Kniha o Usporiadaní sveta

Estryd
upravené Wed 26 Jul 2023 v Svetonázor #1#1

zdravím všetkých,
asi pred pol rokom som sa dostal ku knihe v ruštine, o ktorej obsahu by som sa potreboval rozprávať s viacerými ľuďmi,
ide o knihu s názvom
Мироустройство как образ мышления Всеобъемлющего Сознания в понимании демиурга Земли
tu sa dá online stiahnuť:
http://monoston.ru/images/МИРОУСТРОЙСТВО_том_1.pdf

kniha má dva diely, prvý má 672 strán a druhý 472,
dúfam, že to nie je žiadna reklama... nenašiel som, že by sa dala niekde kúpiť (ale je možné, že som zle hľadal),

ozaj mi ide o to, či už ste sa niekto dostal k obsahu tejto knihy a o váš názor na ňu,

a mojím druhým zámerom je získať touto cestou človeka, alebo viacerých ľudí, ktorí by mi boli ochotní poradiť pri preklade tejto knihy do slovenčiny...
sú tam celkom zložité vety a hoci si to pre seba preložiť viem (obraz sa v hlave vytvorí), je celkom náročné vytvoriť k tomu slovenský preklad so zachovaním významu z ruského originálu (pár desiatok strán už mám nanečisto preložených) :)
aj preto som sa rozhodol napísať na toto fórum, že sú tu ľudia, ktorí majú skúsenosti s prekladom Koncepcie...
veľmi rád by som sa s niekým chcel poradiť, kto už prekladal napr. Koncepciu do slovenčiny/češtiny...

ak sa to ale z nejakého dôvodu nehodí na tento web, tak sa všetkým ospravedlňujem a pred zmazaním témy prosím aspoň o odporučenie/nasmerovanie, kde by podľa vás bola vhodná platforma na diskusiu o tejto knihe...

ak som vybral nesprávnu kategóriu (Svetonázor), prosím o lepšie zaradenie témy, lebo mohlo by to ísť aj do náboženstva (ale nie je za tým žiadne konkrétne náboženstvo, tak som to pochopil po prečítaní prvej časti - aj keď najbližšie to má ku kresťanstvu)

ďakujem a nech sa vám darí :)

«13456

Komentáre

  • Bombulko
    upravené Tue 20 Dec 2022 #2->

    https://www.ozon.ru/product/miroustroystvo-tom-1-617852371/?oos_search=false&sh=rlMLSqxXlw

    Na tej ich stránke majú aj odkazy na kúpu papierovej verzie tej knihy...je to v kníhkupectve ozon. Akurát nedoručujú do nášho regiónu...

    Inak Ďakujem veľmi pekne za upozornenie na taký drahokam. Mrzí ma, že ja v tomto preklade pomôcť nemôžem, inak by som sa pridal rád. Ale aspoň som našiel papierovú verziu - snáď to pre niekoho bude užitočné...

  • Estryd, vitaj, určite sa sem hodí všetko podnetné, čo nám rozšíri a obohatí pohľad na svet. Bolo by dobre, ak by si obsah knihy podľa Teba krátko zhrnul. Tu je, čo som k nej narýchlo našiel:

    Na stránke monoston.ru ktorá ju ponúka na stiahnutie spolu s knihou Evgenija Savčenka "Šok" (Потрясение) je uvedená takto:

    Túto knihu nenapísal človek. Je to výsledok desiatich rokov prijímania informácií prostredníctvom mechanizmu "slepého písania". Obsahuje úplný obraz vesmíru, jeho vzniku, zmyslu a úlohy človeka v ňom ako jedinečného experimentu Vyšších síl. Sú to odpovede na otázky, ktoré človek hľadá už mnoho storočí.
    Poznanie prišlo k človeku a viera sa stala poznaním. Táto kniha hľadá svojich čitateľov a strážcov. Má moc zmeniť každého z nás a celé ľudstvo. Nenechajte si ju ujsť. 

    Teda informácie od neznámej entity. U tých sa dosť ťažko odhaduje ich možný zámer a smerovanie...

  • o
    upravené Tue 20 Dec 2022 #5->

    Milo povedal/-a: Teda informácie od neznámej entity. U tých sa dosť ťažko odhaduje ich možný zámer a smerovanie...

    To by ešte nemuselo byť na škodu, keďže aj o niektorých mesiášoch sa hovorí, že sú to vtelenia vyšších bytostí, ktoré nás majú naviesť na správnu cestu...

    Modi povedal/-a: A demiurgovské náboženstvá sú také, kde existuje postava jedného boha, ktorý si nástojčivo vyžaduje od ľudí, aby ho uctievali.

