Slovanstvo a védizmus

1246715

Komentáre

  • R
    upravené Sun 29 May 2022 #92->

    @jardob povedal/-a:
    K tej spravodlivosti ako doktríne alebo civilizačnej idey. Je to určite silná idea, ktorá sa dá rozvíjať a konkretizovať až objíme všetky oblasti organizácie života spoločnosti. Pjakin to porovnával s ideou patriotizmu, čo je príliš málo. Patriotizmus chráni pred vonkajšou hrozbou a domácou piatou kolonou. Ale nerobí organizáciu života lepšou. Na to je potrebná vyššia idea, ako napr. spravodlivosť.

    Pre mňa osobne je najcennejšou perlou vo Vesmíre "Múdrosť". Pričom pod "Múdrosťou" chápem "pravdivé znalosti" + "mravnosť", a taký múdrosť môže pochádzať jedine ako dar od Boha. Človek nemá moc si ju dať sebe sám. Môže ju darovať jedine Boh spolu s Rozlíšením.

    Problém je v tom, že pokud ve společnosti neexistuje spravedlnost, neexistuje ani svoboda. Neexistuje li svoboda, moudrost bude ušlapána.
    Spravedlnost v sobě zahrnuje vše. Rusové mají takové rčení:"Жить по справедливости". Nic víc není potřeba, protože žít po spravedlnosti zahrnuje v sobě všechny kony (védy) HNR, tedy i moudrost. Vlastně toto rčení znamená, žít podle Božích konů.
    Co se týče vůdcovství. My potřebujeme především aby se probudilo co největší počet lidí a začali se řídit Božími kony. To pak žádný vůdce nebude potřeba. Každý bude vědě co má dělat.
    K tomu ale nedojde, pokud si neuvědomíme svoji cenu. Ale není daleko doba, kdy se to změní. Rusové vyhrají a zbabělci se pokaždé přimknou k tomu silnějšímu.
    Jen tak ze zvědavosti jsem si zašel na Viki stránku Jav, Nav, Prav a co jsem tam objevil:
    Prav (sila správcu, práva, nadriadenosti) je svet bohov, ktorý je pre ľudí neviditeľný a nachádza sa v košatej korune. Je to právo správcu Svaroga, boha Slnka, ktorý vládne svetu Jav i Nav. Svet bohov bol stvorený na samom počiatku bohom - otcom Rodom. Modernou paralelou k tejto koncepcii sú fyzikálne zákony, ale s jedným rozdielom. Zákon, ktorý hovorí, že kameň, keď sa vyhodí, tak spadne je nielen faktom, ale platí tiež zároveň princíp spravodlivosti, boží a právny zákon, že kameň spadne, keď je vyhodený.

  • @Rusofil .... nežádal jsem tě o zdroje k tomu, abych si je já sám nastudoval, ale o zdroje, abych tě mohl pochopit ("Řekni mi co čteš a já ti řeknu jaký jsi"). Osobní útok si můžeš pro příště odpustit (Já s tebou nemám osobní problém pokud nejsi v poli egregoru, který sem přináší Ogar - bez působení tohoto egregoru neseš podnětnou informaci, s kterou v něčem souzním a jiném zase ne. ... ale hlavně bych ji rád pochopil.

    Indické védy jako zdroj informací jsou OK - nejsou padělkem. Původní védy se nezapisovaly a je tedy otázka nakolik jsou přesné.
    Pyžikova jsem ti odsouhlasil již někdy v minulosti, další neznám ... měl jsem však na mysli védické texty (ohledně těch indických jsi asi odpověděl)

    Pro mě nepochopitelně reaguješ na Ogara, který šíří nesmysly založené na ??? (SAV a Velesova kniha, tartaria.sk)

    Proto bych rád slyšel tvůj názor na Velesovu knihu a SAV a na to, že to jsou padělky a mnozí dnešní Slované se od nich distancují. Distancují se od nich i tebou uváděná jména?

    Je tu totiž ohledně toho, jak předkládáš informace několik nejasností ... např. pokud čerpáš pouze z indických véd, tak proč mluvíš o Slovanech, kteří v době jejich sepsání ještě neexistovali a ty texty nebyly sepsány pro ně.

  • d
    dum
    upravené Sun 29 May 2022 #94->

    @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:
    K tej spravodlivosti ako doktríne alebo civilizačnej idey. Je to určite silná idea, ktorá sa dá rozvíjať a konkretizovať až objíme všetky oblasti organizácie života spoločnosti. Pjakin to porovnával s ideou patriotizmu, čo je príliš málo. Patriotizmus chráni pred vonkajšou hrozbou a domácou piatou kolonou. Ale nerobí organizáciu života lepšou. Na to je potrebná vyššia idea, ako napr. spravodlivosť.

    Pre mňa osobne je najcennejšou perlou vo Vesmíre "Múdrosť". Pričom pod "Múdrosťou" chápem "pravdivé znalosti" + "mravnosť", a taký múdrosť môže pochádzať jedine ako dar od Boha. Človek nemá moc si ju dať sebe sám. Môže ju darovať jedine Boh spolu s Rozlíšením.

    Problém je v tom, že pokud ve společnosti neexistuje spravedlnost, neexistuje ani svoboda. Neexistuje li svoboda, moudrost bude ušlapána.
    Spravedlnost v sobě zahrnuje vše. Rusové mají takové rčení:"Жить по справедливости". Nic víc není potřeba, protože žít po spravedlnosti zahrnuje v sobě všechny kony (védy) HNR, tedy i moudrost. Vlastně toto rčení znamená, žít podle Božích konů.
    Co se týče vůdcovství. My potřebujeme především aby se probudilo co největší počet lidí a začali se řídit Božími kony. To pak žádný vůdce nebude potřeba. Každý bude vědě co má dělat.
    K tomu ale nedojde, pokud si neuvědomíme svoji cenu. Ale není daleko doba, kdy se to změní. Rusové vyhrají a zbabělci se pokaždé přimknou k tomu silnějšímu.
    Jen tak ze zvědavosti jsem si zašel na Viki stránku Jav, Nav, Prav a co jsem tam objevil:
    Prav (sila správcu, práva, nadriadenosti) je svet bohov, ktorý je pre ľudí neviditeľný a nachádza sa v košatej korune. Je to právo správcu Svaroga, boha Slnka, ktorý vládne svetu Jav i Nav. Svet bohov bol stvorený na samom počiatku bohom - otcom Rodom. Modernou paralelou k tejto koncepcii sú fyzikálne zákony, ale s jedným rozdielom. Zákon, ktorý hovorí, že kameň, keď sa vyhodí, tak spadne je nielen faktom, ale platí tiež zároveň princíp spravodlivosti, boží a právny zákon, že kameň spadne, keď je vyhodený.

    HNR,BOH je Absolútna Pravda a Poznanie.Vlastní Poznanie a vie Pravdu,tým pádom je Múdry.Ak je Absolútne Múdry tak aj všetko Chápe a Rozlišuje.Keďže je Múdry a všetko vie a chápe,musí byť aj Absolútne Slobodný a Spravodlivý.Keď je Absolútne Spravodlivý a Rozlišujúci tak je aj Dobrý.A ak je Absolútne Dobrý tak je aj Láskavý a Milujúci.No a keďže je Absolútne Láskavý a Milujúci tak je aj Odpúšťajúci,Pozitívny a Milosrdný atď.Kto sa chce stať Človekom,musí byť aj HNR podobný.No je tu ľudský zádrhel a prekážka.Egomyseľ...Čo sa týka negatívnych úloh a rolí entít,odpykanie si skutkov musí byť a malo by byť spravodlivé,uvedomujúce si konania a zrkadlového charakteru či už tu alebo potom inde.

