Nové referendum o predčasných voľbách

Cieľ: Do konca júla 2022 vyzbierať najmenej 350 000 právoplatných podpisov.

Komentáre

  • Ogar Valach
    upravené Thu 2 Jun 2022 #2->

    Róbert Fico: Referendum o predčasných voľbách a komunálne voľby chceme v jeden deň
    "Vo štvrtok (2. 6. 2022) na predsedníctve v Banskej Bystrici predstavíme našu jednu jedinú otázku o predčasných voľbách a obrátime sa s ňou na všetkých, ktorí si želajú na Slovensku demokratickú zmenu a lepšie vládnutie. Zamestnávatelia, zamestnanci, mestá, obce, dôchodcovia, protifašistickí bojovníci, vysoké školy, ostatné politické strany... Všetci budú môcť vyhlásiť, že sú pripravení zberať podpisy na referendum."

  • Uz sa niekde zbieraju podpisy?

  • Ogar Valach
    upravené Thu 2 Jun 2022 #4->

    @Kancelar povedal/-a:
    Uz sa niekde zbieraju podpisy?

    Vážne si si nepozrel video? Viem, tri minúty sú veľa, ale aj tak. Pre teba som k nemu pridal prepis toho podstatného. Nemáš za čo. ;)

  • Ogar Valach
    upravené Thu 2 Jun 2022 #5->

    Tlačová beseda predstaviteľov SMER - SD po zasadnutí predsedníctva v Banskej Bystrici:

    (Priamo k otázke od 9:33.)

    "Otázka znie, či ľudia súhlasia s tým, aby došlo k takej zmene Ústavy Slovenskej republiky, ktorá do budúcnosti umožní, aby sa predčasné parlamentné voľby mohli konať buď na základe referenda, alebo na základe ústavného zákona, ktorý prijme Národná rada, a súčasne, že či súhlasia s tým, aby sa okamžite ukončilo funkčné obdobie terajšej Národnej rady a do tridsiatich dní budú musieť byť predčasné parlamentné voľby.
    (...)
    Otázka je: Súhlasíte s takouto zmenou Ústavy Slovenskej republiky? A je presne tá zmena napísaná (vrátane paragrafov, pozn.), a ako viete podľa nálezu ústavného súdu, platný výsledok referenda má silu ústavného zákona. Takže keby ľudia povedali na túto otázku že áno, súhlasíme, nie je treba prijímať žiadny ústavný zákon v parlamente, ale odpoveď na túto otázku, ak by bola platne prijatá v referende, by sa stala súčasťou platného ústavného poriadku. Jedna otázka týkajúca sa zmeny ústavy Slovenskej republiky."

  • na ktorej čele je teraz cigánka,...
    ..ciganka je podpredsednicka, mala mizernu podporu a preto na sabate strany si ""zvolili" za predsedu kovaneho sorošovca ,podpredsedu eubordelu,,Simecku,,,,

    ....to ,ze sa dostanu do parlamentu ma na starosti eSSet....

  • @Covenant povedal/-a:
    na ktorej čele je teraz cigánka,...
    ..ciganka je podpredsednicka, mala mizernu podporu a preto na sabate strany si ""zvolili" za predsedu kovaneho sorošovca ,podpredsedu eubordelu,,Simecku,,,,

    ....to ,ze sa dostanu do parlamentu ma na starosti eSSet....

    S tymi ich preferenciami to asi nebude az take horuce, ak 2 roky pred volbami si zmenili predsedu kazisvetov.

  • Už som vyzbieral tridsať podpisov. Koľko máte vy?

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Už som vyzbieral tridsať podpisov. Koľko máte vy?

    Zatiaľ 40+ 2 hárky v obehu B)

  • Zatiaľ 20

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Vyzbieral som vyše sedemdesiat podpisov.

