"Svobodné" buňky, KSB Jehovisté ?

Q
upravené Sun 17 Jul 2022 v Koncepty budúcnosti #1#1

Sarka Dominova, [07.06.2022 11:40]
Simone, omlouvám se, ale vaše diskuze na třinecke Buňce mne velmi překvapuje, a to nemile.
Prosím najdete si jinou skupinu, do které lépe zapadnete. A která vaše aktivity dokáže ocenit.

Ze skupiny vás odendám.
Mzri mne to, ale máte úplně jiné nastavení, než mi.
Prosím nekontaktujte už žádnou Svobodnou Buňkuani lidí z nich.
Prosím vás o respekt mého přání.
S úctou k vám, Šárka 🙏

Simon Piwko, [07.06.2022 11:49]
Prosím ?
To, jakože že rekrutujete jen ovce do ohrádky nebo co ?

Nastavení jaké, že se drží huba a krok ?
Poukázal jsem na několik problémů a vy mě prostě vyhodíte ?

Tohle je jednání na urovni Jehovistů...
Rozhodně to není jednání "s uctou" a vaše "přání" rozhodně respektovat nehodlám.

Také jste mě překvapila a to nemile...

Takže diskuze je zakázaná a poukazovat na technické problémy také.
"Svobodná" bunka...
PS: dejte si pozor na Sarka Dominova

Mým "hříchem" bylo pouze to, že jsem poukázal na technické problémy Telegramu
a také na možné problémy organizace.
Pouze jsem poukazoval na fakta navíc jsem hned nabídl řešení.
Nikoho jsem neobvinoval z ničeho ani nenadával, ale evidentně to není dovoleno...

Komentáre

  • Nadpis je "zaujímavý" a aj tvoj príspevok je "úplne" pochopiteľný.

    Trochu to rozveď.

  • Je to jednoduché.
    Řekl jsem, že by Telegram měl sloužit pouze ke komunikaci a domlouvání věcí.
    Nikoli k shromažďování a archivaci informací, protože se v tom všichni brzy ztratí.
    Není na to dělaný.
    Navíc jsem navrhl náhrady, jako je Discord nebo Guilded.
    Nikoho jsem neobvinoval ani neurážel, prostě jsem poukázal na technický problém.
    A hned nabídl řešení. S tím, že bych to na 1. schůzce mohl předvést.

    Takže evidentně není dovoleno poukazovat na fakta, která jsou problematická
    a následně by vedla k budoucím problémům a to ani v případě, že rovnou navrhuji alternativní řešení, které těm problémům předejde.

    Také jsem chtěl řešit nějaké scházení, protože se tam nic nedělo, kromě pár informačních příspěvků. Dal jsem tam anketu, kdy by bylo ideální se scházet. A také se zeptal kdy bude 1. schůze. Na to mi řekli, že to bude oznámeno. Tak jsem se jich zeptal, jestli mají nějaký plán ohledně datumu nebo se budou ptát lidí atd. nebo to prostě oznámí a "doufají" že jim půlka neřekne, že nemá čas.

    Druhý den ráno jsem se probudil a dostal zprávu, viz začátek vlákna.
    Následně je tam moje odpověď.

    Adminem každé dané skupiny byl jeden místní a pak zakladatelka 1. buňky, která také napsala tu zprávu. Hlavně, že moto je, že dají každé buňce nějaké materiály a rady nebo tak a dál si vše lidé dělají sami. "Svobodné" buňky jsem to nazval, protože to evidentně není pravda. Podstatná část je v to větě "Prosím nekontaktujte už žádnou Svobodnou Buňkuani lidí z nich." Jestli tohle nezní jako sekta, tak já nevím.

  • Kancelar
    upravené Tue 7 Jun 2022 #4->

    Najvyssi cas zalozit "Skutocnu Slobodnu Bunku" :D Ak ma byt jednou z hlavnych vlastnosti decentralizovane riadenie, nevidim v tom problem. Beztak by to malo zgrupovat ludi s podobnymi nazormi a rieseniami.