    Tu súhlasím, všetky náboženstvá vtláčajú do hláv ovečiek neomylnosť pastiera - boha. Dokonca aj po smrti vraj táto autorita "posudzuje" životnú cestu ovečky. To je matrix siahajúci až za smrť! Ak sme predsa čiastočka HNR/Stvoriteľa - a to sme, tak sme si s bohmi rovní! (viď Mor ho: Pána mať je neprávosť, a väčšia byť pánom). Rozlámme tie mentálne okovy a osloboďme si svoje vedomie Stvoriteľa!

  • Estryd
    upravené Wed 21 Dec 2022 #6->

    Bombulko povedal/-a: Na tej ich stránke majú aj odkazy na kúpu papierovej verzie tej knihy...je to v kníhkupectve ozon.

    Bombulko, veľmi pekne Ti ďakujem za link, a je škoda, že sa to nedá ku nám nejako poslať, rád by som túto knihu mal v rukách v tlačenej podobe :)
    skúšam tiež zistiť, či sa dá vytlačiť niekde u nás a v rozumnej cene...

    Milo povedal/-a: Bolo by dobre, ak by si obsah knihy podľa Teba krátko zhrnul.

    Milo, ďakujem za privítanie :)
    celkom dobre je to popísané aj v tom, čo cituješ...

    Modi povedal/-a: Inak zvláštne je to použitie výrazu demiurg. To je predsa gnostický výraz.

    Modi, ja gnosticizmus nemám naštudovaný, no tiež som niekde inde na webe zaregistroval, že pojem demiurg nie je prijímaný v pozitívnom zmysle slova...
    Zatiaľ čo mi napadlo je, že tento pojem mohol byť v priebehu času zámerne zdehonestovaný... ale je to čisto moja konšpirácia :)

    Skúsim teda stručne napísať, ako som sa ku knihe dostal aj čo podľa mňa je v nej podstatné...

    Na telegram kanále niekedy v prvej polovici roka u Svetlany Dragan (sledoval som jej predpovede) spomenula práve tú knihu od Evgenija Savčenka Потрясение - inak pri preklade som si nevedel s tým rady, ako práve toto slovo preložiť... asi je to schválne v úvodzovkách ("Šok") :)
    Stiahol som si teda knihu a relatívne rýchlo som ešte objavil, že ku nej existuje možnosť si zadarmo stiahnuť jej verziu vo formáte mp3.
    Čiže "Šok" som si čítal a zároveň počúval z mp3.
    Už táto kniha je sama o sebe zaujímavá, lebo autor do nej vybral niekoľko výstižných tém z knihy od Monostona. Tiež v knihe "Šok" je spomenuté, že z akej literatúry autor čerpal a ako sa niekoľkokrát stretol s osobou, cez ktorú išiel ten 'channeling'...
    Это женщина с высшим гуманитарным образованием по имени Любовь.
    Čiže ak jej meno správne preložím, tak pani sa volá Láska :)

    Ak máte záujem sa oboznámiť s obsahom knihy od Monostona, tak odporúčam najprv si prečítať/vypočuť knihu Потрясение - kvôli pozadiu, ktoré súvisí s tým, ako kniha vznikala...

    Monoston - je to meno Boha, Stvoriteľa tejto planéty Zem (o ktorej píše ako o nemej živej planéte).
    Podrobne vysvetľuje, čo presne jeho meno znamená, čo znamená každé písmeno vo forme zvuku, ako to súvisí s východným posvätným Óm...
    Podobne vysvetľuje význam mena Satana, ako vlastne bol zrodený, čo je jeho úlohou, aké má možnosti, tiež prečo je 666 číslo zla a prečo je 999 číslo Boha Monostona.
    Samostatne má význam ešte spomenúť tzv. Svetový Mozog (Мозг Мировой — Творец) - On je vraj za celým tvorením vo Vesmíre, no nie je jeho počiatkom...

    Vysvetľuje podstatu sveta - stvorenia, ako sú neodeliteľne prepojené pojmy Bytia a Nebytia, úlohu svetlých a temných síl vo Vesmíre (mnohorozmernom, nielen hmotnom), ako všetko so všetkým súvisí, aké zákony platia vo Vesmíre (na všetkých jeho úrovniach) - zákon rovnováhy, spravodlivosti, ...

    Pre mňa je tam podstatné to, čo je to ľudská duša, ako a kým je vytvorená, s akým zámerom a za akým účelom, ako je dôležité, aby sme sa pýtali samých seba prečo sme vlastne tu?, hodne vysvetľuje život v duchovnej úrovni - osmóze
    Озмос – ближайший к поверхности Земли энергетический слой, где обита­ют незримые сущности – светлые и тёмные. Он простирается до Луны. Оз­мос присущ любому небесному телу.
    Vysvetľuje čo robíme zle a kam to bude smerovať, prečo sú starnutie a smrť (na hmotnej úrovni) Jeho najväčšie dary každej duši, prečo má každá duša maximum 10 inkarnácií a čo sa stane takej duši, ktorá to nezvládne (a vraj je takých väčšina), ako to súvisí s tým, že tak veľmi silnie zlo vo svete a aké to bude mať dopady na túto etapu Bytia, ...

