Materializmus, davovo-elitarizmus

Skusme nahodit nejaku dobru temu na uvazovanie ...

Spôsobuje materializmus davovo-elitarizmus? Môže existovať davovo-elitarizmus v spoločnosti, kde dostáva každý zdroje rovným prídelom?
Dnešná elita sa od davu oddeľuje hlavne tým, že má k dispozícii oveľa väčšie materiaálne zdroje, môže si dovoliť mercedes, 5 dovoleniek v dubaji, lietadlo .... Čo by sa stalo, keď by sme tie materiálne privilégia elitám ubrali?

Komentáre

  • Odpoveď je v miere. Rovný diel za rozdielne snaženie je marxizmus. Je zlý, rovnako ako nerovnosť/nesúmeriteľnosť (prehnané ohodnotenie). Toto by mal vedieť aj podpriemerný študent KSB.

    V starovekom Grécku bol za nemorálneho považovaný ten, kto mal 3-5 krát väčší príjem, než bol základ. Takže takéto rozpätie je v poriadku a správne. Rovnaký plat nemotivuje k snaženiu. Rovnako enormne veľký plat nemotivuje k snaženiu.

    V Spojených štátoch amerických pred pár desaťročiami zistili, že ak je plat vyšší než nejakých 7-8 tisíc dolárov, u ľudí už nestúpa šťastie a zároveň klesá produktivita. Toto už nielenže presahuje morálne ohodnotenie starovekých Grékov, ale je dokonca na škodu.

    Pri hrdlačení za pár šupov o šťastí nemôže byť reč. Slobodný môže byť len ten, kto nemá starosť o existenciu. Spravodlivé je oceniť snaženie a užitočnosť, ale zároveň v primeranej miere, nie prehnane, pretože potom to už nie je spravodlivé.

  • Ogar Valach
    upravené Sun 4 Sep 2022 #3->

    Poznámka k davoelitarizmu. Podstata komunizmu je: "Každý podľa svojich schopností, každému podľa jeho potrieb." Herec nevie nič naozaj užitočné, iba baviť. Preto má mať minimálne ohodnotenie, aj keby mal dopad na miliardy. Že umenie povznáša? No a? Je to práca ako každá iná.

    Chirurg zachraňujúci životy, má mať naopak vysoké ohodnotenie, aj keď má dopad na jednotlivcov. Riadiaci pracovník má mať mierne nadpriemerné ohodnotenie, ak je dobrý vedúci. Zohľadňovať sa má užitočnosť a skutočné hodnoty, ale nikto, opakujem nikto nemá mať prehnané ohodnotenie, pretože nikto si ho nezaslúži.

    Chirurg sa stal chirurgom, pretože nielen na sebe pracoval, ale mal aj vrodené schopnosti. Má zodpovednosť voči národu, pretože ten mu to umožnil kvalitnými génmi. Má väčšiu zodpovednosť voči národu, pretože mu umožnila vyštudovať a zastávať túto pozíciu. Za to má mať vysoké ohodnotenie a uznanie v spoločnosti. Má to robiť preto, že je to jeho poslaním a nie preto, že chce peniaze a dovolenky od farmafiriem.

    Zároveň ten, ktorý nedostal do vienka toľko, aby mohol byť chirurgom, má byť adekvátne ohodnotený. Napríklad upratovačka by nemala mať minimu, pretože jej práca je dôležitá a užitočná. Určite viac ako "práca" zabávača, speváka alebo herca. A ak dobre upratuje, prečo by nemala mať napríklad dojnásobok minima (z tých 3-5)?

    Každý, kto neškodí, by mal mať dostatok na to, aby mohol žiť plnohodnotný život. Postavenie systému z hlavy na nohy, napríklad že herec je postavený na koniec spoločnosti, alebo že je obmedzená výška príjmu lekára, aby to nerobil iba kvôli peniazom (dnes majú niektorí súkromní šmejdi desaťtisíce euro, a pritom škodia ľuďom), je len začiatok a samé o sebe to nestačí.

    Na to sa ale musí zmeniť zriadenie. Inšpirovať by sme sa mali v tom minulom, v ktorom to v tomto smere fungovalo lepšie ako v tomto.

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Poznámka k davoelitarizmu. Podstata komunizmu je: "Každý podľa svojich schopností, každému podľa jeho potrieb." Herec nevie nič naozaj užitočné, iba baviť. Preto má mať minimálne ohodnotenie, aj keby mal dopad na miliardy. Že umenie povznáša? No a? Je to práca ako každá iná.

    Chirurg zachraňujúci životy, má mať naopak vysoké ohodnotenie, aj keď má dopad na jednotlivcov. Riadiaci pracovník má mať mierne nadpriemerné ohodnotenie, ak je dobrý vedúci. Zohľadňovať sa má užitočnosť a skutočné hodnoty, ale nikto, opakujem nikto nemá mať prehnané ohodnotenie, pretože nikto si ho nezaslúži.

