Správy zo Slovenska

13468937

Komentáre

  • Slovenský (a zrejme aj svetový) problém je, že sa tu zamieňajú verejné funkcie a osobné názory.

    Vidno to aj na omnoho nižších funkciách, kde príde verejne činná osoba a začne prezentovať svoje súkromné názory. Omyl, vo funkcii si viazaný tým, že máš povinnosť hájiť záujmy a názory organizácie. Ak sa ti nepáčia, choď z funkcie preč alebo presaď, aby sa ciele organizácie zmenili. Toto sa deje aj na Pohode, kde si prezidenti kecajú svoje súkromné názory a tvária sa, že sú tam ako súkromné osoby. A samozrejme, toto konanie podporujú aj médiá či organizátori festivalu.

  • @Ferry povedal/-a:

    Tak zdá sa, že aspoň nateraz HS vstali z mŕtvych

    A to práve 11 .7. Neviete, či aj niekto bude pykať za to, že ich odstavili na určitý čas?
    Tiež ma zaskočilo, že ako prvý článok je tam

    Sulík adresoval Hegerovi list. Ozrejmuje dôvody, prečo vypovedali koaličnú zmluvu:

    Tak to vyzerá, že ozaj sa koalícia rozpadne a HS povolili preto aby mohli manipulovať verejnou mienkou cez alternatívne média. Veď teraz vlastne neexistuje spoľahlivé médium, ktorému by ľudia na Slovensku verili. Z posledných prieskumov sa uvádza, že asi 24 % ľudí na SLovnesku verí masmédiám. Ľudia sa potuľujú kade tade po zahraničných médiách, po telegram kanáloch .... a tu odrazu vznikla potreba manipulovať s ľudmi ale ako na to, keď neexistuje platforma, ktorej by ako tak verili. Tak nič, vytiahli späť staré známe HS. Možno, že sa mýlim, ale isto to stojí za to sledovať ako sa to bude ďalej vyvýjať na Slovensku a aký ťah v tom hrali znovuzrodené HS.

    Odblokované to bolo už minulý týždeň , aj IVojna aj Harbinove jutubko

  • Lavazza
    upravené Tue 12 Jul 2022 #154->

    @kulich povedal/-a:
    Slovenský (a zrejme aj svetový) problém je, že sa tu zamieňajú verejné funkcie a osobné názory.

    Toto sa deje aj na Pohode, kde si prezidenti kecajú svoje súkromné názory a tvária sa, že sú tam ako súkromné osoby. A samozrejme, toto konanie podporujú aj médiá či organizátori festivalu.

    Prezident z povahy svojej funkcie nemoze byt súkromná osoba. Súkromná osoba je tam, kde nemá ochranku. Napr u seba doma. A tým je povedané všetko. Jej účasť na Pohode je jej verejne vystúpenie. Je to vo vlakne, ktoré som premenovala na Tvoj podnet, tu:
    https://ksbforum.info/discussion/175/zuzana-caputova-p-rezidentka#latest

  • @Lavazza isteže vo funkcii nesmieš vystupovať ako súkromná osoba, presne o tom som písal. A Čaputová to porušuje vo výraznej miere.

  • F
    upravené Wed 13 Jul 2022 #156->

    Som si všimol, asi pred 4 dňami, že na youtube mi nasilu začalo tlačiť reklamy volebné. Nejaký pelák, ktorého chce do Košíc dotlačiť pelegríni. Dneska ráno o 4 som mal k tomu aj zvukový doprovod, sirény a podobne - niekto podpálil GLK 220, zhorel do tla.
    https://kosice.korzar.sme.sk/c/22959723/na-kezmarskej-podpalili-mercedes-zhorel-az-na-plech.html
    Tiež začali sa oblievať a sprejovať kadejké brány a vchody. Napríklad rádio sídliace na Maratónca mieru malo pri vchode nasprejované vulgarizmy typu "tu sídlia kur**" + znak <|>.

    Alebo inde zase , ževraj sexbiznis či čo ...
    https://kosice.korzar.sme.sk/c/22940643/v-kosiciach-oblievaju-vchody-spalenym-olejom-hovori-sa-o-boji-v-sexbiznise.html

    Už bývam v KE nejaký ten čas, ale vidno, že idú kľúčové voľby, lebo udalosti všade kde pozriem.

