Jaká je situace a jak se bude vyvíjet situace na Ukrajině, v Evropě a obecně mezi NATO a RF

Začněme fakty:

  1. Rusko má zdroje, je tedy schopné být autarkií (uzavřít hranice a žít sama se sebou)
    Tím neříkám, že by to udělali, jen že můžou.
    Kolektivní Západ nikoliv. Ti mají jen omezené zdroje. USA má ještě nějaká naleziště, ale jen s těží by jim to stačilo pro ně samotné, hlavně s jejich životním stylem. Evropa je na tom ještě hůře. Jelikož je to kolébka civilizace (neřešme různé teorie, podstatné je, že už tisíce let je tu nějaká civilizace) a ta vytěžila téměř všechny zdroje

  2. Vedení Západu (schválně velkým pro označení "organizace" ne světové strany a jedná se převážně o tzv. "NeoCony") jsou "speciální skupinka", která mimořádným způsobem kombinuje hloupost, neschopnost, slabost a strach, ale také nenávist k Rusku a jinému názoru, hamižnost, degeneraci a aroganci.

  3. (j)Elity Západu žijí v představě, že Rusové jsou nějací tupí mužíci ze stepi a nejsou pro ne hrozba. Hrozba jsou jejich myšlenky. Utočí na ně více z arogance než strachu (aspoň většina).
    Stejně tak nesnáší své "vlastní lidi". Nepovažují je za lidi nedej bože sobě rovné. (viz "Deplorables" od Klintonové apod.)

  4. Tyto elity budují NWO, pod taktovkou K. Schwaba, který by byl učiněným peklem (pro ně "ráj") a civilizace a možná i planeta by vzala rychlý konec. Možná i v horizontu 20 let.

  5. Obě strany jsou v pozici, kdy jejich směřování je v podstatě přímo protichůdné a absolutně neslučitelné.

  6. Západ už porušil všechny dohody a byť to nikdo neřekne jasně a nahlas, tak je jasné, že tohle je boj na život a na smrt a až se prach usadí, zbyde maximálně jeden.

  7. Putin vyhlásil částečnou mobilizaci s tím, že chtějí mobilizovat asi 300 000 vojáků

  8. Nedávná historie ukazuje, že Západní elity neumí ustupovat a rozvažovat. Pouze přitvrzovat. Už zvažují posílání moderní západní techniky jako Abramsy a ATACSM (západní zbraň podobná Iskanderu s doletem 300km.
    Tyto zbraně jsou údajně (není to potvrzené nevyvratitelnými důkazy, ale je to velmi dobře podložená úvaha) řízené vojáky NATO. Piloty F-16, tankány na Abramsy nabo obsluhy ATACMS nejde vycvičit za měsíc...

  9. DNR+LNR už připravují tribunály pro nácky => denacifikace

  10. Lid v ČR a na Slovensku tím spíš moc válce s Ruskem nefandí a současná situace (hlavně v ČR) už vyúsťuje k situaci, kdy by mohl proběhnout převrat. Pokusit se mobilizovat a poslat lidi "Nach Osten" by je spíše poslalo do Prahy (resp. Bratislavy) a vládu na podvozky nebo provazy...
    V Polsku je to jiné, tak lid často podporoval (jak říká M.Koller) holoprdelnický šovinismus svých elit.

  11. V Polsku je klid a relativně stabilní situace a žádné velké protesty a to i při inflaci a stoupajících cenách energií. V ČR a SR to začíná více a více vypadat na převrat/pád vlády apod.

  12. Toto je 3. světová válka. Není to tak nazýváno, protože na 6. prioritě to je oproti předešlým 2 dost mírné, ale na ostatních už je to více méně totální válka. Věřím, že se to tak bude zpětně historiky i nazývat.

  13. Polsko je už nyní právně v podstatě takové soustátí s Ukrajinou, což je podle mě právě příprava na ten ústup do Polska (nebo ovládnutí západní Ukrajiny Polskem). Už se to i stalo. Pamatujete, když Ze utekl na začátku operace do Polska a taky to, že je velení celé operace ze strany NATO v Polsku ? Navíc se tam převáží a shromažďují pro ně zbraně.