  • R
    upravené Sun 29 May 2022 #95->

    @Jura11 povedal/-a:
    @Rusofil .... nežádal jsem tě o zdroje k tomu, abych si je já sám nastudoval, ale o zdroje, abych tě mohl pochopit ("Řekni mi co čteš a já ti řeknu jaký jsi")

    Je tu totiž ohledně toho, jak předkládáš informace několik nejasností ... např. pokud čerpáš pouze z indických véd, tak proč mluvíš o Slovanech, kteří v době jejich sepsání ještě neexistovali a ty texty nebyly sepsány pro ně.

    Zásadní omyl. Indové vzešli jako větev od haplogruppy R1a vzniklé na Altaji, tj pocházejí ze stejné kolébky jako Slované.
    Indické védy mají se Slovanskými totožný základ, jelikož jsou to Boží zákony a ty jsou pro všechny stejné. Liší se jen v pojmenování. Sanskrit je mnohem bližší Ruskému jazyku, než současnému jazyku Indů. Ind, který ovládá sanskrit se bez problému s Rusem domluví. Kromě toho se v Indických védách mluví o území pohoří, městech a řekách, které se v Indii nenacházejí, ale nacházejí se na území Ruska.
    Tvrzení, že Slované v té době neexistovali je k smíchu. Pod Slovany myslím všechny, kteří mluvili jakýmkoli slovanským jazykem ať se jejich kmen jmenoval jakkoliv. Rozdíl mezi Indickými védami a Slovanskými je jenom ten, že Indické písemnosti nebyly tak vehementně ničeny, jako Slovanské.
    Své zdroje jsem ti popsal. Nejraději pro fakta chodím k kováři a ne kovaříčkovi. Mně skutečně zajímají podložená fakta, a ne fantazie.
    Nezajímá mě, co píši slovenští, nebo čeští vědátoři na toto téma. A myslím, že dělám dobře, když jsem si přečetl ten paskvil, na který si tady dal dnes odkaz.
    Podle toho, co jsem si přečetl, soupeří tady jednotlivé skupiny o to, kdo je větší a pravější Slovan. A nejlepší je ten, který odvrhne jakékoliv spojení s Rusy. Pokud nepochopí, že Indické a Slovanské védy jsou spojené nádoby, nepochopí nic.
    A co se týče mého vztahu k Slovanským védám, tak ten je mnohem vstřícnější, než můj vztah k Bibli nebo Koránu. Ostatně originál Bible ani Koránu také neexistuje a Bibli a Korán nepovažuješ za falzifikáty, jak to?
    Co se týče Ogara. Ať je jaký je, hlavní je, že si nes.re do vlastního hnízda.

  • Ladič
    upravené Mon 30 May 2022 #96->

    @jardob povedal/-a:
    Fata proti Mesiacu bola asi trpaslík, ale aj asteroid dokáže vrátiť Zem do doby kamennej.
    Veď stačí si predstaviť, čo je to za sila, ktorá nárazom prudko posunie planétu o 29. stupňov. Taký posun zeme môže mať na povrchu nadzvukovú rýchlosť a obrovský devastačný účinok mnohonásobne silnejší ako cunami.

    Pád satelitu je něco jiného než pád asteroidu. Velký rozdíl v rychlosti a tudíž i v pohybové energii. Ta je součinem hmotnosti a kvadrátu rychlosti. Spíš by to vypadalo jako vnoření menšího tělesa do většího narozdíl od asteroidu. To je projektil.
    Posun osy Země by spíš způsobila změna těžiště, než náraz. Rozkolísání a ustavení v nové pozici. A to by také spíš vyvolalo tak velké a celoplanetární tsunami. Spíš než od nárazu, tak takové velké šplouchání moří po glóbu.
    Je to jen nápad k zamyšlení. Nic dokazovat nebudu.
    Ještě dodám... Fatta byl před pádem podle tohoto materiálu asi rozbit na kusy a na Zemi dopadl jen úlomek. https://celostnivzdelavani.cz/zneuziti-vyssich-schopnosti-a-zniceni-mesice-fatty-pred-13-019-lety

    ps: Ještě k tomu posunu kontinentů... Při tom pádu malého satelitu bude víc nebezpečná radiální složka vektoru pohybu než ta vertikální. To těleso se k povrchu země bude blížit po sestupné spirále a přibližovat se k povrchu pravděpodobně rychlostí jen v desítkách maximálně stovkách metrů za vteřinu. Ale oběhová rychlost je řádově větší. Kilometry za vteřinu. Takže to těleso se i může nějakou dobu kutálet po zemské kůře, při tom se rozpadat a postupně se do ní "zakusovat". A při tom působit tlak horizontálně na kůru. Takže trhat a posunovat. A s tím i těžiště rotace. Nebude to "šokový" proces jako při pádu asteroidu, kde spíš dochází k průrazu zemské kůry, ale bude to trvat až několik hodin než se vyčerpá ta horizontální složka pohybu. A zde již je významná hmotnost. Těleso o takové hmotnosti že by při asteroidní rychlosti způsobilo obrovskou katastrofu pro samotnou planetu, vyvolá spíš změny v rotaci a poloze kontinentů a život nemusí při tom nutně vyhynout. Nevznikne při tom tolik tepla aby byl spálen povrch planety.

  • Podle toho, co jsem si přečetl, soupeří tady jednotlivé skupiny o to, kdo je větší a pravější Slovan. A nejlepší je ten, který odvrhne jakékoliv spojení s Rusy. Pokud nepochopí, že Indické a Slovanské védy jsou spojené nádoby, nepochopí nic.
    A co se týče mého vztahu k Slovanským védám, tak ten je mnohem vstřícnější, než můj vztah k Bibli nebo Koránu. Ostatně originál Bible ani Koránu také neexistuje a Bibli a Korán nepovažuješ za falzifikáty, jak to?
    Co se týče Ogara. Ať je jaký je, hlavní je, že si nes.re do vlastního hnízda.

    Tímto svým vyjádřením jsi mě zklamal ...

    Potvrzuji, že původní nesepsané Védy (k nimž mají ty sepsané indické nejblíže) mají vztah k prehistorické ruské civilizaci. ... tato část toho co studuješ je v pořádku a tvé studium a znalosti tohoto segmentu podporuji (byť ne vždy budu souhlasit s výkladem).


    Slovanství je mnohem pozdější konstrukt.
    Novodobé falzifikáty "velikosti Slovanů" podněcují nacionalismus My x Oni (Naše víra, Náš jazyk, Naši Bohové, Naše čakry, Naše ...), který je nesamostatný pro potřeby řízení. Ta jeho nesamostatnost je doplňována zahraničním centrem (odkud pochází i ony falzifikáty předhazované "velikosti"=vějičky pro důvěřivý dav).

    Několik měsíců nás tady Ogar krmil (a ty jsi to egregoriálně podporoval a nikdy jsi nevyvrátil žádnou z jeho lží), jak všichni Slované mají jen jednoho Boha (jen jméno toho údajně hlavního jsem se od Vás nikdy nedozvěděl). Teď při zkoumání nalézám Slovanské skupiny- některé z nich uznané jako církve, kde jedna má za hlavního Boha Svaroga, jiná Roda, další ....
    Sám Ogar minulý týden prohlásil, jak ještě před pár lety na tartarii.sk si mysleli, že Slované vyznávali celý Panteon Bohů=mnohobožství (přitom vím o skupinách, které ten slovanský Panteon vyzvávají do teď).

    Podle toho, co jsem si přečetl, soupeří tady jednotlivé skupiny o to, kdo je větší a pravější Slovan.

