Tip na film

tema pre zaujimave filmy.

«134

Komentáre

  • Nevím, jestli to zde již proběhlo...

    Film "Z" z roku 1969, Drama / Krimi / Thriller / Historický, Francie / Alžírsko, 1969, 127 min

    Zatím jsem ho neviděl, ale ke stažení ve francoužštině je na ulozto a dále je možné z ulozto stáhnout české titulky.

  • Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: Konflikt Rusko - Ukrajina - NATO.
  • Ogar Valach
    upravené Sun 26 Jun 2022 #5->

    V komiksmi inšpirovanými filmami je v súčastnosti odhaľovaných najviac veľkých právd. Len nie každý ich dokáže uvidieť.

  • @Ferry

    Vlhké sny kolektivního západu v tolika filmech ukázané, jen neproveditelné. Doporučuji jako meducínu, objímat stromy a na večer Mlhovina v Andromedě, nebo Ford a Stalin. 😉

  • Ogar Valach
    upravené Sun 26 Jun 2022 #9->

    @Michaela1 povedal/-a:
    a/ odhalování podstaty námi žité reality "obyčejným lidem" zasvěcenci upřímně usilujícími o jejich dobro
    b/ skryté nezbytné "varování" ze strany opačně smýšlejících entit, umožňující Boží dopuštění
    c/ obsahem sdělení je to, co chtějí, abychom si mysleli, z důvodů, jejichž skutečný smysl nám zatím uniká.

    Všetky tri možnosti sú správne. Veľmi dobre si to napísala.

  • @Ferry obratim tvoju pozornost na posledneho Batmana.

  • Ogar Valach
    upravené Mon 27 Jun 2022 #13->

    @Lin povedal/-a:
    O Orwellovi asi netřeba mluvit. Ze scénáristů bych jmenovala bratry Wachowské.

    George Orwell mal v rodine člena tajnej spoločnosti (už neviem ktorej) a degeneráti Wachowskí vraj patria k Iluminátom. Wachowskí sa nechali preoperovať na ženy.

    • K oblíbeným kratochvílím GP patří sdělovat pravdu v různých formách - často v té umělecké. Pravdu o sobě i o svých plánech a to většinou hodně dopředu. Samozřejmě, že toto nemůžu dokázat.

    Sú to ponuky, ktoré keď aktívne neodmietame, nadobúdajú právo na realizáciu. Bez týchto ponúk by nemohli globálny prediktor/parazit/primitív, čierni mágovia, ani satanisti pristúpiť k ich realizácii, inak by ich stihol trest.

  • Kancelar
    upravené Mon 27 Jun 2022 #14->

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Wachowskí sa nechali preoperovať na ženy.

    pouzivajme spravne terminy: nechali si zmrzacit pohlavne organy.

    Sú to ponuky, ktoré keď aktívne neodmietame, nadobúdajú právo na realizáciu. Bez týchto ponúk by nemohli globálny prediktor/parazit/primitív, čierni mágovia, ani satanisti pristúpiť k ich realizácii, inak by ich stihol trest.

    Ako sa daju aktivne odmietnut?

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @Kancelar povedal/-a:
    Ako sa daju aktivne odmietnut?

    Už som to písal asi štyri alebo päťkrát. Ponuky sa odmietajú prehlásením v duchu alebo aj nahlas: "Nesúhlasím! Odmietam!" Najlepšie aj konkrétne vyjadriť s čím presne nesúhlasíme alebo čo odmietame. Čím presnejšie, tým adresnejšie, ale zároveň nedokážeme podchytiť všetky stavy. Preto je dôležitá miera medzi všeobecným a konkrétnym vyjadrením. Napríklad, keď sa stretneme s informáciou, že Vladimír Lengvarský sa vyjadril, že v prípade vážnejšieho vírusu nebudú váhať s povinným očkovaním, treba prehlásiť: "Nesúhlasím a odmietam povinné očkovanie!" A viac tomu nevenovať pozornosť, pretože kam smeruje pozornosť, tam smeru životná energia (Živa). My, bieli ľudia so živatmou (živatma > duch > duša > telo), máme schopnosť tvoriť fyzickú realitu z ničoho. Paraziti a naši nepriatelia túto schopnosť nemajú, preto potrebujú nás, aby sme za nich vytvorili nimi ponúkanú realitu. Oni to urobiť nemôžu a ak by proti nám zasiahli bez nášho tichého odsúhlasenia ich ponúk, bolo by to porušenie Konov Všehomíra a postihol by ich za to trest. Preto sme, síce pod lžou, súhlasili so všetkým, čo sa deje. Takto dáš jemnohmotnému svetu najavo svoj postoj a ten bude reagovať na tvoj aktívny postoj.