Sled událostí:

To, že byla vyhlášena částečná mobilizace a další události od posledního víkendu, kdy jsem se rozhodl tohle sepsat mi dává nějaké další styčné body

Fáze 1 - Ukrajina:

V současné chvíli probíhá boj o Bachmut. Po jeho dobití by se měla začít hroutit obrana Donbassu, tedy jediné silně opevněné oblasti, která blokovala Ruské síly.
Po tom jsou až k Dnepru jen městwečka a vesnice a hlavně širé stepi bez významějích hornatin nebo lesů. S leteckou a obrněnou převahou RF je to pro ně jak horkým nožem proti máslu. Během pár měsíců můžou být na břehu Dněpru, poslední reálné obranné linie UA, na jejíž pokrytí však UA už nebude mít nejspíše dost sil. Navíc RF už přes tuto linii pronikli na jihu země. Tam se také připravuje ofenziva ve směru na Krivoj Roh a Oděsu.
Pokud by zabrali nebo aspoň obklíčili i Dnětropetrovsk, tak by mohli dokonce odříznou ústup sil UA z Donbassu a ti by se musel vydat na dlouhou cestu směrem SZ ke Kyjevu. Budou mít pro zbývající techniku palivo ? Dost pochybuji a tak budou muset pěšky. To je při 30km za ten tak na 10 dní ve volném prostoru.... pod ruským bombardování.
Buď se celé to uskupení vzdá nebo to pro ně bude pochod smrti. (tohle platí při odříznuti Rusy u Dnipra/Dnětropetrovsku. Jinak ustoupí tam a posílí obranu na Dněpru a na jihu.
To bude třeba, protože na nedávnou ofenzívu stáhli vojáky z Nikolejevské a Oděsské posádky.

Navíc je tu Bělorusko, které je divoká karta. Nemyslím si, že by "Baťka" pomohl Putinovi a Rusku (i když on je divoká karta sám o sobě). Podstatné je, že by Rusové mohli kdykoliv provést útok z území Běloruska jako na začátku operace.

Ať už detaily budou probíhat jakkoliv, tak pokud vyjdeme z faktů, tak jediné, co postup Rusů zastaví je, že buď UA kapituluje (o čemž silně pochybuji viz fakta; jsou na to moc arogantní a ztráty na tom nic nezmění to samé platí pro jejich páníčka 2x) a nebo armáda + lidi to už neunesou a udělají převrat (o čemž také pochybuji). Případně Převrat v RF, jeho kapitulace apod., ale to by byla jejich prohra a Putin to nedopustí. Může přijmout jen kapitulaci nikoliv jednání o "něčem". Navíc nabídky Západu na jednání jsou s tím, že je to vždy kapitulace Ruska.

Dále je třeba zohlednit ty referenda. Až se stanou území pod správou Ruské armády právními součástmi RF, tak jakýkoliv útok na ně je útokem na stát RF. Tudíž se operaci z SMO mění na ATO => Protiteroristická operace. Tohle je dost pravděpodobné z několika důvodů.
1) Pjakin o tom od začátku mluvil, že s tím měla celá operace začít
2) Mobilizace => příprava na přitvrzení
3) Samarkand - tady si to vše s ostatními domluvili. Tak jsem už někdo psal [ https://ksbforum.info/discussion/comment/7902#Comment_7902 ] a se všemi došli k porozumění, že co bude následovat, je to co se hold musí stát
Tohle vše jen posílí a uspíší proces, který je výše popsaný. Navíc to nastolí jiný rámec. Kdo podporuje UA, tak podporuje teroristy a páchá tím AKT VÁLKY proti RF !

Extra pro @Lin Pokud by se Rusko chtěli zastavit někde na nějaké "čáře na mapě", a to bez kapitulace UA a NATO, tak dotyční prostě budou pokračovat ve vedení palby. Konflikt tím, že se Rusko zastaví neskončí, tam je skončí fronta a bombardování bude pokračovat dále.
Proto bude RF postupovat dál a dál až obsadí celou UA.
OBSADÍ, NEŘÍKÁM ZABERE ! bude tam okupační zpráva a denacifikace => tribunály v DNR už se připravují. Po několika letech okupační správy, po dokončení denacifikace pak můžou jít zase domů. Bude to samozřejmě probíhat i na jiných prioritách než 6. Např. změna školních osnov z těch šílených Benderovských na normální Ruské.

RF tedy půjde až na hranice s Polskem a Slovenskem, pokud to někdo z NATO nebo lidi UA neodpískají. O obojím silně pochybuji.

Fáze 2 - Evropa:

Tady se dostáváme do velmi prekérní situace. Tohle bude možná ještě tenhle podzim (listopad) nebo až konec zimy počátek jara příštího roku. Na načasování bude hodně záležet na dalších okolnostech, které silně ovlivní vývoj.

V této chvíli už bude Evropa krachovat a USA na tom budou také zle. Jak pokročilé budou oba procesy zaleží na mnoha okolnostech včetně počasí (tuhá/mírná zima => spotřeba energie na topení).

Každopádně vraťme se k Ukrajině. RF se blíží k západním hranicím UA a armáda UA ustupuje na území Polska. A to s veškerou technikou, kterou pobere a také se všemi zajatými ruskými vojáky.

