Voľná diskusia

Diskusia bola vytvorená z komentárov oddelených z: Naši analytici - články.

Komentáre

  • Ogar Valach
    upravené Tue 16 Aug 2022 #2->

    @kulich povedal/-a:
    Po oddychu, dovolenke a triedení myšlienok začnem nie s prehľadom udalostí, ale tým, čo považujem za najdôležitejšie - predčasnými voľbami. Článok sa týka Smeru, Hlasu a ďalších strán.
    Riziká predčasných volieb

    Ak by bolo referendum oddelené, bolo by ťažšie získať päťdesiat percentnú účasť nutnú na platnosť referenda.

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @kulich povedal/-a:
    Po oddychu, dovolenke a triedení myšlienok začnem nie s prehľadom udalostí, ale tým, čo považujem za najdôležitejšie - predčasnými voľbami. Článok sa týka Smeru, Hlasu a ďalších strán.
    Riziká predčasných volieb

    Ak by bolo referendum oddelené, bolo by ťažšie získať päťdesiat percentnú účasť nutnú na platnosť referenda.

    Referendum som nezapočítal, pretože mi to vyzerá, že ho chcú zrušiť skrz predčasné voľby. Ak budú voľby, bude referendum bezpredmetné. Môžu prísť o všetko, takže toto je príležitosť ovládnuť všetko.

  • @kulich povedal/-a:
    Referendum som nezapočítal, pretože mi to vyzerá, že ho chcú zrušiť skrz predčasné voľby. Ak budú voľby, bude referendum bezpredmetné. Môžu prísť o všetko, takže toto je príležitosť ovládnuť všetko.

    Nejako som ťa nepochopil. Mohol by si to trochu rozviesť?

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @kulich povedal/-a:
    Referendum som nezapočítal, pretože mi to vyzerá, že ho chcú zrušiť skrz predčasné voľby. Ak budú voľby, bude referendum bezpredmetné. Môžu prísť o všetko, takže toto je príležitosť ovládnuť všetko.

    Nejako som ťa nepochopil. Mohol by si to trochu rozviesť?

    Ak vyvolajú predčasné voľby iným spôsobom a ešte predtým, než palácová dáma rozhodne, tak bude referendum bezpredmetné. V tom prípade nastane situácia z môjho predpokladu - 3 voľby v jednom, pričom niektoré z nich budú širokou masou preferované a iné zanedbané. Taký bude aj výsledok.

    V podstate to riziko hrozí aj v scenári Miestne voľby + Voľby do VÚC + referendum. Ľudia sa sústredia na vybrané a ostatné hodia podľa ľubovôle. Dnešný človek nie je natoľko zorientovaný, aby dokázal príčetne odvoliť jedny voľby, nieto ešte 3 naraz. To je podstata môjho predpokladu.

  • @kulich povedal/-a:
    Ak vyvolajú predčasné voľby iným spôsobom a ešte predtým, než palácová dáma rozhodne, tak bude referendum bezpredmetné.

    Veď o to ide, nie? Najdôležitejšie sú parlamentný voľby, pretože ak funguje vláda, funguje to hlavné. Ľudia sú čoraz viac nahnevaní, preto sa budú sústrediť hlavne na ne. Podľa mňa je to želaný a najlepší možný vývoj. Nevidím v tom problém.