Nový youtube-kanál: "JINÉ DĚJINY" od Honza (prekladateľ KSB kníh)

Ľ
upravené Sun 13 Nov 2022 v Dejiny a chronológia #1#1

JINÉ DĚJINY
https://www.youtube.com/channel/UCZwv3tf-dGyVSiPAAUUvO_g

Keď môžte, kliknite na odber a aspoň takto ho podporte :)

«1

Komentáre

  • Ľ
    upravené Sun 13 Nov 2022 #2->

    Ok.. ešte raz teda - aby bolo jasno:
    K obsahu sa nevyjadrujem.
    Nech si každý predsa sám, ako vždy, cvične zváži,
    čo by tam pravda byť mohla a čo možno menej.. :)
    To je snáď jasné, či?
    Veď kľúčové slovo KSB je okrem Miery,
    jej ROZLÍŠENIE.

  • Deje sa tu nieco nekale?

  • Kancelar
    upravené Sun 13 Nov 2022 #5->

    Ľudo povedal/-a: Prečo?

    Len narazam na tvoj druhy koment ci ti neprisla nejaka negativna reakcia ktoru tu nevidiet. A mozno som to len zle pochopil.

  • @Ľudo povedal/-a:
    Ok.. ešte raz teda - aby bolo jasno:
    K obsahu sa nevyjadrujem.
    Nech si každý predsa sám, ako vždy, cvične zváži,
    čo by tam pravda byť mohla a čo možno menej.. :)
    To je snáď jasné, či?
    Veď kľúčové slovo KSB je okrem Miery,
    jej ROZLÍŠENIE.

    no ak je toto pravda, tak si GP vyrobil minulosť....

  • @Fero povedal/-a:

    no ak je toto pravda, tak si GP vyrobil minulosť....

    Ako to myslíš?

  • Ogar Valach
    upravené Mon 14 Nov 2022 #8->

    Preklady Alexandra Tamanského, na ktorého som už upozorňoval v téme Iné dejiny. Skvelé.

    Tamanského kniha s názvom Iné dejiny rímskeho impéria vyšla v češtine vo vydavateľstve Torden.

  • Ogar Valach
    upravené Mon 14 Nov 2022 #9->

    Kancelar povedal/-a: Len narazam na tvoj druhy koment ci ti neprisla nejaka negativna reakcia ktoru tu nevidiet. A mozno som to len zle pochopil.

    Videá preložil prekladateľ kníh KSB, ale materiály Alexandra Tamanského nemajú s KSB nič spoločné, preto Ľudo vyzýva, aby si každý, v rámci svojho rozlíšenia, urobil na prezentované informácie názor sám podľa vlastného uváženia.

  • @Ľudo povedal/-a:

    @Fero povedal/-a:

    no ak je toto pravda, tak si GP vyrobil minulosť....

    Ako to myslíš?

    No v texte sa hovorí, že boli postavené tuším v XV-XVII storočí. Aspoň takto som to zachytil. A kde je potom niekoľko tisícročná história Egypta. Dosť silno to "páchne" Fomenkovou Novou históriou.

  • No v texte sa hovorí, že boli postavené tuším v XV-XVII storočí. Aspoň takto som to zachytil. A kde je potom niekoľko tisícročná história Egypta. Dosť silno to "páchne" Fomenkovou Novou históriou.

    V tomto zmysle v podstate s tebou asi skôr súhlasím.
    Fomenko a Nosovskij to i podľa mňa trochu prehnali,
    hoci tá ich matematická metóda má niečo do seba,
    ..akurát tá jej aplikácia nimi je trochu na pováženie.

  • @Ľudo povedal/-a:

    No v texte sa hovorí, že boli postavené tuším v XV-XVII storočí. Aspoň takto som to zachytil. A kde je potom niekoľko tisícročná história Egypta. Dosť silno to "páchne" Fomenkovou Novou históriou.