Teď je nutný kontext. (viz fakta 10 a 11) Záleží, v jakém časovém rámci se to bude odvíjet. Pokud už bude EU "na huntě", Polsko na kolenou, Ekonomika zhroucená a HLAVNĚ USA BUDOU NA LOPATKÁCH a tím i jejich "soft power" => iluze nepřemožitelnosti prolomena, tak je možné, že Poláci UA odzbrojí, a ruské zajatce předají Rusům a bude "co jsme si to jsme si"...

Pokud se však toto stane ještě za aspoň částečného fungování Polska, EU a hlavně s žijící iluzí, že USA je mega borec a přijde Poláky zachránit a půjdou spolu "Nach Osten" (jako kdysi plánovali s Němci) pobít ty "špinavé mužiky rusy"... tak silně pochybuji, že by se vzdali a vydali vy Ukry, zbraně a hlavně ty zajatce. V této situaci opět nezbude RF nic jiného, než pokračovat dále...

Ano, je mi jasné, že tohle se už mnohým nezdá a nelíbí, co víc, že to zní šíleně, ale co z toho co se za poslední 3 roky stalo by před 5ti neznělo ?! ...
Co hůře, jak jsem psal už ve faktech, ze kterých vycházím. Poláci (a zbytek "elit") se "cítí" a pud sebezáchovy se neaktivuje, protože nevěří, že by to RF udělala nebo "že by na to měla". Navíc jsou dost arogantní na to, že nepřijmou kapitulaci i kdyby jim šlo o kejhák.

Tady je třeba připomenou v rámci boje koncepcí o co jde. Jde o to, že v Ruské by museli žít +- jako každý jiný a už by nebyli "elita", která se může izolovat od toho "špinivého dobytka" a museli s ním žit společně, nedej bože stejně a jako sobě rovní. To je pro mnohé z "elity" tak nepředstavitelné a nepřípustné, že by raději smrt. Když k tomu vemu, že smrt to bude hlavně pro dobytek, který (viz fakta) je jim šuma fuk, tak proč by do toho vlastně nešli ? "Umře 50 mil. dobytka ? No a ?" Jim je to jedno. Proto jsem také rozdělil SK + ČR a Polsko. Tady a na SK jim to nikdo nežere, ale v Polsku...

Proto je pravděpodobné, že RF dojde do Waršavy.

A tady se teprve láme chleba !
Buď (viz fakt 12) se to zastaví zde nebo to přeroste v jaderný konflikt.
Tady věřím zapracuje GP (lépe řečeno projeví se jeho již dlouho dobu vedená práce na procesech rozpadu USA a NATO) a to nás zachrání. Rupne to v USA a bude tam OV nebo rozpad a totální krach ekonomiky. Jak říkal Pjakin v posledním (předposledním) videu. "Již brzy nebudou mít USA sílu/možnost" řešit jiné problémy než své vlastní u sebe doma."

Tohle zabije NATO. Ne útok RF, ale to, že na něj USA neodpoví a buď to úplně zabalí a pojedou dom, nebo tam bude bojovat jen nějaká posádka (jako už stejně bojují na UA) a ti umřou nebo budou zajati. Nikdo jim už ale posily nepošle a bude to totální debakl USA a NATO a také tím praskne bublina mýtické moci a síly USA. Bude to dodám s velkým bum a pak ticho...

Pokud taky GP selže a USA se do toho pustí, tak je to armagedon. Sbohem a šáteček, to popisovat nemusím...

Tady také ještě záleží, kdo se v Evropě bude jak "cítit". Někdo možná pošle Polsku "pomoc" jako UA (očekávám dost podobný scénář) jiní se možná "nahecují" a vemou to podle charty NATO a pošlou tam i jednotky. Očekával bych to od P3 (Pobaltské 3ky) a dost možná od Britů a jejich kolonií. ČR a SK eskadry by určitě taky rády, ale to jim tady lidi žrát nebudou.

Jak už jsem psal, záleží to na čase a okolnostech.

