O riadení ...trochu inak

13»

Komentáre

  • d
    dum
    upravené Thu 25 May 2023 #62->

    Ja to znovu premietnem na Absolútnu entitu, Boha. Ešte v predstvorení, keď existoval/a len sám v bezčasovosti a bezpriestorovosti - celý proces Stvorenia vymyslel v stave. Jeho myšlienky, idey však odjakživa boli v pohybe, keďže Jeho Absolútna myseľ, duch jestvuje, Je , žije a myslí neustále. Akonáhle vymyslený a premyslený stav Stvorenia presunul (vyronil zo seba napr. duchovným bigbangom) do procesu - praxe Stvorenia v časoch a priestoroch, tak až potom nastalo to spomínané riadenie, kontrola a interakcie s už stvorenými relatívnymi mysľami, bytosťami. Takže pohyb v tomto prípade jestvuje odjakživa tak ako aj myseľ Absolútneho.

  • R
    upravené Wed 24 May 2023 #63->

    Nesouhlasím, první problém je, jak uvést kolo do pohybu. Pro lidi, kteří na kole neumí je to základní problém. Tedy, ještě na kole ani nesedí a již má problém.

  • Cit.: Nesouhlasím, první problém je, jak uvést kolo do pohybu....atď.

    Uvádzam jednoduchši priklad pre Úvod do problematiky s názvom: Šlabikár usmerňovania-riadenia.

  • Problém pořád nezmizel, jen se přesunul o nižší level.

  • Sergio
    upravené Wed 24 May 2023 #66->

    Rusofil, prepáčte ale:" ja o koze a vy o voze" ... piseme obaja o rôznom 🙂

    JA: príklad na základe akého prírodného javu vzniká možnosť usmerňovania-riadenia

    VY: konkrétny príklad riadenia ľudskej mysle. Riadenie predstavy v ľudskej mysli (ktora nemá "vyoperovanú zodpovednosť a pud sebazáchovy"🙂 ) na základe POHYBU-TOKU-DEJU-NÁSLEDNOSTI viacerých obrazov s témou: Čo sa stane ak sa bicykel dá do pohybu a ja NEVIEM BICYKLOVAŤ. 

  • Já neprotestuji proti pohybu, já mám výhrady k příkladu.

  • Jednoduchšie povedané to chápem takto:

    • Bezprostredným predpokladom možnosti riadiť je pohyb
    • Čo je predpokladom pohybu sme ešte nepreberali😊
  • čisto subjektívne

    problém- neusporiadaný /kaleidoskopický, čiastočný/ tok, POHYB myšlienok

    pripodobnenie- ľudské telo ako hudobný nastroj, myšlienky ako noty, hlasivky /zvuk/ ako melódia

    myseľ, reč a telo

    hmota /hrubo hmotná, jemno hmotná/ je v neustálom POHYBE v priestore /v nehmote, v prázdnote/

    čas /ilúzia/ - je POHYB hmoty v nehmote

    pravda- usporiadaný /mozaikový, celostný/ tok, POHYB myšlienok

    https://www.youtube.com/watch?v=JlRPVobf9To

  • Milo povedal/-a: Čo je predpokladom pohybu sme ešte nepreberali

    Pohyb = život. Bez zmeny/dynamiky sa nedeje nič, takže ani niet čo riadiť. Taký systém (s maximálnou entropiou) teoreticky čaká/je odsúdený na externý zásah - t. j. z miesta mimo seba samého.

  • Sergio
    upravené Sun 28 May 2023 #71->

    Milo prijemný deň Vám prajem, Prosím Vás presuňte komentáre začínajúce týmto príspevkom do nového vlákna. Aký bude názov toho vlákna, to nechám na Vás.

    Prečo? Príspevky sa už netýkajú témy a podstaty, ktorú začal prvý príspevok v tomto vlákne. Ich podstata vytvára svojím zmyslom pohyb, ktorý vedie začatú tému úplne iným smerom a ten pôvodný „zahmlieva a zneviditeľňuje“. Dáva začatú tému do  nesúladu s pôvodným zámerom POHYBOM-TOKOM-DEJOM. Pôvodným úmyslom, bol a je akýsi úvod do každému zrozumiteľného Šlabikára usmerňovania-riadenia.

    Predpokladám, že každý z nás absolvoval v prvom ročníku tortúru osvojenia si Šlabikára. A ČO bolo akýmsi ÚVODOM kým sme prišli k samej podstate Šlabikára: naučiť sa písať a čítať? Áno presne TO! Boli to vlnovky, oblúčiky, nejaké základné tvary z ktorých sme ďalej vytvárali a vytvárame písmena-slová-vety-riadky-odstavce-state atď. Ale zo všetkého NAJSKÔR  sme sa museli naučiť tieto základne tvary a ovládať svoju ruku s ceruzkou, perom. Až následne na to, sme sa učili tzv. písať.


    Táto otázka s odpoveďou bola myslená ako snaha poukázať na jeden z tých základných tvarov, oblúčikov, z ktorých je nielen že potrebné ale skôr nevyhnutne nutné  ďalej vychádzať v „písaní usmerňovania-riadenia“.

    Úvod, ktorý by ako tak osvetlil, veľmi tesne predchádzajúcu, ale v trojjedinosti InMiMa  nevyhnutne nutnú príčinu na základe ktorej, JESTVUJE a môže byť uskutočňovaný jav: usmerňovanie-riadenie, teda ako písanom jazyku: písmená-slová-vety...

    Rozprava, akokoľvek je zmysluplná, začínajúca týmto príspevkom, však neúmyselne slúži ako napísané smerové "kormidlo" na lodi-vlákne, ktorá síce nesie „nám“ užitočný náklad“-vytvorené_obrazy_na_základe_odpovede, ale smeruje ju-rozpravu aj s celým „nákladom“ do pre "nás" skôr nevhodných vôd.

    Preto Vás Milo ako moderátora, prosím presunúť všetky ďalšie príspevky nasledujúce po tomto príspevku(vrátane) do nového vlákna a asi by som toto vlákno uzavrel. Otázka bola zodpovedaná 🙂

    Ďakujem.

Táto diskusia bola uzavrená.