  • Už dřív jsem zvažoval, že by v KSB komunitě měly vzniknout takovéhle buňky, ale moc jsem k tomu neviděl příležitost. Když jsem pak viděl tuhle iniciativu, tak jsem byl nadšený a šel do toho, ale jak je vidět, rychle jsem se zklamal...
    Je třeba na tom asi zapracovat osobně, odspoda a mravenčí prací.

  • Ogar Valach
    upravené Sun 12 Jun 2022 #6->

    Pripomína mi to koniec predchádzajúceho fóra. Sektárom sa iný názor nehodil, tak skákali dva metre štyridsať a ostentatívne trieskali dvermi.

    1. Je to prirodzený alebo riadený proces?
    2. Je spôsobený nízkou duchovnou úrovňou priaznivcov KSB, alebo napojením na egregor KSB, ktorý sa takto prejavuje, čím na koncepciu vrhá nepriaznivé svetlo.
    3. Pripomeňme si infiltráciu VP ZSSR a pretláčanie najprimitívnejšieho náboženstva na svete.

    Ak sa KSB neočistí od nánosov bahna, nikdy sa nestane spásou pre svet. O vložených mínach písať nemusím.

  • Skúsme neobmedzenú slobodu názoru v diskusii pripodobniť neobmedzenej slobode činov v bežnom živote – a okamžite uvidíme mieru/hranicu, za prekročenie ktorej sa už daný človek zo spoločnosti vylučuje resp. trestá.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Pripomína mi to koniec predchádzajúceho fóra.

    Podľa prejavu, je to obyčajná imitačno provokačná činnosť.

    @Quilgen povedal/-a:
    Je třeba na tom asi zapracovat osobně, odspoda a mravenčí prací.

    Súhlas.

  • @dusan povedal/-a:

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Pripomína mi to koniec predchádzajúceho fóra.

    Podľa prejavu, je to obyčajná imitačno provokačná činnosť.

    @Quilgen povedal/-a:
    Je třeba na tom asi zapracovat osobně, odspoda a mravenčí prací.

    Súhlas.

    Spíš bych řekl, že je to případ "psychologického Trockismu" na jejich straně. Mají představu o objektu a ta je pro ně svatá a nikdo jim ji nesmí nabourávat...
    Když jsem prezentoval pohled z jiné strany, tak to byl "hřích".

  • Já bych z toho, že si dva lidi nesedli nedělal kauzu.

  • Atom
    upravené Fri 15 Jul 2022 #11->

    Já bych z toho, že si dva lidi nesedli nedělal kauzu

    Lidé si nesedí většinou kvůli světonázoru a to je dle mě tento případ. Pokud si duše přeje podle toho světonázoru skutečně žít, bude takový svět kolem sebe i vytvářet a pak je to vlastně "konflikt budoucích světů".

  • Ak prídete k niekomu na návštevu a začnete kibicovať, že toto je zle, tamto je zle, pohovku treba presunúť, tak sa nečudujte, že vás hneď pošlú niekam, hoc by ste to aj vraveli v dobrej viere.

    Ďalej, ak beriete, že znalosti obsiahnuté v KSB sú všeobecné a univerzálne platné, tak sa dajú rovnako využiť ako v politike, tak aj na záhradke. Navyše, volajú sa Zlom a riešia si svoj vektor cieľov, nie KSB-Zlom alebo zlom-ksb. To, že je tam veľa známych tvárí a priaznivcov KSB na tom nič nemení.

    Zvyšok sú len domnienky, klebety, mylné predstavy a zakomplexovanosť ja-centrizmus niektorých ľudí.

  • Asi by bolo nacase temu premenovat alebo rozdelit.

  • @Terth. povedal/-a:
    Ak prídete k niekomu na návštevu a začnete kibicovať, že toto je zle, tamto je zle, pohovku treba presunúť, tak sa nečudujte, že vás hneď pošlú niekam, hoc by ste to aj vraveli v dobrej viere.

    Do cizího kláštera svůj řád netahej o tom žádná.
    Pokud se mají ale teď vlastenecké síly sjednotit, tak je úplně něco jiného. To je jako svolat demonstraci za něco pro lidi a pak si tam pouze hřát svoji polívčičku. Pokud to je jenom "ezo", pak to má být označeno co "ezo", pokud je to svolávání lidí, aby se změnilo řízení země, pak je to něco jiného.
    Není mi úplně jasné jak to bylo pojato , vycházím z toho, že @Quilgen, by asi na nějaké pouze "ezo" nešel.