    Celou knihou sa tiahne veľmi dôrazné upozornenie na podstatu našej existencie, ako sme to vôbec nepochopili, prečo sme stvorení, prečo ako jediné bytosti v celom Vesmíre (mnohorozmernom) máme slobodnú vôľu, ako presne ju 'máme' zapísanú v duši už od nášho stvorenia, ako sme každý jedinečný aj na duchovnej úrovni (nielen odtlačkami prstom v pominuteľnej hmote). Prečo sa práve o nás tak zaujímajú iné inteligentné stvorenia (no bez slobodnej vôle) z celého Vesmíru, ako je jedinečná aj samotná planéta Zem, ...

    Keby som mal hovoriť o tom, ako na mňa kniha od Monostona pôsobí, tak je to posledné varovanie od Otca, smerom k svojim nepodareným deťom, kde sa nám ešte na poslednú chvíľu snaží vysvetliť v čom sa mýlime, na čo si máme dať pozor a čo všetko od nás závisí, od každého z nás, ako naše rozhodnutia vplývajú na všetky bytosti v širokom okolí planéty Zem... ako sa nás a našich činov (ich dôsledkov) iné bytosti boja, lebo neničíme len svoje životné prostredie, ale aj ich (vrátane duchovnej úrovne)...

    Je to veľmi silný apel, ale obávam sa, že málo kto naň zareaguje zmenou vo svojom prístupe k životu, k zodpovednosti za seba ale aj za svet okolo nás, vrátane neviditeľného...

    je tam toho veľmi veľa, no nejdem z toho spraviť slohovú prácu :)

    Len vás ešte raz prosím, našiel by sa niekto, s kým by som mohol diskutovať niektoré náročnejšie pasáže - ako ich preložiť do slovenčiny? :)

    veľmi pekne ďakujem za dočítanie až sem a verím, že kniha si nájde svojich čitateľov :)

  • Estryd povedal/-a: Evgenija Savčenka Потрясение

    Otřes, záchvěv, rozechvění, pohnutí, škubnutí, trhnutí, pohnutí, náraz...

  • openeyes povedal/-a: tak sme si s bohmi rovní!

    možno ešte na toto zareagujem...
    Tu je správne napísané, 'bohmi' - čiže množné číslo, a teda Boh nie je len jeden ;)
    veľmi podstatné... a z toho potom ale vyplýva, že Boh od iného Boha sa tiež niečím líši...
    aj to je čiastočne popísané v knihe Monostona... sú Bohovia rôznych úrovni celého Vesmíru (nielen hmotného), majú rôzne úlohy, a rôzne možnosti ako to dosiahnuť...
    ak som to správne pochopil, tak Boh má právo vytvárať pod sebou iné bytosti a tie mu pomáhajú dosiahnuť splnenie jeho zadania/úlohy... a stáva sa, že to aj Boh myslel dobre, a vypieklo to inak :)
    žiadny Boh nie je neomylný alebo všemohúci či vševediaci - to je dogma...

    No len jeden Boh - Monoston - dostal tak široké kompetencie a schopnosti a zároveň veľmi ťažkú úlohu - stvoriť bytosť so slobodnou vôľou, ale ktorá si dobrovoľne zvolí cestu Svetla...
    a práve v tom je ten problém, že väčšina nás - duší stvorených Bohom Monostonom (lebo sú aj iné duše stvorené inými Bohmi) - si zvolila tú jednoduchšiu cestu, cestu zla to nazvime, no ide o to, že svoju pôvodne svetlejšiu dušu (pri našom zrode v nás prevláda svetlá energia, no máme aj temnú - obe sú podstatou slobodnej vôle) vedome či nevedome pripravujeme o to svetlo a dobrovoľne nabaľujeme na seba skôr nízke vibrácie (ktoré sú prirodzené pre hrubú hmotu), ale pre dušu sú priam deštrukčné...

    viem ako to vyznie, jediné správne je to, čo píše Boh Monoston a všetko je zle alebo nepochopené...
    ale nie je mojím zámerom niekoho o tom presviedčať...

    aby som sa vrátil k tomu, že či sme si rovní s Bohmi - nie, nikdy si rovní s NIKÝM nebudeme... každý z nás, duší, ľudí, Bohov, všetci sme jedineční... že máme veľa od svojho Otca - áno, no nielen to... je v nás (špeciálne v nás) ešte niečo viac... a to nám teoreticky umožňuje dosiahnuť v duchovnej úrovni ešte vyššiu pozíciu, ako má Boh Monoston, no ako Sám píše, to dosiahli jednotlivci za celú dobu existencie tohoto ľudstva (boli aj iné ľudské civilizácie a je to tiež dosť popísané, kto bol ich Tvorca a prečo zanikli)

  • Súlad
    upravené Wed 21 Dec 2022 #10->

    Estryd povedal/-a: No len jeden Boh - Monoston - dostal tak široké kompetencie a schopnosti a zároveň veľmi ťažkú úlohu - stvoriť bytosť so slobodnou vôľou, ale ktorá si dobrovoľne zvolí cestu Svetla...