    V tomto zmysle v podstate s tebou asi skôr súhlasím.
    Fomenko a Nosovskij to i podľa mňa trochu prehnali,
    hoci tá ich matematická metóda má niečo do seba,
    ..akurát tá jej aplikácia nimi je trochu na pováženie.

    Co mělo být postaveno v 15-17.století? Já to nezachytil.

  • d
    dum
    upravené Mon 14 Nov 2022 #14->

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ľudo povedal/-a:

    No v texte sa hovorí, že boli postavené tuším v XV-XVII storočí. Aspoň takto som to zachytil. A kde je potom niekoľko tisícročná história Egypta. Dosť silno to "páchne" Fomenkovou Novou históriou.

    V tomto zmysle v podstate s tebou asi skôr súhlasím.
    Fomenko a Nosovskij to i podľa mňa trochu prehnali,
    hoci tá ich matematická metóda má niečo do seba,
    ..akurát tá jej aplikácia nimi je trochu na pováženie.

    Co mělo být postaveno v 15-17.století? Já to nezachytil.

    Pyramídy? Tak potom už v 15-17. storočí mala naša civilizácia technológie ako starobylé vyspelé civilizácie, napr. práca s gravitáciou a pod. Alebo že by už mali žeriavy a ťažkotonážne helikoptéry?😂

  • @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ľudo povedal/-a:

    No v texte sa hovorí, že boli postavené tuším v XV-XVII storočí. Aspoň takto som to zachytil. A kde je potom niekoľko tisícročná história Egypta. Dosť silno to "páchne" Fomenkovou Novou históriou.

    V tomto zmysle v podstate s tebou asi skôr súhlasím.
    Fomenko a Nosovskij to i podľa mňa trochu prehnali,
    hoci tá ich matematická metóda má niečo do seba,
    ..akurát tá jej aplikácia nimi je trochu na pováženie.

    Co mělo být postaveno v 15-17.století? Já to nezachytil.

    Pyramídy? Tak potom už v 15-17. storočí mala naša civlizácia technológie ako starobylé vyspelé civilizácie, napr. práca s gravitáciou a pod. Alebo že by už mali ťažkotonážne žeriavy a helikoptéry?😂

    Ptal jsem se vážně. Prohlédl jsem všechna videa a asi mi něco ušlo. Já tam zaregistroval, že ty stavby v Egyptu byly postaveny z "betonu" a tutéž technologii ovládali i Rusové. Toto tvrdí několik badatelů a já s jejich tvrzením ztotožňuji. Teorie Fomenka je pro mě také přitažena za vlasy, tak bych se rád podíval ještě jednou na to video, kde se ta datace objevila. Myslím, že mi to uniklo.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Ľudo povedal/-a:

    No v texte sa hovorí, že boli postavené tuším v XV-XVII storočí. Aspoň takto som to zachytil. A kde je potom niekoľko tisícročná história Egypta. Dosť silno to "páchne" Fomenkovou Novou históriou.

    V tomto zmysle v podstate s tebou asi skôr súhlasím.
    Fomenko a Nosovskij to i podľa mňa trochu prehnali,
    hoci tá ich matematická metóda má niečo do seba,
    ..akurát tá jej aplikácia nimi je trochu na pováženie.

    Co mělo být postaveno v 15-17.století? Já to nezachytil.

    bola tam taká úvaha, že sa to postavilo v XV storočí. Aspoň ja som to tak pochopil.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ľudo povedal/-a:

    No v texte sa hovorí, že boli postavené tuším v XV-XVII storočí. Aspoň takto som to zachytil. A kde je potom niekoľko tisícročná história Egypta. Dosť silno to "páchne" Fomenkovou Novou históriou.

    V tomto zmysle v podstate s tebou asi skôr súhlasím.
    Fomenko a Nosovskij to i podľa mňa trochu prehnali,
    hoci tá ich matematická metóda má niečo do seba,
    ..akurát tá jej aplikácia nimi je trochu na pováženie.

    Co mělo být postaveno v 15-17.století? Já to nezachytil.

