O spolupráci a zodpovednosti v diskusiách

Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: Rozhovory so Soňou Pekovou.

Komentáre

  • marin povedal/-a: prispievateľ nenašiel dostatok slušnosti aby si prečítal, čo som napísal.

    Keďže som reagoval na to čo som si od prispievateľa @marin pred skoro tromi týždňami prečítal, tak som reagoval len na napísané. Za svojimi vyjadreniami si stojím a nemyslím si že postrádajú slušnosť, úctu, zodpovednosť a rešpekt. Ak prispievateľa @marin irituje termín ,hlúposť' ktorý som použil na " akúsi hypotetickú situáciu v budúcnosti, prečo by mohol mať niekto záujem oživovať históriu Slovanov", tak sa za tento termín prispievateľovi ospravedlňujem, mením ho na napr. "nesúhlasím" no za reakciou si taktiež stojím. A diskusiu som neuzavrel ja, dlho nikto nereagoval, prispievateľ zareagoval až o sedemnásť dní neskôr (divné) svojim znevažujúcim príspevkom. Ja si svoje poznatky nevycucávam z prsta a vždy som bol slušný, úctivý, zodpovedný, akceptujúci a rešpektujúci prispievateľov a myslím že to ak chcú môžu ďalší prispievatelia potvrdiť vrátane tzv. kontroverzných prispievateľov (pre niekoho) ako sú napr. Súlad aj napr. Hox. Nikdy sme sa nenapádali. Máme rôzne názorové rozdiely no debatujeme korektne. Váš príspevok považujem za nekorektný a znevažujúci.

  • marin povedal/-a: Čo je zaujímavé, na tomto fóre sa už uzavrelo veľa, hlavne filozoficky ladených tém, presne tak, ako
    zn. @dum v podstate uzavrel túto diskusiu svojim príspevkom, ktorý je mimo témy, mimo obsahu, ktorý komentuje.

    Ďakujem, súhlasím a som rád, že to tak nevidím iba ja.

    @dum, nepochybujem o tvojich dobrých úmysloch, ale obsah tvojich komentárov veľmi často nesúvisí s danou témou. Tvoje asociácie sú veľmi, veľmi voľné a témy, do ktorých prispievaš sa tvojim pričinením veľmi často prestanú vyvíjať, zacyklia sa alebo zastavia. Zamysli sa prosím odteraz nad tým, o čom diskusia je a reaguj v rámci danej témy. Vopred Ti ďakujem.

  • @Milo povedal/-a:

    marin povedal/-a: Čo je zaujímavé, na tomto fóre sa už uzavrelo veľa, hlavne filozoficky ladených tém, presne tak, ako
    zn. @dum v podstate uzavrel túto diskusiu svojim príspevkom, ktorý je mimo témy, mimo obsahu, ktorý komentuje.

    Ďakujem, súhlasím a som rád, že to tak nevidím iba ja.

    @dum, nepochybujem o tvojich dobrých úmysloch, ale obsah tvojich komentárov veľmi často nesúvisí s danou témou. Tvoje asociácie sú veľmi, veľmi voľné a témy, do ktorých prispievaš sa tvojim pričinením veľmi často prestanú vyvíjať, zacyklia sa alebo zastavia. Zamysli sa prosím odteraz nad tým, o čom diskusia je a reaguj v rámci danej témy. Vopred Ti ďakujem.

    Ak hovorím o genetickom inžinierstve, genetickom kóde a pod., aj keď voľnejšie, tak si myslím že do témy o Soni Pekovej to patrí, ale dobre. Budem sa striktne držať tém. No opakujem, za mnou prezentovanými príspevkami, teóriami a tézami si stojím.

  • Ja si svoje poznatky nevycucávam z prsta a vždy som bol slušný, úctivý, zodpovedný, akceptujúci a rešpektujúci prispievateľov a myslím že to ak chcú môžu ďalší prispievatelia potvrdiť .....

    Ja za seba potvrdzujem . Veľmi rád čítam príspevky od diskutéra s menom Dum a mali by byť vzorom , ako písať , oponovať, pomenovávat a vyjadrovať svoje , názory a myšlienky bez osobných útokov - proste bez urážok.

  • Milo
    upravené Mon 27 Mar 2023 #7->

    orimak1 povedal/-a: mali by byť vzorom , ako písať , oponovať, pomenovávat a vyjadrovať svoje , názory a myšlienky bez osobných útokov - proste bez urážok

    Máš pravdu. A napriek tomu, aj tento tvoj príspevok má s mojim a tým od @marin len minimálnu súvislosť.
    Nikto tu dumovi nevyčítal neslušnosť alebo osobné útoky a ani bezobsažnosť alebo zbytočnosť jeho príspevkov. To, čo mu vyčítam(e) je vyššie jasne napísané. Jeho chýbajúca ...úcta, zodpovednosť, rešpekt, spolupráca... sa prejavujú v tom, že jednoducho ignoruje to, čo napísali iní pisatelia a rozvádza vlastné "tézy a teórie", zdanlivo reagujúc na ich príspevky.

  • Všetky cesty vedú do Pekingu

    Pepe Escobar - Strategic Culture: Toto je príbeh dvoch pútnikov, ktorí sa v mladom 21. storočí vydali po ceste, na ktorej skutočne záleží.

    https://open.substack.com/pub/ksbspravy/p/vsetky-cesty-vedu-do-pekingu?utm_source=direct&utm_campaign=post&utm_medium=web