Čo vás drží pri dobrej nálade resp. ako zvládate túto dobu? Krátke zamyslenie na víkend...

Lavazza
upravené Fri 25 Nov 2022 v Mimo kategórií #1#1

Ako zvládate túto dobu?

Toto je skôr také zamyslenie sa na touto dobou, a ako z toho von. Keď pred cca 2,5 rokom v marci 2020 začalo covidovanie, nikto netušil akým smerom sa to bude uberať. Naučili sme sa, že medzi konšpiráciou a realitou je rozdiel pol roka...

Začalo to v strachu, počiatočnej súdržnosti (ľudia si šili rúška, odovzdávali info, boli zodpovední), ale potom sa objavili aj iné info a začalo byť jasné, že ide o umelo vytvorenú pandémiu... objavili sa veci, ktoré nikto nepredpokladal, že 30 rokov po nežnej revolúcii (už vieme, že nebola ani nežná, ani revolúcia) a cca 75 po skončení vojny sa objavia...

Vlastne ono to po lete 2020 vyzeralo, že je to viac menej pod kontrolou. Ale potom prišli testovacie manévre (s modrými hviezdami, či vlastne papierikmi) a mnoho ďalšieho. Už vtedy niektorí nahlas hovorili, že príde povinné očkovanie a aj takmer prišlo. Bola tu neskutočná segregácia. Myslím, že sa vystupňovalo práve takto pred rokom, keď na vstup do nákupného centra ste potrebovali covid pass. Šialené,....

Potom si povedala, že nato kašlem, že takto žiť nedá a 4.1. som vyrazila do Prahy cez "zavreté hranice". Nikto ma nekotroloval... a začala sa tu uvolňovať, až kým teda celá táto agenda začiatkom vojny padla. No a prešli sme plynule ešte do niečoho oveľa obludnejšieho aspoň pre mňa.... a ono sa ten tlak stupňuje. Proste všade toľko negatívneho - či už očkovanci, situácia školstve, energetika, najnovšie zdravotníctvo, inflácia, a veľa ďalších vecí....

Ja už to nestíham úplne evidovať a venovať tomu pozornosť. Je toho veľmi veľa. Minule som si povedala, že takto sa žiť nedá. Ako teraz nejde o to, že tváriť o, všetko bude dobré, ale riešiť to čo viem ovplyvniť. A to je kvalita svojho života. Čo jem, ako myslím, čomu venujem pozornosť..

A som zistila, že veľmi málo pozornosti venujem sebe. Čo potrebujem? Ako chcem žiť? Ja som toto vždy vedela, mala predstavu, čo by som zhruba chcela uskutočniť. Ako prišiel covid (myslím tým celú tú mašinériu) zrazu sa orientujem krátkodobo. Už to aj vyzeralo, že sa nadýchneme, a prišla vojna a s ňou zdražovanie, energetická kríza...

Popri tom všetkom som si uvedomila, že sa orientujem nato, čo je vonku. Čo nemôžem ovplyvniť.. nemôžem ako nemôžem...ono to, čo je vonku, je vlastne odrazom tvorby reality (často nevedomej) nás všetkých... A to je teraz z veľkej miery dané tým, čomu venujeme pozornosť. Tak vyzerá väčšina príspevkov na tomto fóre, a nie je to ešte taká zlé ako na TG príp. mainstream...

Ja som pre seba spravila rozhodnutie žiť ako najnormálnejšie ako sa dá.. zamerať sa na seba a rodinu. A hľadať tie drobné iskierky nádeje, to svetlo na konci tunela... Možno je táto téme myslená, ako čo robiť, ako sa udržať optimisticky naladení... čo je to, čo vám dáva vieru. Lebo tlak sa bude stupňovať. Bolo by fajn sa podeliť. Niečo ako Rusofilov príbeh s bobrom a pod.

«1

Komentáre

  • @Lavazza povedal/-a:
    Ako zvládate túto dobu?

    . Niečo ako Rusofilov príbeh s bobrom a pod.

    A jéje. Story pokračuje. Popíšu to v jeho vlákně :smiley:

  • Neberte ŽIVOT príliš vážne,aj tak z neho nevyviaznete živí !!!!!!

  • alebo aj ..