    Pyramídy? Tak potom už v 15-17. storočí mala naša civlizácia technológie ako starobylé vyspelé civilizácie, napr. práca s gravitáciou a pod. Alebo že by už mali ťažkotonážne žeriavy a helikoptéry?😂

    Ptal jsem se vážně. Prohlédl jsem všechna videa a asi mi něco ušlo. Já tam zaregistroval, že ty stavby v Egyptu byly postaveny z "betonu" a tutéž technologii ovládali i Rusové. Toto tvrdí několik badatelů a já s jejich tvrzením ztotožňuji. Teorie Fomenka je pro mě také přitažena za vlasy, tak bych se rád podíval ještě jednou na to video, kde se ta datace objevila. Myslím, že mi to uniklo.

    hneď na úvod posledného videa o tom hovorí

  • R
    upravené Mon 14 Nov 2022 #18->

    @Fero povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ľudo povedal/-a:

    No v texte sa hovorí, že boli postavené tuším v XV-XVII storočí. Aspoň takto som to zachytil. A kde je potom niekoľko tisícročná história Egypta. Dosť silno to "páchne" Fomenkovou Novou históriou.

    V tomto zmysle v podstate s tebou asi skôr súhlasím.
    Fomenko a Nosovskij to i podľa mňa trochu prehnali,
    hoci tá ich matematická metóda má niečo do seba,
    ..akurát tá jej aplikácia nimi je trochu na pováženie.

    Co mělo být postaveno v 15-17.století? Já to nezachytil.

    bola tam taká úvaha, že sa to postavilo v XV storočí. Aspoň ja som to tak pochopil.

    :D Mně šlo o "TO". Asi se na to fakt musím podívat ještě jednou. :smiley:

  • R
    upravené Mon 14 Nov 2022 #19->

    @Fero povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ľudo povedal/-a:

    No v texte sa hovorí, že boli postavené tuším v XV-XVII storočí. Aspoň takto som to zachytil. A kde je potom niekoľko tisícročná história Egypta. Dosť silno to "páchne" Fomenkovou Novou históriou.

    V tomto zmysle v podstate s tebou asi skôr súhlasím.
    Fomenko a Nosovskij to i podľa mňa trochu prehnali,
    hoci tá ich matematická metóda má niečo do seba,
    ..akurát tá jej aplikácia nimi je trochu na pováženie.

    Co mělo být postaveno v 15-17.století? Já to nezachytil.

    Pyramídy? Tak potom už v 15-17. storočí mala naša civlizácia technológie ako starobylé vyspelé civilizácie, napr. práca s gravitáciou a pod. Alebo že by už mali ťažkotonážne žeriavy a helikoptéry?😂

    Ptal jsem se vážně. Prohlédl jsem všechna videa a asi mi něco ušlo. Já tam zaregistroval, že ty stavby v Egyptu byly postaveny z "betonu" a tutéž technologii ovládali i Rusové. Toto tvrdí několik badatelů a já s jejich tvrzením ztotožňuji. Teorie Fomenka je pro mě také přitažena za vlasy, tak bych se rád podíval ještě jednou na to video, kde se ta datace objevila. Myslím, že mi to uniklo.

    hneď na úvod posledného videa o tom hovorí

    Tak jsem se na to podíval. Tam se ale nemluví o stavbách v Egyptu, ale o tom, že tu Egypstkou technologii ovládli Rusové. Již jsem si fakt myslel, že jsem něco přeslechl.
    Jo, ještě jsem si vzpomněl, že autor videa dokazuje, že Egyptská říše zanikla až 17.století. Dokazuje to malovanými obrázky s barevně natřenými sloupy a z toho vyvozuje její konec. Mluví tam o Turcích, ale jen tak mimoděk. Přitom minimálně již v roce 1517 již byl Egypt Osmanskou obilnicí a byl pod nadvládou Osmanské říše. Jejím místodržícím byl nejlepší přítel Sulejmana I., Ibrahim paša.
    Z obarvených sloupů je velice těžké mluvit o konci říše. Existuje hodně památek, které jsou udržovány, natírány barvou, ale říše, ve které vznikly již dávno neexistují.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Fero povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ľudo povedal/-a:

    No v texte sa hovorí, že boli postavené tuším v XV-XVII storočí. Aspoň takto som to zachytil. A kde je potom niekoľko tisícročná história Egypta. Dosť silno to "páchne" Fomenkovou Novou históriou.