Každopádně o tomhle nepřímo mluvil Pjakin.
Smlouvy z Locarna po 1. světové válce daly vzniknout tzv. nástupnickým státům. ČSR, P3, Polsko,... Tyto státy nají ve smlouvě jasně dané, že jsou dočasné s dočasnými hranicemi. Tak říkajíc "se uvidí..." a velmoci (Rusko a další signatáři) se mohou v budoucnu rozhodnout je zrušit. Mnichovská dohoda vycházela právě z této smlouvy a proto Německo potřebovalo podpisy Itálie, Anglie a Francie (signatáři té smlouvy). Tyto celky nejsou státy , ale tzv. "Limitrofy" a mohou být právně zrušeny => ostatní je pak můžou zákonně napadnout a připojit si jejich území, protože nepožívají ochranu mezinárodního práva. Rusko takto může zrušit P3 a o tom také mluvil Pjakin, že se to stane. V rámci boje v Polsku by k tomu byla dobrá příležitost.
Ale byť to bude přímý důvod a přistup, tak veřejně to Putin zahraje ještě lépe. Podle paragrafu §106 a §107 charty OSN (pokud se mýlím, tak mě opravdu) mají vítězové 2 světové války právo jakýmkoliv způsobem zasáhnout proti komukoliv, kdo by se snažil zvrátit výsledky 2. světové války. Proti oživení nacizmu. Co jsme viděli a vidíme v P3 dennodenně ? Boření pomníků RA, diskriminace Rusů a oslavování nacistů ?
NATO je jediná věc, která stojí v cestě RF použít tyto 2 články OSN. Navíc je v nich napsáno, že jakýchkoliv ze signatářů to může udělat bez povolení jakékoliv druhé strany včetně delších signatářů. Stačí o tom informovat další signatáře.

Když Putin mluvil o tom, že vývoj situace ve světě se Rusům nelíbí a zastaví ho, tak věděl o čem mluví a to byl tok 2007. Teď, když minulý rok na konci 2021 dal "ultimátum" Západu ohledně NATO, tak také nemluvil do větru a jasně řekl, že k tomu klidně použijí vojensko-technické prostředky.

NATO a EU to mají už teď spočítané, otázka je, co pak budou dělat lid a jak na to kdo bude reagovat a pokud se opravdu obsadí část Polska a nad Wavelem bude vlát ruská vlajka, tak jaká vlajka to bude ? (Pjakin by mohl povídat :D rudá podle mě ještě ne, to až po uklidnění situace i když kdo ví ...) Hlavně co pak bude s Polskem a co my a Slováci ? Co Maďaři, když Orbán chce Zakarpatí a vyhrožoval Putinovi... ?! Tady je ještě příliš proměnných.

Každopádně po pádu NATO a rozpadu USA to má P3 spočítané a Ukrajina se bude dělit na Rusko a MaloRusko (pod Ruským dohledem). Polsko ví bůh...
Co je také otázka je co bude s Finskem. To také spadá pod Locarno, začalo podporovat Fašismus a navíc chování Finské elity (hlavně ta jejich tanečnice...) je silně nepřátelské a otevřeně se vzdali neutrality a chtějí se přidat k NATO.
To jsou však otázky do budoucna.

Když to shrnu, tak RF, pokud někdo na Západě nedostane rozum nebo spíše se nedostane k moci někdo s rozumem, dojde minimálně až do Waršavy a to ne proto, že by chtělo a nic jiného jim nezbude. Hlavně pokud tam odvezou ty válečné zajatce a odmítnou je vydat.

Fáze 3 Svět:

USA se rozpadnou, ať už politicky (na papíře, protože fakticky se rozpadají a bojují proti sobě guvernéři už teď, viz ta akce s těmi imigranty odvezenými do toho resortu pro snoby.) Kanada ... těm pomáhej pánbůh. Tlačí fašismus na 3., ale nejsou schopni nic řídit, takže tam čekám rychle za sebou explozi a pak implozi. Rozpad podobný tomu v USA, ale bez OV. Prostě venkovské oblasti vs velkoměsta.

Rusko bude mít co dopracovávat, ale to je dobrá práce, protože to jsou vše pozitivní procesy (myslím ta suverenizace, obnova, budování průmyslu apod.), protože to jsou vše projekty min. do roku 2030. Po "devlasovizaci" a stabilizaci situace na nových územích (bude zároveň , ale posílí se po) bude stabilizace situace na hranicích a za nimi. Turecko, Střední východ a Kavkaz. Bude tam taky třeba uklidit, ale předpokládám, že to bude hlavně tichá práce rozvědek, než války. Bez USA a NATO tam už nebude taková síla a vůle dělat velký bordel. Co já vím např. o běžných lidech z Kazachstánu apod, tak vzpomínají na "dobré časy s dobrými Rusy". "Bo když přišli, tak měli jen jurty a jak odešli tak měli vodovody. Teď už zase nemají vodovod a museli si ho místní kutilové na vesnici sami udělat. Chtěli by aby se dobří Rusové vrátili a pomohli zase opravit/postavit vodovod..."

Co se týče zámoří z pohledu RF, tak brzy dojde na Hokaido a Aliašku. Bývalé USA a Japonci (i když USA mnohem více) na tom nebudou za pár let dobře. Tedy je dost možné, že nebudou mít ani dost jídla. Japonsko je nejzadluženější země na světě a s pádem Západního bankovnictví zkolabuje i Japonsko.
Rusko jim nabídne pomocnou ruku, ale bude je to něco stát.... ano Hokaido a Aliašku.
Aliašku prodají, protože nad ní stejně nebudou mít kontrolu a bude jim v dané situaci k ničemu a Hokaido zas Japonci nemají rádi. Je to takové jejich Sibiř. Nejmenší hustota zalidnění z Celého Japonska a je jim tam zima.