    Estryd povedal/-a: a to nám teoreticky umožňuje dosiahnuť v duchovnej úrovni ešte vyššiu pozíciu, ako má Boh Monoston

    Podľa mňa jasné dôkazy toho, že sa o najvyššieho Boha nejedná. Aj v samotnom názve, ak je to tak, ako napísal Modi, je priznanie, že sa nejedná o najvyššieho Boha. Podobne ako Jahve, keď sa ho Abrahám priamo opýtal kto je, nechcel alebo nemohol klamať, ale nepovedal pravdu. Povedal JHVH - "som, ktorý som", čiže poskytol vyhýbavú odpoveď.

  • Súlad povedal/-a: Môj osobný dojem je, že sa jedná o podvod.

    aj to je možné, podľa mňa všetky informácie, ktoré k nám prichádzajú je treba si vo vedomí vyhodnotiť a zaujať k nim postoj...
    veď koľko z prichádzajúcich informácií má dnes bežný človek možnosť si overiť osobne priamo u zdroja? a keď to spojíme s tým, čo už dnes dokážeme vytvoriť pomocou počítačov a správneho softvéru, akú záruku má človek, ktorý také informáciu vyhodnocuje len na základe svojich dovtedajších skúseností, že je to ozaj tak, ako to vidí - lebo si to nemá ako overiť?...
    tých chcem povedať, že či sa nám to páči alebo nie, väčšine informácií VERÍME, keď ich vieme aj dokázať alebo si ich ešte inak oVERIŤ - cez iný zdroj, osobne na mieste udalosti, ... - o to lepšie pre nás...
    no v každom prípade, nie je nad vlastnú skúsenosť, čiže za mňa - áno, môže to celé byť podvod, alebo cielená manipulácia s ľuďmi... no za seba môžem po prečítaní celej prvej časti a pár desiatok strán z druhej časti povedať, že ja tomu verím :)
    že je autorom ozaj Boh Monoston, Tvorca planéty Zem aj mojej duše :)
    že Mu na nás naozaj záleží a preto na nás touto - pre nás nezvyčajnou - formou apeluje...
    ale iným to vnucovať isto nechcem, nie je to moja vec, každý nech si verí a žije podľa svojich predstáv, každý má právo robiť vo svojom živote chyby aj keby ho to stálo život či existenciu ako takú, vrátane mňa :)

  • Súlad
    upravené Wed 21 Dec 2022 #12->

    Estryd povedal/-a: Tvorca planéty Zem aj mojej duše

    Možno potrebuje tvoju dušu získať, aby z nej ako demiurg čerpal energiu, ale potrebuje na to tvoj súhlas, preto ťa musí nejako presvedčiť. V knihe nemusí klamať, len ti nepovie celú pravdu a ty sa na základe zamlčaného dopracuješ k ním požadovaným záverom. Sú to len moje úvahy. Neodhováram ťa a ani ťa o ničom nepresviedčam.

  • Rusofil povedal/-a: Otřes, záchvěv, rozechvění, pohnutí, škubnutí, trhnutí, pohnutí, náraz...

    Rusofil, ďakujem :)
    no ide o to mať to preložené v kontexte a za mňa v slovenčine :)
    v tomto je čeština bohatšia o niektoré pekné výrazy, mäkšia by som povedal, ako slovenčina...

    skús prosím teda preložiť (kľudne do češtiny) toto
    То, что вы называете озарением, потрясением, ознобом узнавания, способна испытать душа, даже не искавшая Света. Но тем ослепительнее он, чем упорнее были поиски.
    alebo toto
    Не великая стужа, но великое солнце — вот потрясение, в дрожь повергающее душу. Не мертвящий холод, но всевозрождающий Свет — и пламень, и молния — дремлющее в душе возжигает.
    v oboch sa vyskytuje to slovo :)

  • Súlad povedal/-a: Možno potrebuje tvoju dušu získať, aby z nej ako demiurg čerpal energiu, ale potrebuje na to tvoj súhlas, preto ťa musí nejako presvedčiť. V knihe nemusí klamať, len ti nepovie celú pravdu a ty sa na základe zamlčaného dopracuješ k ním požadovanému záveru.

