Antivirus a blokacie stranok [IT]

S
upravené Thu 1 Dec 2022 v Mimo kategórií #1#1
Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: (Liberálna) propaganda.

Komentáre

  • Dnes proběhl u mě upgrade esetu, a po restartování již nemohu sledovat Ruské TV. Sláva svobodě slova! Ať žije démonkracie!

  • @Rusofil povedal/-a:
    Dnes proběhl u mě upgrade esetu, a po restartování již nemohu sledovat Ruské TV. Sláva svobodě slova! Ať žije démonkracie!

    Ja som Eset vyhodila už pred rokmi, používam Kaspersky, mám od nich na radu od niekoho z fóra aj VPN za 26 EUR ročne. Sa ma nedotklo ani blokovanie webov:-)

  • Rusofil povedal/-a: Dnes proběhl u mě upgrade esetu, a po restartování již nemohu sledovat Ruské TV. Sláva svobodě slova! Ať žije démonkracie!

    A naco to pouzivas? Antivirus? Ja nemam nikde ziaden, jedine Windows Defender, ktoreho sa neda zbavit.

  • Ogar Valach
    upravené Thu 1 Dec 2022 #5->

    Eset priamo spolupracuje s americkými trojpísmenkovými agentúrami a jeho zakladateľ, Slovák žijúci v Rakúsku, dal milión euro na založenie extrémistického propagandistického liberálneho plátku Denníka N.

  • Kancelar povedal/-a: A naco to pouzivas? Antivirus?

    Nie je nebezpečné nepoužívať antivírusový program?

  • Ogar Valach povedal/-a: Nie je nebezpečné nepoužívať antivírusový program?

    Windows Defender je antivirus, zvlada vsetko to, co ostatne antivirusy, je zadarmo, nevyziera procesor a ani nevies, ze ho mas. Ak mas pravidelne aktualizovany windows, nieje velmi co riesit.

    Daleko vacsie riziko v dnesnej dobe su rozne phishingy (podvrhovanie stranok), ransomwares (vykupne) a vsetky mozne podvody. Daj si inzerat na bazos a do 15 minut mas spravu, ze to odteba kupi a este aj posle kuriera, len akurat ho treba zaplatit. Tam je najvacsie riziko.

    https://obkec.azet.sk/clanok/GabbFPC/muz-okradol-facebook-a-google-o-122-milionov-spolocnosti-mu-peniaze-dali-bez-zavahania/

    A pred tymto ta ziaden AV neochrani. Ja nemam AV na pocitaci uz asi 7-8 rokov, len Defender.

  • Ogar Valach
    upravené Thu 1 Dec 2022 #8->

    Kancelar povedal/-a: Windows Defender je antivirus

    Aha, takže musíš mať antivírusový program. Nechráni aj pred tými ostatnými hrozbami?

  • Rusofil povedal/-a: Dnes proběhl u mě upgrade esetu

    Eset podporuje veľký reset.

  • @Kancelar povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: Dnes proběhl u mě upgrade esetu, a po restartování již nemohu sledovat Ruské TV. Sláva svobodě slova! Ať žije démonkracie!

    A naco to pouzivas? Antivirus? Ja nemam nikde ziaden, jedine Windows Defender, ktoreho sa neda zbavit.

    Je to firemní PC. Mám, co tam dal majitel.

  • @Rusofil Aku hlasku ti to hodi a ktory web si sledoval?

  • R
    upravené Thu 1 Dec 2022 #12->

    @Kancelar povedal/-a:
    @Rusofil Aku hlasku ti to hodi a ktory web si sledoval?

    Já nic nehodil. Ráno jsem se připojil do práce, pokaždé se také připojuji na nějakou Ruskou TV jako pozadí. Pak mi přišlo upozornění, že se obnovil Eset a bude restart. Po restartování jsem se již na žádnou Ruskou TV nedokázal připojit. Všude mi hlásí eror.

    http://rus24.tv/tvc.html

    Objevila se mi hláška v angličtině a obrázek se třemi pozicemi: já - zelený háček, clouflare - zelený háček, host - červený křížek

    Chyba 522 znamená, že se požadavek mohl připojit k vašemu webovému serveru, ale že požadavek nebyl dokončen. Nejpravděpodobnější příčinou je, že něco na vašem serveru zabírá zdroje. Další informace o odstraňování problémů zde.

    Když se chci přihlásit na yandexu na jiné TV weby, tak mi hlásí, že hrozba byla odstraněna a přístup byl zakázán.

  • @Kancelar povedal/-a:
    Tak ta to potom bezpecne chrani pred nebezpecnymi informaciami :smile:

    Skus vypnut firewall: https://support.eset.com/sk/kb564-ako-vypnem-eset-smart-security-personalny-firewall-30

    Detailnejsie v anglictine: https://support.eset.com/en/kb3198-pause-or-disable-the-eset-firewall#m1

    Nebudu do toho zasahovat, mám i svůj NB, ale nechce se mi zapínat dva přístroje. Na mém osobním eset nemám.

  • Linux - nie je potreba antivír.

  • Ogar Valach povedal/-a: Nie je nebezpečné nepoužívať antivírusový program?

    Když víš, co děláš a dodržuješ elementární pravidla hygieny, tak ne.
    (doba skutečných počítačových virů je pryč, už to není, co to bývalo, nejsou tak nízkoúrovňové)

    Od té doby, co jsem pochopil, že viry jsou produkovány antivirovými firmami a co jsem si uvědomil, kdo za těmi firmami je, tak antiviry už hodně let nepoužívám.
    Tedy na soukromých/rodinných zařízeních, tj. tam, kde to mohu ovlivnit.
    Během té doby jsem odvirovával jenom 2x a vždy to šlo ručně (s gúgl dopomocí) a vlastníma rukama. A vždy bez ztráty kytičky/dat a bez reinstalace :- )
    (předpokladem ovšem je, že je doma k dispozici více než 1 počítač, resp. aspoň 2 možnosti, jak přistupovat k internetu)
    (počítám, že jsou zde silné analogie mezi tzv. koronavirusem a současnými počítačovými viry - jde o stejnou šablonu)