    Chirurg sa stal chirurgom, pretože nielen na sebe pracoval, ale mal aj vrodené schopnosti. Má zodpovednosť voči národu, pretože ten mu to umožnil kvalitnými génmi. Má väčšiu zodpovednosť voči národu, pretože mu umožnila vyštudovať a zastávať túto pozíciu. Za to má mať vysoké ohodnotenie a uznanie v spoločnosti. Má to robiť preto, že je to jeho poslaním a nie preto, že chce peniaze a dovolenky od farmafiriem.

    Zároveň ten, ktorý nedostal do vienka toľko, aby mohol byť chirurgom, má byť adekvátne ohodnotený. Napríklad upratovačka by nemala mať minimu, pretože jej práca je dôležitá a užitočná. Určite viac ako "práca" zabávača, speváka alebo herca. A ak dobre upratuje, prečo by nemala mať napríklad dojnásobok minima (z tých 3-5)?

    Každý, kto neškodí, by mal mať dostatok na to, aby mohol žiť plnohodnotný život. Postavenie systému z hlavy na nohy, napríklad že herec je postavený na koniec spoločnosti, alebo že je obmedzená výška príjmu lekára, aby to nerobil iba kvôli peniazom (dnes majú niektorí súkromní šmejdi desaťtisíce euro, a pritom škodia ľuďom), je len začiatok a samé o sebe to nestačí.

    Na to sa ale musí zmeniť zriadenie. Inšpirovať by sme sa mali v tom minulom, v ktorom to v tomto smere fungovalo lepšie ako v tomto.

    Nechcem rýpať, chápem tvoj pohľad ale prečo si vybral zrovna chirurga? A čo lekári?

    Ide mi napr o to, že keď lekár predpisuje napr. ns bolesť hlavy alebo inú chronickú bolesť alebo ekzém, lieky ktoré odstranis príznaky, namiesto toho, aby pomohol odhaliť človeku, kde ten clovek spravil chybu v dôsledku toho sa jeho telo stalo chorým, alebo lepším je česky vyraz nemocným.

    Ako keď má niekto autonehodu a je dolamaný, treba zákrok okamžite. Tam analýza príčin, život asi nezachráni. Avšak chirurgom pomáhajú rtg prístroje, nástroje a pod. ktorí tiež niekto musel vymyslieť. Navyše treba dlhu dobu nato, aby sa niekto stal dobrým chirurgom. Takze je to zložitá otazka.

  • Ogar Valach
    upravené Sun 4 Sep 2022 #5->

    @Lavazza povedal/-a:
    Nechcem rýpať, chápem tvoj pohľad ale prečo si vybral zrovna chirurga? A čo lekári?

    Je to príklad a nie je v rozpore s tvojim tvrdením. Prečo som si vybral chirurga? Len tak, sám neviem. Doplním len, že lekár by mal byť ohodnocovaný za to, koľko má zdravých pacientov, nie koľko predpíše liekov. Ako to dosiahnuť je druhá vec. A aj tí, ktorí vyrábajú rôzne prístroje, majú byť adekvátne ohodnotení. Ani málo, ani veľa. Adekvátne. Čo presne to znamená je na veľmi dlhú diskusiu, ale podstata by mala byť jasná a ideál predstavený. Ako sa k nemu dopracovať je beh na dlhú trať. Ale príklad: určite by mal by lepšie ohodnotený robotník vo fabrike vyrábajúce medicínske stroje, ako nejaký kolotočiar s vychýlenou hlavňou vzduchovky na jarmoku.

  • Cmutvak, zbrojnoš môj, aký je tvoj názor na túto problematiku?

  • @Cmutvak ... viete mi tie pojmy, keďže ja som slovák a rozprávam po slovensky, preložiť do slovenčiny ? 🙂:
    Ad1. materializmus je : ...
    Ad2. davo-elitarizmus je : ...
    ...možno tak skôr prídeme ku správnym odpovediam na Vaše otázky.

  • Ogar Valach
    upravené Mon 5 Sep 2022 #8->

    @Sergio povedal/-a:
    @Cmutvak ... viete mi tie pojmy, keďže ja som slovák a rozprávam po slovensky, preložiť do slovenčiny ? 🙂:
    Ad1. materializmus je : ...
    Ad2. davo-elitarizmus je : ...
    ...možno tak skôr prídeme ku správnym odpovediam na Vaše otázky.

    Sú to pojmy z aparátu KSB. Čítaj hrubé knihy. Áno, sú zložité, plné neslovanských pojmov, ale tak ich zaviedol v Londýne chránený VP ZSSR. Alebo je snáď KSB priveľmi zložitá? To snáď nie! Je to predsa globálne učenie, preto pojmy z angličtiny sú v poriadku Prípadné sťažnosti smeruj Michailovi Veličkovi. A nevykaj, lebo potom pôsobíš ako pako Jox, ktorý sa v súčasnosti verejne háda s Popolvárom na Oraclovom blogu.

  • @Ogar Valach povedal/-a:

    @Sergio povedal/-a:
    @Cmutvak ... viete mi tie pojmy, keďže ja som slovák a rozprávam po slovensky, preložiť do slovenčiny ? 🙂:
    Ad1. materializmus je : ...
    Ad2. davo-elitarizmus je : ...
    ...možno tak skôr prídeme ku správnym odpovediam na Vaše otázky.