    veľmi pravdepodobné, z toho, čo som sa dočítal :)

    potom by bola na mieste otázka, na čo presne potrebuje moju dušu - ako presne by z mojej duše čerpal energiu, čo presne by to znamenalo pre mňa ako pre dušu? zánik alebo blaženosť? ja neviem :)

    nepíše sa aj v niektorých iných knihách, že najvyššiu blaženosť duša pociťuje pri zjednotení sa so svojím Zdrojom? alebo Večnosťou, Bytím, ...

    a keď sa na to pozriem z iného uhla, ak by som ja ako Tvorca vytvoril konkrétnu bytosť (čo je asi pre človeka zatiaľ nepredstaviteľné - mimo virtuálny svet počítačov) s konkrétnym zámerom a nakoniec tú bytosť (po dokončení úloh/y, na ktoré/ú som túto bytosť stvoril) nechám zaniknúť, alebo ju pretvorím na niečo ešte lepšie (veď som Tvorca ale svojou tvorbou sa tiež zdokonaľujem), tak to je niečo zlé?

    podobne by som mohol polemizovať o tom, čo je v knihe zamlčané, však dostupnej literatúry na podobné témy sú kvantá... čiže by som teoreticky mohol nájsť aj to, k čomu sa akoby zámerne Monoston nevyjadruje... a pýtať sa prečo? môžem...
    druhá vec je, že ak je pravda, že Monoston stvoril moju dušu s konkrétnym zámerom - keby tým zámerom bolo práve to, že na konci mojej púte bude moja energia znovu vliata do Tvorcu - tak čo s tým akože ja ako jeho 'dieťa' alebo 'výtvor' môžem spraviť? predsa ak by mi môj Tvorca pri mojom zrode nedal do vienka možnosť uniknúť takému 'osudu', ako to ja viem ovplyvniť, aby som sa tomu vyhol?

    keď to nahrubo pripodobním autorom počítačových hier - tak akú šancu má tzv. NPC postava v bežných hrách prežiť vypnutie a odinštalovanie danej hry z počítača, keď to hráča prestane baviť? a to ten hráč nie je tvorca tej NPC postavy...
    čiže treba pochopiť, že duša vo vzťahu k svojmu Stvoriteľovi takpovediac ťahá za kratší koniec...
    ak by teda tvorca bol akože nenásytný tyran (preháňam), ktorý si nás len tak pasie a keď sme pekne vykŕmení, tak nás do jedného požerie... čo s tým akože môžeme urobiť?

  • Súlad
    upravené Wed 21 Dec 2022 #15->

    Estryd povedal/-a: ak je pravda, že Monoston stvoril moju dušu s konkrétnym zámerom

    V prvom rade otázka znie, či nejaký Monoston alebo ten, čo sa za neho označuje, je tvorcom práve tvojej duše. Komu je určené posolstvo z knihy? Tebe? Naozaj, alebo si len "náhodný" čitateľ.

    Pretože nejaký Monoston možno stvoril dušu autora, alebo toho, pre koho je kanálové zdelenie určené a ty len nesprávne zo zamlčania vyvodzuješ, že je určené tebe a dobrovoľne ponúkaš svoju dušu nejakému Monostonovi, o ktorom nevieš vôbec nič, len to, čo on sám o sebe tvrdí. Máme také príslovie - "keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú" a máme aj rozprávku o vodníkovi, ktorý chytal ľudské duše a využíval ich pre svoje vlastné účely.

  • R
    upravené Wed 21 Dec 2022 #16->

    Estryd povedal/-a: Evgenija Savčenka Потрясение

    Otřes, otřesy

    @Estryd povedal/-a:

    Rusofil povedal/-a: Otřes, záchvěv, rozechvění, pohnutí, škubnutí, trhnutí, pohnutí, náraz...

    Rusofil, ďakujem :)
    no ide o to mať to preložené v kontexte a za mňa v slovenčine :)
    v tomto je čeština bohatšia o niektoré pekné výrazy, mäkšia by som povedal, ako slovenčina...

    skús prosím teda preložiť (kľudne do češtiny) toto
    То, что вы называете озарением, потрясением, ознобом узнавания, способна испытать душа, даже не искавшая Света. Но тем ослепительнее он, чем упорнее были поиски.
    alebo toto
    Не великая стужа, но великое солнце — вот потрясение, в дрожь повергающее душу. Не мертвящий холод, но всевозрождающий Свет — и пламень, и молния — дремлющее в душе возжигает.
    v oboch sa vyskytuje to slovo :)

    To, co nazýváte osvícením (prozřením), rozechvěním (ohromením), husí kůží (zimomriavky) poznání, je schopná zažít duše, která ani nehledala Světlo. No je tím oslnivější, čím houževnatější bylo hledání. Není to třeskutý mráz , ale velké Slunce - hle "ohromení", přivádějící duši v rozechvění (třes). Ne mrtvolný chlad, ale vše probouzející (rodící, oživující) Světlo — jak plamen, tak i blesk — dřímající v duši, zapaluje.

