mňa nie je najpodstatnejšia odpoveď, ale skutočnosť, aby ľudia ktorí sa tematikou zaoberajú boli motivovaní "rozhýbať" mozgové bunky a začať rozmýšľať ako dieťa-žiak. Jednoducho formulovať odpoveď. Za mňa :

    • prepojenie
    • fantázia
    • impulz
    • efekt
  • ...aj dnes je tu jedna odpoveď ktora už neudrela "hlavickou po klinčeku" ake takmer klincek po hlavicke. Len ten uder bol strošku vedľa.
    ...o cca 21.00 , ak sa nepohneme ďalej, druhá a záverečná nápoveda...

  • chyba /omyl, defekt/

  • súhlas
    odozva

  • dum povedal/-a: Keďže VŠDS - tak jestvovanie cesty, komunikácie

    K tej ceste ešte dodám mini úvahu: Cesty už existujú od počiatku stvorenia ( tak ako aj vedomé mysle). Či už duchovné, neskôr v materiálnom svete hmotné a pod. Tam kde už nevedie a končí cesta v hmote tak pokračuje ďalej cesta duchovná. ,Řidič ' ( sebauvedomujúca myseľ /predstava,vôľa,voľba,zámer,plán,cieľ/, či mysľou vytvorený program) potrebuje aj objekt riadenia, no tým môže byť koniec koncov aj len on sám. Nevyhnutných predpokladov je teda viac.

  • s
    upravené Sat 20 May 2023 #47->

    Zmena, odchýľka

  • myšlienka
    láska ?

  • napadlo ma ešte pohyb-hybnosť

  • jazyk, a druhá možnosť je bordel, alebo neporiadok, aby sa to následne mohlo poriadiť :)

  • ..moja indicia mal byť toto:

    Ak niekto nie je "uzrozumený" s odpoveďou, tak nech skúsi riadiť stojaci bicykel.
    Hmm pravda aj tu existuje výnimka:
    Chuck Norris dokáže riadiť aj stacionárny bicykel.😁

  • Sergio
    upravené Sat 20 May 2023 #55->

    ...a pardón ...táto odpoveď mi "ušla"

    ...aj tato je viacmenej, a skôr viac ako menej 🙂spravna a vystihuje podstatu
    Aj keď nie je jednoslovna a slovnikom maleho diecka 🙂

  • A jéje, vypadá to, že číst tlusté knihy nestačí. Tennatu blahopřeji k důvtipu.

  • Sergio
    upravené Sun 21 May 2023 #57->

    Táto odpoveď @Graul "udrela hlavičkou po klinci" ..ale URČITE nie je mimo témy, ale naopak, priamo sa dotýka témy a oblasti z ktorej je otázka
    Ad1 chaos bez pohybu nie je mozny
    Ad2 vo svete v ktorom jestvujeme chaos nie je , VŠETKO okolo nás je riadeny pohyb, dej. Ak to "riadenie" nevidime neznamená to ze nie je. Znamena to ze "to riadenie" je iba mimo nášho " zorneho poľa", vnímania..
    1

    ...a tato odpoved @Veronika6291 "udrela tesne vedľa"...
    ...zmysel, pointa tej odpovede (rozhýbat nase mozgove bunky atď. .viď napísané) bol a je, aj ZMYSLOM mojej/mojich otázok , a ak by som mohol, za seba, ako človeka, tak za TÚTO odpoveď
    VÁM VERONIKA VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM❤👍👏🙋‍♂️😉🙂
    ...a pre mňa TÁTO odpoveď síce nebola "správna", ale bola z môjho pohľadu, jednoznačne NAJLEPŠIA

  • d
    dum
    upravené Sat 20 May 2023 #58->

    Rusofil povedal/-a: Tennatu blahopřeji k důvtipu

    pripájam sa. Boh a jeho Absolútna Myseľ je v neustálom myšlienkovom pohybe a v neustálych riadiacich, kontrolných a iných interakciách s relatívnymi mysľami, objektami v procese časov a priestorov, v pohybe - no nemusí to byť nutne pohyb fyzický a hmotný.

  • Na začiatku musí byť "problém", ktorý ťa tlačí a núti ťa pohnúť mozgovými závitmi

  • Sergio
    upravené Wed 24 May 2023 #61->

    Cit z príspevku:. Na začiatku musí byť "problém", ktorý ťa tlačí...
    Tak si to skúsme vysvetliť. Nie náhodou som dal ten obrázok bicykla. Poďme si to objasniť na tomto príklade s bicyklom.
    Keď sedíme na stojacom bicykli, vzniká nejaký problém, ktorý je potrebné usmerňovať – riadiť? Vašimi slovami: Tlačí na našu myseľ niečo? (ak si odmyslime prípad že nás „tlačí“ napr. omíňajúce sedadlo, al. zle nastavene riadidlá a pod :-) ). Myslím, že sa zhodneme na tom, že žiaden „závažný“ problém na našu myseľ v tej chvíli tlačiť nebude. Ten „problém“ nastane až keď sa bicykel POHNE, a my budeme na ňom sedieť. Až v NÁSLEDNOSTI na to nastane tlak na myseľ: udržiavať rovnováhu a riadiť chod bicykla požadovaným smerom. Čiže až vznikom pohybu vzniká následná možnosť"nepríjemného tlaku na myseľ" a teda potreba usmerňovania-riadenia.

Táto diskusia bola uzavrená.