Lev Klikov

Občas pozerám niečo od Leva, tak tu zakladám vlákno na jeho zaujímavé postrehy.
Lev Klikov šíri určitú koncepciu ... oni to vlajú "jedinoznanie". V niektorých veciach sa to prekrýva s KSB, niekde vybočuje. Vo všeobecnosti si myslím, že jeho myšlienky sú prínosné.


Na čase 16:00 hovorí Lev o tom, ako vzhľad človeka odzrkadľuje jeho charakter. Že v minulosti v ZSSR bolo nejaké učilištie pre učiteľov. Po absolvovaní učilištia, všetci absolventi mali symetrické tváre. Tjs naučili ich myslieť oboma hemisférami mozgu a zrejme im aj ponaprávali charaktery.
Tiež srandovne hovorí Lev .... "dneska ženy nosia makeup, aby vyzerali pekne .... no ale oni nezakrývajú chyby vonkajšej krásy ale chyby charakteru. V dnešnej dobre každý by chcel pekne vyzerať ale ako sa hovorí "charakter to nedovoľuje"" čo je podľa mňa výborný postreh ... človeku nie vonkajší vzhľad nedovoľuje vyzerať pekne, ale jeho charakter! Pretože keď sa mení charakter človeka k lepšiemu, tak aj človek sa stáva symetrickejším, krajším na pohľad. Tiež ďalej hovorí ... "Makeup u žien funguje na zakrytie nedokonalostí ale len dovtedy kým neotvoria ústa" :smile:
Nakoniec srandička "nie len po vonkajšom vzhľade ľudia ohodnocujú človeka, ale niektorí aj podľa pachu ohodnocujú človeka, tí ľudia čo im nesedia potom "durno páchnut" (zle voňajú)" :smiley:

Komentáre

  • @Ferry Ta srandička je v lidovém povědomí známá od nepaměti - o čem asi v obou našich jazycích mluvíme, když říkáme, že se někdo s někým "sčuchne"? :smile:

  • @Ferry povedal/-a:

    Nakoniec srandička "nie len po vonkajšom vzhľade ľudia ohodnocujú človeka, ale niektorí aj podľa pachu ohodnocujú človeka, tí ľudia čo im nesedia potom "durno páchnut" (zle voňajú)" :smiley:

    Já říkám pořád, že voňavky jsou podvod žen proti mužům. Ono totiž, kdyby některé ženy voněly přirozeně, tak by si o ně žádný chlap ani kolo neopřel:-)

  • @Ferry povedal/-a:

    Na čase 16:00 hovorí Lev o tom, ako vzhľad človeka odzrkadľuje jeho charakter. Že v minulosti v ZSSR bolo nejaké učilištie pre učiteľov. Po absolvovaní učilištia, všetci absolventi mali symetrické tváre. Tjs naučili ich myslieť oboma hemisférami mozgu a zrejme im aj ponaprávali charaktery.
    Tiež srandovne hovorí Lev .... "**dneska ženy nosia makeup, aby vyzerali pekne .... no ale oni nezakrývajú chyby vonkajšej krásy ale chyby charakteru.

    Treba si myslím ale dávať pozor v hodnotení krásy a súmernosti, myslím že to krásne vyjadril Jefremov v Hodine býka - keď popisoval milenku Čojočagasa. Tiež bola krásna ale ......

  • Krasa vychazi zevnitr .... :)

  • Ferry co napisal v podstate suhlas ja by som to vyjadril ze po 50ke kazdy zodpoveda za to ako vyzera - co vyzaruje a podobne, 50 rokov je dost na to aby sa veci pohnuli tam ci onam kazdy uz nieco preskakal a v tvari sa to ukaze kam ho to posunulo.

  • @rony povedal/-a:
    Ferry co napisal v podstate suhlas ja by som to vyjadril ze po 50ke kazdy zodpoveda za to ako vyzera - co vyzaruje a podobne, 50 rokov je dost na to aby sa veci pohnuli tam ci onam kazdy uz nieco preskakal a v tvari sa to ukaze kam ho to posunulo.

    ....alebo, každý má takú tvár, akú si zaslúži....

  • Lavazza
    upravené Sun 31 Jul 2022 #9->

    @Miky72 povedal/-a:

    @Ferry povedal/-a:

    Nakoniec srandička "nie len po vonkajšom vzhľade ľudia ohodnocujú človeka, ale niektorí aj podľa pachu ohodnocujú človeka, tí ľudia čo im nesedia potom "durno páchnut" (zle voňajú)" :smiley:

    Já říkám pořád, že voňavky jsou podvod žen proti mužům. Ono totiž, kdyby některé ženy voněly přirozeně, tak by si o ně žádný chlap ani kolo neopřel:-)

    Áno, je to pravda. Treba to vedieť a treba nato mysliet. Veľký podvod v takomto ponímaní je aj hormonálna antikoncepcia. To že nie je v poriadku vieme, ale o.i. skresľuje pre ženy vnímanie vône partnera. Po vysadení, lebo chce otehotnieť, môže zrazu prestať voňať partner. A to je problem.

  • @rony povedal/-a:
    Ferry co napisal v podstate suhlas ja by som to vyjadril ze po 50ke kazdy zodpoveda za to ako vyzera - co vyzaruje a podobne, 50 rokov je dost na to aby sa veci pohnuli tam ci onam kazdy uz nieco preskakal a v tvari sa to ukaze kam ho to posunulo.

    Toto sa mi veľmi páči, a vnímam to úplne rovnako. A dielo je dokonané na starých ľuďoch cca 80 ročných, tam veľmi vidno priamo dušu a povahu na tvári človeka. Starí ľudia majú veľmi silné vyžarovanie. K veľkej žalosti musím povedať že až 90% zlé... :( Z ich prítomnosti človek doslova uteká preč.