Jako scéna z katastrofického filmu. Londýnem se prohnaly obří vánoční koule

4.11.2022
"Scénu jako z katastrofického hollywoodského filmu zažili v úterý na nákupní ulici Tottenham Court Road v centru Londýna. Před očima překvapených chodců se kutálely dvě obří vánoční koule. Prudký vichr je uvolnil z umělecké instalace, které byly součástí."
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/londyn-anglie-vanocni-koule.A221103_195147_zahranicni_jhr

Komentáre

  • Ogar Valach
    upravené Fri 4 Nov 2022 #2->

    Pred spustením si stíšte zvuk.

  • Nuž, as it seems, the Brittons won't have the balls to do anything... Pretože o ne práve prišli.

    Toto malo podľa mňa ísť do matričných udalostí.

  • Dobrodej
    upravené Fri 4 Nov 2022 #4->

    kulich povedal/-a: Toto malo podľa mňa ísť do matričných udalostí.

    Asi áno, pretože sa to nachádza v centre Londýna v oblasti London City.

  • Ogar Valach
    upravené Fri 4 Nov 2022 #5->

    @kulich povedal/-a:
    Nuž, as it seems, the Brittons won't have the balls to do anything... Pretože o ne práve prišli.
    Toto malo podľa mňa ísť do matričných udalostí.

    Briti nemajú gule urobiť čokoľvek? Je to v Londýne, kde je dlhodobo starostom pakistanský prisťahovalec a islamista Sadiq Khan, počas ktorého úradovania sa neustále zvyšuje zločinnosť v Londýne napriek tomu, že je tam najviac sledovacích kamier na svete. Žeby prehliadal zločinnosť svojich súvercov a ďalších prisťahovalcov? V Londýne neprejdete po ulici bez toho, aby sa znenazdania uprostred dňa nezotmelo, že nie je vidieť na krok. Áno, toto je matričný prejav, ale pre Londýn, inak by si tam už dávno urobili poriadok.

  • kulich povedal/-a: Toto malo podľa mňa ísť do matričných udalostí.

    A kde to je?
    DOMOV› KSB› EGREGORIÁLNO-MATRIČNÉ RIADENIE
    Akorát jsem zapomněl link na článek, kde jsem si události všiml.
    Dnes už asi nestihnu, ale podrobnější rozbor mám rozepsaný, leccos už padlo v předchozích příspěvcích.

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @kulich povedal/-a:
    Nuž, as it seems, the Brittons won't have the balls to do anything... Pretože o ne práve prišli.
    Toto malo podľa mňa ísť do matričných udalostí.

    Briti nemajú gule urobiť čokoľvek? Je to v Londýne, kde je dlhodobo starostom pakistanský prisťahovalec a islamista Sadiq Khan, počas ktorého úradovania sa neustále zvyšuje zločinnosť v Londýne napriek tomu, že je tam najviac sledovacích kamier na svete. Žeby prehliadal zločinnosť svojich súvercov a ďalších prisťahovalcov? V Londýne neprejdete po ulici bez toho, aby sa znenazdania uprostred dňa nezotmelo, že nie je vidieť na krok. Áno, toto je matričný prejav, ale pre Londýn, inak by si tam už dávno urobili poriadok.

    Priznám sa, že tvoje výpady proti islamu už začínajú byť únavné. Preto k veci.

    Áno, Britain už dávno nie je Great. Svojim spôsobom to naznačili aj posledné bondovky, kde najprv vyhodili do povetria centrálu spravodajcov, následne sa musel Bond biť prakticky bez zbraní, len s nožom, prípadne holými rukami. No special gadgets. Lámu ich rôzne škandály, naposledy ten s rozsiahlou policajnou agresiou. Štát, ktorý ešte stále stojí na imperiálnych mierach, zjavne prepásol vhodný moment na zmenu.
    Takže skutočne nemajú balls urobiť čokoľvek.

    Nie, na vyhodenie plynovodu nepotrebuješ gule. Na to stačí byť stupid. Gule potrebuješ na iné veci.

  • Ogar Valach
    upravené Fri 4 Nov 2022 #8->

    kulich povedal/-a: Priznám sa, že tvoje výpady proti islamu už začínajú byť únavné. Preto k veci.

    Čo z toho, čo som napísal, nie je pravda?

    kulich povedal/-a: Nie, na vyhodenie plynovodu nepotrebuješ gule. Na to stačí byť stupid. Gule potrebuješ na iné veci.

    Presne tak, lenže ty to považuješ za únavné. Islamský chalifát na Západe ti asi nič nehovorí, keď ti vadí, že upozorňujem na jeho sprievodné javy. Podľa teba je asi normálne, že pakistanský prisťahovalec je starostom Londýna, ale mne to normálne nepríde. Kto ho zvolil? Obyvatelia Londýna, lenže akí?

    Priniesol si svoje vysvetlenie, ja som priniesol svoje.

  • Bol rozhovor so Sadiqom Kahnom, v ktorom ho konfrontovali so štatistikami zvyšovania kriminality v Londýne. Vie o ňom niekto?

  • Ogar Valach povedal/-a: Pred spustením si stíšte zvuk.

    No kebyže sedím v tom čiernom aute cca asi v tretine záznamu, tak saod strachu asi po****m.

  • Y
    upravené Mon 7 Nov 2022 #13->

    Na Halloweena (podle nekterych Oslavy dabla) skakaly dve utrzene z vanocni dekorace, stribrne koule ulicemi ve stredu Londyna. Koule si cestou odrbaly stribrny obal, ale bile balony skakaly dal.
    Pred tim vydal Met Office (pocasi) varovani pro jizni pobrezi Anglie. Boure "Claudio" si to hnala z Francie do VB a prinesla s sebou vitr a lijak. zde

  • Yori povedal/-a: stribrne koule ulicemi ve stredu Londyna. Koule si cestou odrbaly stribrny obal, ale bile balony skakaly dal.

    Stříbrné "pozlátko" lacinější verze zlatého "pozlátka".
    Na videu, které jsem k tomu viděl na idnes, to nebylo jednoznačné, bylo to po setmění a nasvícené umělým osvětlením. Koule a i samotná silnice vypadali chvílemi jako stříbrné, chvílemi jako zlaté/žluté.
    První myšlenka byla "pozlátko".
    Na svém příspěvku bych zatím nic neměnil.

  • Yori povedal/-a: stribrne

    Už jen čekám, až ten Bulion padne. Visí na vlásku a na dalším nad ním Damoklův meč.

  • Y
    upravené Tue 8 Nov 2022 #17->

    .... a jeste jedna zajimavost - prvni rimsky cisar narozeny mimo vlastni oblast, tedy v Lyonu (Francie)