    Sú to pojmy z aparátu KSB. Čítaj hrubé knihy. Áno, sú zložité, plné neslovanských pojmov, ale tak ich zaviedol v Londýne chránený VP ZSSR. Alebo je snáď KSB priveľmi zložitá? To snáď nie! Je to predsa globálne učenie, preto pojmy z angličtiny sú v poriadku Prípadné sťažnosti smeruj Michailovi Veličkovi. A nevykaj, lebo potom pôsobíš ako pako Jox, ktorý sa v súčasnosti verejne háda s Popolvárom na Oraclovom blogu.

    Už sa aj asi dohádali.

  • @Cmutvak ... viete mi tie pojmy, keďže ja som slovák a rozprávam po slovensky, preložiť do slovenčiny

    Materializmus - je to sposob myslenia jednotlivca, kedy sa jednotlivec na vsetko pozera ako na vec, ktoru moze chytit, citit, vidiet... vmimat zmyslami. Takyto jednotlivec neuznava nic co sa chytit, citit neda. Napriklad cela dnesna medicina je cisto materialisticka. Oni su chopni rozrezat mozog Einsteina len preto aby prisli na to, v ktorej fyzickej bunke alebo zhluku buniek sa skryvala jeho inteligencia. Materialista si mysli, ze mozog funguje ako spalovaci motor, kde sa spaluju cukry, nieco sa tam zacne hybat, tocit klukou, tocit prevodovkou, zacne sa tvorit elektricky impulz - a ten bude hybat telom. Pricom uplne odignoruje, ze kazdy pocitac ma informacny system (windows, linux, andoid), ktory sa realne nikdy v zivote neda chytit do ruk, pretoze je to zlozka cisto informacna. Materialista je schopny ti rozrezat cely pocitac do posledneho atomu, len aby nasiel bit informacie ktora mu je osozna. Zoberie flexu, bude rezat procesor, bude rezat disk, len aby nasiel ten kustik materie, kde by mohla byt informacia. Ale je to uplne nezmyselne, lebo aj po rozrezani posledneho atomu disku, neprides na to aky program bol na pevnom disku skutocne ulozeny a aku funkciu mal ten program. To je materialismus. Nic co sa neda citit, vidiet, chytit, pocut - neexistuje.

    Davovo elitarizmus je jednoduchsie vysvetlit - je to sposob ogarizacie spolocnosti, ci vlastne pardon, organizacie spolocnsoti, kedy sa spolocnost deli na ELITU, ktora akoze vie vsetko, ma vela penazi, moze si vsetko dovolit a potom je DAV, ktory moze akurat sluzit elite. Je to nespravodlive zriadenie spolocnosti kde elita doslova pasie dav ako ovce. Elita pozera na dav s opovrhnutim ako na pracovny dobytok.

  • Sergio
    upravené Mon 5 Sep 2022 #12->

    @Cmutvak ...súhlas s tým čo ste napísali ..ak to skratime moze to byť napr. takto 🙂?:
    Ad1. materializmus je : ...hmotnopôžitkárstvo (?) ...je to istý SPÔSOB vývoja ŽIVOTA pevne zviazaný iba s uspokojovaním základných životných potrieb živého organizmu ( každy živý organizmus sa potrebuje I. najesť a II. rozmnožovať a v prípade ak je to tvor vytvárajúci stádo-svorku-dav aj III. dominovať v stáde-svorke-dave
    Ad2. davo-elitarizmus je : je SPÔSOB RIADENIA vývoja života spoločnosti s presne danou schémou riadenia (viď. napr. tento obr.)...
    .... čo Vy na to?

  • Suhlas ... kde si to nasiel ? Dufam, ze si to neskopiroval z Velickovych knih! :smile:

    Teraz si podme predstavit, ze uberieme z toho materializmu ... co sa stane ? Zmeni sa nam spolocnost ? Ci azda potrebujeme zmenit celu koncepciu spolocnosti ? Produkuje koncepcia materializmus alebo materializmus produkuje koncepciu?

  • @Cmutvak povedal/-a:
    Produkuje koncepcia materializmus alebo materializmus produkuje koncepciu?

    Toto je ta správná otázka. Od toho dumejte přátelé. Napovím... Kolektivní lidská psychika je určujícím faktorem.

  • @Ladič povedal/-a:

    @Cmutvak povedal/-a:
    Produkuje koncepcia materializmus alebo materializmus produkuje koncepciu?

    Toto je ta správná otázka. Od toho dumejte přátelé. Napovím... Kolektivní lidská psychika je určujícím faktorem.

    Materializmus je objektivny jav, pravidelne sa strieda so svojim opakom, idealizmom. Tak ako kedysi prebiehali debaty o tom, kolko anjelov sa zmesti na spicku ihly, tak dnes skumame, kde presne v mozgu sidli dusa. Kedysi sme mali inkviziciu, dnes mame klub Syzifos.