    Děkuji za tato tvá slova. Ano, těch jediných správných a velikých "Našich" hlavních Slovanských Bohů je více a na tomto základě je vytvořena paleta Slovanských hnutí (od některých jsi se sice distancoval, ale jiné - např. v podobě Ogara vehementně podporuješ) ... tato nejednota světonázorů byla přítomna v prehistorické ruské civilizaci (a podle VP SSSR byla příčinou jejího pádu) a je přítomna i v paletě dnešních Slovanských hnutí a spolků.

    Veliko Ukrům byl jen dodán jiný mýtus než Veliko Slovanům (a sám jsi potvrdil, že těch skupin tady je dokonce i více). Tj. Ogar a spol představuje egregor, který zaručuje područí GP.

    Škoda, tvé znalosti o prehistorické ruské civilizaci (bez toho naskakování na nacionalistický egregor) by byly použitelné.

  • d
    dum
    upravené Mon 30 May 2022 #98->

    @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:
    @Rusofil

    PS: tých záhad je viac. Ako hyperborea mohla v arktíde vytvoriť priaznivú klímu, keď tam polroka je deň a polroka noc. (údajne hyperborea ležala práve v arktíde, nie len na sibíri - azijskej časti ruska). Bez umelej zmeny klímy si to predstaviť neviem, a tak radikálny zásah do klímy tiež by určite nebol bez odozvy na zvyšok sveta.

    V čase Hypoerborey byla zemská os posunuta asi o 29°. To znamená, že tam bylo mírné klima. Posunutí zemské osy nastalo nárazem Faty na zemský povrch.
    Podle mých výzkumů, území Hyperborey se nacházelo i hluboko ve vnitrozemí, např. vykopávky objevili Arkaim v blízkosti Čeljabinsku. Tuto spojitost zatím nikdo nepublikoval, je to můj poznatek. Pokud si porovnáš územní plán Hyperborey (který je nám známy z mapy Mercatora) a územní plán Arkaimu, tak jsou shodné. Pokud jsou shodné, podle mě se jedná o stejný státní útvar.
    Podle mých zkoumání Hyperborea existovala desítky tisíc let, a původně tam žili nesmrtelní lidé. Povedlo se mi najít jednu severskou legendu, která život na Hyperboree popisuje.
    Atlanťané jsou podle mých znalostí také přišelci, kteří přišli na Zemi dříve, než ti, kteří jsou popisování v Sumerských eposech.
    Teď napíšu něco, co se bude zdát fantastické, ale Atlanťané byli dle mého osoby, kteří měli RH-. Tuto tezi by podporoval výskyt takých lidí dnes, kdy se vyskytují převážně v Evropě asi 16%, zatím co, na ostatních kontinentech je jejich výskyt 1-2%.
    K degradaci. Hyperborejci zažili zlatou éru, byli nesmrtelní. Postupem času, jak probíhaly éry, docházelo k postupné degradaci, dle mého vlivem Atlanťanů.
    V éře, kdy byl na Zemi zlatý věk, Atlanťané tady ještě nebyli. Podle mě se objevil až v době, kdy byl možný jejich průnik a to až v době Noci Svaroga, kdy lidé "spí".

    Niektoré s týchto skúmaní a poznatkov sú zaujímavé.No nikto tu nespomenul tézu ktorá je napr.podporená aj sumerskými textami a vierou starých Sumerov napr.že zem bola oddelená od neba.Ja sa prikláňam práve k tomuto.Takže v čase podľa indických učení Satjajogy,resp.keď sa planéta zem nachádzala v pozitívnom stave bytia,v nebi,v raji(v časopriestore ktorý je pre naše zmysly aj prístroje neviditeľný)keď zlo a lži nejestvovali sa nachádzala časopriestorovo a dimenzionálne inde.Žili na nej len pozitívne stvorené entity.No keďže vznikla myšlienka odvrátenia,vzďaľovania sa od HNR a myšlienka porovnania stavov,pád,tak aj planéta bola premiestnená aktivátormi do experimentálnej zóny nám viditeľného vesmíru,kde opačný stav mohol byť ilustrovaný.Atlanťanov spájam s panteónmi božstiev-aj sumerských.

  • R
    upravené Mon 30 May 2022 #100->

    @Jura11 povedal/-a:.

    Tímto svým vyjádřením jsi mě zklamal ...

    Co nadělám tak to vidím. Velesova kniha, kterou považuješ za falzifikát, mluví právě o tom. O spojení všech Slovanských kmenů, jinak jim hrozí zánik. Zdá se, že když to někdo označil za falzifikát, není třeba držet spolu.

    Slovanství je mnohem pozdější konstrukt.

    Dříve nebyl potřebný, jelikož lidé mluvící stejným (Slovanským) jazykem ovládali celou Euroásii. Potřeba vznikla až příchodem na jejich území haplogruppy R1b.

    Novodobé falzifikáty "velikosti Slovanů" podněcují nacionalismus My x Oni (Naše víra, Náš jazyk, Naši Bohové, Naše čakry, Naše ...), který je nesamostatný pro potřeby řízení. Ta jeho nesamostatnost je doplňována zahraničním centrem (odkud pochází i ony falzifikáty předhazované "velikosti"=vějičky pro důvěřivý dav).

    Toto tvrzení, na pozadí dnešních událostí zní komicky. Nikdo tak nezdůrazňuje princip MY x Oni (Náš NWO nebo smrt) jako západ. Proto bylo Rusko a já dodávám, že i Západní a Jižní Slované donuceni k semknutí se a vytvoření nové civilizace na jiném, lidském světonázoru, třeba KSB. Na to semknutí je potřeba těm "spícím" připomenout jejich kořeny, že lípa, naroubovaná na javor nepřežije. Strom bez kořenů uhyne. Náš Ruský bratr, bez toho, abychom mu ukázali, že patříme k němu, nás již zachraňovat nepřijde. Aby k tomu semknutí nedošlo, správně konstatuješ, že v tom má prsty západ.
    A tady je zase komické tvé tvrzení protože Západ nejen tvrdí Naše víra - zlaté tele, Náš jazyk - angličtina, Náš Bůh - Satan, Naše čakry - gender, Naše..., ale dokonce bombarduje ty, kteří na to jeho Naše nepřistoupí, a možná tedy skutečně dodává falzifikáty. Co ale dělají naši lidé? Místo toho, aby s těch "falzifikátů" vytáhli těch 90% pravdy a dál pokračovali ve své práci, rovnou kapitulují, jak to provedl Hox a přimknou se k jiné, nám cizí ideologii, pro nás vražedné.

    Několik měsíců nás tady Ogar krmil (a ty jsi to egregoriálně podporoval a nikdy jsi nevyvrátil žádnou z jeho lží), jak všichni Slované mají jen jednoho Boha (jen jméno toho údajně hlavního jsem se od Vás nikdy nedozvěděl). Teď při zkoumání nalézám Slovanské skupiny- některé z nich uznané jako církve, kde jedna má za hlavního Boha Svaroga, jiná Roda, další ....

    Proč bych vyvracel Ogarova tvrzení. Sám svoje názory na základě nových poznatků koriguje a to je mnohem přínosnější, než nějaký nátlak, protože to dělá ze své vůle a svém uvážení. Kromě toho. s jeho názorem že Slované měli jen jednoho Boha, s různými projevy souhlasím. To, že si někteří kolegové Slovanského hnutí, různé projevy Boha vykládají, jako jiné entity tj. Bohy závisí na úrovni jejich znalostí. Popravdě, panteon Bohů mě nijak neirituje, protože vždy je tam jeden hlavní, tedy HNR, který to vše řídí. Také mi je jedno, jak se kdo jmenuje.

