Cvičenie pred samo-vzdelávaním

Rád by som Vás inšpiroval k uskutočneniu experimentu, resp. k zaujímavému cvičeniu.

Ide o cvičenie, ktoré je vhodné vykonávať pred začiatkom tvorby obrazov vo svojej psychike počas procesu samo-vzdelávania.

Postup:

1.Položte si otázky: Ako si predstavujem Boha respektíve Obraz boží?
Čo pri položení vyššie uvedenej otázky vyplávalo na povrch z môjho podvedomia?
Odpovede si zaznamenajte na list papiera.

2.Ďalej si položte nasledovné otázky: Odkiaľ som skopíroval takú predstavu Boha?
Ide o pohľad na Boha prevzatý z kresťanstva? (Ježiš Kristus…), védizmu (Bohovia, predkovia…), panteizmu (nebo, slnko, kozmos…), antropomorfizmu (šedý starec, dedo mráz…), alebo sa jedná o variant ďalších obrazových stereotypov?

3.Položte si ďalšie otázky:
Aký účinok malo na mňa vyššie uvedené cvičenie?
Aký malo cvičenie pre mňa účel?
Aké ďalšie myšlienky mi ohľadom toho prichádzajú na um?

V prípade, že by ste boli ochotní sa podeliť o spätnú väzbu, tak by som bol vďačný.

Komentáre

  • @Mysliteľ povedal/-a:
    Rád by som Vás inšpiroval k uskutočneniu experimentu, resp. k zaujímavému cvičeniu.

    Ide o cvičenie, ktoré je vhodné vykonávať pred začiatkom tvorby obrazov vo svojej psychike počas procesu samo-vzdelávania.

    Postup:

    1.Položte si otázky: Ako si predstavujem Boha respektíve Obraz boží?
    Čo pri položení vyššie uvedenej otázky vyplávalo na povrch z môjho podvedomia?
    Odpovede si zaznamenajte na list papiera.

    2.Ďalej si položte nasledovné otázky: Odkiaľ som skopíroval takú predstavu Boha?
    Ide o pohľad na Boha prevzatý z kresťanstva? (Ježiš Kristus…), védizmu (Bohovia, predkovia…), panteizmu (nebo, slnko, kozmos…), antropomorfizmu (šedý starec, dedo mráz…), alebo sa jedná o variant ďalších obrazových stereotypov?

    3.Položte si ďalšie otázky:
    Aký účinok malo na mňa vyššie uvedené cvičenie?
    Aký malo cvičenie pre mňa účel?
    Aké ďalšie myšlienky mi ohľadom toho prichádzajú na um?

    V prípade, že by ste boli ochotní sa podeliť o spätnú väzbu, tak by som bol vďačný.

    Bylo by dobré, kdybys dal odpovědi, jako první.