Rusko tak zabezpečí a uzavře Ochotské moře a propojí Asii a Severní Ameriku bez použití lodní dopravy (postaví silniční a železniční most nebo tunel mezi RF a Aliaškou. Už jsou na to plány...
Ale to vše už jsou hodně dlouhodobé vyhlídky.

Edit1: přidán fakt 13

Komentáre

  • R
    upravené Wed 21 Sep 2022 #2->

    Včera jsem tyto články 106,107 četl, a to co tvrdíš, v nich není.

  • @Rusofil povedal/-a:
    Včera jsem tyto články 106,107 četl, a to co tvrdíš, v nich není.

    Aha, tak to jsem pak dostal špatnou informaci. Tím pádem se to vrací k těm smlouvám z Locarna.

  • @Quilgen povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:
    Včera jsem tyto články 106,107 četl, a to co tvrdíš, v nich není.

    Aha, tak to jsem pak dostal špatnou informaci. Tím pádem se to vrací k těm smlouvám z Locarna.

    Četl jsem i ty smlouvy z Locarna a tam je formulace, že se uznávají hranice Německa, Belgie a ještě někoho ze západu, jakož i ostatních států.
    Než budeš o těch smlouvách psát, přečti si ty smlouvy. Já nejsem právník a dají se vykládat všelijak.

  • Q
    upravené Wed 21 Sep 2022 #5->

    @Rusofil povedal/-a:

    Četl jsem i ty smlouvy z Locarna a tam je formulace, že se uznávají hranice Německa, Belgie a ještě někoho ze západu, jakož i ostatních států.
    Než budeš o těch smlouvách psát, přečti si ty smlouvy. Já nejsem právník a dají se vykládat všelijak.

    No to těch z Locarna se právě vyjadřoval Pjakin. Podle toho, říkal, byla právě i mnichovská dohoda.
    V podstatě teď už hranice garantuje jen Rusko a jak se rozhodne ke změnám, tak pak záleží, co jak dopadne a kdo s čím přijde.

    Pobaltí je například ještě v horším ekonomickém sraby než my a tam ten rozpad je dost možný i interně. Stačí že skončí podpora USA.
    Co se Polska týče, tak co mám informace, tak je to administrativně vyhlodaný "stát". Většinu kompetencí převedl na EU a to i přes jejich řeči o suverenitě a kritice Bruselu.

    Každopádně hlavní téma je to tažení a tam jde hlavně o ty fakta, která jsou opravdu fakta.
    Šílenci ve vedení západu neustoupí a jen budou přitvrzovat a Rusko musí taky. Pro oba je to už dávno ALLIN Vabank. Co bude pak až sedne prach to je otázka, tam figurovaly ty smlouvy. Takže se věci pak můžou odvíjet trochu komplikovaněji...

    @Rusofil ale díky za to opravení ohledně těch smluv. Já to bral od Pjakina a ty články jsem četl někde na internetu a neměl jsem důvod o tom pochybovat. Sice si nemyslím, že by Pjakin nevěděl o čem mluví, ale možná jsem ho já špatně pochopil nebo si to zapamatoval...

  • https://www.rt.com/news/563168-nato-not-at-war-russia/
    Tady je možná známka toho, že už to v NATO někomu začalo docházet a že je čas zařadit zpátečku.
    Jestli to NeoConi přijmou je otázka... myslím, že ne.

  • R
    upravené Wed 21 Sep 2022 #7->

    @Quilgen povedal/-a:

    @Rusofil povedal/-a:

    Četl jsem i ty smlouvy z Locarna a tam je formulace, že se uznávají hranice Německa, Belgie a ještě někoho ze západu, jakož i ostatních států.
    Než budeš o těch smlouvách psát, přečti si ty smlouvy. Já nejsem právník a dají se vykládat všelijak.

    No to těch z Locarna se právě vyjadřoval Pjakin. Podle toho, říkal, byla právě i mnichovská dohoda.
    V podstatě teď už hranice garantuje jen Rusko a jak se rozhodne ke změnám, tak pak záleží, co jak dopadne a kdo s čím přijde.

    Pobaltí je například ještě v horším ekonomickém sraby než my a tam ten rozpad je dost možný i interně. Stačí že skončí podpora USA.
    Co se Polska týče, tak co mám informace, tak je to administrativně vyhlodaný "stát". Většinu kompetencí převedl na EU a to i přes jejich řeči o suverenitě a kritice Bruselu.