    V tomto zmysle v podstate s tebou asi skôr súhlasím.
    Fomenko a Nosovskij to i podľa mňa trochu prehnali,
    hoci tá ich matematická metóda má niečo do seba,
    ..akurát tá jej aplikácia nimi je trochu na pováženie.

    Co mělo být postaveno v 15-17.století? Já to nezachytil.

    Pyramídy? Tak potom už v 15-17. storočí mala naša civlizácia technológie ako starobylé vyspelé civilizácie, napr. práca s gravitáciou a pod. Alebo že by už mali ťažkotonážne žeriavy a helikoptéry?😂

    Ptal jsem se vážně. Prohlédl jsem všechna videa a asi mi něco ušlo. Já tam zaregistroval, že ty stavby v Egyptu byly postaveny z "betonu" a tutéž technologii ovládali i Rusové. Toto tvrdí několik badatelů a já s jejich tvrzením ztotožňuji. Teorie Fomenka je pro mě také přitažena za vlasy, tak bych se rád podíval ještě jednou na to video, kde se ta datace objevila. Myslím, že mi to uniklo.

    hneď na úvod posledného videa o tom hovorí

    Tak jsem se na to podíval. Tam se ale nemluví o stavbách v Egyptu, ale o tom, že tu Egypstkou technologii ovládli Rusové. Již jsem si fakt myslel, že jsem něco přeslechl.
    Jo, ještě jsem si vzpomněl, že autor videa dokazuje, že Egyptská říše zanikla až 17.století. Dokazuje to malovanými obrázky s barevně natřenými sloupy a z toho vyvozuje její konec. Mluví tam o Turcích, ale jen tak mimoděk. Přitom minimálně již v roce 1517 již byl Egypt Osmanskou obilnicí a byl pod nadvládou Osmanské říše. Jejím místodržícím byl nejlepší přítel Sulejmana I., Ibrahim paša.
    Z obarvených sloupů je velice těžké mluvit o konci říše. Existuje hodně památek, které jsou udržovány, natírány barvou, ale říše, ve které vznikly již dávno neexistují.

    Hlavní záhada velkých pyramid: spiknutí egyptologů v mlčení. Film 3
    v tomto dieli hned uvodna veta........fakty, ze velke pyramidy nebili postaveny drive nez v XVII století....

  • R
    upravené Mon 14 Nov 2022 #21->

    @Fero povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Fero povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @dum povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ľudo povedal/-a:

    No v texte sa hovorí, že boli postavené tuším v XV-XVII storočí. Aspoň takto som to zachytil. A kde je potom niekoľko tisícročná história Egypta. Dosť silno to "páchne" Fomenkovou Novou históriou.

    V tomto zmysle v podstate s tebou asi skôr súhlasím.
    Fomenko a Nosovskij to i podľa mňa trochu prehnali,
    hoci tá ich matematická metóda má niečo do seba,
    ..akurát tá jej aplikácia nimi je trochu na pováženie.

    Co mělo být postaveno v 15-17.století? Já to nezachytil.

    Pyramídy? Tak potom už v 15-17. storočí mala naša civlizácia technológie ako starobylé vyspelé civilizácie, napr. práca s gravitáciou a pod. Alebo že by už mali ťažkotonážne žeriavy a helikoptéry?😂

    Ptal jsem se vážně. Prohlédl jsem všechna videa a asi mi něco ušlo. Já tam zaregistroval, že ty stavby v Egyptu byly postaveny z "betonu" a tutéž technologii ovládali i Rusové. Toto tvrdí několik badatelů a já s jejich tvrzením ztotožňuji. Teorie Fomenka je pro mě také přitažena za vlasy, tak bych se rád podíval ještě jednou na to video, kde se ta datace objevila. Myslím, že mi to uniklo.

