Konflikt Rusko - USA - NATO - Ukrajina

1383941434477

Komentáre

  • @Mrakoplas povedal/-a:
    ...dokumentaristka Markéta Oddfish Nešlehová...

    Oddfish ~ odd fish ~ divný pavouk (divný člověk), podivín
    :-)

  • vittorio rangeloni, donbass, fronta v lugansku (lysyčansk)
    vittorio rika, ze lide jsou ochotni mluvit o situaci, ale ne vsichni chteji mluvit na kameru. nekteri se boji, ze se ukrajina muze vratit zpatky na toto uzemi. valka trva uz dlouho a je tezke si predstavit, co bude zitra. represe ze strany kyjeva, na ucastniky referenda a na ty, co spolupracuji s rusi, jsou realitou. lide maji strach.
    starsi pani rika, ze si preje, aby se zelensky sesel s putinem a ukoncili zabijeni mladych lidi (a pritom ukazuje na vittoria, rika, ze mladych jako je on); nechce, aby uz umirali mladi, vnuci.. rika, ze jestli vittorio napise pravdu... vittorio pani rika, ze zelensky rekl, ze bude jednat s ruskem, az putin nebude prezident ... (reakce pani mluvi za vse), rika, ze uz jednoduse nema slov, nema slov k zelenskemu krome: kdy prestane zabijet mlade lidi, proc se zabijeji slovane, proc stoji bratr proti bratrovi, toto vsechno v 21. stoleti.
    jina starsi pani rika, ze chteji verit, ze zase bude dobre. vittorio se pta, jestli veri, ze se ukrajina vrati do lysycansku. pani rika, ze bylo by lepsi, aby ne, protoze slysela, jak se chovaji spatne k lidem v kupyansku. ve meste zustalo hodne lidi a uz se i dalsi vraceji. nechteji jit pryc, i kdyz je situace jaka je. nekteri stari lide odesli pryc k pribuznym. lidi nechteji odejit po tom vse, co uz zazili. rika, ze jeste nez prisli rusove, ukrajinci vsechno nicili a strileli. vittorio se pta, proc to delali a pani rika, ze si mysli, ze nechteli nechat nic jinemu, co sami ztraceji. vittorio se pak pta na referendum v lysycansku. pani rika, ze ano, ze vsichni sli radi, vystali si frontu. pani rika, no mozna me zastreli za to, kdyby se ukrajinci vratili. vittorio se na to pta, jestli nema strach a ona odpovida, ze uz si svoje odzila, ze ma obavy o mlade lidi a nechce, aby umirali ukrajinci a rusove.rika, ze snad zelenskemu se rozsviti v hlave a prestane poslouchat ameriku a zacne jednat, aby neumirali dalsi jeho lide.

  • patrick lancaster, 10. rijen, reportaz,
    mluvi s obyvateli krymu o moste, o vsem
    velmi zajimave.
    myslim, ze neni treba prekladat, protoze umite rusky nebo anglicky.

  • constanze povedal/-a: ona videla, co rusove delali, nejsou to slovane, jsou to barbari.

    Vo vojne robia bordel všetky strany. Je to len otázka miery.

    constanze povedal/-a: pry ma 1/4 polske, 1/4 moldavske, 1/4 zidovske a ukrajinske krve

    Samozrejme, že sa necíti ako Slovanka, keď je to nosatá a ušatá.

    constanze povedal/-a: ti lidi jsou plni nenavisti:-(

    Vymytý mozog je na doživotie. Nepomôže ani hlad a chlad.

  • constanze povedal/-a: pani mi poslala fotky, jak je ted s pejskama ve sklepe, protoze se boji naletu

    constanze povedal/-a: ona nechce byt soucasti ruska a nechce ani zit s lidmi, kteri jsou prorusti a s ruskymi vrahy

    Ved ma co chcela nie?

  • Ogar Valach
    upravené Wed 12 Oct 2022 #1215->

    @Lena povedal/-a:

    constanze povedal/-a: ona videla, co rusove delali, nejsou to slovane, jsou to barbari.