    Sám Ogar minulý týden prohlásil, jak ještě před pár lety na tartarii.sk si mysleli, že Slované vyznávali celý Panteon Bohů=mnohobožství (přitom vím o skupinách, které ten slovanský Panteon vyzvávají do teď).

    Co si mysleli na tartarii.sk nevím. Ale dá se to pochopit. Ztracené znalosti, které se zpětně snažíme po střípkách sebrat postupně začínají utvářet nový obraz. Copak západní pohled na historické události se nemění? Nic není zabetonováno. Naše dějiny nám byly ukradeny a co bylo jednou ukradeno, se těžce hledá. Důležité je, že se někdo hledáním zabývá.

    Podle toho, co jsem si přečetl, soupeří tady jednotlivé skupiny o to, kdo je větší a pravější Slovan.

    tato nejednota světonázorů byla přítomna v prehistorické ruské civilizaci (a podle VP SSSR byla příčinou jejího pádu) a je přítomna i v paletě dnešních Slovanských hnutí a spolků.

    O nejednotě světonázoru v prehistorické ruské civilizaci se nedá mluvit, jelikož panoval jenom jeden a to pro-lidský světonázor. Charakteristiku VP SSSR považuji za mylnou, a nejméně prozkoumanou vzhledem k tomu, jak mají prozkoumanou Bibli a Korán. Princip JŽO, což je jedním ze základních principů KSB, je převzat z Jazyčnictví tj. védské kultury Slovanů a přitom to ve VP SSSR není nikde zmíněno.

  • R
    upravené Mon 30 May 2022 #101->

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:
    @Rusofil

    Niektoré s týchto skúmaní a poznatkov sú zaujímavé.No nikto tu nespomenul tézu ktorá je napr.podporená aj sumerskými textami a vierou starých Sumerov napr.že zem bola oddelená od neba.Ja sa prikláňam práve k tomuto.No keďže vznikla myšlienka odvrátenia,vzďaľovania sa od HNR a myšlienka porovnania stavov,pád,tak aj planéta bola premiestnená aktivátormi do experimentálnej zóny nám viditeľného vesmíru,kde opačný stav mohol byť ilustrovaný.Atlanťanov spájam s panteónmi božstiev-aj sumerských.

    Ano, v sumerských textech toto tvrzení je. Nemám nic proti, tato teze by vysvětlovala, dlouhou dobu existence lidí na Zemi a není to ani proti mé teorii v tom, že HNR stvořil světlé, kteří žili dlouhou dobu na planetě, jako jediní, dokonce ji podporuje. Vysvětlovalo by to i ty dlouhé epochy před KaliJugou.
    Chtělo by ale dovysvětlit slovní spojení "No keďže vznikla myšlienka odvrátenia". Kdo a proč? V Bibli je ta osoba uvedena, dle mého Hospodin Bůh, chybí mi ale technologie. Tedy proč to vůbec někoho napadlo.
    Budu dál pokračovat. V těch Sumerských textech to dál pokračuje, že na jiné planetě došlo ke vzpouře, vzbouřenci prohráli a museli se pakovat. Utekli na Zemi. Kde byla Země v té době?

  • d
    dum
    upravené Mon 30 May 2022 #102->

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:
    @Rusofil

    Niektoré s týchto skúmaní a poznatkov sú zaujímavé.No nikto tu nespomenul tézu ktorá je napr.podporená aj sumerskými textami a vierou starých Sumerov napr.že zem bola oddelená od neba.Ja sa prikláňam práve k tomuto.No keďže vznikla myšlienka odvrátenia,vzďaľovania sa od HNR a myšlienka porovnania stavov,pád,tak aj planéta bola premiestnená aktivátormi do experimentálnej zóny nám viditeľného vesmíru,kde opačný stav mohol byť ilustrovaný.Atlanťanov spájam s panteónmi božstiev-aj sumerských.

    Ano, v sumerských textech toto tvrzení je. Nemám nic proti, tato teze by vysvětlovala, dlouhou dobu existence lidí na Zemi a není to ani proti mé teorii v tom, že HNR stvořil světlé, kteří žili dlouhou dobu na planetě, jako jediní, dokonce ji podporuje.
    Chtělo by ale dovysvětlit slovní spojení "No keďže vznikla myšlienka odvrátenia". Kdo a proč? V Bibli je ta osoba uvedena, dle mého Hospodin Bůh, chybí mi ale technologie. Tedy proč to vůbec někoho napadlo.
    Budu dál pokračovat. V těch Sumerských textech to dál pokračuje, že na jiné planetě došlo ke vzpouře, vzbouřenci prohráli a museli se pakovat. Utekli na Zemi. Kde byla Země v té době?

    Ak si stvorená entita Bohom,anjel,boží syn, žiješ v pozitívnom stave bytia,v raji,nebi atď.Ako vieš že si v skutočnom živote,v pozitívnom stave,v raji?Že ti to povedali,že ti to napr.povedal aj samotný HNR?Keď nemáš nič iné na porovnanie a si obdarený pozitívnou Slobodou Voľby,aká je to voľba keď máš len jednu voľbu?Jedna voľba nie je žiadna voľba.Napriek ubezpečeniam Absolútnej bytosti(nedôvera HNR,"vzbura"-prvý hriech) začneš aktivovať opačný stav a proces,pád.Odtrhneš"ovocie zo stromu Poznania Dobra a Zla."Staneš sa padlým.A akonáhle aktivuješ proces vzďaľovania sa tak musí ilustratívne prebehnúť až do konca.Ale nie v pozitívnom stave či dimenzii,planéte."Planéta bola premiestnená"-nepresné vyjadrenie aj keď aj to boží synovia dokážu.Skôr zo skutočnej zeme museli odísť na jej odraz v stave a pozícii 0 kde sa môže prejaviť aj pozitívny aj opačný stav.

  • O nejednotě světonázoru v prehistorické ruské civilizaci se nedá mluvit ...

    Opravdu?

    Kromě toho. s jeho názorem že Slované měli jen jednoho Boha, s různými projevy souhlasím. To, že si někteří kolegové různé projevy Boha vykladají, jako jiné entity tj. Bohy závisí na úrovni jejich znalostí.

    O kus jinde jsi prohodil (v odpovědi na to, jestli souhlasíš s názory jedné ze Slovanských skupin

    Podle toho, co jsem si přečetl, soupeří tady jednotlivé skupiny o to, kdo je větší a pravější Slovan.

    takže kde je ta proklamovaná jednota světonázoru?

    Např. tady je seznam Slovanských Bohů včetně hned několika kandidátů na pozici toho hlavního (v tvé interpretaci toho jediného, kde ostatní nejsou Bohové, ale projevy tohoto jediného Boha)

    http://www.jmenaprijmeni.cz/jmena-bohu-a-bohyn/1442-jmena-slovanskych-bohu

    Ano, Jednoboží bylo v prehistorické Rusi přítomno, ale nikoliv bezvýhradně v celé společnosti. Vyskytovalo se vedle mnohoboží i vyloženého modlářství. Mezi současnými Slovanskými spolky je tomu stejně tak.
    Byla tu výše uvedeno několik příkladů, kdy na různé Slovanské spolky distancují od jiných Slovanských spolků a jejich podoby věrouky. Např. zmiňované Jednoboží mi jeden z představitelů snahy o sjednocování rozličných Slovanských spolků odpověděl, že nezná Slovanský spolek, který by ho zastával - všichni že mají Slovanský Panteon.
    Tato nejednoznačnost v chápání základů světonázoru byla tehdy (a je i dnes) velmi nebezpečná v souvislosti s porobou od GP.