    Materializmus uz konci, vsadepritomna digitalizacia je toho svedkom, nema uz ludstvu momentalne co ponuknut. Ale nebojme sa, materializmus sa neskor opat prinavrati :)

    Na druhej strane, treba si davat pozor aj pred zvodami novej doby, ako je napr. pripravovany virtualny svet Metaverse, je to nepochopenie impulzu doby. Cakaju nas zaujimave casy zmeny paradigmy.

  • Sergio
    upravené Tue 6 Sep 2022 #16->

    @Cmuvtak .... takže máme 2 rôzne témy:
    -k tej prvej mnou označenej ako Ad1. píšeš cit.:" ...uberieme z toho materializmu ...co sa stane ?"
    ... alebo inak v mojej verzii otázka znie: Z ktorej časti tzv. hmotnoprežívania( hmotnoužívania?🙄) teda uspokojovania základných životných potrieb ľud. organizmu: jedenia, rozmnožovania a vodcovstva v stáde, môžme ubrať? 🤔😀... a vôbec môžme z nich ubrať? A ktorú konkrétnu časť? ...alebo koľko z ktorej časti a prečo akurát z tejto toľko a inej až toľko? ...alebo je problém tá časť môjho spresnenia, definície označená na obrázku? 🙂 ak áno, tak potom otázka môže znieť aj úplne inak: S čím má byť v rovnováhe ** a zároveň s čím **v súlade zabezpečovanie základných životných potrieb ľudí?

    Tú druhu tému ozn. Ad2. asi nerozoberame...OK 🙂

    .............................

    V ďalšej časti píseš : "Ci azda potrebujeme zmenit celu koncepciu spolocnosti ? Produkuje koncepcia materializmus alebo materializmus produkuje koncepciu?"
    Hmm... tu si myslím, že máme VŠETCI jeden obrovský základny a zásadný problém a tým je už samotné slovo KONCEPCIA. Prečo? Najskôr kúsoček teórie:
    Človek rozmýšla, myslí, uvažuje, vyhodnocuje IBA A JEDINE V OBRAZOCH. Inak nevie, tak je bohužiaľ a bohuvďaka, zostrojena ľudská myseľ. Ak nemá k niečomu vytvorený PRESNÝ OBRAZ nevie s tým "niečim narábať", nie je to pre neho tzv. INFORMÁCIA, teda to "niečo" existuje mimo jeho myslenia a to "niečo" je v jeho vnímaní a myslení iba prázdny, ničnehovoriaci symbol bez významu a uchopiteľnosti. Ak napíšem napr. slovo jablko verím, že každý z nás si niečo predstaví, tak isto ako keď napíšem slovo napr. rozprávka atď....
    A teraz prakticke vysvetlenie spojené s otázkou: Ak napíšem slovo KONCEPCIA, a Vy ktorí to  slovo čítate AKÝ OBRAZ SA VÁM TERAZ VYNORÍ V MYSLI? ....
    Keďže každému sa "vynorí" v mysli niečo iné a veľkej väčšine z nás sa bohužial predstavi iba prázdne a bezobsažné  NIČ al. max. niečo hmlisté, zahalené hmlou "všemocnosti a tajomnosti", výsledkom toho je vzájomne nepochopenie a do slova a do písmena tzv. mlátenie prázdnej slamy. V tomto konkretnom prípade "mlátenie prázdenho symbolu" označeného písmenkami KONCEPCIA.
    Všetko by bolo násobne jednoduchšie a  úplne pochopitelnenšie, ak by sme sa rozprávali a písali tak ako nám "zobák narástol", teda po slovensky. 😉😁
    Otázka, za odmenu😉, pre všetkých znie:
    Aký je plnovýznamový a zároveň jednoslovný preklad slova KONCEPCIA do slovenčiny?

  • Ale jinak si myslím, že odpovědí na otázku "více materialismu? či idealismu?" je správné chápání MIM. A že všechny ty "ismy" jsou jen svody od elit a jejich duchovního vedení jak z jedno-duchého udělat složité aby to dávalo prostor k manipulaci.

  • Koncepcia je asi spravne po slovensky osnova. Mne to najviac sedi z vyznamov co som pozrel na nete. napriklad hudobnik hra podla notovej osnovy my zijeme podla biblickej. (hrame)
    Meterializmus - niekto ma veci menej niekto viacej a pri tom ten co ich ma viacej moze byt viacej v rovnovahe ako ten co ich ma menej. Problem je hmotnopozitkarstvo (hedonizmus) ked clovek hlada zmysel zivota v uzivani si zivota v jeho materialnej stranke. Zivot si ale samozrejme uzivat treba Ustrelene dekle sedia a medituju a nic nepotrebuju, len ich ma niekto krmit. Dam otazku. Co je zmyslom zivota?

  • @rony povedal/-a:
    Koncepcia je asi spravne po slovensky osnova. Mne to najviac sedi z vyznamov co som pozrel na nete. napriklad hudobnik hra podla notovej osnovy my zijeme podla biblickej. (hrame)
    Meterializmus - niekto ma veci menej niekto viacej a pri tom ten co ich ma viacej moze byt viacej v rovnovahe ako ten co ich ma menej. Problem je hmotnopozitkarstvo (hedonizmus) ked clovek hlada zmysel zivota v uzivani si zivota v jeho materialnej stranke. Zivot si ale samozrejme uzivat treba Ustrelene dekle sedia a medituju a nic nepotrebuju, len ich ma niekto krmit. Dam otazku. Co je zmyslom zivota?