    Najnebezpečnejšia vec na svete je ŽIVOT,lebo na sto percent prípadov končí smrťou...

  • Nádych - výdych.

  • Činorodou prácou - to je jednoduchá a zároveň aj dlhá odpoveď 😉

  • Súlad
    upravené Wed 14 Dec 2022 #8->

    Jak mít neustálou motivaci? Poznatky neurologa (CZ)

    Sú na to tri rôzne odpovede: dopamín, dopamín a dopamín. A účinné hospodárenie s ním.

  • Mě pomáhá číst denně zprávy z tohoto webu:
    https://sk.news-front.info

    Pak samozřejmě Oraclův blog: https://oracle911blog.wordpress.com

    Hodně mě pomáhá číst Svatošův (Gargamelův) blog Michalapetr.com:
    https://www.michalapetr.com

    Pak čtu pravidelně tyto alternativní weby:
    https://cz24.news
    http://www.infokuryr.cz/n/
    https://www.pokec24.cz
    https://www.ac24.cz
    https://volnyblog.cz
    https://www.skrytapravda.cz
    https://www.infovojna.bz
    https://myslenkyocemkoli.blogspot.com

  • @Franta mne pomaha pravy opak, informacny pôst a zit pre dany okamih, nezapodievat sa vecami, ktore nemam ako ovplyvnit.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Kancelar povedal/-a:
    @Franta mne pomaha pravy opak, informacny pôst a zit pre dany okamih, nezapodievat sa vecami, ktore nemam ako ovplyvnit.

    Také tak. Procházka kolem řeky a plánování prací na zahradě. Objednávání semen a rostlin, ořezávaní stromů a večer video - momentálně o japonských zahradách a suiseki.

    A čo bobri? Už spolupracujú :-)?

  • @Lavazza povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Kancelar povedal/-a:
    @Franta mne pomaha pravy opak, informacny pôst a zit pre dany okamih, nezapodievat sa vecami, ktore nemam ako ovplyvnit.

    Také tak. Procházka kolem řeky a plánování prací na zahradě. Objednávání semen a rostlin, ořezávaní stromů a večer video - momentálně o japonských zahradách a suiseki.

    A čo bobri? Už spolupracujú :-)?

    Tak, tam je také vývoj. Stromek, který byl napaden na zahradě jsem ohraničil hlinnikovými profily (zůstaly u rodičů po nějaké opravě a nechtěl jsem utrácet za něco jiného).
    No a právě v ten den se za naší zahradou objevilo obrovské speciální auto povodí, uzpůsobené na vytahování stromů z řeky. Tak ti povytahovali všechny popadané stromy, ale ten za naší zahradou, který se drží snad už jen na 5 cm, tak ten tam nechali s tím, že uříznout ho nemohou. Ale i tak jsem rád, že se to pohnulo. Asi měl v tom prsty nový primátor, kterého rodiče volili a bydlí také na naší ulici.
    Jinak napadlo u nás asi půl metru sněhu a po jeho roztání u nás byla mírná povodeň a bobrovy hráze spláchla, takže teď to již vypadá normálně. Voda v řece v obvyklé výši na toto ročné období. Ale chodím každý den kolem řeky a zdá se, že bobr momentálně spí. Jelikož ve žraní stromů zatím nepokračuje. ;)

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Lavazza povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Kancelar povedal/-a:
    @Franta mne pomaha pravy opak, informacny pôst a zit pre dany okamih, nezapodievat sa vecami, ktore nemam ako ovplyvnit.

    Také tak. Procházka kolem řeky a plánování prací na zahradě. Objednávání semen a rostlin, ořezávaní stromů a večer video - momentálně o japonských zahradách a suiseki.

    A čo bobri? Už spolupracujú :-)?