    Napravit by to mohly instituty, které v tehdejší společnosti nebyly a nemohly tedy tu jednotu zajistit. Věda - tedy KSB a všeobecná škola, které by tyto poznatky vyučovala. Pro skutečné Védy (tj. nikoliv padělky a je možné vést debatu, která z knih této kategorie je padělkem nebo nikoliv) je v tomto konceptu místo. Nejednoznačnosti je nutné opravit/vyloučit, případně přenést do škatulky "staří Védští Bohové", ale dnes máme přesnější přístup (jak říká Jardob adresu na toho jednoho Boha).

    Ruské (lidské) hodnoty přesahují genetický původ (Slované).

    Ale třeba se jen špatně chápeme .... byl jsi minule vyzván Jardobem, aby jsi definoval své podání toho Slovanského Jednoboží, které má být mezi Slovanstvem jednotné.... nevšiml jsem si odpovědi. Ale ta odpověď je to, co by mohlo tuto debatu posunout.

  • No nikto tu nespomenul tézu ktorá je napr.podporená aj sumerskými textami a vierou starých Sumerov napr.že zem bola oddelená od neba.Ja sa prikláňam práve k tomuto.No keďže vznikla myšlienka odvrátenia,vzďaľovania sa od HNR a myšlienka porovnania stavov,pád,tak aj planéta bola premiestnená aktivátormi do experimentálnej zóny nám viditeľného vesmíru,kde opačný stav mohol byť ilustrovaný.Atlanťanov spájam s panteónmi božstiev-aj sumerských.

    Vzpomínám si, že VP SSSR v jedné z knih napsal, že svou analýzu dějů směrem do minulosti na planetě Zemi záměrně ukončil vznikem GP.

    Z úplné funkce řízení podle principu prediktor-korektor označil subjekt, který řídí Globalizaci za Globální Prediktor. Identifikovali jeho vznik cca 5 tisíc let dozadu, s tím, že jediným kandidátem na GP je staroegyptské žrečestvo a aktuální řídící Biblická koncepce vznikla před 3 tisíci lety.

    Dějiny jsou samozřejmě starší, než 3-5 tisíc let. Např. vznik davo-"elitarismu" byl datován na cca před 10 tisíci lety.

    Z hlediska toho, jak davo-"elitarismus", potažmo GP překonat nemá smysl (kvůli přílišnému drobení skupin - čímž by opět pokračoval boj elit těchto skupin, tj. davo-"elitarismus") zaměřovat pátrání hlouběji k původu GP.

    Tj. jestli GP jsou:
    - přišelci z vesmíru
    - přišelci z předchozí globální civilizace
    - plazovci
    - dutozemci
    - atd včetně kombinací

    je jistě zajímavé, ale na samotnou nízkofrekveční analýzu to nemá vliv.

  • R
    upravené Mon 30 May 2022 #105->

    @Jura11 povedal/-a:

    O nejednotě světonázoru v prehistorické ruské civilizaci se nedá mluvit ...

    Opravdu?

    Opravdu.

    Kromě toho. s jeho názorem že Slované měli jen jednoho Boha, s různými projevy souhlasím. To, že si někteří kolegové různé projevy Boha vykladají, jako jiné entity tj. Bohy závisí na úrovni jejich znalostí.

    Nic jsem neprohazoval, můj názor je konzistentní.

    Podle toho, co jsem si přečetl, soupeří tady jednotlivé skupiny o to, kdo je větší a pravější Slovan.

    takže kde je ta proklamovaná jednota světonázoru?

    Světonázory jsou jenom dva pro lidský a proti lidský (současný). Soupeření, jak se k cíli dostaneme není světonázor, ale konkurz taktik.

    Např. tady je seznam Slovanských Bohů včetně hned několika kandidátů na pozici toho hlavního (v tvé interpretaci toho jediného, kde ostatní nejsou Bohové, ale projevy tohoto jediného Boha)

    http://www.jmenaprijmeni.cz/jmena-bohu-a-bohyn/1442-jmena-slovanskych-bohu

    No a co tím chceš říct?

    Ano, Jednoboží bylo v prehistorické Rusi přítomno, ale nikoliv bezvýhradně v celé společnosti. Vyskytovalo se vedle mnohoboží i vyloženého modlářství. Mezi současnými Slovanskými spolky je tomu stejně tak.

    Zvýrazněné prosím doložit.

    Byla tu výše uvedeno několik příkladů, kdy na různé Slovanské spolky distancují od jiných Slovanských spolků a jejich podoby věrouky. Např. zmiňované Jednoboží mi jeden z představitelů snahy o sjednocování rozličných Slovanských spolků odpověděl, že nezná Slovanský spolek, který by ho zastával - všichni že mají Slovanský Panteon.

    Nevěřím ti, žes to s někým konzultoval. Ale i kdyby, já nejsem příslušníkem žádného spolku, já se opírám o fakta, která prezentují Ruští znalci problematiky.

    Tato nejednoznačnost v chápání základů světonázoru byla tehdy (a je i dnes) velmi nebezpečná v souvislosti s porobou od GP.

    Bylo by dobré ujasnit si, co znamená termín světonázor.

    Napravit by to mohly instituty, které v tehdejší společnosti nebyly a nemohly tedy tu jednotu zajistit. Věda - tedy KSB a všeobecná škola, které by tyto poznatky vyučovala. Pro skutečné Védy (tj. nikoliv padělky a je možné vést debatu, která z knih této kategorie je padělkem nebo nikoliv)

    Vést debatu o tom, co je padělek a co není je zbytečné v prostředí, kde je celá historie padělkem. Je potřeba srovnávat psané zdroje s ústním podáním legend, pohádek, bájí, zeměpisem, materiálními pozůstatky, archeologickými nálezy, DNA genealogií, přírodními úkazy, lingvistickými fakty a atd., atd. Psané texty jsou jenom základnou, od které se lze odpichnout.

    Ruské (lidské) hodnoty přesahují genetický původ (Slované).

    Vážně? Jak to, že to nepozoruji? Černoši a žlutá rasa se modlí za zničení bělochů, a západní běloši včetně našich zbloudilých ovcí, chtějí zrušit Ruský svět.

    Ale třeba se jen špatně chápeme .... byl jsi minule vyzván Jardobem, aby jsi definoval své podání toho Slovanského Jednoboží, které má být mezi Slovanstvem jednotné.... nevšiml jsem si odpovědi. Ale ta odpověď je to, co by mohlo tuto debatu posunout.

    Již jsem to definoval několikrát, akorát to nebereš na vědomí. Takže naposled. Jeden bůh s mnoha projevy.

  • d
    dum
    upravené Mon 30 May 2022 #106->

    "smysl zaměřovat pátrání hlouběji".....Ak sa zaoberáme len vonkajšími následkami a dôsledkami a nemáme poznanie duchovných základov a príčin udalostí a dejov-tak nikam nedôjdeme.Diskusia je pod prioritou-názvom "Dejiny a chronológia."

  • To je fakt těžký ...

    Nechápu, jak můžeš zároveň říci

    já nejsem příslušníkem žádného spolku

    a zároveň mluvit za všechny tyto ostatní spolky v současnosti nebo zeměpisné lokality v minulosti, ve kterých vznikala rozdílná pojmenování Slovanských Bohů.

    O nejednotě světonázoru v prehistorické ruské civilizaci se nedá mluvit

    Když existují jasné doklady jako např. toto

    Kde je hned několik adeptů na hlavního Boha, jemuž jsou ostatní podřízení (v závislosti na lokalitě)
    Nechápu, proč ti tento seznam nestačí jakožto důkaz mnohobožství a ještě vzájemně se vylučujícího (adeptů na hlavního Boha, kterému se ostatní podřizují je hned několik).