    Řekl bych, že je tady popsán proces prozření. Zažil jsem jej, z toho mohu soudit, že autor se v popisu procesu nemýlí. Já bych tam dodal, že je to spojeno také s radostí.

  • Súlad povedal/-a: V prvom rade otázka znie, či nejaký Monoston alebo ten, čo sa za neho označuje, je tvorcom práve tvojej duše. Komu je určené posolstvo z knihy? Tebe? Naozaj, alebo si len "náhodný" čitateľ.

    aj to sú otázky na mieste, no ja netvrdím, že viem, čo je istina/pravda, ja som len napísal, čomu verím...
    o posolstve tejto (aj iných) kníh by sa mal zamyslieť každý za seba... určite tu nechcem hovoriť za iných, ako majú vnímať túto alebo hocijakú inú knihu...
    a 'náhodný' - nič nie je náhoda, nič :) tomu nielen verím no som o tom aj hlboko presvedčený a okrem iného je to aj v tejto knihe spomenuté a aj vysvetlené prečo je tomu tak...

    Súlad povedal/-a: a dobrovoľne ponúkaš svoju dušu

    to robím, aj keď sledujem konkrétny film v telke, alebo si hocijakou inou činnosťou (viac menej) vedome vyberám, komu slúžim, alebo inak povedané, 'ktorého vlka v sebe kŕmym'...
    je to predsa moje právo - tým, že mám slobodnú vôľu, môžem si vybrať, či svojím myslením, rečou alebo konaním budem slúžiť 'tme' alebo 'svetlu' - a nerobím si o sebe ilúzie, určite sa často vo výbere môžem zmýliť, v domnení, že som si vybral svetlo, môžem slúžiť tme... to sa stáva, ale sme tu preto, aby sme sa to po čase a mnohých chybných rozhodnutiach naučili rozoznávať - tmu od svetla...
    tma vie imitovať svetlo, tvári sa priťažlivo, ... no 'po ovocí poznáte ich', alebo 'prax je kritérium pravdy'...
    no a v tomto prípade, ak som si vybral nesprávne, tak za to zaplatím - zafunguje zákon spravodlivosti...
    verím, že som si vybral správne, no ak sa mýlim, je to len moja chyba a čo už :)

    koľko ľudí dnes môže povedať, že celý dnešný deň prežili najlepšie ako sa dá, nič nepokazili a isto budú tam hore za to pochválení?
    keby si mohli prečítať celú túto tému, väčšina by si už pri prvom odstavci poklepala po hlave a myslela si o tom svoje - a majú na to právo...

    Súlad, páči sa mi, ako uvažuješ, cítim z toho taký zdravý skepticizmus :)
    a ďakujem, že nepatríš k tej väčšine, čo by sa so mnou o tejto téme ani nebavila :)

  • Rusofil povedal/-a: To, co nazýváte osvícením (prozřením), rozechvěním (ohromením), husí kůží (zimomriavky) poznání, je schopná zažít duše, která ani nehledala Světlo. No je tím oslnivější, čím houževnatější bylo hledání. Není to třeskutý mráz , ale velké Slunce - hle "ohromení", přivádějící duši v rozechvění (třes). Ne mrtvolný chlad, ale vše probouzející (rodící, oživující) Světlo — jak plamen, tak i blesk — dřímající v duši, zapaluje.

    Řekl bych, že je tady popsán proces prozření. Zažil jsem jej, z toho mohu soudit, že autor se v popisu procesu nemýlí. Já bych tam dodal, že je to spojeno také s radostí.

    Rusofil, veľmi pekne Ti ďakujem za preklad aj za osobné vyjadrenie, cením si to :)

    ja som to preložil takto - font kurzíva označuje, kde som si nie istý prekladom:
    To, čo nazývate osvietením, šokom, zimomriavkami z poznávania, môže zažiť aj duša, nehľadajúca Svetlo. No čím bolo hľadanie človeka vytrvalejšie, tým viac je zaslepený.