    Tak, tam je také vývoj. Stromek, který byl napaden na zahradě jsem ohraničil hlinnikovými profily (zůstaly u rodičů po nějaké opravě a nechtěl jsem utrácet za něco jiného).
    No a právě v ten den se za naší zahradou objevilo obrovské speciální auto povodí, uzpůsobené na vytahování stromů z řeky. Tak ti povytahovali všechny popadané stromy, ale ten za naší zahradou, který se drží snad už jen na 5 cm, tak ten tam nechali s tím, že uříznout ho nemohou. Ale i tak jsem rád, že se to pohnulo. Asi měl v tom prsty nový primátor, kterého rodiče volili a bydlí také na naší ulici.
    Jinak napadlo u nás asi půl metru sněhu a po jeho roztání u nás byla mírná povodeň a bobrovy hráze spláchla, takže teď to již vypadá normálně. Voda v řece v obvyklé výši na toto ročné období. Ale chodím každý den kolem řeky a zdá se, že bobr momentálně spí. Jelikož ve žraní stromů zatím nepokračuje. ;)

    Super, konečne aj niečo iné. Potešilo ma to, myslím príbeh.

  • me pomaha si vytvaret vlastni svet, ktery si tvorim z lidi, na kterych mi zalezi, z cinnosti, ktere me tesi.
    pristihla jsem se, ze uz hodne ziju ve sve bubline, ale je to jakysi pud sebezachovy, ktery me donutil k takovemu opatreni. naucila jsem se mit hrosi kuzi a neutralni reakci na urazky tech, co se me snazi dehonestovat za jiny nazor. prestala jsem se stykat s lidmi, kteri mi brali energii a ja jsem citila, ze mi delaji zle.

  • Lavazza povedal/-a: Ja som prišla o väčšinu svojich známych, neboli tam urážky nič podobné, ale dali sa zaočkovať.

    Já jsem se starých přátel nezbavoval. Každý má právo na chybu. Když, tak ať se oni zbaví mně.

    Lavazza povedal/-a: keď viem, že majú iný názor, tak volím neutrálna téma.

    To já bych byl otevřenější a vystupoval bych proti Covidu nebo hlavnímu proudu. Vždyť máme svobodu slova a pluralitu názorů.

  • Franta povedal/-a: To já bych byl otevřenější a vystupoval bych proti Covidu nebo hlavnímu proudu. Vždyť máme svobodu slova a pluralitu názorů.

    No ale to si mal skusit pred rokom, dvomi :)

  • Kancelar povedal/-a: No ale to si mal skusit pred rokom, dvomi

    Jak správně radí Pjakin, je třeba otevírat Overtonova okna. Odvážným přeje štěstí.

  • @Lavazza povedal/-a:

    Lin povedal/-a: o taky tak není, protože oni se nezměnili -změnil se náš pohled na ně. Prostě najednou možná vidíme to, co jsme dřív neviděli - najednou nás už nic nespojuje. To je běžná realita života, protože je obrovským štěstím mít celoživotního přítele (= někoho, kdo se v životě vyvíjí podobně jako já a tak máme stále mnoho styčných bodů).

    Nuž ale ako som si to nastavila v profile, budú nové priateľstvá, príležitosti, nové začiatky. Venujem sa sebe a deťom. To ma napĺňa. A keď budem menej na fóre, sa dopracujem sa tento rok aj k mgr titulu a môžem ísť učiť deti.

    Odkiaľ si ak to nie je tajné? :) Alebo napíš do správy :). Som na tom veľmi podobne :D

  • Možná někomu pomůže tento rozhovor. O současném světě, duši a Bohu. A mnohém dalším...

  • Súlad
    upravené Mon 30 Jan 2023 #26->

    Jak probudit své přátele a rodinu, aby si uvědomili, co se děje?

    https://otevrisvoumysl.cz/jak-probudit-sve-pratele-a-rodinu-aby-si-uvedomili-co-se-deje/

    Nič, čo by sme nevedeli. Nečakajte žiadny návod.

    Krátké a výstižné video od Laury Matsue o tom, jak můžeme pomoct „probudit” ty ve svém okolí, aby si uvědomili, co se děje.

  • Lavazza
    upravené Mon 30 Jan 2023 #28->

    @Súlad povedal/-a:

    Súlad povedal/-a: Jak probudit své přátele a rodinu, aby si uvědomili, co se děje?