    Víru v konkrétního Boha, Bohy, modloslužebnictví, ... považuji za základní součást světonázoru.

    Tvou podobu "Slovanského" Jednoboží jsem nezaznamenal. Mohl bys to prosím zopakovat?
    (tady nepředpokládám svůj nesouhlas, ale opravdu zatím nevím, který z toho seznamu Slovanských Bohů je ten jeden Bůh podle Tebe, a kteří jsou jen jeho aspekty či význačnými energiemi nebo to je jinak ???)

  • Ten Ruský svět chce hlavně zrušit GP ... ti ostatní se podřizují panující koncepci a jednotlivým GP vytvořeným egregorům, protože vlastní nejsou schopni předložit.

    Toto jejich snažení ustane s vítězstvím lidské koncepce.

  • R
    upravené Mon 30 May 2022 #109->

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @jardob povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:
    @Rusofil

    @Jura11 povedal/-a:
    To je fakt těžký ...

    Nechápu, jak můžeš zároveň říci

    já nejsem příslušníkem žádného spolku

    a zároveň mluvit za všechny tyto ostatní spolky v současnosti nebo zeměpisné lokality v minulosti, ve kterých vznikala rozdílná pojmenování Slovanských Bohů.

    Co je tady k nechápání. Nemluvím za žádné spolky. Začal jsem s nepopsaným listem a postupně skládám svoji mozaiku. Nejprve jsem si utvořil nějakou kostru a tu pak doplňuji fakty. Vůbec není hotová a dál ji doplňuji. Tedy nezkoumám jen Slovany, ale celkovou chronologii života na Zemi. Ale podle mých zatímních výzkumů mi vychází, že Slované sehráli významnou roli, přičemž jejich role byla vymazána z historie. Tento fakt se snažím napravit.

    O nejednotě světonázoru v prehistorické ruské civilizaci se nedá mluvit

    Chápeš co je světonázor? Je to jedna ze dvou koncepcí pro lidská, nebo protilidská. Nic třetího není. Počet Bohů, není světonázor, ale 3.priorita řízení - ideologie, náboženství. A podle mých informací a faktů, byla civilizace Praslovanů pro lidská. Až do setkání se s haploskupinou R1b, nepoužívali žádné zbraně.

    Nechápu, proč ti tento seznam nestačí jakožto důkaz mnohobožství a ještě vzájemně se vylučujícího (adeptů na hlavního Boha, kterému se ostatní podřizují je hned několik).

    Nestačí mi to proto, že to nekonvenuje s fakty, které jsou uchovány v zákoutí Praslovanského jazyka. Slované nestavěli žádné kostely, panteóny ani nic podobného. Mluvili s Bohem napřímo, jazykem životních okolností. Když potřebovali déšť, tak se obrátili k Bohu a prosili déšť dali mu jméno Dažďbog, podobně jako dnes záhradkář prosí, dej Bože déšť, ať nemusím zalévat a přitom o sobě tvrdí, že je ateista. Už tady bylo citováno vyjádření arabského cestovatele, že Slované v nic nevěří, tudíž nemají žádné náboženství.

    Víru v konkrétního Boha, Bohy, modloslužebnictví, ... považuji za základní součást světonázoru.

    Víra patří pod 3.prioritu řízení a je podřízená 1.světonázorové prioritě řízení, což znamená, pokud je první priorita pro lidská, je i náboženství pro lidské, i když má milion bohů. Pokud je 1.priorita řízení proti lidská, je i 3.priorita řízení proti lidská i když vyznává jen jednoho Boha.

    Tvou podobu "Slovanského" Jednoboží jsem nezaznamenal. Mohl bys to prosím zopakovat?

    Po předchozí odpovědi výše, není potřeba nic jiného dodávat.

  • Já se s tebou nepřu, že v prehistorické Ruské civilizaci nebylo přítomno i Jednoboží nebo, že bys ho zrovna ty nevyznával, ale že takto to nebylo přijímáno (tehdy ani dnes) jednotně celou populací, o čemž svědčí řada důkazů ... třeba ten seznam Bohů.

    Proč se tak stalo, kdy se tak stalo, a jak tomu pro příště zabránit je otázka, kterou bych rád řešil.

    Základem lidského typu psychiky je Jednoboží, mnohoboží ho vylučuje.
    Mnohoboží na úrovni světonázoru vede k "souboji Bohů" - v první fázi ohledně toho jak správně uctívat Boha a pod jakým jménem... vedoucí kultů spolu začnou soupeřit.
    V druhé fázi se původní jednotná populace rozdělí podle historicky vzniklých kultů = způsobů správného uctívání konkrétního Boha(ů) / konkrétních názvů Boha (ů).
    V třetí fázi se z Jihoslovanů stanou pravoslavní Srbové, Katoličtí Chorvati a muslimští Muslimové.
    Podobně to vidím i u současných Slovanských spolků, kdy jedni uznávají Boha s názvem Rod, jiní Svarog, Perun, Veles, ... a Malorusové jsou po přejmenování na Ukrajince přesvědčování, že to jsou germánští Ukrové.

    Tedy na úrovni Konceptuální moci lidská koncepce povede obyvatelstvo k Jednoboží, protilidská koncepce k nějakému defektu ve světonázoru - zde např. pomocí mnohobožství.

  • d
    dum
    upravené Mon 30 May 2022 #111->

    Panteóny božstiev sú boží synovia-či už padlí alebo nie.Ak sa medzi nimi nachádza aj Stvoriteľ bohov-božích synov,tak ten/tá predstavuje v tej ktorej viere HNR-Absolútnu bytosť ktorá môže byť len jedna.Všetci ostatní sú stvorení,relatívni k Absolútnu.Boží synovia nie sú tvorcami ďalších bohov.Tvorca bohov,otec niektorých božích synov u starých Slovanov bol Svarog.V niektorých prameňoch zasa nie je uvádzaný ako Stvoriteľ.Niekde sa uvádza praotec Rod.Rusofilove presvedčenie a poznatky ohľadom Jedného Boha s mnohými prejavmi akceptujem.Vždy lepšie ako panteóny mnohobožia,aj keď je to viera rôznych starých aj novších náboženstiev.Tým pádom sa ale nepopiera existencia božích synov,padlých anjelov,Atlanťanov,Anunnaki atd.

  • Ladič
    upravené Mon 30 May 2022 #112->

    Ta technologie je vlastně ideologie. Je to dualita. Spolu s inteligencí je to nastartování pádu do hmoty. Jediný "vir" a už to jede samo.
    A kdo to spískal? Sám zdroj. HNR. A ke svedení využil Lucifera. Je to součást Jeho evolučního záměru s lidstvem. Jinak by doposavad nic nebylo stvořeno a projeveno, ale pořád by svět byl jen v Duchu.