    Ďalším spôsobom odmietania je odmietanie vo fyzickej realite. Vedieť čo svojimi krokmi sledujú a nezúčastňovať sa toho. Vysvetľovať tieto veci ostatným. Jednoducho nehrať ich hry. Napríklad, už pri plošnom testovaní bolo jasné, že príde génová manipulácia. Mali sme odmietnuť už to a nezúčastňovať sa toho. Ďalšie veci si určite domyslíš aj sám.

    Jasně, stručně. Toto je velmi hodnotný příspěvek.

  • @Počtář povedal/-a:

    "Podnětný", což v mém pojetí často znamená o něco silnější než "Páči sa mi"

    👍 I v mém.

  • P
    upravené Sun 3 Jul 2022 #27->

    @Atom povedal/-a:
    S touto formulací nemohu souhlasit i když...

    Zajímavé, přečetl jsem si Tvůj příspěvek a není tam nic, s čím bych nesouhlasil.
    Pravděpodobně mám tedy nějakou divnou formulaci ve svém komentáři.
    Možná je příčina v tom, že jsem "poznámku" dal až na konec a přitom patří doprostřed, protože jsem se pokoušel o postupně zpřesňování původní formulace.
    Zkusil jsem tedy svůj příspěvek zeditovat/přehodit pořadí.

    ... v nějakém videu Pjakin nebo Veličko byl popisován někdo kdo se setkal s někým blízko GP, dotyčný se člověka od GP zeptal proč neřekne o sobě lidem a on odvětil seznamoval by jste se svými schopnostmi svého psa...

    Spíše to bylo v Pjakinovi, hovořil o Zaznobinovi, ale jsem překvapen, že se mi to nedaří najít pomocí aplikace "Pjakin Vyhledávání".
    (Že se to týkalo Zaznobina, to jsem si téměř jistý, protože jsem tuto historku také zaznamenal. Takže je ještě varianta, že to říká sám Zaznobin na některém svém videu.)

  • Atom
    upravené Mon 4 Jul 2022 #29->

    @Michaela1 povedal/-a:
    Je v tom jakási zvrácená podobnost s evangelijním příběhem o kananejské ženě (Mt 15, 21-28).

    Souhlas i ten příběh, který jsem si teď přečetl, mi připadá zvrácený "ať jsem třeba pes" jen mi pomoz (trošku mi to připomíná jak popisuje Pjakin podpindosníky). Pes je symbol věrnosti, ale skrze slovo pes je také budován egregor bezvýhradné nekritické podřízenosti (s mě patřícím objektem se svým psem se nebudu radit - možná, že by GP s tím měl začít, neboť my lidé jsme velice, ale velice vynalézaví).

  • @jardob povedal/-a:
    Pokiaľ si pamätám to video so Zaznobinom, tak tá pointa znela približne takto:
    Zaznobin - "Prečo sa nepredstavíte verejnosti?"
    GP - "A načo?"
    Zaznobin - "Mohli by ste ľuďom predviesť svoju mimoriadnu inteligenciu..."
    GP - "Máte doma psa?"
    Zaznobin - "Áno."
    GP - "Už vám niekedy napadlo predvádzať svoju inteligenciu pred vašim psom?"

    Vysoke IQ a nulove EQ je jednym z priznakov autizmu, aj ked tu to bude cista psychopatia demonickej osoby. Tito fakt mozu fungovat len v skrytosti, pri ich odhaleni by ich kazdy normalny clovek odsudil.