Správy z Ruska

zprávy z Ruska
Valentin Katasonov - Co nás čeká na podzim ?
Odpověd nejen finanční nebo ekonomická .
O nejpřísnějších ekonomických sankcích proti Rusku, vážných zlatých a devizových ztrátách v zahraničí a osobní odpovědnosti paní Naubiuliiny, která byla znovu zvolena do čela Centrální banky Ruska.O zablokování milardů v zahraničí .
Dnes budeme hovořit se známým ekonomem, předsedou ruské ekonomické společnosti. S. F. Šarapova - Valentinem Katasonovem.

«13456734

Komentáre

  • https://t.me/smebratia/1492
    Na Telegrame Zlomu sa vyskytol názor, že to môže znamenať finalizáciu príprav na prevrat a ako príklady zrady diplomatov pred pokusom o prevrat boli uvedené Bielorusko, Venezuela... .

    Podľa mňa to tak byť nemusí, keďže situácie v Rusku a v dotyčných štátoch sú rozdielne. V prvom rade je to podpora Vladimira Putina väčšinou obyvateľstva a taktiež, väčšinou armády. Áno, sú generáli, ktorí sú ochotní zradiť. Ibaže teraz nie je koniec februára, ale máj. Ak nie sú slepí, vidia, že vojaci na Donbase čím ďalej tým viac používajú vlajku víťazstva, dokonca bol prípad, keď na čele vojenskej kolóny šlo vozidlo, kde na vlajke víťazstva bol portrét Stalina, obnovujú sa pamätníky na počesť osloboditeľov z Veľkej vlasteneckej vojny, zapaľujú sa večne ohne... .

    Preto si myslím, že za tým môže byť to, že Rusko zistilo, že sa jedná o zradcu, hoci nie je vylúčené, že Západ ho chce využiť ako "svedka ruských zločinov", prípadne oboje.

    Čo si o tom myslíte vy?

  • @Kancelar povedal/-a:

    Pozrel som si toho diplomata vcera na linkedine: https://www.linkedin.com/in/boris-bondarev-b100971ab/ namiesto UA vlajocky tam ma na fotke to, ze hlada pracu. Dostal jeden kriticky komentar:

    Борис, Вы олицетворение нынешних "элит" России. Получив власть и собственность на фоне развала страны и распродажи всего, что создавалось прошлыми поколениями. Вы зарабатывали в России, но жили в Швейцариях и Англиях. Вы угробили промышленность и образование, украли и вывезли несколько триллионов долларов в течение 20 лет. Вы хотели грабить Россию ещё многие годы. Но тут случилась война, и Вы и ваши друзья, как настоящие компрадоры и коллаборанты, ради своих счетов и дворцов, отказываетесь от страны, мажете её чёрной краской и обливаете помоями. Та ситуация, которая сложилась в стране она сложилась по Вашей вине и Вам подобных. Отрицательный отбор, кумомство и полная некомпетентность таких чиновников как Вы, привела нас к этому. Но Вы мало того, что некомпетентны, но у Вас нет ни совести, ни мужества. Позор и порицание должно преследовать Вас до конца Ваших дней

    .

    Boris, ste stelesnením súčasnej ruskej "elity". Získali moc a majetok na základe krachu krajiny a predaja všetkého, čo vytvorili minulé generácie. Peniaze ste zarobili v Rusku, ale žili ste vo Švajčiarsku a Anglicku. Zničili ste priemysel a vzdelávanie, za 20 rokov ste ukradli a vyviezli niekoľko biliónov dolárov. Chceli ste okrádať Rusko ešte mnoho rokov. Ale potom prišla vojna a vy a vaši priatelia, ako skutoční kompradori a kolaboranti, ste sa kvôli svojim kontám a palácom vzdali krajiny, natreli ju čiernou farbou a rozmazali. Za situáciu, ktorá sa v krajine vyvinula, môžete vy a vám podobní. Negatívny výber, rodinkárstvo a úplná nekompetentnosť úradníkov, ako ste vy, nás priviedli do tohto stavu. Nielenže ste nekompetentní, ale nemáte ani svedomie a odvahu. Hanba a odsúdenie vás musia prenasledovať až do konca vašich dní.