  • @Jura11 Čo sa týka tých všelijakých spolkov, náboženstiev, kultov, a nielen medzi slovanskými národmi, tak celé je to vlastne pred nami stojaca úloha riadenia, ako rozpliesť tento gordický uzol... Ako zjednotiť ľudí pod jednu spravodlivú koncepciu, ktorá bude predstavovať hlavný rámec, v ktorom môže ostať aj kus zo starej kultúry a tradícií, ktoré nie sú v rozpore s hodnotami spravodlivosti... Všetko, čo je v starej kultúre a tradíciách v rozpore s ideami spravodlivosti, sa musí vyčistiť. Inak nikdy nebude na zemi mier, spravodlivosť a telesný, mentálny a duchovný rozvoj všetkých ľudí...
    Je dosť možné, že Rus bude prvá, ktorá si masovo tieto myšlienky osvojí a bude ich v sebe rozvíjať a propagovať. V závese za ňou aj ďalšie slovanské národy. A spolu s nimi sa tieto myšlienky musia dostať do celého sveta všetkým národom a rasám. Napokon aj ten Západ ich príjme, ale bude musieť nastať niečo ako pád Západných "elít" a západného spôsobu života, keď ľudia uvidia, že cesty tadiaľto už niet, a niet ani tých, čo tlačia ľudstvo týmto smerom. Časom staré pokolenia zvyknuté na západný blahobyt a zmýšľanie vymrú (ako egyptskí židia na púšti) a budú sa rodiť nové deti už v novom informačnom prostredí, ktoré sa na nové hodnoty budú dívať inak...
    Lenže, ak sa má nový lepší stav zafixovať, tak silní ľudia (ktorých splodili ťažké časy) nesmú vychovávať slabých ľudí (nepoznajúcich, čo je to žiť ťažké časy, nepoznajúcich zlo). Buď tento stav musí nejako zafixovať HNR, alebo ľudia sa budú musieť veľmi seriozne zamyslieť nad stratégiou a taktikou ako vychovávať nové potomstvá, aby to neboli slabí ľudia, ktorí zase spôsobia úpadok a ťažké časy do budúcnosti. Staré generácie budú musieť nájsť spôsob, ako svoje skúsenosti s ťažkými časmi (s bojom so zlom vo všetkých prefíkaných podobách) preniesť na nové generácie, aby tiež vlastnili skúsenosti tak, ako keby ich sami prežili. Ak sa má človek vedieť pred niečím brániť, musí byť toto niečo v okruhu jeho pojmov. Ak by sa nové generácie stali majstrami v metodológii, veľmi by to tiež pomohlo. Vedeli by efektívne a rýchlo riešiť nové problémy a hrozby, efektívne spolupracovať a využívať kolektívny intelekt. A aby kolektívny intelekt fungoval, spoločnosť ľudí nesmie byť roztrieštená do znepriatelených skupín, ale zjednotená v hodnotách.

  • jardob
    upravené Mon 30 May 2022 #114->

    Je očividné, že cesta nevedie vytváraním nejakých slovanských spolkov, ktoré sa snažia vrátiť ku kultom predkov (tak ako ich niektorí subjektívne chápu). Hľadať pravdu o minulosti a študovať minulosť, tak ako študujeme tú nedávnu z minulého storočia, je v poriadku. Tam sú naše korene, aj keď minulosť vždy ponúka len pravdepodobnosť pravdivého poznania, nie istotu (z metodologického hľadiska). T.j. naše poznanie ľudských dejín bude vždy do určitej miery len mýtom, nie istotou.
    Ale to najdôležitejšie, čo si môžeme zobrať z minulosti, je práve jednobožstvo a idea spravodlivosti (tú šíril aj Jurko Jánošík, náš národný symbol). Na tomto sa dá vybudovať všetko, a táto jednoduchá idea sa dá detailizovať do podrobností. A v mnohom je už detailizovaná v KSB.
    Takže budúcnosť je hlavne o šírení jednobožstva a ideí spravodlivosti medzi všetkých ľudí. Najprv doma, potom aj v zahraničí. Najprv u seba, potom u susedov :smile: A ako to robiť čo najefektívnejšie? Zobrať si DVTR na pomoc.

  • "energie tvoření pocházela jen od jednoho "nepochopitelného" Boha - Stvořitele."Pochádzala a pochádza.To je fakt.Mnohokrát bola ale relatívnymi entitami zneužitá,ukradnutá a použitá na vlastnú "ego"pseudotvorbu.Aby sumerský "človek z hliny"vôbec žil tak bez tej energie ktorá obsahuje aj život a vedomie by to možné nebolo.

  • jardob
    upravené Tue 31 May 2022 #117->

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:
    Panteóny božstiev sú boží synovia-či už padlí alebo nie.

    K tak zvanému panteonu Slovanských Bohů. Žádný takový panteon neexistoval. Ať pátrám, jak pátrám, tak ze žádného dostupného zdroje jsem se o žádném panteonu nedozvěděl, nevím jak k němu ty Slovanské spolky dospěli. Jediné co jsem vypátral, bylo to, že praslované uctívali přírodu a Boží kony, podle kterých žili. V případě potřeby se obraceli se žádostí nebo modlitbou k Bohu a žádali tu o déšť, tu o vítr, atd. Co uctívali jsem popsal ještě na starém fóru, v diskusi o Významových rovinách Ruského jazyka. Současné panteony, které prezentují různé Slovanské spolky, jsou dle mého jen snahou vytvořit něco na podobného, jako mají Řekové, Římané a další civilizace.
    Proč si myslím, že Slované žádný panteon neměli. No proto, že takový panteon je možné vybudovat jenom v centralizovaném státě. U Slovanů tato centralizace nebyla, byl to útvar různých rodů. Tudíž nebyla politická situace na to, aby takový panteon existoval ne roky, natož staletí, nebo tisíciletí.
    O panteonu mluví buďto novověcí příslušníci různých spolků, nebo nepřátelé Slovanů, kteří se kritikou panteonu vůči Slovanům vymezuji. Přičemž nepopírám, že v jednotlivých rodech, lidé dávali těm, od koho něco žádali svá jména. Např. Lešij - ochránce lesa atd. ale u každého rodu bylo toto pojmenování jiné. Nebyla centrální vláda, nebylo centrální náboženství, nebyl centrální Slovanský panteon. Bylo jen jazýčestvo na základě JŽO. Tito tzv."Bohové" nikdy nebyli systematizováni.
    Podle véd, které jsem měl možnost trochu nastudovat (pořád studuji), tak energie tvoření pocházela jen od jednoho "nepochopitelného" Boha - Stvořitele.
    Kromě něj. naši vzdálení předkové ctili své první předky a kurátory, kteří byli také považováni za bohy (skutečné osoby postavené na úroveň Bohů), ale Bohy nebyli. Vynalezli také speciální obrazy, které jim umožňovaly soustředit pozornost a vůli mnoha lidí ovládat přírodní síly (takoví lidé existují i dnes, jednoho takového znám), a tito lidé jsou jako malí bohové, takže museli spojit svou vůli a psychickou energii k velkým skutkům. Tyto obrazy byly také nazývány bohy. Takže pokud si přečtěte pozorně jejich charakteristiku, tak Bohem Tvůrcem byl jen jeden Bůh. Ostatní byli něco jako Dominik Hašek, po návratu z Nagána, kde lidé na náměstích skandovali Hašek je Bůh.

    Doplním ještě k Velesově knize. Nechápu, proč se její odpůrci k ní staví tak negativně, ale asi tuším. Tato kniha totiž nepopisuje nic jiného, než historickou posloupnost vládců u jednotlivých rodů Slovanů, historické události a jejich přebývání (Slovanů), nebo migraci na tom, kterém území. Je to něco jako učebnice dějepisu. Zaplňuje tak určité vákuum historie Slovanů v období od 2.tisíciletí před n.l., až do období 1.tisíciletí n.l. Největším důkazem o její pravosti je to, že některé historické události v ní popsané historikové potvrdili na základě archeologických nálezů až v posledních dvaceti letech. Přičemž to samé (historické nedoložení událostí) v minulosti posloužilo k prohlášení Velesovy knihy za falzum.