  • Som si všimol, asi pred 4 dňami, že na youtube mi nasilu začalo tlačiť reklamy volebné.

    prečo vlastne ľudia nepoužívajú adblock? mňa by z tých reklám naozaj kleplo. takto ani netuším aké sú trendy. ale žeby to nejako negatívne ovplyvnilo kvalitu môjho života sa nedá povedať.
    a pritom inštalácia adbloku zaberie prinajhoršom pár minút a zvládne ju každý. je to také...príde mi to ako dobrovoľné mučenie sa (lebo liek na to je). ale naozaj to tak asi vidím len ja :).

  • prečo vlastne ľudia nepoužívajú adblock

    Na TV s WebOS sa neda napchať add block .... na TV si púšťam youtube keď pripravujem večeru.

  • Na TV s WebOS sa neda napchať add block .... na TV si púšťam youtube keď pripravujem večeru.

    ups pardon :) o tomto som netušil ako to je :). len som chcel poradiť ked už :)

    apropo čo hovoríte na harabína dnes na infovojne? celkom sa chlapčisko rozbieha. ale som rád že asi ako jediný z verejného priestoru ľuďom predostiera takéto informácie. Prehľad zlý nemá.

  • @Ferry povedal/-a:

    prečo vlastne ľudia nepoužívajú adblock

    Na TV s WebOS sa neda napchať add block .... na TV si púšťam youtube keď pripravujem večeru.

    Mám adblock všude i na YT. Jenom Turecká TV mi odmítla on line vysílání, tak jsem si ji jenom na dobu pořadu, který jsem chtěl sledovat vypnul a po skončení znovu zapnul.

  • Korčok v Budapešti: Ak Ukrajina prestane bojovať, bude to koniec a my budeme mať nového suseda
    „Ak Rusi prestanú ničiť Ukrajinu, viesť vojnu a bojovať na území nášho suseda, bude koniec vojny. Ak prestane bojovať Ukrajina, bude to koniec Ukrajiny. A Slovensko bude mať úplne iného suseda,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie.
    https://ereport.sk/korcok-v-budapesti-ak-ukrajina-prestane-bojovat-bude-to-koniec-a-my-budeme-mat-noveho-suseda/

  • V Slovalcu príde o prácu 300 ľudí. Je to katastrofa, reaguje Sulík. Budaj sa bráni, hovorí o kampani

    Jediný výrobca hliníka na Slovensku, Slovalco v Žiari nad Hronom, ohlásil prepúšťanie. Pre spriemyselnenú krajinu, ako je Slovensko, ide o veľmi zlú správu, uviedlo vo štvrtok Ministerstvo hospodárstva (MH) SR. Spoločnosť postupným znižovaním výroby a súčasným prepúšťaním reaguje na narastajúce ceny elektrickej energie, vysoké ceny emisných povoleniek a nízke ceny hliníka. Vedenie spoločnosti avizuje aj úplné zastavenie výroby.
    Spoločnosť ohlásila prepustenie 300 zamestnancov z celkového počtu 450, pričom konečné číslo zamestnancov, ktorí prídu o zamestnanie, zatiaľ nie je definitívne. Aktuálne ide o priamych zamestnancov. Situácia sa však dotkne priemyslu a subdodávateľov v celom žiarskom regióne. Na výrobu v spoločnosti je naviazaných ďalších približne 2500 pracovných miest. „To, čo postihlo našu jedinú slovenskú hlinikáreň, sa nedá nazvať inak ako katastrofou,“ reagoval minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).
    /viac v článku/

    https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/633644-prepustanie-a-koniec-vyroby-jedina-hlinikaren-zo-ziaru-ohlasila-zle-spravy-je-to-katastrofa-reaguje-sulik/

  • @jardob povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @kulich povedal/-a:
    Ide o to, že farba polície je modrá tak ako farba armády je zelená. Sú samozrejme výnimky, ale modrá prevažuje. Záleží aj od odtieňa. Je belasá, je modrá, je tmavomodrá.

    Pro mě objevný příspěvek. Pořád jsem přemýšlel jak přeložit jednoslovně barvu užívanou v Ruském jazyce - "голубая"= belasá. Ještě mi chybí podobné slovo v Češtině.

