Technická podpora a hlásenie chýb fóra

Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: Čo je nové - update fóra 24.5.2023.

Komentáre

  • R
    upravené Wed 24 May 2023 #2->

    Proč se musím opakovaně přihlašovat, pokud odejdu ze stránky a po čase se vrátím? Mám zaškrtnuto neodhlašovat.

  • Milo
    upravené Fri 26 May 2023 #3->

    Už to riešim, ďakujem za upozornenie.

    P.S.: Chybu som odstránil.

  • Otázka: Ako zmazať komentár?

    Môj pokus s uložením prázdneho obsahu nevyšiel.

  • Milo
    upravené Fri 26 May 2023 #5->

    Odoslaný komentár sa dá iba upravovať. Ide o tento?

    Najlepšie riešenie je napísať do príspevku "@Milo prosím vymazať" alebo cez funkciu "Hlásiť".

    Funkcia na vymazanie vlastného príspevku je späť.

  • Ako vytvorit citacie? Stary sposob formatovania skrz tie zobaciky (nechce mi ich tu ani vypisat ten znak) nefunguje.

    1. označiť - vybrať text
    2. klik na menu formátovania
    3. klik na úvodzovky

    Na mobile je menu formátovania dolu, na PC vľavo vedľa okna, objaví sa po označení textu.

    Ak sa menu neobjaví, treba pri prvom príspevku (v novom editore) vymazať jeho uložený koncept, to sa dá urobiť tu:


  • Roztažené řádkování.

    dříve ok:

    nyní fuj:


  • Ladič povedal/-a: Roztažené řádkování.

    Presnejšie povedané, nejde o riadkovanie - teda rozostup medzi riadkami, ale o rozostup medzi odsekmi. Pozri napr. tu:

    Nevidím to ako "fuj", naopak, miesta je dosť a čitateľnosť je lepšia aj pri Tvojom príspevku.

  • Ešte doplnenie: Okrem vyššie popísanej metódy formátovania, funguje aj "Zobacik" (>) - ten sa automaticky premieňa na zvislú čiaru označujúcu citát už pri písaní. Najskôr teda napíš ">" medzera a potom môžeš vložiť text. Predpokladom je stále, že nemáš v príslušnej diskusii uložený koncept zo starého editora - ten treba vymazať.

  • Kancelar
    upravené Fri 26 May 2023 #11->

    Test citacie cez zobacik

    Test citacie skrz editor -> neviem pouzit pretoze sa mi to prekryva:


    edit: neviem zmazat prispevok

  • Kancelar povedal/-a: Test citacie skrz editor -> neviem pouzit pretoze sa mi to prekryva

    Prekrývanie na desktope som opravil, malo by to teraz fungovať.

    Kancelar povedal/-a: edit: neviem zmazat prispevok

    openeyes povedal/-a: Otázka: Ako zmazať komentár?

    Funkcia na vymazanie vlastného príspevku je späť.

  • Chtěla jsem se zeptat:

    • co se dělo s fórem teď asi 3, 4 dny?

    Fórum jakoby neexistovalo. Když jsem použila link z předchozích dnů, ocitla jsem se na neznámém fóru "KSB zdroje". Už se to jednou stalo a teď znovu. Bála jsem se, že toto fórum někdo hacknul.

    Je fajn, že jste zpět. 😀

  • pripájam sa k otázke Lin. Tiež som sa 3 dni nevedel dostať na Fórum

  • Vďaka za otázku a záujem. Fórum nebolo online od doobedia 23.11. do večera 24.11., chyba nebola spôsobená žiadnym zásahom zvonka. Problém je, že keď je neočakávaný výpadok takéhoto druhu, nemôžem ho tu na stránke oznámiť. Pre informácie v takomto prípade pozrite prosím na telegramový kanál

    Odkaz by mal fungovať aj pre tých, ktorí Telegram nemajú nainštalovaný kliknutím na zobraziť náhľad - Channel preview.

    Ďakujem za pochopenie, ospravedlňujem sa, že som sa neozval skôr a všetkým prajem pekný nedeľný večer.

  • A chcel som sa ešte opýtať, čo je príčinou toho, že neprečítané príspevky sú najprv hrubšie zvýraznené, ale po prečítaní prvého z nich už ostatné neprečítané nie sú viac zvýraznené a musím ich vlastne čítať "naslepo" ?

  • @Milo

    Díky za odpověď. Ptala jsem se, protože jsem netušila, co se děje a nemám kontakt ani na tebe, ani na Zorku. Netušila jsem, koho se zeptat, kdo by mohl vědět, co se stalo. Ptala jsem se soukromou zprávou "vedle" - ale ani tam dotyčný nevěděl. O telegramovém účtu jsem nevěděla. Nějak mi to asi uteklo... asi proto, že telegram nemám. Proto jsem ráda, že vše funguje, jak má.

  • Systém nemá ako spoľahlivo rozoznať, ktoré konkrétne príspevky sú prečítané. Je v princípe organizovaný na základe diskusií, nie jednotlivých príspevkov. Podobne ako napríklad na Telegrame, systém vychádza z toho, že po zobrazení posledného príspevku (aj pri preskočení príspevkov "medzi") v danom kanáli je kanál prečítaný.

    Teda, po nakliknutí diskusie a dosiahnutí poslednej stránky príspevkov, systém označí celú diskusiu pre čitateľa za prečítanú. Po pridaní ďalších nových príspevkov systém porovná čas, v ktorom naposledy označil diskusiu (pre konkrétneho čitateľa) za prečítanú s časom príspevku a podľa toho skontroluje, či boli príspevky od poslednej návštevy do diskusie pridané. Vtedy je diskusia v prehľade diskusií zobrazená tučným písmom, zobrazuje počet nových príspevkov a klik na ňu vedie priamo k poslednému neprečítanému príspevku. V rámci diskusie príspevky nie sú a neboli nijako graficky odlíšené.