    Stát se člověkem.

  • Ogar Valach
    upravené Wed 7 Sep 2022 #20->

    @Rusofil povedal/-a:

    @rony povedal/-a:
    Koncepcia je asi spravne po slovensky osnova. Mne to najviac sedi z vyznamov co som pozrel na nete. napriklad hudobnik hra podla notovej osnovy my zijeme podla biblickej. (hrame)
    Meterializmus - niekto ma veci menej niekto viacej a pri tom ten co ich ma viacej moze byt viacej v rovnovahe ako ten co ich ma menej. Problem je hmotnopozitkarstvo (hedonizmus) ked clovek hlada zmysel zivota v uzivani si zivota v jeho materialnej stranke. Zivot si ale samozrejme uzivat treba Ustrelene dekle sedia a medituju a nic nepotrebuju, len ich ma niekto krmit. Dam otazku. Co je zmyslom zivota?

    Stát se člověkem.

    Presne tak. Človekom. Nie ľudinou. A človekom sa nemôže stať každý. Zmyslom života ľudiny sú iné veci. Našim je toto.

  • Rusofil
    este na leva nete si dal pekne prirovnanie tejto existencie ako pocitacovej hry ktoru napisal HNR a sleduje nas v nej ako sa nam vedie. Na konci tejto hry by som povedal ma byt ciel, Kazda hra nejak konci ma viacej (inkarnacii) urovni - levelov ale konci. (moze pokracovat ina) Tam by som povedal ze stat sa clovekom je ciel tejto hry nie zmysel. Hra ako aj zivot ma iny zmysel. Zmysel od slova mysel mysliet.

  • d
    dum
    upravené Wed 7 Sep 2022 #22->

    @rony povedal/-a:
    Rusofil
    este na leva nete si dal pekne prirovnanie tejto existencie ako pocitacovej hry ktoru napisal HNR a sleduje nas v nej ako sa nam vedie. Na konci tejto hry by som povedal ma byt ciel, Kazda hra nejak konci ma viacej (inkarnacii) urovni - levelov ale konci. (moze pokracovat ina) Tam by som povedal ze stat sa clovekom je ciel tejto hry nie zmysel. Hra ako aj zivot ma iny zmysel. Zmysel od slova mysel mysliet.

    Celkom dobrá úvaha. Zmysel hry je hru hrať, prechádzať ňou (jej levelmi), ilustrovať jej procesy, dosiahnuť cieľ. Zmysel života je žiť, prechádzať ním (jeho formami), ilustrovať jeho procesy. Cieľ je Človek, resp.bohoČlovek naďalej žijúci. Áno Ogare, Človekom sa v tomto živote nestane určite každý. No inde to nie je nemožné a šancu dostane už po odpadnutí "bioskafandra", očistení a odpykaní si toho čo napáchal, alebo aj neskôr. Podľa volieb sebauvedomujúcej vedomej mysle, bytosti, entity.

  • @rony povedal/-a:
    Rusofil
    este na leva nete si dal pekne prirovnanie tejto existencie ako pocitacovej hry ktoru napisal HNR a sleduje nas v nej ako sa nam vedie. Na konci tejto hry by som povedal ma byt ciel, Kazda hra nejak konci ma viacej (inkarnacii) urovni - levelov ale konci. (moze pokracovat ina) Tam by som povedal ze stat sa clovekom je ciel tejto hry nie zmysel. Hra ako aj zivot ma iny zmysel. Zmysel od slova mysel mysliet.

    V tom případě bych se podíval na tvůrce her, proč ty hry vlastně tvoří. Myslím, že to je radost z tvoření. Tudíž smyslem našeho života je naučit se tvořit.

  • Ano obaja dobre pisete hrat tu hru alebo tvorit ide o to ze ked sme tam umiestneni tak sa musime nejako prejavovat. V hre nemoze byt niekto bez prejavu ako keby hybernacia, nevznikali by interakcie a hra by nemala zmysel. Kazdy z nas sa musi prejavovat (tak ci onak) V tom je zmysel.(logika?)celej hry. V prejave. Zivot bez prejavu nema zmysel.

  • d
    dum
    upravené Thu 8 Sep 2022 #25->

    @rony povedal/-a:
    Ano obaja dobre pisete hrat tu hru alebo tvorit ide o to ze ked sme tam umiestneni tak sa musime nejako prejavovat. V hre nemoze byt niekto bez prejavu ako keby hybernacia, nevznikali by interakcie a hra by nemala zmysel. Kazdy z nas sa musi prejavovat (tak ci onak) V tom je zmysel.(logika?)celej hry. V prejave. Zivot bez prejavu nema zmysel.