    Zdá sa, že nielen jeden, keďže jeho stránka tam už nie je.

  • @areo857 povedal/-a:

    >

    Zdá sa, že nielen jeden, keďže jeho stránka tam už nie je.

    Vcera to tam este bolo, je to ale az v druhom jeho prispevku.

  • Na Západě to označují za konečný Ruský bankrot :D

  • **Štátna duma predčasne ukončila právomoci poslanca Raškina **
    Navaľného spoločník Valerij Raškin. Ešte predtým bol opitý Raškin zadržaný so zabitou mŕtvolou losa
    v kufri. Potom bolo proti nemu začalo trestné stíhanie pre pytliactvo.
    https://politikus.info/v-rossii/144132-gosduma-dosrochno-prekratila-polnomochiya-deputata-rashkina.html
    https://politikus.info/v-rossii/138705-v-mashine-u-brakonera-rashkina-obnaruzhili-tushu-molodoy-losihi.html

  • Lavrov: Pravidlá USA sú rozdelením sveta na „vyvolených“ a všetkých ostatných
    https://sk.news-front.info/2022/05/25/lavrov-pravidla-usa-su-rozdelenim-sveta-na-vyvolenych-a-vsetkych-ostatnych/

  • "Na Západe sú dnes populárne myšlienky, ktoré navrhol francúzsky intelektuál Claude Lefort. Podstatou jeho učenia je, že by sme sa mali vzdať osobného Boha a nahradiť ho nejakou abstraktnou spiritualitou. A spoločnosť sa podľa neho musí vzdať verejnej moci a nahradiť ju horizontálnymi sieťovými princípmi. Zdá sa, že tento smer západnej civilizácie sa stáva hlavným prúdom. Neformálna ideológia novej manažérskej elity kolektívneho Západu sa stáva týmto druhom ľavicového liberalizmu."

    Jedna věcná...
    Tak já teda nevím nad čím bych měl dumat. Vždyť je to pořád to samé jako za konzervativní biblické společnosti. Pyramida moci a institucionalizované náboženství. Žádný nový proud. Levicový liberalismus a manažerské elity jsou pořád ta samá koncepce jen v jiných "kabátech".

  • R
    upravené Sun 29 May 2022 #21->

    @Ladič povedal/-a:
    "Na Západe sú dnes populárne myšlienky, ktoré navrhol francúzsky intelektuál Claude Lefort. Podstatou jeho učenia je, že by sme sa mali vzdať osobného Boha a nahradiť ho nejakou abstraktnou spiritualitou. A spoločnosť sa podľa neho musí vzdať verejnej moci a nahradiť ju horizontálnymi sieťovými princípmi. Zdá sa, že tento smer západnej civilizácie sa stáva hlavným prúdom. Neformálna ideológia novej manažérskej elity kolektívneho Západu sa stáva týmto druhom ľavicového liberalizmu."

    Jedna věcná...
    Tak já teda nevím nad čím bych měl dumat. Vždyť je to pořád to samé jako za konzervativní biblické společnosti. Pyramida moci a institucionalizované náboženství. Žádný nový proud. Levicový liberalismus a manažerské elity jsou pořád ta samá koncepce jen v jiných "kabátech".