    A vrahy v Oděsse , co upálili lidi v Domě odborů neviděla?, pi zda jewrejská

    Minule sa bavili dvaja chlapi na ulici. Jeden z nich hovoril, že od Ukrajinca má informáciu, že vtedy do Odesy prišli Rusi z Ruska a boli to oni, kto to urobil. Takže medzi Ukrajincami sa šíri takáto verzia udalostí. A liberáli ju s radosťou preberajú bez ohľadu na to, že nedáva zmysel a nemá logiku. Druhý mal názory ako my. Ku podivu spolu normálne diskutovali, aj keď zastávali diametrálne odlišné pozície. Do hĺbky ani jeden nešiel a keď to bolo niečo, s čím jeden alebo druhý nesúhlasil, prešli na ďalšiu oblasť konfliktu. Keď si všimli, že ich počúvam, diskusiu ukončili a rozišli sa. Áno, cudzie rozhovory sa počúvať nemajú, ale stáli blízko mňa a zaujal ma názor toho Ukrajinca.

  • "mnohem vetsi ropovod pro evropu by mohl jit z turecka, pokud by mela evropa zajem", navrhl rusky prezident putin behem konference na patem mezinarodnim foru tydne ruske energetiky.
    "mohli bychom presunout ztraceny objem, ktery je zpusobeny uzavrenim NS1 a 2 skrz regiony cerneho more"

    a co na to evropa?

    https://www.facebook.com/photo/?fbid=524549053012175&set=a.417849320348816

  • Hologram dokáže přirozeným hlasem živé předlohy říct cokoliv a provést cokoliv

    Digitalizovaný Zelenský může plně nahradit jeho živou předlohu
    Po 8 měsících si lidé začínají všímat záhady, proč Zelenský vystupuje na mezinárodních konferencích jenom virtuálně a přes telemosty
    Britská firma zdigitalizovala Volodymyra Zelenského
    https://rumble.com/v1nojzu-britsk-firma-zdigitalizovala-volodymyra-zelenskho-do-hologramu-a-te-u-ho-ne.html
    https://cz24.news/video-britska-firma-zdigitalizovala-hologram-zelenskeho-primo-v-kyjeve-a-jiz-neni-jasne-kdo-mluvi-na-televizich-proc-se-zelensky-uz-8-mesicu-ucastni-zahranicnich-konferenci-jen-virtualne-pokud-zel/

  • Letecký poplach byl vyhlášen v Oděse, Poltavské, Čerkaské, Sumské a Nikolajevské oblasti.
    Воздушная тревога объявлена в восьми областях Украины
    https://life.ru/p/1531485

  • jeste k tomu muskovi... mladi ukrajinci, zblbnuti EU.... tak to ma samkova pravdu, ti budou mimo bez internetu

  • tak ve skupine pro pomoc ukrajinskym zviratum se sem tam objevi neco podobneho, jako je toto:

    jmenuji se dmitri, je mi 18 let.
    delam hudbu a pracuji na home office na ukrajine.
    hudba: pomoci pogramu jsem zacal se ucit na kytaru.
    prace: prakticky jsem nikdy nepracoval fyzicky. pracoval jsem jako OSVC na dalku. (nyni tato prace neni, pracoval jsem v tymu a tym se rozpadl)
    nemluvim perfektne anglicky, ale myslim, ze bychom si rozumeli.
    chtel bych se prestehovat do VB protoze jsem ztratil praci a domov. chci pracovat, zit, ucit se anglicky a dostat viza do VB.

  • @constanze povedal/-a:

    Nic překvapivého. Každopádně najivita, že ho přijmou je silná...

  • o
    upravené Fri 14 Oct 2022 #1229->

    Kaktus povedal/-a: Doplním - Erdovi by to řádně nakoplo ekonomiku, což Turecko potřebuje, platilo by se lirou, takže žádné krachy měny a Evropě by dal sežrat všechny nesplněné sliby Eu.

    Mne to pripadá aj ako potvorenie (ekonomického) okna s výhľadom na budúci Anatolský okruh Ruska...

  • mainstreamova reportaz, jak mladi ukrajinci opravuji domy
    a ti mali kluci, co maji hracky samopalu a jako kontroluji pasy lidi, hm.
    podivejte se na to a udelejte is obrazek sami. musim rict, ze ja po tech nekolika mesicich zachrannych akcich, nazor na ty lidi tam mam a denne se presvedcuju o tom, ze pro ne je EU svaty gral a evropani "osliku, otres se". vsimam si, ze ti lidi opravdu, jako kdyby byli porad za zeleznou oponou a nevedeli, co se deje mimo ukrajinu.
    nicmene zase zduraznim, ze mi je lito kazdeho zmareneho zivota a preju si, aby konecne tam byl mir.