    No takto to aj bolo na počiatku. Boh( Láska, Dobro, Pravda, Múdrosť, Tvorba, Život atď.) kým nezačal tvoriť bol stave Absolútnej mysle, bez prejavu
    svojich atribútov. Akonáhle započal Stvorenie z potreby Tvorby a Lásky, uviedol stav do procesu, stvorenie sa začalo prejavovať a cez stvorenie sa prejavil aj Boh a jeho atribúty, no už "obalené" do relatívnych sebauvedomujúcich vedomých bytostí. Čo sa týka pseudo-tvorenia už Ním stvorenými relatívnymi entitami- tak to je už iná, ďalšia kapitola aktivovaná ich voľbami už v prebiehajúcom procese tvorby.

  • Stvoriteľ nás stvoril na svoj obraz ako jeho časti slovom. Stvoril živatmy. Stvoril aj priestor hier, v ktorom je nekonečné množstvo hier. My sme sa rozhodli vstúpiť do niektorej z hier. Je ňou táto, ktorú hráme/zažívame. Cieľom hier je získať skúsenosti v hmotnom svete a vrátiť sa so skúsenosťami späť k Stvoriteľovi.

    Aby mohla živatma hrať túto hru, musí si obliecť skafander v podobe ducha. Potom si musí obliecť ďalší skafander v podobe duše. A potom ešte jeden v podobe fyzického tela. My bieli ľudia, sme boli stvorení Stvoriteľom ako bytosti s nekonečným tvorivým potenciálom. Lenže v rámci tejto hry boli utvorené aj iné bytosti, ktoré sa nám navonok podobajú, ale nie úplne.

    Aby sme vedeli kto je kto, sú medzi nami viditeľné rozdiely, ktoré sa liberáli a KSB dogmatici snažia zotrieť. V rámci hry nie je len hmotné telo, ale aj duša. Preto sa niektorí mylne domnievajú, že to duša je tá pravá podstata a že sme všetci rovnakí. Lenže nie sme. Tí, ktorí boli utvorení v rámci hry, nemôžu hru opustiť a pri ukončení hry budú vypnutí aj oni. Lenže nás to nemusí týkať.

    Sme 16-rozmerné bytosti v rámci 12-rozmernej hry. Stačí sa dostať nad dvanástu úroveň a prejdeme do ďalšej hry. Do ďalšej prejdeme preto, pretože z našej hry sa prestali živatmy navracať k Stvoriteľovi so svojimi skúsenosťami. To je aj dôvod, prečo bude táto hra ukončená. A my, keďže sme nesplnili cieľ hry, musíme hrať inú, ktorej cieľ môže byť trochu niečo iné, alebo bude začatá odznova.

    Toto bytosti utvorené v rámci tejto hry nemôžu. Možno preto nás, bielych ľudí, chcú všetci okrem severoamerických indiánov, zničiť (o hromadných akciách na štadiónoch zameraných proti nám som už písal). Severoamerickí indiáni podľa ich legiend pochádzajú s vesmíru. Rovnako ako my. Pravdepodobne ako jediný na Zemi majú okrem tela a duše ešte aj ducha. Oni možno môžu prejsť do inej hry, neviem. Ostatní nemôžu. No a sú tu aj bytosti, ktoré majú iba telo, nič viac.

    KSB dogmatici by radi pozdvihovali aj tých posledných, pričom je to nemožné, pretože duchovný potenciál tam žiadny nie je a ani byť nemôže. Ja sa chcem zamerať na našich, pretože to je povinnosť každého člena národa, starať sa v prvom rade o vlastných. O cudzincov nech sa starajú cudzinci sami.

    Čo je cieľom tejto hry? Niektorí hovoria, že je to pokus so slobodnou vôľou. Stať sa Človekom nie je cieľ, ale povinnosť každého bieleho človeka. Človekom sa nemôže stať každý. Ľudina sa Človekmi stať nemôže, môže len prijať slovanského ducha. Ak každý bude žiť u seba doma, čo je základná podmienka, a my budeme Človekmi a ostatní budú mať slovanského ducha, nastane mier na Zemi. Inak nie. Toto je jediný možný a spravodlivý spôsob. Multikulturalizmus ani mnohonárodnostné ruské neviem čo sú len spôsoby v rozdielnej miere zameranú na našu likvidáciu. Pochopiť to nedokáže každý. A pochopiť, že hájiť vlastných neznamená byť proti iným je pre miestnych KSB dogmatikov nadľudská úloha, o človečenskej nehovoriac.

    Cieľom hry je teda duchovný rast a napredovanie v podmienkach slobodnej vôle, kedy sa každý môže rozhodnúť aj nesprávne, za čo ale bude niesť následky.

  • Ach Ogar Alah, ta si tu nasplietal zas tych nabozenskych sprostosti. Tak si ich preberieme postupne.

    Stvoriteľ nás stvoril na svoj obraz ako jeho časti slovom.

    Toto je toalny blud. jasne pise laubert v knihe "Potvrdenie knihy svetla" na strane 24 : "Z toho jasne vyplyva, ze niet podkladov na tvrdenie, ze nejaky Stvoritel niekedy stvoril vesmir." - odporucam ti studovat stranku https://www.tartaria.sk, priapdne si kup vedy a STUDUJ lebo mas v tomto smere obrovkse nedostatky, vlastne v tomto smere si len akisi nabozensky fanatik, co nevie co tliacha.