    Myslím, žes to nepochopil. Mežujev právě ukazuje na nepřijatelnost levicového liberalizmu pro Ruskou společnost.
    "Ruská národná idea je založená na hodnotách, ktoré sú dnes západnej kultúre cudzie," hovorí Boris Mežuev,"

  • Ladič
    upravené Sun 29 May 2022 #22->

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ladič povedal/-a:
    "Na Západe sú dnes populárne myšlienky, ktoré navrhol francúzsky intelektuál Claude Lefort. Podstatou jeho učenia je, že by sme sa mali vzdať osobného Boha a nahradiť ho nejakou abstraktnou spiritualitou. A spoločnosť sa podľa neho musí vzdať verejnej moci a nahradiť ju horizontálnymi sieťovými princípmi. Zdá sa, že tento smer západnej civilizácie sa stáva hlavným prúdom. Neformálna ideológia novej manažérskej elity kolektívneho Západu sa stáva týmto druhom ľavicového liberalizmu."

    Jedna věcná...
    Tak já teda nevím nad čím bych měl dumat. Vždyť je to pořád to samé jako za konzervativní biblické společnosti. Pyramida moci a institucionalizované náboženství. Žádný nový proud. Levicový liberalismus a manažerské elity jsou pořád ta samá koncepce jen v jiných "kabátech".

    Myslím, žes to nepochopil. Mežujev právě ukazuje na nepřijatelnost levicového liberalizmu pro Ruskou společnost.
    "Ruská národná idea je založená na hodnotách, ktoré sú dnes západnej kultúre cudzie," hovorí Boris Mežuev,"

    No myslím, žes Ty nepochopil mě. V rámci koncepce vládnutí dávám rovnítko mezi konzervativní biblickou společnost a současný levicový liberalismus. Co je na tom k nechápání? Chce snad Rusko pokračovat v biblickém projektu. Pokud ano, pak celý kongres byl jen plky na blbnutí ovcí. Takže nechce že. A taktéž priority řízení jsou stejné. Jen jiné kabátky. Farář vyměněn za vědce, Ďábel za Kovid, atd. Vždyť si přečti co jsem citoval a na co teda reagoval. Je to očividné. Možná ti vadí, že jsem napsal "Tak já teda nevím nad čím bych měl dumat." Třeba si myslíš, že jsem nafoukaný a nemám si to dovolit. Ale já vidím ten obraz lidské společnosti a zatím se v něm z koncepčního hlediska pro mne nic nezměnilo. Jen snůška těch samých lží a maniulací elit jako před tisíciletími. A není na tom nic divného. Parazit nic nového nemůže vymyslet. Jen měnit mimikry může.

  • R
    upravené Sun 29 May 2022 #23->

    @Ladič povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ladič povedal/-a:
    ,"

    No myslím, žes Ty nepochopil mě. V rámci koncepce vládnutí dávám rovnítko mezi konzervativní biblickou společnost a současný levicový liberalismus. Co je na tom k nechápání? Chce snad Rusko pokračovat v biblickém projektu. Pokud ano, pak celý kongres byl jen plky na blbnutí ovcí.

    Vážně nechápu, cos chtěl říct. Copak Mežujev řekl, že chtějí budovat společnost podle staré koncepce? Někdy přece musí začít formovat novou koncepci a rodina je základ. Tímto směrem pokračuje i Putin. Fakt nechápu tvůj postoj. Co si očekával, že na plnou hubu prohlásí, že podporuje KSB? Aby se ostatní rozutekli? KSB nemusí ani zmínit, ale pracovat v duchu KSB. Já tam posun ve správném směru vidím. Vidím to právě v této větě: "Nie však len preto, aby nahradila Západ, ale aby sa realizovala ako samostatná civilizácia. Je to niečo, o čom ruskí myslitelia - eurázijci vždy hovorili,"
    To znamená, žádnou náhradu západu jen na konzervativních hodnotách. Ale jako samostatná civilizace. No a toto předpokládá automaticky i novou koncepci.

  • @Rusofil povedal/-a:

    @Ladič povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    @Ladič povedal/-a:
    ,"

    No myslím, žes Ty nepochopil mě. V rámci koncepce vládnutí dávám rovnítko mezi konzervativní biblickou společnost a současný levicový liberalismus. Co je na tom k nechápání? Chce snad Rusko pokračovat v biblickém projektu. Pokud ano, pak celý kongres byl jen plky na blbnutí ovcí.