    hneď na úvod posledného videa o tom hovorí

    Tak jsem se na to podíval. Tam se ale nemluví o stavbách v Egyptu, ale o tom, že tu Egypstkou technologii ovládli Rusové. Již jsem si fakt myslel, že jsem něco přeslechl.
    Jo, ještě jsem si vzpomněl, že autor videa dokazuje, že Egyptská říše zanikla až 17.století. Dokazuje to malovanými obrázky s barevně natřenými sloupy a z toho vyvozuje její konec. Mluví tam o Turcích, ale jen tak mimoděk. Přitom minimálně již v roce 1517 již byl Egypt Osmanskou obilnicí a byl pod nadvládou Osmanské říše. Jejím místodržícím byl nejlepší přítel Sulejmana I., Ibrahim paša.
    Z obarvených sloupů je velice těžké mluvit o konci říše. Existuje hodně památek, které jsou udržovány, natírány barvou, ale říše, ve které vznikly již dávno neexistují.

    Hlavní záhada velkých pyramid: spiknutí egyptologů v mlčení. Film 3
    v tomto dieli hned uvodna veta........fakty, ze velke pyramidy nebili postaveny drive nez v XVII století....

    No, to by se ty pyramidy musely stavět již za Turků. Nemám nic proti tvrzení o technologii staveb, ale ta datace se mi nezdá. I když jistá pochybnost tam je. Proč by nahrazovali původní turečtinu, která používala arabskou abecedu, za latinku? Ne proto, aby byly dějiny Turecka pohřbeny podobně, jako dějiny Slovanů? Zůstává jen to, co je "vytesáno" do kamene. A "tesáno" bylo jak na potvoru hlavně v Egyptě.

  • Rusofil, ani ja si to nemyslím, iba ti vravím, že to tam skutočne bolo povedané....

  • @Fero povedal/-a:
    Rusofil, ani ja si to nemyslím, iba ti vravím, že to tam skutočne bolo povedané....

    Já se nevyjadřoval k tobě, ale k videu. Škoda, že jsou ta videa šita horkou jehlou.

  • v tomto videu: Hlavní záhada velkých pyramid: spiknutí egyptologů v mlčení. Film 3 (min. 8:17) mi nesedi jedna vec: odkial zobrali hydroxid sodny (NaOH), ktory potrebovali na vyrobu tekuteho skla rozpustacou metodou oxidu kremiciteho (SiO2), ktory sa volakedy vyrabal nasledovne:

    Kedysi sa hydroxid sodný vyrábal tzv. kaustifikačným procesom z vodného roztoku uhličitanu sodného (sódy) pôsobením mierneho nadbytku hydroxidu vápenatého, pridávaného vo forme suspenzie haseného vápna:

    Na2CO3(aq)+ Ca(OH)2(aq)→ 2 NaOH(aq) + CaCO3(s).

    Vznikajúci veľmi málo rozpustný uhličitan vápenatý sa oddelil sedimentáciou, prípadne filtráciou a odparením vody sa získal surový NaOH. Ten sa väčšinou ďalej čistil rozpúšťaním v etanole.

    V súčasnej dobe sa hydroxid sodný vyrába elektrolytickým rozkladom roztoku chloridu sodného, pričom vedľajším produktom býva plynný chlór.

    A uhlicitan sodny (soda) sa vyraba nasledovne:

    Vyrába sa reakciou chloridu sodného s hydrogénuhličitanom amónnym. Vzniknutý hydrogénuhličitan sodný sa zohreje na 270 °C a tým sa tepelne rozloží.

    NaCl + NH4HCO3 → NaHCO3 + NH4Cl
    2 NaHCO3 → Na2CO3 + H2O + CO2
    

    A na 60 ton zuloveho materialu (kremen, zivec a sluda) by ho potrebovali teda sakra dost.