    Aby mohla živatma hrať túto hru, musí si obliecť skafander v podobe ducha.

    Skafander? A ty vies vobec naco sluzi skafander? Skafander, sluzi na ochranu pred okolitym prostredim. Ale Dusa a telo nie su skafandery, clovek sa nema chranit pred okolitym svetom akoby to bol jeho nepriatel. Clovek ma zit v sulade s prirodou, ma byt SU-castou prirody a okoliteho sveta. To sa jasne pise v clankoch na tartaria.sk. Studuj, studuj, lebo aj tu mas rezervy a dost velke.

    Tí, ktorí boli utvorení v rámci hry, nemôžu hru opustiť a pri ukončení hry budú vypnutí aj oni. Lenže nás to nemusí týkať.

    Neviem co si tym chcel povedat ale jasne z toho odseku vyplyva, ze sa stavias do pozicii akejsi elity, ktora z vrchu pozera na ostantych.... Akoby si bol nejaky Iman a pozeras sa na svoje ovecky. Katastrofa ...

    Sme 16-rozmerné bytosti v rámci 12-rozmernej hry.

    A to kde toto niekto zmeral? Ci to zase pisalo niekde v hubych knizkach ??? Zacni konecne studovat aj inu lietaraturu napriklad Slovensko Arijske Vedy .... tam prides na ine, mudrejsie svetonazory a nie tu .... 16 rozmerou ... ved si nevies predstavit ani 5 kde to 16 ... fanatizmus.

    Pravdepodobne ako jediný na Zemi majú okrem tela a duše ešte aj ducha.

    To su co zase za sprostosti? A ako merias ci clovek ma alebo nema ducha? Podla farby pleti? A vies ty o tom, ze aj medzi bielymi sa rodia jedinci co sa spravaju horsie ako zvierata? A ti azda stratili ducha po porode ci ? Proste takyto svetonazor nevydrzi ani milimeter konstruktivnej kritiky.

    Aspon ze tu poslednu vetu si ako tak napisalo .... zrejme skopirovana z ISlamu ale ta jedina dava zmysel. Vdaka ti Ogar Alah za nu... aj ked ani duchovny rast nemusi byt ten spravny ciel, pretoze ak by si ty ako Iman sa dostal na dost vysoku uroven, tak by ti pycha tak vysoko stupla do hlavy, ze by ti z toho vybilo dekel a tam by si sa mohlo prestat vyvyjat. V skutocnosti ciel existencie je TVORIT. Aj ten ktory uz sa na vsetkych pozera z vrchu a si povedal "JA SOM ZOZRAL VSETKU MUDROST SVETA A SOM DOKONALY" musi pochopit, ze on musi dalej tvorit. Co tvorit? Tvorit dobro, tvorit lasku. Pomahat inym ....

  • d
    dum
    upravené Mon 12 Sep 2022 #28->

    @Ogar Valach povedal/-a:
    Stvoriteľ nás stvoril na svoj obraz ako jeho časti slovom. Stvoril živatmy. Stvoril aj priestor hier, v ktorom je nekonečné množstvo hier. My sme sa rozhodli vstúpiť do niektorej z hier. Je ňou táto, ktorú hráme/zažívame. Cieľom hier je získať skúsenosti v hmotnom svete a vrátiť sa so skúsenosťami späť k Stvoriteľovi.

    Aby mohla živatma hrať túto hru, musí si obliecť skafander v podobe ducha. Potom si musí obliecť ďalší skafander v podobe duše. A potom ešte jeden v podobe fyzického tela. My bieli ľudia, sme boli stvorení Stvoriteľom ako bytosti s nekonečným tvorivým potenciálom. Lenže v rámci tejto hry boli utvorené aj iné bytosti, ktoré sa nám navonok podobajú, ale nie úplne.

    Aby sme vedeli kto je kto, sú medzi nami viditeľné rozdiely, ktoré sa liberáli a KSB dogmatici snažia zotrieť. V rámci hry nie je len hmotné telo, ale aj duša. Preto sa niektorí mylne domnievajú, že to duša je tá pravá podstata a že sme všetci rovnakí. Lenže nie sme. Tí, ktorí boli utvorení v rámci hry, nemôžu hru opustiť a pri ukončení hry budú vypnutí aj oni. Lenže nás to nemusí týkať.

    Sme 16-rozmerné bytosti v rámci 12-rozmernej hry. Stačí sa dostať nad dvanástu úroveň a prejdeme do ďalšej hry. Do ďalšej prejdeme preto, pretože z našej hry sa prestali živatmy navracať k Stvoriteľovi so svojimi skúsenosťami. To je aj dôvod, prečo bude táto hra ukončená. A my, keďže sme nesplnili cieľ hry, musíme hrať inú, ktorej cieľ môže byť trochu niečo iné, alebo bude začatá odznova.