    Vážně nechápu, cos chtěl říct. Copak Mežujev řekl, že chtějí budovat společnost podle staré koncepce? Někdy přece musí začít formovat novou koncepci a rodina je základ. Tímto směrem pokračuje i Putin. Fakt nechápu tvůj postoj. Co si očekával, že na plnou hubu prohlásí, že podporuje KSB? Aby se ostatní rozutekli? KSB nemusí ani zmínit, ale pracovat v duchu KSB. Já tam posun ve správném směru vidím.

    Chtěl jsem tím říci to, co jsem řekl. Je to tak polopatické, že již za tím další myšlenku nehledej. Jestli se budeš snažit něco ze mě ještě vyždímat, bude ze mě tatarák :D . Navíc, já přece nerozporuji co Mežujev řekl. Souhlasím s tím a jen jsem k tomu vyslovil můj pohled na věc který to zjednodušuje. Samozřejmě že je to pozitivní posun. Nějak se lidem musí ten globální problém osvětlit a proto takové kongresy mají smysl. Ale to snad nemusím dokazovat a obhajovat. To je přeci jasné.

  • Mier na Ukrajine nastane, ale bude to Rusky mier, Pax Russica. Z toho musia mat na Zapade strach.

  • d
    upravené Tue 31 May 2022 #28->

    Putin potvrdil Erdoganovi, že Rusko môže vyvážať potraviny, ak budú zrušené sankcie

    https://skspravy.sk/svet/ekonomicka-vojna/putin-potvrdil-erdoganovi-ze-rusko-moze-vyvazat-potraviny-ak-budu-zrusene-sankcie/

  • Britský telegraf píše: "Putin se chystá vyhrát šokující vítězství."
    Britský list Telegraph píše:
    24. února. "Putinova krvavá vláda skončila."
    3. dubna. " Rusko prohrává se Západem ve své vlastní hře."
    21. dubna. " Putinova válka selhala, ale věci mohly být horší."
    5. května. "Ponížené Rusko prohrává epochální bitvu."
    12. května. "Porazit Putina nás bude stát vysokou cenu."
    26. května. "Putin se chystá vyhrát šokující vítězství."
    _Když jsem to četl, myslel jsem, že jde o fiktivní napodobení úvodníků z dob Napoleona, _
    převzaté z knihy akademika Tarleho.
    První zpráva: "Korsické monstrum přistálo v zátoce Juan."
    Druhá zpráva: "Kanibal jde do Grasse."
    Třetí zpráva: "Uchvatitel vstoupil do Grenoblu."
    Čtvrtá zpráva: "Bonaparte obsadil Lyon."
    Pátá zpráva: "Napoleon se blíží k Fontainebleau."
    Šestá zpráva: "Jeho císařské Veličenstvo je dnes očekáváno v jeho věrné Paříži."

    **Ale ne, ukázalo se, že je to pravda, **a všechny titulky jsou převzaty ze sloupku Con Coughlina,
    https://www.telegraph.co.uk/authors/c/ck-co/con-coughlin/
    redaktora obrany a hlavního publicistu pro zahraniční záležitosti v Telegraphu.
    Navíc lze všechny nadpisy shromáždit z jedné stránky.
    Jasně vidíte, jak se mění myšlení západního člověka za pochodu.
    https://www.putin-today.ru/archives/153006

  • ## V knockautu z prvního balíčku. Putin uvalil sankce
    Mnoho našich spoluobčanů v touze po všeobecné spravedlnosti požádalo Putina o uvalení odvetných sankcí proti Západu. Jste Vladimir Putin nebo Lev Tolstoj?
    Jak dlouho může být jedna nebo druhá tvář otočena pod již šestý balíček sankcí v řadě?
    Kdy už konečně něco bouchneme – tak moc, že ​​celý Západ je v prachu?
    A nakonec následuje naše odpověď.