    Skor by som sa priklanal k teorii, ak teda akceptujeme nazor, ze pyramida je postavena z vapencovej hory, ze v tom vapenci sa mohla nachadzat zulova intruzia.

  • R
    upravené Mon 14 Nov 2022 #25->

    @Neo povedal/-a:
    v tomto videu: Hlavní záhada velkých pyramid: spiknutí egyptologů v mlčení. Film 3 (min. 8:17) mi nesedi jedna vec: odkial zobrali hydroxid sodny (NaOH), ktory potrebovali na vyrobu tekuteho skla rozpustacou metodou oxidu kremiciteho (SiO2), ktory sa volakedy vyrabal nasledovne:

    Kedysi sa hydroxid sodný vyrábal tzv. kaustifikačným procesom z vodného roztoku uhličitanu sodného (sódy) pôsobením mierneho nadbytku hydroxidu vápenatého, pridávaného vo forme suspenzie haseného vápna:

    Na2CO3(aq)+ Ca(OH)2(aq)→ 2 NaOH(aq) + CaCO3(s).

    Vznikajúci veľmi málo rozpustný uhličitan vápenatý sa oddelil sedimentáciou, prípadne filtráciou a odparením vody sa získal surový NaOH. Ten sa väčšinou ďalej čistil rozpúšťaním v etanole.

    V súčasnej dobe sa hydroxid sodný vyrába elektrolytickým rozkladom roztoku chloridu sodného, pričom vedľajším produktom býva plynný chlór.

    A uhlicitan sodny (soda) sa vyraba nasledovne:

    Vyrába sa reakciou chloridu sodného s hydrogénuhličitanom amónnym. Vzniknutý hydrogénuhličitan sodný sa zohreje na 270 °C a tým sa tepelne rozloží.

    NaCl + NH4HCO3 → NaHCO3 + NH4Cl
    2 NaHCO3 → Na2CO3 + H2O + CO2
    

    A na 60 ton zuloveho materialu (kremen, zivec a sluda) by ho potrebovali teda sakra dost.

    Skor by som sa priklanal k teorii, ak teda akceptujeme nazor, ze pyramida je postavena z vapencovej hory, ze v tom vapenci sa mohla nachadzat zulova intruzia.

    Kdysi jsem četl. že používali mořskou sůl.
    Tady je recept
    http://www.wmmagazin.cz/navod-na-vyrobu-betonu-stary-5000-let/

  • Rusofil povedal/-a: Kdysi jsem četl. že používali mořskou sůl.
    Tady je recept

    ok, takze vieme, ze mohli ziskat Na2CO3 z puste Wadi-El-Natron, ktora je nejakych 120 km vzdialena od pyramid, hasene vapno Ca(OH)2 ziskali z vapenca palenim (CaO) a vody tym ziskali roztok hydroxidu sodneho (NaOH) + uhlicitan vapenaty (CaCO3), ktory museli odfiltrovat, kedze sa velmi malo rozpusta, po odfiltrovani CaCO3 a odpareni vody ziskali surovy NaOH, ktory potrebovali na pripravu tekuteho (vodneho skla) ako pojiva pre zulove casti

    oxid kremicity (SiO2) sa velmi pomaly rozpusta v roztoku NaOH a musi byt este rozdrteny na jemny prasok, reakcia je rychlejsia pri vyssej teplote, v sucasnosti sa pri vyrobe pouziva teplota 320 stupnov celzia

    cely ten proces musel byt velmi zdlhavy v tej dobe, takze mi to stale vychadza na tu zulovu intruziu

    pre zaujimavost: synteticky v laboratoriu bol NaOH vyrobeny az v roku 1780

  • @Neo povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: Kdysi jsem četl. že používali mořskou sůl.
    Tady je recept