    Vlády Róberta Fica nedosiahli vyrovnaný rozpočet v čase prebytku a podľa nejakých zahraničných odborníkov Ficove vlády rozkradli vyše 100 miliárd. Áno, vraj vyše 100 miliárd.

    tak uz 100 mld EUR ?! :-)
    tak nase deti sa budu ucit, ze to bolo miliony mld. a mozno aj viac

  • Ogar Valach
    upravené Mon 8 Aug 2022 #17->

    Vyzbieraných už skoro 300 000 podpisov. Ide to pomalšie ako minule.

    Róbert Fico: Jedine vy, ľudia so starosťami a radosťami, môžete vyhnať túto neschopnú vládu cez referendum!

  • Treba ešte aspoň stotisíc, pretože niektoré podpisy budú neplatné.

  • Hnutie 🇸🇰 REPUBLIKA prikladá viac ako 43-tisíc rozhodujúcich podpisov za referendum o páde vlády. Vďaka Vašim podpisom tak máme spolu s ostatnými stranami už TERAZ dosť podpisov na vyhlásenie referenda ✅️

  • @Ogar Valach povedal/-a:
    Treba ešte aspoň stotisíc, pretože niektoré podpisy budú neplatné.

    samozrejme, vždy je nutné mať rezervu, ale ľudia sa už na to pozerajú inak. S obavami a to má aj za dôsledok rýchlosť zberania hlasov a ich početnosť.
    Ja tu vidím 3 také hlavné dôvody:
    1) zamietnuté prvé referendum. Jednak ľudia pochopili, že ich hlas vo vláde má nulovú hodnotu, že boli hodení cez palubu a po druhé to bolo veľmi nešťastné odkomunikovanie a reakcia SMERu na nález ústavného súdu v danej otázke. Najprv ľuďom povedali, že otázky sú nepriestrelné a potom stiahli chvost. Viem, je to zjednodušené, ale takto to vidia obyčajní ľudia - načo referendum keď to skončí ako to prvé (sám som zachytil dosť takých názorov). Toto mal SMER inak odkomunikovať a vyriešiť.
    2) ďalším dôvodom je postoj, správanie a vyjadrovanie Pelleho a Hlasu k referendu. Ľudia si to všímajú a pýtajú sa, že aký to má zmysel keď najsilnejšia strana (podľa zverejnených prieskumoch) sa stavia k referendu vlažne a dáva ruky od neho preč. Dnes mi bývalý kolega oznámil presne to isté a dodal, že jeho známi, ktorí by Fica nevolili a priklonili sa k Pellemu sú rozčarovaní z jeho postojov a správania, tým ako sabotuje referendum a jeho až viditeľnou snahou sa spojiť v novej vláde s liberálmi a dovládnuť do volieb. A nakoniec dodal, že jedinou stranou koho ešte môžu voliť je SMER. Avšak tieto názory registrujem už fakticky od vyhlásenia zbierania podpisov na druhé referendum.
    3) dopady zdražovania sa ešte neprejavili v drastickej miere. Ľudia to ešte nejako vykrývajú a okrem toho je leto tak sa snažia oddýchnuť. Avšak tu by som povedal, že tzv. kľudné obdobie končí a zatiaľ čo viem, tak už v niektorých mestách ľudia dostávajú nové upravené platby za energie v bytoch. Podľa informácií je to zatiaľ prvé navýšenie (a bolo im oznámené, že to nie je koniec) a suma je od 50 až do 70 € a týka sa to podľa všetkého len tepla a teplej vody.

  • @ondrej82, ľuďom, ktorí vyjadrili obavy z nezmyselnosti referenda som povedal, že vláda, masmédiá a rezidentka budú robiť všetko preto, aby referendum potopili, ale že tlačiť na nich treba. Prakticky všetci uznali, že je to tak.

  • 100 miliárd vraj ukradli? Takých by som sa opýtal, či vedia, aký je vôbec rozpočet SR. Či to vôbec vedia.

  • Ogar Valach
    upravené Mon 29 Aug 2022 #26->

    Zber podpisov bol úspešný a väčšina už túto informáciu zaregistrovala. Preto už nie je dôvod, aby bola téma pripnutá na vrch stránky. Tému by som nezamykal, pretože sa môžu objaviť nové skutočnosti, na ktoré bude treba upozorniť.