    • už vidím, že to 'zaslepený' tam je úplne zle :) celá tá posledná veta je lepšie preložená Tebou...

    a v (zátvorke) zvyknem uvádzať iné vhodné slovo:
    Nie veľká zima (chlad), ale veľké slnko — to je otrasenie (šok), ponárajúci dušu do chvenia (triašky). Nie ubíjajúci chlad, ale všeoživujúce Svetlo – plameň aj blesk – spiace v duši zapaľuje.

    obe časti sú zo začiatku knihy, no z rôznych strán, nenasledujú po sebe...

    v prekladaní sa ešte mám čo učiť:)

  • R
    upravené Wed 21 Dec 2022 #19->

    Estryd povedal/-a: otrasenie (šok)

    Otrasenie a šok (alespoň ve mně) vyvolává podvědomě záporné konotace. Zatím co slovo "ohromení" nese s sebou informaci o poznání něčeho kolosálního, převratného, co změní náš pohled na svět. Chybí tam ta negativní konotace.

  • d
    dum
    upravené Thu 22 Dec 2022 #20->

    Estryd povedal/-a: Prečo sa práve o nás tak zaujímajú iné inteligentné stvorenia (no bez slobodnej vôle) z celého Vesmíru, ako je jedinečná aj samotná planéta Zem, ...

    Z toho čo je tu o knihe napísané vidím, že je to mix právd aj neprávd. Sud medu s pohárom smoly. Už len to že inteligentné stvorenia sú bez slobodnej vôle je blud. To by boli len inteligentní (v zmysle naprogramovaní a nabití údajmi) no samostatne nemysliaci androidi (nedávno o tom prebehla debata). Všetky vedomé a sebauvedomujúce bytosti a entity v rôznych dimenziách multivesmíru majú integrovanú slobodnú vôľu a voľbu priamo v základnej esencii mysle spojenej s vedomím, uvedomením si samého seba a životom. Slobodne si môžu zvoliť napr. aj inkarnáciu do ľudského života či už sú to entity negatívne alebo pozitívne. Voľbou a vôľou sa môžu rozhodnúť konvertovať či transmogrifikovať do opačného stavu a procesu bytia....Bohovia sú rôzni, či už padlí pseudo-tvoritelia alebo nie. Všetci sú ale stvorení a relatívni. Absolútna Entita, Boh , Stvoriteľ- je len Jediný.

  • Rusofil povedal/-a: Chybí tam ta negativní konotace.

    súhlasím, pri niektorých pojmoch alebo slovných spojeniach bude asi v preklade potrebné aspoň do zátvorky dať ďalšie slovo, ktoré dopĺňa hlavné slovo prekladu...
    len takých slov, alebo slovných spojení sú v knihe desiatky :)

  • dum povedal/-a: Z toho čo je tu o knihe napísané vidím, že je to mix právd aj neprávd. Sud medu s pohárom smoly.

    možno to nie je knihou, ale mojou interpretáciou,
    ono by bolo dobré, keby to už niekoľko iných ľudí malo tiež prečítané a napísali by svoj pohľad, lebo jednak som mohol ja niečo nesprávne pochopiť, alebo nevhodne interpretovať...

    dum povedal/-a: Absolútna Entita, Boh , Stvoriteľ- je len Jediný.

    no tak sa na to pozerám aj ja (mimo knihu), len ak verím tomu, čo je v knihe popísané, tak na tohoto Absolútneho Boha nemáme šancu dosiahnuť (ani len v teoretickej intelektuálnej rovine) a nie je to priamo Stvoriteľ našich duší, ani planét, ani Vesmíru...
    ale je to Entita, ktorá je NAD nekonečným kolobehom výmeny etáp Bytia a Nebytia a teda nad chápanie kohokoľvek v tomto hmotnom svete :)
    veď kto môže s čistým svedomím povedať, že plne rozumie sebe, svojej duši, prípadne Tomu, kto ju stvoril? kto nemá pochybnosti? možno zaslepení svojou vierou, ale bavíme sa o normálnych ľuďoch...
    a to sme stále len v okolí planéty Zem, o ostatných svetoch a ich Bohoch sa môžeme len dohadovať a nikto z nás nemá osobnú skúsenosť, alebo absolútny dôkaz o tom, že je to tak, ako to chápe...
    všetko je to len o našej viere,
    môže to byť 'podložené' stavmi mimo telo (kóma, astrálne cestovanie, ...), ale kde máme absolútnu istotu, že je to úplne totožný stav (aj z pohľadu vnímania sveta) ako keď duša natrvalo opustí fyzické telo bez možnosti návratu?
    aj tu je to len o viere...
    niekto verí, že to, čo prežil v kóme je halucinácia alebo nejaký výtvor mozgovej činnosti - môj bývalý kolega to mal tak, nepripustil, že by to bola jeho duša na 'návšteve v Nebi', hoci sa stretol so svojimi mŕtvymi príbuznými - iným to od základov zmení pohľad na svet, už veria, už sa neboja smrti, zmení sa im hodnotový rebríček, ...
    ale u oboch skupín je to len a len o ich osobnej viere, nikto z nich jednak nemôže na 100 % sprostredkovať svoj zážitok inej osobe, ani nijako inak dokázať, že všetko to, čo tvrdí je pravda/istina :)

    preto aj ja sa na túto knihu pozerám ako na zdroj veľkého množstva odpovedí na veľa zásadných otázok, no zároveň na zdroj nových otázok, na ktoré ešte nemám odpovede :)

  • Súlad povedal/-a: Podľa mňa jasné dôkazy toho, že sa o najvyššieho Boha nejedná.

    som si to až teraz prečítal...
    áno, nie je to najvyšší Boh, ani náhodou, dúfam, že som to niekde netvrdil :)
    aj o Sebe píše, že sa v ňom mýlime, nie je ani vševediaci, ani všemohúci, ale je Otcom skoro všetkých ľudských duší planéty Zem...