    Každopádně hlavní téma je to tažení a tam jde hlavně o ty fakta, která jsou opravdu fakta.
    Šílenci ve vedení západu neustoupí a jen budou přitvrzovat a Rusko musí taky. Pro oba je to už dávno ALLIN Vabank. Co bude pak až sedne prach to je otázka, tam figurovaly ty smlouvy. Takže se věci pak můžou odvíjet trochu komplikovaněji...

    @Rusofil ale díky za to opravení ohledně těch smluv. Já to bral od Pjakina a ty články jsem četl někde na internetu a neměl jsem důvod o tom pochybovat. Sice si nemyslím, že by Pjakin nevěděl o čem mluví, ale možná jsem ho já špatně pochopil nebo si to zapamatoval...

    Neorientuj se na mě. Ale sám si to přečti a vyvoď z toho důsledky. Jsou běžně na internetu v češtině. Sám bych byl rád, kdyby si to přečetlo více lidí a napsali svůj názor.

  • @Quilgen
    https://www.rt.com/news/563168-nato-not-at-war-russia/
    Tady je možná známka toho, že už to v NATO někomu začalo docházet a že je čas zařadit zpátečku.
    Jestli to NeoConi přijmou je otázka... myslím, že ne.


    Nejde o to co říká NATO, jde o to, jak to vidí Rusko. NATO bude donekonečna omílat, že s RF není ve válce...a převlíkat NATOvské vojáky za ukrajince. Jde o to, že teď musí brát v potaz to, jak to vidí protistrana.

  • @Kaktus povedal/-a:
    Nejde o to co říká NATO, jde o to, jak to vidí Rusko. NATO bude donekonečna omílat, že s RF není ve válce...a převlíkat NATOvské vojáky za ukrajince. Jde o to, že teď musí brát v potaz to, jak to vidí protistrana.

    No jasně, ale to jsem nemyslel. Myslel jsem to tak, že možná začínají brzdit a možná je to známka toho, že by se z toho chtěli vyvléci, ale to se ukáže až po referendu.
    Až Duma přijme ty oblasti do RF a Putin pak změní SMO na ATO, tak pak se uvidí...

  • @Quilgen

    Já si pořád myslím, že žádnému jednotlivému členu NATO se nechce do přímého střetu s RF - ikdyž ani to se takhle nedá napsat, protože na Ukrajině už NATOvci bojují, resp. jsou to vojáci z kolektivního západu (NATO) byť se nemusí nutně o pravidelnou armádu. Tudíž, nedá se napsat, že by NATO nechtělo bojovat s Ruskem. Jde o to, že žádný člen NATO nechce, aby se bojovalo na jeho území - což nehrozilo, dokud se jednalo o speciální operaci. Nově Putin veřejně ohlásil, že se jedná o konflikt mezi RF - NATO/západ a zde se výrazně mění pravidla hry.

    Problém s evropskými státy na nichž jsou americké základny je, že jsou rukojmí USA. A na základnách jsou i jaderné zbraně. Kdyby zde vojenské základny nebyly, nemyslím, že by někdo podporoval Ukrajinu - minimálně armáda by na to měla jiný názor než politici.

  • @Kaktus povedal/-a:
    @Quilgen

    Já si pořád myslím, že žádnému jednotlivému členu NATO se nechce do přímého střetu s RF - ikdyž ani to se takhle nedá napsat, protože na Ukrajině už NATOvci bojují, resp. jsou to vojáci z kolektivního západu (NATO) byť se nemusí nutně o pravidelnou armádu. Tudíž, nedá se napsat, že by NATO nechtělo bojovat s Ruskem. Jde o to, že žádný člen NATO nechce, aby se bojovalo na jeho území - což nehrozilo, dokud se jednalo o speciální operaci. Nově Putin veřejně ohlásil, že se jedná o konflikt mezi RF - NATO/západ a zde se výrazně mění pravidla hry.

    Problém s evropskými státy na nichž jsou americké základny je, že jsou rukojmí USA. A na základnách jsou i jaderné zbraně. Kdyby zde vojenské základny nebyly, nemyslím, že by někdo podporoval Ukrajinu - minimálně armáda by na to měla jiný názor než politici.

    To docela souhlasím, ale jak v analýze píšu, ti politici ti ano. Ti jsou jak posedlí vzteklinou a chtějí to a klidně nás tam naženou... Je pak na nás, jak se k tomu postavíme, ale klidně se může stát, že se probereme až po "kalibraci situace"...
    U Polska jak popisuji, tam je situace horší než u nás.