    Čo treba robiť? Nájsť svoje životné poslanie, ktoré je ku prospechu človečenstva a realizovať ho. Inšpirovať ľudí a ponúknuť im niečo, čo je v ich prospech. Okrem toho nás čaká vyriešenie liberálnej otázky, bez čoho sa nepohneme vpred. Nesmieme opomenúť ďalšiu fázu a už teraz sa vyhnúť slepým uličkám v podobe pseudovlastencov a slimáckych KOBkárov, ktorí ukázali, že sú vo vývoji trochu ďalej než 70% obyvateľstva, ale nie o veľa, a preto tiež potrebujú vedenie a riadenia celej spoločnosti sa musia chopiť vyspelejší jedinci.

    Odpovedzte si na tri základné otázky: Kto som? Prečo som prišiel na tento svet? Čo bude so mnou po smrti?

    @súlad, toto vôbec nemyslím ako provokáciu - ale ty vieš Kto som? Prečo som prišiel na tento svet? Čo bude so mnou po smrti?**

    Mňa by zaujímala, prečo si prišiel na tento svet. Ja neviem, čo je moje poslanie, prečo sa moja duša potrebovala vteliť. Čiastočne to tuším, lebo mám v živote nastavené určité podmienky, proste zvládanie určitých situácií, ale neviem, čo by som mala robiť, myslím pracovať. No možno skús, ak nechceš vlastné, možno môžeš dať inšpiráciu z iného príbehu.

  • Súlad
    upravené Mon 30 Jan 2023 #29->

    Lavazza povedal/-a: Mňa by zaujímala, prečo si prišiel na tento svet. No možno skús, ak nechceš vlastné, možno môžeš dať inšpiráciu z iného príbehu.

    Čo človeka robí šťastným? Čo by robil aj zadarmo, pretože ho to naplňuje a pri čom nehľadí na čas? V čom sa cíti zaviazaný rodine a/alebo spoločnosti? Čo vníma ako svoju zodpovednosť a môže to urobiť len on, alebo malá skupina ľudí? Čo ťa naplňuje? Alebo čo cítiš ako povinnosť? Práca s intuíciou cez srdcovú čakru (stohňu) pomáha.

    Príkladom je Vladimír Putin. Puť je cesta. Vladimír je vládca sveta, ale v jeho prípade vládca mieru. Mir je v ruštine svet aj mier. Putinovým poslaním je cesta k mieru, alebo mierová cesta. Najlepšie to vystihuje vyjadrenie cesta k vláde mieru vo svete. Putin svoju úlohu plní a nikto iný jeho prácu urobiť nemôže. Samozrejme má spolupracovníkov a je to kolektívna práca a úloha. V jeho prípade meno vyjadruje charakter (nomen omen). Numerológia tiež podporila túto verziu. Či je to tak alebo nie, nech zváži každý sám.

    Vladimír Laubert hovorí, že v týchto prelomových časoch, po najťažšej Noci Svaroga, sme my tí najlepší z našich rodov, ktorých úlohou je previesť naše rody do Zlatého Veku. A ja by som doplnil, že nielen to, ale aj zabezpečiť príchod Zlatého Veku. Ten síce príde tak či tak, ale bez toho, aby sme cez seba prepustili vysoké energie, by nastať nemohol. Čím viac budeme na sebe duchovne pracovať a rásť, tým skôr príde a zavládne vo svete. Zbavovanie sa osobného negatívu je úloha ťažká, ale nutná. Laubert tiež hovorí, že ten, kto nenaplní svoje osobné poslanie, môže urobiť tisíc dobrých skutkov, jeho živatma nebude napredovať. A ten, kto neurobí nič iné, iba naplní svoje životné poslanie, postúpi ďalej.

    Nemusia to byť veľké veci, aj keď niektorí ich majú. Pre niekoho môže byť dobrou matkou a vychovať mravné potomstvo životným poslaním. Alebo môže byť životným poslaním ženy podporovať muža. Mužovým poslaním môže byť zabezpečenie rodiny a jej ochrana na všetkých úrovniach. Alebo ním môže byť vystúpenie z radu a povedanie pravdy, pretože mu to káže česť a spravodlivosť. Každý to má inak a každý na to musí prísť sám. Nikto ti nepovie, ako to naozaj je, ale ty to vieš celý život. Cítiš to vo svojom vnútri, len tomu treba dôverovať, alebo sa tým vôbec zaoberať.