    ok, takze vieme, ze mohli ziskat Na2CO3 z puste Wadi-El-Natron, ktora je nejakych 120 km vzdialena od pyramid, hasene vapno Ca(OH)2 ziskali z vapenca palenim (CaO) a vody tym ziskali roztok hydroxidu sodneho (NaOH) + uhlicitan vapenaty (CaCO3), ktory museli odfiltrovat, kedze sa velmi malo rozpusta, po odfiltrovani CaCO3 a odpareni vody ziskali surovy NaOH, ktory potrebovali na pripravu tekuteho (vodneho skla) ako pojiva pre zulove casti

    oxid kremicity (SiO2) sa velmi pomaly rozpusta v roztoku NaOH a musi byt este rozdrteny na jemny prasok, reakcia je rychlejsia pri vyssej teplote, v sucasnosti sa pri vyrobe pouziva teplota 320 stupnov celzia

    cely ten proces musel byt velmi zdlhavy v tej dobe, takze mi to stale vychadza na tu zulovu intruziu

    pre zaujimavost: synteticky v laboratoriu bol NaOH vyrobeny az v roku 1780

    Na chemii nemám buňky, takže tady jsem mimo.

  • tam v jednom videjku je odkaz na hist zdroj kde popisuje niekto sirku chodby do pyramidy za tam moze vojst clovek nesuci vrece zrna a oproti moze ist rovnako niekto s vrecom zrna. Ja som to pochopil ze ide o opis sirky chodby autor to vysvetluje ako hotovu vec ze sa jedna o sypku. CO tam je o zule okej ale zvysok velmi nie.

  • Súlad
    upravené Tue 15 Nov 2022 #29->

    Podnetná séria videí. Myslím si, že jednotlivé postrehy sú dobré, ale celkovo to bude trochu inak. Postavenie pyramíd v 17. storočí sa mi nezdá. Ani že boli postavené z materiálu hory smerom nadol. Ak môže byť umelá žula, potom môže byť umelý aj kameň, z ktorého sú pyramídy postavené. Veľa vecí, z ktorých Alexander Tamanský vychádzal, sa dá vysvetliť aj inak. Rozhodne stojí za pozretie. 👍

  • Súlad povedal/-a: Ak môže byť umelá žula, potom môže byť umelý aj kameň, z ktorého sú pyramídy postavené.

    Pyramidy (aspoň některé) jsou postaveny z reaglomerovaného betonu. Když kousek toho kamene z pyramidy analyzovali v laborce, tak nalezli uvnitř lidský vlas. Pak také byl nalezen staroegyptský záznam, kde se píše, že jistá osoba (možná faraon) znala tajemství výroby umělého kamene. Tím "umělým kamenem" byl myšlen reaglomerovaný beton.

  • Súlad
    upravené Thu 17 Nov 2022 #31->

    @Franta povedal/-a:

    Súlad povedal/-a: Ak môže byť umelá žula, potom môže byť umelý aj kameň, z ktorého sú pyramídy postavené.

    Pyramidy (aspoň některé) jsou postaveny z reaglomerovaného betonu. Když kousek toho kamene z pyramidy analyzovali v laborce, tak nalezli uvnitř lidský vlas. Pak také byl nalezen staroegyptský záznam, kde se píše, že jistá osoba (možná faraon) znala tajemství výroby umělého kamene. Tím "umělým kamenem" byl myšlen reaglomerovaný beton.

    Viem o tom a je to podľa mňa najpravdepodobnejšia verzia postavenia pyramíd, že boli postavené z umelého kameňa. Som prekvapený, že to nenapadlo Alexandrovi Tamanskému, ktorý o umelej žule opakovane hovorí, ale umelý kameň na stavbu pyramíd nespomína. Aj preto si myslím, že pyramídy neboli postavené z materiálu hory smerom nadol.

    Vek pyramíd podľa mňa nie je v stovkách rokov, ako hovorí Tamanský, ani v tisícoch rokov, ako hovorí oficiálna verzia, ale v desaťtisícoch rokov a boli postavené pred veľkou potopou sveta. Svetlo by na to mohla vrhnúť rádio-karbónová analýza vlasu z kameňa. Aj keď je nepresná a tisíce rokov tam lietajú hore dole, mohla by byť vodítkom k ďalšiemu bádaniu.