    Maliari tomu hovoria blankyt.
    Šmolková, blankytná, nebeská?

    bleděmodrá

  • Niečo málo o Podhájskej (a okolitých dedinách)

    Viete, ako im uvoľnili používanie termálnej vody? Lenže envirorezort stanovil max odber a to znamená, že termálnu vodu má len wellness, nie vonkajšie kúpalisko. V praxi to znamená nula turistov z ČR. Niektorí ubytovatelia už zavreli. Ostatní sú prázdni a zopár zúfalcov vzalo k sebe Ukrajincov za 7 Euro na deň od štátu, ktorí im nadobro zničili nehnuteľnosti (splachujú hocičo, skrátka zvieratká).

    Svoje spravili aj ubytovacie poukazy, ktoré zaviedol Danko. Ubytovatelia hovoria, že taká lúza, aká chodí teraz, takú ešte nezažili. Napriklad ubytovateľ kúpi na začiatku sezóny nové pribory a na konci sezóny má kompletne vymenený servis. Ľudia si normálne donesú svoje staré príbory a postupne si ich vymenia za nové.

    V podstate koniec Podhájskej ako ste si ju pamätali. Na.mnohých úrovniach. A to im odborníci už pred rokmi hovorili, že musia diverzifikovať a nie stavať všetko len na termálnej vode. Plus, že to nemôžu ťahať všetko na max, ale aj spolupracovať s okolitými dedinami. Nepočúvli a takto dopadli.

  • @kulich povedal/-a:
    Niečo málo o Podhájskej (a okolitých dedinách)

    Viete, ako im uvoľnili používanie termálnej vody? Lenže envirorezort stanovil max odber a to znamená, že termálnu vodu má len wellness, nie vonkajšie kúpalisko. V praxi to znamená nula turistov z ČR. Niektorí ubytovatelia už zavreli. Ostatní sú prázdni a zopár zúfalcov vzalo k sebe Ukrajincov za 7 Euro na deň od štátu, ktorí im nadobro zničili nehnuteľnosti (splachujú hocičo, skrátka zvieratká).

    Svoje spravili aj ubytovacie poukazy, ktoré zaviedol Danko. Ubytovatelia hovoria, že taká lúza, aká chodí teraz, takú ešte nezažili. Napriklad ubytovateľ kúpi na začiatku sezóny nové pribory a na konci sezóny má kompletne vymenený servis. Ľudia si normálne donesú svoje staré príbory a postupne si ich vymenia za nové.

    V podstate koniec Podhájskej ako ste si ju pamätali. Na.mnohých úrovniach. A to im odborníci už pred rokmi hovorili, že musia diverzifikovať a nie stavať všetko len na termálnej vode. Plus, že to nemôžu ťahať všetko na max, ale aj spolupracovať s okolitými dedinami. Nepočúvli a takto dopadli.

    Nevieme co je za tym maximalnym odberom? Predimenzovali to tam, ci len niecie zaujmy?

  • Sulík pobehoval s arabskými investormi susedné obce, kde sú tiež pramene. Arabi sa snažia dlhodobo kúpiť viaceré termálne kúpaliská.
    Čo viem, tak v Podhájskej išlo o prebratie biznisu. Predtým z toho ryžovali smeráci, teraz chce asi ryžovať táto cháska.

    Ešte detail k Ukrajincom - v podstate sú ubytovaní vo viacerých kúpaliskách a tam aj trávia čas. To isté v NR, plné kúpalisko je ich.

  • jardob
    upravené Sat 16 Jul 2022 #169->

    @Tomas povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @kulich povedal/-a:
    Ide o to, že farba polície je modrá tak ako farba armády je zelená. Sú samozrejme výnimky, ale modrá prevažuje. Záleží aj od odtieňa. Je belasá, je modrá, je tmavomodrá.

    Pro mě objevný příspěvek. Pořád jsem přemýšlel jak přeložit jednoslovně barvu užívanou v Ruském jazyce - "голубая"= belasá. Ještě mi chybí podobné slovo v Češtině.

    Maliari tomu hovoria blankyt.
    Šmolková, blankytná, nebeská?

    bleděmodrá

    Inak neviem, či existujú aj nejaké štandardy/normy vo farebných odtieňoch, lebo na internetových vzorkách s názvami farieb sa tie odtiene odlišujú.
    Áno, blankyt je bledomodrý. Ale v skutočnosti "golubaja" farba nie je svetlomodrá, ale skôr klasická modrá:
    https://yandex.ru/images/search?from=tabbar&amp;text=голубая
    A "sinaja" je už tmavomodrá.
    https://yandex.ru/images/search?text=синий&amp;from=tabbar
    To je aj farba modrej na ruskej vlajke.