  • @Quilgen povedal/-a:

    @Kaktus povedal/-a:
    @Quilgen

    Já si pořád myslím, že žádnému jednotlivému členu NATO se nechce do přímého střetu s RF - ikdyž ani to se takhle nedá napsat, protože na Ukrajině už NATOvci bojují, resp. jsou to vojáci z kolektivního západu (NATO) byť se nemusí nutně o pravidelnou armádu. Tudíž, nedá se napsat, že by NATO nechtělo bojovat s Ruskem. Jde o to, že žádný člen NATO nechce, aby se bojovalo na jeho území - což nehrozilo, dokud se jednalo o speciální operaci. Nově Putin veřejně ohlásil, že se jedná o konflikt mezi RF - NATO/západ a zde se výrazně mění pravidla hry.

    Problém s evropskými státy na nichž jsou americké základny je, že jsou rukojmí USA. A na základnách jsou i jaderné zbraně. Kdyby zde vojenské základny nebyly, nemyslím, že by někdo podporoval Ukrajinu - minimálně armáda by na to měla jiný názor než politici.

    To docela souhlasím, ale jak v analýze píšu, ti politici ti ano. Ti jsou jak posedlí vzteklinou a chtějí to a klidně nás tam naženou... Je pak na nás, jak se k tomu postavíme, ale klidně se může stát, že se probereme až po "kalibraci situace"...
    U Polska jak popisuji, tam je situace horší než u nás.

    Pokud by tam chtěli poslat naše kluky, nemají zbraně. Z jakého materiálu a energie je vyrobí je ve hvězdách. Kdyby se to i povedlo, klidně by se mohlo stát, že by zbraně otočili jiným směrem.

  • @Rusofil povedal/-a:

    Pokud by tam chtěli poslat naše kluky, nemají zbraně. Z jakého materiálu a energie je vyrobí je ve hvězdách. Kdyby se to i povedlo, klidně by se mohlo stát, že by zbraně otočili jiným směrem.

    Tak některé tam posílali s kalachem a 1 zásobníkem :D
    Naši mají (co se ručních zbraní týče => BREN 2) dobrou výzbroj. Lehkou pěchotu by tam poslat mohli.

  • Mohli by na vychodny front poslat celu slovensku armadu, hned by polka presla na rusku stranu a druhu by radsej stiahli do tyla.

  • @Kancelar povedal/-a:
    ...celu slovensku armadu...

    Obávám se, že Slovensko od roku 2002 už armádu nemá...
    https://sk.wikipedia.org/wiki/Ozbrojené_sily_Slovenskej_republiky

    Pokud se týká tzv. Armády ČR - či spíše jakési americké rychlé divize - nebudu spekulovat.
    Jistou naději skýtá znak Ministerstva obrany ČR
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Ministerstvo_obrany_České_republiky
    kde důležitá dolní polovina Českého lva není odstraněna, ale pouze skrytá.
    (Je-li tzv. Český lev skutečně Český, to je pjakinovská otázka hodná prozkoumání.)

  • @Počtář povedal/-a:

    @Kancelar povedal/-a:
    ...celu slovensku armadu...

    Obávám se, že Slovensko od roku 2002 už armádu nemá...
    https://sk.wikipedia.org/wiki/Ozbrojené_sily_Slovenskej_republiky

    Pokud se týká tzv. Armády ČR - či spíše jakési americké rychlé divize - nebudu spekulovat.
    Jistou naději skýtá znak Ministerstva obrany ČR
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Ministerstvo_obrany_České_republiky
    kde důležitá dolní polovina Českého lva není odstraněna, ale pouze skrytá.
    (Je-li tzv. Český lev skutečně Český, to je pjakinovská otázka hodná prozkoumání.)

    Vdaka za ten odkaz, ani sa necudujem, ze nemame armadu ale len ozbrojene sily. Ved sa len pozrite na ten zoznam ministrov:

  • P
    upravené Fri 23 Sep 2022 #17->

    @Kancelar povedal/-a:
    Ved sa len pozrite na ten zoznam ministrov:

    Buď rád za ten seznam.
    Pravé peklo vypadá takto:
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_ministrů_obrany_České_republiky
    A nebo už Slovensko mělo svoji homoministryni obrany?

  • Lin
    Lin
    upravené Fri 23 Sep 2022 #18->

    @Kancelar povedal/-a:
    Vdaka za ten odkaz, ani sa necudujem, ze nemame armadu ale len ozbrojene sily.

    Však my taky žádnou armádu nemáme. Jsme na tom úplně stejně a v těch uváděných počtech "lidí v armádě" je 3/4 "bafuňářů" = lidí v administrativě, obsluze, velení... atd. Vojáků, kteří jsou vycvičení a mohli by jít na frontu, těch je pomálu. Takže - taky máme jen "ozbrojené skupiny" a jeden specializovaný pluk protichemické obrany (ani nevím, kolik má lidí, ale asi moc ne, kasárna nejsou příliš veliká). Problémem jsou i zbraně a technika, neboť většina stojí, některé stroje jsou neopravitelné. To je tím, jak povinně odkupujeme šrot z armád "spojenců".
    Pro zajímavost tu mám porovnání armády "před x po" - ale ty počty vojáků dnes jsou tak, jak jsem napsala, což autor videjka nezohledňuje.