    Toto bytosti utvorené v rámci tejto hry nemôžu. Možno preto nás, bielych ľudí, chcú všetci okrem severoamerických indiánov, zničiť (o hromadných akciách na štadiónoch zameraných proti nám som už písal). Severoamerickí indiáni podľa ich legiend pochádzajú s vesmíru. Rovnako ako my. Pravdepodobne ako jediný na Zemi majú okrem tela a duše ešte aj ducha. Oni možno môžu prejsť do inej hry, neviem. Ostatní nemôžu. No a sú tu aj bytosti, ktoré majú iba telo, nič viac.

    KSB dogmatici by radi pozdvihovali aj tých posledných, pričom je to nemožné, pretože duchovný potenciál tam žiadny nie je a ani byť nemôže. Ja sa chcem zamerať na našich, pretože to je povinnosť každého člena národa, starať sa v prvom rade o vlastných. O cudzincov nech sa starajú cudzinci sami.

    Čo je cieľom tejto hry? Niektorí hovoria, že je to pokus so slobodnou vôľou. Stať sa Človekom nie je cieľ, ale povinnosť každého bieleho človeka. Človekom sa nemôže stať každý. Ľudina sa Človekmi stať nemôže, môže len prijať slovanského ducha. Ak každý bude žiť u seba doma, čo je základná podmienka, a my budeme Človekmi a ostatní budú mať slovanského ducha, nastane mier na Zemi. Inak nie. Toto je jediný možný a spravodlivý spôsob. Multikulturalizmus ani mnohonárodnostné ruské neviem čo sú len spôsoby v rozdielnej miere zameranú na našu likvidáciu. Pochopiť to nedokáže každý. A pochopiť, že hájiť vlastných neznamená byť proti iným je pre miestnych KSB dogmatikov nadľudská úloha, o človečenskej nehovoriac.

    Cieľom hry je teda duchovný rast a napredovanie v podmienkach slobodnej vôle, kedy sa každý môže rozhodnúť aj nesprávne, za čo ale bude niesť následky.

    Ešte sa snažím túto teóriu, hypotézu, tézu uchopiť, no do mojej duchovnej mozaiky mi nezapadá (niečo áno). Už som to tu niekde detailnejšie čo sa týka oddelenia a rozdelenia v priestore aj čase pádu v rámci Tréta, Dvapara i Kalijugy rozpitval. Takže po fyzickej smrti, prípadne aj "smrti "(znefunkčnení) vyfabrikovanej pseudoduše (ega) v prípade pozemskej konverzie z démona, biorobota či zvieraťa na pozitívneho (neustále bieleho slovanského) človeka , po zhodení hmotného (geneticky slovanského) tela a následnej inkarnácie mysle, ducha do inej formy bytia (momentálne po uskutočnenej pozemskej konverzii na človeka inkarnovanie priamo do pozitívnych svetov a dimenzií, na "nebesia") je dotyčná konvertovaná bytosť neustále ešte bielym Slovanom aj keď sa duchovne a duševne nachádza už v procese života úplne inej štruktúry a v tele napr. na jemnohmotnej energetickej fluidnej báze? Čo v prípade keď konverzia na človeka počas života na zemi nenastane a duch, myseľ napr. démonickej entity sa bude musieť odobrať a viacnásobne inkarnovať na nejakú dobu do negatívnych svetov a procesov ? Bude aj tam stále bielym Slovanom ako na zemi? Nie. ...No ak toto všetko čo prezentuješ sa týka čisto len a len umelo vyfabrikovaného pozemského života tak určitý zmysel by to uprednostňovanie jedných pred druhými malo, je to jeden z atribútov tejto formy života. Uprednostňovanie, znevýhodňovanie vedomých bytostí. No pravý Boh Stvoriteľ vo svojej tvorbe v pozitívnom svete a procese ( opakujem, v pozitívnom svete a procese, na "nebesiach"- nie tu na tejto planéte ani v peklách lebo tvorcovia sú iní) nikoho neuprednostňuje ani neznevýhodňuje, nikto tam nie je privilegovaný ani znevýhodňovaný, preceňovaný či podceňovaný, vládne tam pravda, dobro, harmónia, láska, múdrosť, spravodlivosť a každý má svoje miesto a úlohy. Takže je zásadný rozdiel v štruktúrach a atribútoch života na našej planéte (koexistencia dobra aj zla), v pozitívnom svete a v negatívnom svete (stave, procese)...Čo sa týka obrany, ochrany na zemi pred rôznymi útokmi či už rasovými, národnostnými, politickými, ideologickými , náboženskými, chamtivostnými a ďalšími tak brániť sa dostupnými prostriedkami je samozrejme povinnosťou a nutnosťou. Po zhodení fyzického tela, tým pádom aj DNK!, aj útočníci aj obrancovia sa odoberú podľa konania a skutkov v živote buď do pozitívnych svetov alebo negatívnych. Tu už znova nie, tu už boli a skúsenosť na planéte poznania dobra aj zla majú za sebou...Stať sa Človekom už tu na zemi neznamená prestať sa brániť atakom nižších typov psychiky.