  • skvelá diskusia ľudí, ktorí knihu nečítali s jedným ktorý ju číta :). chlapci a dievky čo tak najskôr prečítať než sa vyjadriť ku koncepcii. Hodnotiť knihu podľa obalu moc koncepčné nie je. či?

  • d
    dum
    upravené Sat 24 Dec 2022 #25->

    Estryd povedal/-a: aj o Sebe píše, že sa v ňom mýlime, nie je ani vševediaci, ani všemohúci, ale je Otcom skoro všetkých ľudských duší planéty Zem...

    Bombulko, máš pravdu, no Estryd tu nejaké idey z knihy predostiera, ja reagujem na tie idey. Keďže sama o sebe tá entita píše to čo Estryd sprostredkuje, tak to určite Absolútny Boh Stvoriteľ nie je
    ale relatívna Absolútnym stvorená entita, nevylučujem pseudo-tvoriteľa, božieho syna, resp. nejakého zástupcu.

  • dum povedal/-a: tak to určite Absolútny Boh Stvoriteľ nie je

    áno, nie je, v žiadnom prípade...
    dum, bolo by ideálne, keby si mal čas a chuť si to celé prečítať, lebo ja ozaj nie som asi schopný to podať tak, ako to je napísané v knihe, a stále sem citovať len pár odstavcov je asi kontraproduktívne...

    možno by som sa k tejto knihe a diskusii o jej obsahu mal vrátiť tak za pol roka...
    za ten čas si to dúfam už prečíta aspoň niekoľko SK/CZ ľudí a budem sa môcť s nimi o tom baviť - primárne o tom, až sekundárne o iných knihách - Biblia, Korán, Védy - u ktorých je prepojenie jej autora/ou na Boha Zeme pre mňa viac otázne ako u tejto knihy od Monostona...

  • Mne osobne pridu niektore myslienky, ktore tu predostrel Estryd z knihy od Monostona velmi zaujimave. Ak je tam ten sud pravdy a pohar lzi ako predostrel Dum, tak sudiac podla rozlahlosti diela by to bol aspon pre mna obrovsky zdroj pravdivych informacii. Myslim si, ze priemerny znalec KSB by mal tie nepravdy odhalit. Napr. to, ze nas pozoruju ine entity, ale bez slobodnej vole mi tiez pride nezmyselne. Je to ako keby pes pozeral futbal. Vidi tam nejaky pohyb, mozno aj loptu, ale nikdy nepochopi zmysel tej hry.
    Kazdopadne by som si tie knihy od Monostona rad precital, ale zial len v SK alebo CZ jazyku. Moja uroven rustiny na takto komplikovane dielo nepostacuje. Nepoznam ani nikoho, kto by mohol pomoct s prekladom, ale mal by to byt len jeden clovek, aby bola zhoda v pouzivanych terminoch. Rad prilozim ruku k dielu aspon tym, ze na preklad prispejem 100 Euro. Ak niekoho na preklad najdete, napiste mi sukromnu spravu.

  • Čo sa týka financií , tiež sa pridám

  • Pleistocen aj orimak1, ďakujem za ponuku financovať preklad, ste ma zaskočili, to mi ani nenapadlo, zaplatiť niekomu za odborný preklad :)
    súhlasím, že by to mala prekladať jedna osoba...

    a otázka na všetkých, kto sa v tom vyzná, prosím viete niekto aspoň odhadnom povedať, koľko by stálo seriózne preloženie oboch kníh od Monostona, prípadne ešte k tomu aj kniha Потрясение od Евгений Савченко - je takým predskokanom ku knihe Monostona...

    ďakujem a nech sa vám darí a nech ste všetci zdraví :)

  • Estryd povedal/-a: a otázka na všetkých, kto sa v tom vyzná, prosím viete niekto aspoň odhadnom povedať, koľko by stálo seriózne preloženie oboch kníh od Monostona, prípadne ešte k tomu aj kniha Потрясение od Евгений Савченко - je takým predskokanom ku knihe Monostona...

    poslal som ti sukromnu spravu, mas tam aj na mna kontakt