  • Jinak, nevím, jestli tady již zaznělu, že dnes byli vyměněny A> @Lin povedal/-a:

    @Kancelar povedal/-a:
    Vdaka za ten odkaz, ani sa necudujem, ze nemame armadu ale len ozbrojene sily.

    Však my taky žádnou armádu nemáme. Jsme na tom úplně stejně a v těch uváděných počtech "lidí v armádě" je 3/4 "bafuňářů" = lidí v administrativě, obsluze, velení... atd. Vojáků, kteří jsou vycvičení a mohli by jít na frontu, těch je pomálu. Takže - taky máme jen "ozbrojené skupiny" a jeden specializovaný pluk protichemické obrany (ani nevím, kolik má lidí, ale asi moc ne, kasárna nejsou příliš veliká). Problémem jsou i zbraně a technika, neboť většina stojí, některé stroje jsou neopravitelné. To je tím, jak povinně odkupujeme šrot z armád "spojenců".
    Pro zajímavost tu mám porovnání armády "před x po" - ale ty počty vojáků dnes jsou tak, jak jsem napsala, což autor videjka nezohledňuje.

    Ono je tady obrovské nebezpečí, že na front proti Rusko poženou naše kluky, a armáda jim bude v zákrytu z divanu velet.

  • @Rusofil povedal/-a:
    Ono je tady obrovské nebezpečí, že na front proti Rusko poženou naše kluky, a armáda jim bude v zákrytu z divanu velet.

    Taky mám obavy, protože mám syna a v ideálním věku a oproti svým vrstevníkům i v ideální formě. Toho by tam nahnali zcela určitě. A papaláši z NATO budou velet ze zákrytu, od obrazovek kdesi v USA. Už si to přeci vyzkoušeli v mnoha svých konfliktech, prvně snad v Iráku.
    Ty obavy mám již delší dobu a jak jde čas, nemizí, naopak sílí. A když nyní udělali na UA, že do první linie nahnali kluky někde po týdenním "výcviku" - to pak se musí sevřít srdce každého rodiče. Mámy určitě.

  • @Rusofil povedal/-a:
    Ono je tady obrovské nebezpečí, že na front proti Rusko poženou naše kluky, a armáda jim bude v zákrytu z divanu velet.

    Toto za nás naštěstí vyřešila opičí pracka.
    Každý má na to 15 dnů ode dne účinnosti (případného) vyhlášení stavu ohrožení státu nebo válečného stavu.
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Odpírání_vojenské_služby
    http://zakony.centrum.cz/branny-zakon/cast-1-paragraf-6

  • K
    upravené Fri 23 Sep 2022 #22->

    @Počtář

    ...zákony..ty jsou, když se hodí a nejsou, když se nehodí...problém bude spíš s vládou, která bude svolná objetovat národ ve válce, která je zcela proti jeho zájmům.

    Nejednou jsem říkal, že i armáda si bude muset zvolit stranu. Národ nebo zahraniční zájem..

  • constanze
    upravené Fri 23 Sep 2022 #23->

    znamy v armade je a vypravel mi, co zazival za sikanu behem covidu. stacilo to, abych si obrazek udelala. on sam je uz toho tak zhnuseny, ze uvazuje o odchodu z armady. drive jsem si naivne predstavovala, ze vojak musi byt cestny, musi byt loajalni ke sve zemi. v brne je univerzita obrany, tak casto vidam absoloventy (i holky) a rikam si, jestli je ta vyuka takova jako vsude na jinych univerzitach, potom si iluze o budoucnosti nasi armady nedelam.

    neumim si predstavit, ze v pripade rozsireni konfliktu, by cesi stali proti rusum. to by se moji prarodice v hrobe obraceli. babicka vypravela, jak musel jeji otec za cisare pana na frontu a nikdo nechtel proti rusum. pak byl v zajeti. kdyz si pisu s temi ukrajinci, me prijde, ze oni snad vubec nevnimaji, ze je to slovan proti slovanovi:-(

  • Červený šátečku kolem se toč, kolem se toč, my jdeme na Rusa nevíme proč, nevíme proč...

  • @constanze povedal/-a:

    kdyz si pisu s temi ukrajinci, me prijde, ze oni snad vubec nevnimaji, ze je to slovan proti slovanovi:-(

    Nevnímají, to jsou přece špinaví moskalové a oni jsou VelkoUkři !