    Neviem, či to tak bolo so všetkými názvami, ale napr. "Perún" v staroruštine znamenal "Blesk". Podobne "Svarga" (boh Svarog) je zo sanskrtu a znamená "obloha; hviezdne nebo". "Jarij" v staroruštine znamenal "jasný, žiarivý" (dnes sa ten význam trochu zmenil) - to k Jarilovi. Zaujímavé je na tom to, že ak praslovania oslovovali prírodné javy, tak hľadali za nimi intelekt (ducha), preto sa im prihovárali.

    Generál Petrov vo svojej knihe prišiel s takou myšlienkou, že Celovesmírna Matica (to, čo by Veličko nazval "Božie predurčenie", ktoré na počiatku stvoril Boh) je vlastne to, čo v náboženstve nazývajú "Duch svätý". T.j. na počiatku Boh stvoril V MATERII svojho dvojníka, ktorý je hlavným režisérom všetkého, čo sa vo Vesmíre deje. Je zároveň aj učiteľom pravdy. To znamená, že Vesmír môže mať svoj vlastný intelekt daný Bohom Zhora. Tento Duch Vesmíru má mravnosť a znalosti od Boha a je Bohu veľmi podobný.
    Z tohto hľadiska by ani panteisti neboli až tak celkom mimo, ak predpokladajú, že Vesmír-Príroda je Boh. Nie je to pravda úplne, pretože Vesmír je Boží výtvor (napriek tomu pravdepodobne nemá začiatok ani koniec), ale intelekt a duch Vesmíru je Bohu veľmi podobný. Veď Duch svätý je Duch Boží. A ak praslovania uctievali prírodu a hľadali v nej intelekt, ktorý všetko riadi, tak tiež boli veľmi blízko pravdy.

  • @jardob, super. To je velmi podobné mým poznatkům, respektive mým hovorům s NÍM. Jen dodám... Je ještě jeden duchovní směr odvozený od pantheismu. Panentheismus. Narozdíl od pantheismu který hlásá "příroda je Bůh", tak panentheismus říká "příroda včetně nás, čili svět, je v Bohu". No a to je ono že. :)

  • J
    upravené Wed 1 Jun 2022 #119->

    Dal jsem si chvíli pauzu a některé věci jsem na základě informací od @Jardob a @Rusofil přehodnotil a zejména lépe časově utřídil.

    Jestli jsem správné pochpil, tak Rusofilův zdroj jsou zejména indické védy, resp. sekundární znalosti od několika vědců, kteří je zkoumají (ten princip je v pořádku). Indické védy vznikaly 1500 - 500 před naším letopočtem a popisují mnohdy ještě o kus starší civilizaci.
    Indické védy popisují i ruskou védickou civilizaci (VP SSSR jí nazývá prehistorickou ruskou civilizací).
    (Připomenu jen, že Slované tehdy ještě neexistovali).

    V té době byla ruská společnost svým způsobem jednoduchá - existovaly jednotlivé osady poměrně vzdálené od sebe. Nemám informace o existenci měst v té době.

    1500-500 let př. n. l. skutečně mohlo být jazyčnictví téměr výhradním, prvky davo-"elitarismu" nebyly přítomny. Ruská civilizace se samozřejmě v této době občas stala objektem zájmu v okolí již vznikajících davo-"elitarismů", které však tehdy svou agresi vedli pouze na 6. prioritě - kde byly vždy odraženi. Biblická koncepce a agrese na jiných prioritách vznikla až cca 1000 př. n. l.

    Znovu jsem si přečetl toto http://leva-net.webnode.cz/products/pobyt-jezisa-krista-a-andreja-prvopovolaneho1-na-starovekej-rusi/

    Ježíš se v 1. století našeho letopočtu učil o tom, jak by mělo vypadat Království Boží na Zemi prostřednictvím pravdověrných skutků lidí návštěvou ruské védické (prehistorické) civilizace.

    "Náboženstvo Rusi v tom období v jeho dominujúcej vetve nebolo ani mnohobožstvom ani modloslužbou, hoci niektoré jeho prúdy mohli v sebe niesť takéto tendencie. Práve vďaka tomuto nebol medzi Ježišom a žrectvom Rusi žiaden podstatný rozpor v teologických otázkach."

    GP nyní již posílal jednu diverzní vlnu za druhou. Jedna z nich (pomocí putujících mudrců) učila obyvatelstvo "správně uctívat Bohy" = modloslužebnictví.

    Spolu se zvětšováním složitosti společnosti přišly nové znalosti - železo, usedlý způsob života, rozšíření obchodu ... to vše vedlo ke vzniku měst.
    Novgorod v ranné fázi ještě udržel charakter civilizace. V pozdějších fázích se však již stal davo-"elitářským". Tomu průniku davo-"elitářství" jisto jistě napomohla další diverzní vlna posílaná GP, která napomohla tomu, aby se z elity stala "elita" (to je ta chvíle, kdy mluvím o pýše).

    Tj. já vždy mluvil o určité krizi védické ruské (prehistorické Ruské) civilizace, která nastala po "nějaké chybě" stařešinů rodů/žreců a vyvrcholila "křesťanským svěcením Rusi" Tou chybou se chci zabývat, protože její pochopení a odstranění pomůže nám - dnešním lidem k odstranit davo-"elitarismus" nejprve u nás, později na celém světě.

    Právě v této době krize této civilizace také přichází na světlo historie nádodnostní skupiny "Slované", "Germáni", ... tj. odštěpky původní védické civilizace ... a je to doba min 1-2 tisice let pozdější, než o které píší indické védy a tedy i Rusofil.

  • R
    upravené Wed 1 Jun 2022 #120->

    @Jura11 povedal/-a:
    Dal jsem si chvíli pauzu a některé věci jsem na základě informací od @Jardob a @Rusofil přehodnotil a zejména lépe časově utřídil.

    (Připomenu jen, že Slované tehdy ještě neexistovali).

    V té době byla ruská společnost svým způsobem jednoduchá - existovaly jednotlivé osady poměrně vzdálené od sebe. Nemám informace o existenci měst v té době.

    Měl by ses urychleně začít učit Rusky. Tak by ses dostal ke zdrojům, které tato tvá tvrzení vyvracejí. A hlavně by sis mohl vyslechnout zdroje, které jsem ti minule doporučil. Bez toho se nepohneš dál. Jelikož západní zdroje mlčí, nebo překrucují. Určitě uznáš, že pro západ je výhodné tvrdit, že Slované neexistovali a najednou v 6.století spadli z nebe.
    Pokud by sis vyslechl Pyžikova, tak bys věděl, proč naši předci nechtěli utvářet města. Kdyby se dnes probudili a viděli nás jak žijeme ve městech považovali by nás za chodící mrtvoly. Právě města jsou symbolem protilidské koncepce. Proto větší centra vznikala jen na průsečníku obchodních cest. Jinak ne. Popřemýšlej, co znamená vítr v našich pohádkách.
    Na ukázku dvě starobylá města. O tom druhém se mluví i v Mahabharátě.
    https://pikabu.ru/story/zagadochnyiy_arkaim__samyiy_drevniy_gorod_iz_naydennyikh_v_rossii_4028671
    https://ladstas.livejournal.com/304802.html

  • @Rusofil
    Jaké náboženství byla v těch městech - Arkaim a Kostěnki ? Ví se to? Bylo to jazyčnictví nebo něco jiného?

    Můžeš mi poslat něco konkrétnějšího od toho Pyžikova (video, ale raději text), kde mluví o tom, že naši předci nechtěli stavět města ... ale proč je tedy tehdy (Arkaim a Kostěnki) postavili ? .... nemluvě o době krize 5-9 století n.l., kdy jich vzniklo hodně.