    Existujú aj tarotové a numerologické výklady týchto vecí, lenže tam vždy záleží na tom, kto ten výklad robí a tiež, či ti informácia môže prísť týmto spôsobom. Takže na to by som sa nespoliehal, naopak, nabádam na opatrnosť pri výbere vykladača a spoliehaní sa na výklad ako na absolútnu pravdu - istinu.

    Hovorí sa, kto hľadá, nájde. Hľadaj a skôr či neskôr ti odpoveď príde. Môžeš požiadať o pomoc aj Stvoriteľa. Požiadaj, nech ťa privedie k správnej odpovedi tebe vhodným spôsobom. A na záver, dôveruj si. Keď nebudeš sama sebe dôverovať, že to vieš a uvedomíš si to, môžeš hľadať celý život a nič nenájsť. Ak si dôveruješ a zmýliš sa, veľmi rýchlo to zistíš, takže nebudeš tápať.

    Snáď to tebe a ostatným pomôže. Doplnenie je vítané.

  • Súlad povedal/-a: Odpovedzte si na tri základné otázky: Kto som? Prečo som prišiel na tento svet? Čo bude so mnou po smrti?

    tieto otázky keby si ozaj svedomito kládol každý človek, tak by to bol asi zázrak :)

    podľa Monostona sme tu preto, aby sme sa vo výrazne zrýchlenej podobe (v hmotnom tele oproti čisto duchovnému svetu, kde je podobné učenie výrazne pomalé) naučili čo najlepšie rozoznávať, čo je Svetlo a čo temnota - čiže, ktoré 'naše' myšlienky, slová aj činy vedú v dôsledku k rozvoju Svetla vo svete(Vesmíre) a ktoré to Svetlo ničia (čiže rozvíjajú temnotu),
    a už ako si to človek rozmení na drobné - ako to pekne Súlad rozpísal - kde to človek vo svojom živote vedome aplikuje, či vo vzťahu k sebe, blízkym ľuďom, cudzím ľuďom, zvieratám, rastlinám, či celej planéte, Bohu, Vesmíru, ... to je na každom z nás :)

    ďalšiu vec, čo spomína je, že sa treba učiť, čokoľvek, čo duši v dôsledku prinesie viac porozumenia v tom, ako funguje celé Stvorenie,
    a čo je zaujímavé, tak čo vlastne duši ostáva po opustení tela? - to, pri čom pociťovala silné emócie - úmerne ich sile je to do duše vryté,
    a to sa týka aj procesu učenia - ak nás niečo tak uchváti, že to študujeme s nadšením, tak to pre dušu má veľký význam, ak sme do učenia nútení, tiež je tam emócia, ale negatívna, čiže duša si to tiež zachová, ale nebude mať k tomu správny/zdravý vzťah,

    všetko to, čo sa tu duša bolestivo učí na svojich chybách, zlyhaniach a utrpení - je pre ňu v duchovnom svete na nezaplatenie - a to bez ohľadu na to, či človek verí v Boha a duchovný svet, alebo je zarytý materialista :)

    takto tomu ja rozumiem a verím :)

  • Estryd
    upravené Mon 30 Jan 2023 #31->

    Lavazza povedal/-a: ale neviem, čo by som mala robiť, myslím pracovať.

    toto je ale samostatná otázka, zamestnanie je tiež skúsenosť, ak si v ňom človek rieši napr. vzťahy s kolegami, nadriadenými a podobne, všetko je to tréningové prostredie pre dušu,
    bolo by ideálne, keby každý pracoval len v tej oblasti, ktorá ho vyslovene napĺňa, teší - lenže by sa potom jeho duša posúvala veľmi pomaly, preto sú do takých ideálnych činností človeka často hodené vidly zhora :)
    a hoci to môže znieť divne, často sama duša zariadila hodenie tých vidiel, lebo chápe, že sa nerozvíja a neprišla sem na dovolenku ;)

    ešte doplním, že aj tým, že človek opakovane nevie nájsť pre seba to pravé zamestnanie, prácu, partnera, ... to všetko sú predsa skúsenosti, čiže by som to navrhoval len prijať a prejsť do role pozorovateľa procesu, čo mi to dalo, podľa akých kritérií si vyberám (partnera, zamestnanie), prečo podľa týchto kritérií, ... vedome skúsiť meniť tieto kritériá a pozorovať, čo sa stane... a duša sa učí :)