    Názvy pre blankyt som najčastejšie našiel v ruštine ako "svetlo-goluboj", "ledjano-goluboj" alebo "nebesnyj"

  • priatel farmar z juhu slovenska bol odovzdat papiere na nejaku schemu pomoci v Budapesti. Nic zvlastne tu na juh prudia uz dlhodobo peniaze z madarska. Zvlastne je ze sa tam stretol s farmarom z Liptova ktory tam isiel s madarskym tlmocnikom - rovnako ziadat peniaze. Malo ist do sekcie spravy z madarska? Najdi chybu.

  • to mi pripomenulo ďalšiu kurioznu krádež u nemeckej delegácie

    https://lenta.ru/news/2022/07/14/nout/

    Na summite NATO v Paríži ukradli nemeckej delegácii notebook s utajovanými údajmi. K incidentu došlo počas seminára o protiraketovej obrane na mori. Zástupkyňa nemeckého generálneho štábu nakrátko opustila sálu a po návrate nenašla na stole svoj počítač.

    sú to proste skvelí odborníci tí nemci.

  • @Bombulko povedal/-a:

    sú to proste skvelí odborníci tí nemci.

    nieco mi navrava, ze tym kradezam museli ti nemci dopomoct.

  • V SLOVENSKOM PENZIJNOM SYSTÉME NASTANÚ OD JANUÁRA VEĽKÉ ZMENY.
    DO DÔCHODKU NESKÔR, DÔCHODKY NIŽŠIE – priamy dôsledok rozkradnutia štátnych aktív
    a likvidácie hospodárstva mafiánskou vládou

    SLOVENSKO: Od januára by mali v penzijnom systéme nastať veľké zmeny.

    Dôchodkový vek sa opäť predĺži, do penzie budú môcť ísť ľudia po 40 odpracovaných rokoch,
    ale s podmienkami. Novinkou bude takzvaný rodičovský dôchodok, zmena čaká aj jednu dôležitú veličinu, ktorá každoročne zvyšuje novopriznané dávky.
    https://cz24.news/v-slovenskom-penzijnom-systeme-nastanu-od-januara-velke-zmeny-do-dochodku-neskor-dochodky-nizsie-priamy-dosledok-rozkradnutia-statnych-aktiv-a-likvidacie-hospodarstva-mafianskou-vladou/

  • Pomaďarčovanie: Vo vládnom zozname obcí menšín sú nevhodné, vymyslené alebo účelovo zavádzajúce označenia
    https://skspravy.sk/slovensko/pomadarcovanie-vo-vladnom-zozname-obci-mensin-su-nevhodne-vymyslene-alebo-ucelovo-zavadzajuce-oznacenia/

  • https://refresher.sk/118813-Zeriavnik-na-Boroch-upadol-do-bezvedomia-a-v-kabine-ho-nechali-celu-noc-Umrel-na-druhy-den-v-nemocnici

    Žeriavnik pracujúci na bytovej novostavbe v bratislavských Boroch upadol vo svojej kabíne do bezvedomia a v kabíne ostal celú noc. Po tom, ako sa nevrátil z práce domov, sa ho podľa TV JOJ snažila rodina niekoľkokrát neúspešne telefonicky kontaktovať, no jeho telo objavili kolegovia až na druhý deň ráno. Privolaní hasiči ho vyslobodili z kabíny a o záchranu života začali ihneď bojovať aj záchranári. Muž po prevoze do nemocnice zomrel.

    Tak toto je sila. Projekt Bory je projektom Penty.

  • Ogar Valach
    upravené Thu 28 Jul 2022 #178->

    V téme Nové referendum o predčasných voľbách som spísal svoje skúsenosti so zberom podpisov a o názoroch ľudí, s akými som sa stretol. Môže to byť pre vás zaujímavé.

  • @jardob povedal/-a:

    A "sinaja" je už tmavomodrá.

    Trochu technicky:
    model RGB
    128-128-255 - bleděmodrá
    0-0-255 - modrá
    0-0-128 - tmavě modrá