  • @Jura11 povedal/-a:
    Já bych z toho, že si dva lidi nesedli nedělal kauzu.

    Nebylo to žádné nesedli ! Bylo to jednoznačné chování sekty, která filtruje lidi, kteří o čem přemýšlí a vyjadřují (věcnou a slušnou) kritiku.

  • @Quilgen

    @Quilgen povedal/-a:
    2. Celá komunikace byla od začátku neefektivní (telegram se nedá horizontálně ani vertikálně) a na to jsem je upozornil s tím, že jsem hned nabídl jiné lepší řešení, které bych jim mohl předvést a pomoct pro celou skupinu zařídit.

    @Terth. povedal/-a:
    Ak prídete k niekomu na návštevu a začnete kibicovať, že toto je zle, tamto je zle

    Tvoje príspevky budia dojem, že ty si tam vlastne len prišiel a zrazu boli na teba všetci neprávom zlý:) Proste už ich nechaj tak. Rieš vlastné veci.

  • @Terth. povedal/-a:
    @Quilgen

    @Quilgen povedal/-a:
    2. Celá komunikace byla od začátku neefektivní (telegram se nedá horizontálně ani vertikálně) a na to jsem je upozornil s tím, že jsem hned nabídl jiné lepší řešení, které bych jim mohl předvést a pomoct pro celou skupinu zařídit.

    @Terth. povedal/-a:
    Ak prídete k niekomu na návštevu a začnete kibicovať, že toto je zle, tamto je zle

    Tvoje príspevky budia dojem, že ty si tam vlastne len prišiel a zrazu boli na teba všetci neprávom zlý:) Proste už ich nechaj tak. Rieš vlastné veci.

    Protože to tak bylo ?!

    Oni se chovají jako sekta, ale je to vlastně, můj problém ?
    To je jako bych se (nevědíc co jsou zač) náhodou dostal k jehovistům, pak napsal co se tam dělo a ty jsi mi napsal, že já jsem ten s problémem a jehovisti jsou vlastně normální...

  • @Atom povedal/-a:

    Já bych z toho, že si dva lidi nesedli nedělal kauzu

    Lidé si nesedí většinou kvůli světonázoru a to je dle mě tento případ. Pokud si duše přeje podle toho světonázoru skutečně žít, bude takový svět kolem sebe i vytvářet a pak je to vlastně "konflikt budoucích světů".

    Ani nie svetonázoru, ako mravnosti. Ľudia môžu mať rozdielne pohľady na svet a ani im nemusí napadnúť sa hádať. Hádky vznikajú prevažne kvôli neadekvátnej mravnosti ľudí.

  • d
    dum
    upravené Sun 17 Jul 2022 #21->

    Nadviažem na diskusiu o egu. Ak sa aj stretne skupina ľudí s odlišným svetonázorom, odlišným politickým názorom a pod., tak kým sa k veciam pristupuje a komunikuje cez výstupy z pravého Ja (okrem mravnosti aj ďalšie pozitívne atribúty), z pravej mysle, tak je samozrejme možná spolupráca a vzájomné zdieľanie. Akonáhle sa do procesu zapoja atribúty "ega", pseudomysle- tak spolupráca nie je možná a všetko sa rozpadne. Čo sa týka svetonázoru, aj keď sa "ego" nezapojí, po určitej dobe sa ľudia aj tak rozídu lebo nemajú spoločný, ako som už niekde písal- zjednocujúci princíp. Najpriaznivejšia konštelácia na úspešnú dlhodobú spoluprácu je nezapájať "ego" a mať spoločný zjednocujúci princíp.

  • Myslim, ze uz kazdy k tejto teme ci skusenosti povedal, co chcel a preto to mozme zavriet. Ak by ste chceli este nieco dodat, napiste mi, inac uz bude lepsie konstruktivne diskutovat tu: https://ksbforum.info/discussion/187/setkani-svobodnych-bunek-a-zpŘatelenych-skupin

Táto diskusia bola uzavrená.